کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/07 0 نظر 446 بازدید

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

شما باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای گوشتی ساندویچ فروشی‌‌‌‌ها خودداری کنید. بسیاری از نهادهای بهداشتی و دولتی خانم‌‌‌‌ها را در مورد استفاده از گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده برحذر می‌‌‌‌دارند گوشت-های فرآوری شده سالمترین غذاها نیستند چون دارای سولفات و چربی‌‌‌‌های افزوده‌‌‌‌اند ولی این مواد مسائلی نیستند که برای خانم‌‌‌‌های باردار مساله‌‌‌‌ساز باشند بلکه وجود بالقوه چیزی در خود گوشت است و چیزی است که شما نمی‌‌‌‌توانید ببینید و آن باکتری‌‌‌‌ها است پس به خانم‌‌‌‌های باردار، افراد سالخورده و افراد ضعیف البنیه توصیه میکنیم از خوردن این گوشت‌‌‌‌ها خودداری کنند چون ممکن است دارای باکتری‌‌‌‌های...

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری


شما باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای گوشتی ساندویچ فروشی‌‌‌‌ها خودداری کنید. بسیاری از نهادهای بهداشتی و دولتی خانم‌‌‌‌ها را در مورد استفاده از گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده برحذر می‌‌‌‌دارند گوشت-های فرآوری شده سالمترین غذاها نیستند چون دارای سولفات و چربی‌‌‌‌های افزوده‌‌‌‌اند ولی این مواد مسائلی نیستند که برای خانم‌‌‌‌های باردار مساله‌‌‌‌ساز باشند بلکه وجود بالقوه چیزی در خود گوشت است و چیزی است که شما نمی‌‌‌‌توانید ببینید و آن باکتری‌‌‌‌ها است پس به خانم‌‌‌‌های باردار، افراد سالخورده و افراد ضعیف البنیه توصیه میکنیم از خوردن این گوشت‌‌‌‌ها خودداری کنند چون ممکن است دارای باکتری‌‌‌‌های مضری بوده که باعث بیماری‌‌‌‌های شدید مانند لیستریا و توکسو پلاسما شوند.

                                                گوشت در بارداری

 
دشمن‌‌‌‌های کوچک اما مهم


هرچند هم پیشخوان ساندویچ‌‌‌‌فروشی بهداشتی باشد،سرو نادرست غذا یا آلوده شدن آن در هر مرحله فرآوری می‌‌‌‌تواند پیش بیاید. مقررات شدید در اغلب کشورها از رشد باکتری‌‌‌‌ها در این غذاها جلوگیری می-کند ولی هیچ دستگاهی بی‌‌‌‌عیب نیست. در سال 2008 شیوع بزرگ بیماری لیستریا در کانادا رخ داد و آن وقتی بود که یک تولیدکننده عمده گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده فهمید که در دستگاه‌‌‌‌های بسته‌‌‌‌بندی آن باکتری به حد خطر رسیده.بسیاری از مردم مریض شدند و بعضی نزدیک به مرگ رسیدند.

حتما بخوانید: مضرات الکل بر بارداری سالم


بیماری لیستریا در اثر باکتری لیستریا مونوسیتوژن‌‌‌‌ها (listeria monocylogenes) ایجاد می‌‌‌‌گردد. بیماری لیسترویا عموما یک بیماری نادر به حساب می‌‌‌‌آید ولی ظاهرا آنقدرها نادر نیست. علائم آن (حالت تهوع، استفراغ، گرفتگی معده، اسهال، تب) ممکن است با علائم گوارشی آنفلوآنزا اشتباه شود. خانم‌‌‌‌های باردار و کودکان در رحمشان در خطر مخصوص آن هستند. لیسترویا در سه ماهه اول بارداری ممکن است باعث سقط جنین شده و در ماه‌‌‌‌های بعد ممکن است باعث بیماری حاد یا تولید نوزاد مرده گردد. تشخیص زود و درمان موثر برای زنده ماندن جنین نقشی بحرانی دارد.
حرارت کمک می‌‌‌‌کند.

                                           گوشت در بارداری
وقتی مساله لیسترویا پیش می‌‌‌‌آید، سرد نگه‌‌‌‌داشتن گوشت کافی نیست. لیستریا مونوسیتوژن برخلاف دیگر باکتری‌‌‌‌های می‌‌‌‌تواند در سرما زنده بماند و گاهی روی غذاهای داخل یخچال هم می‌‌‌‌روید. بهترین راه برای جلوگیری از این لعنتی‌‌‌‌های کوچک با این است که از غذاهای مشکوک مانند گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده دوری کرده یا این که اگر نمی‌‌‌‌توانید از آنها بگذرید. آن‌‌‌‌ها را آب‌‌‌‌پز کنید.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


مشکلات الکل‌‌‌‌ها


نوکسوپلاسموسیس به وسیله انگل توکسوپلاسما گوندی ایجاد میشود. خانم‌‌‌‌های باردار با خوردن گوشت خام و آلوده یا با دست زدن به زباله‌‌‌‌های پس مانده گربه به این بیماری مبتلا می‌‌‌‌شوند. توکسوپلاسموسیس روی خودتان علائم کم یا متوسطی ایجاد کرده ولی بر روی جنین نتایج شدیدی دارد. معمولا آلودگی در سه ماهه‌‌‌‌های اول و دوم کمتر است ولی اگر پیش بیاید آثار شدیدی ماننده آسیب‌‌‌‌های چشمی یا مغزی به همراه دارد. اغلب کودکان مبتلا بدون علائم متولد می‌‌‌‌شوند ولی بعدها همواره در خطر کور شدن یا ناتوانی‌‌‌‌های ذهن قرار دارند. عفونت در سه ماهه سوم نگرانی ندارد چون بیشتر رشد جنین انجام شده است.

                                              گوشت در دوران بارداری
تشخیص سریع و درمان توکسوپلاسموسیس در دوران بارداری میتواند از شدت آلودگی جنین بکاهد. پزشک شما با انجام یک آزمایش خون ساده میتواند تشخیص دهد که آلوده شده‌‌‌‌اید یا خیر. علائم آن شبیه آنفلوآنزای خفیف است (گره‌‌‌‌های لنفاوی حساس، درد عضلات ...) و چون توکسوپلاسموسیس می-تواند به کودک آسیب بزند، بهتر است که روش زندگی خود را عوض کرده تا با این مشکل تماس پیدا نکنید. به طور مثال آشغال‌‌‌‌های گربه‌‌‌‌ای که نگهداری می‌‌‌‌کنید را خودتان عوض نکنید و بگذارید فرد دیگری این کار را انجام دهد یا اگر مجبور شدید دستکشی یک بار مصرف به دست کرده و بعد هم دست‌‌‌‌هایتان را خوب بشوئید. غذاهایتان را خوب بپزید.میوه‌‌‌‌جات و سبزیجات را خوب بشوئید تا اگر گل و لای آلوده به آنها باشد، برطرف گردد و از مصرف غذاهایی که با ماهی خام درست می‌‌‌‌شوند خودداری کنید تا به این بیماری آلوده نگردید.

حتما بخوانید: فواید اسفناج در دوران بارداری

مسمومیت غذایی 


سه نوع باکتری که معمولا در شرایط عادی با مسمومیت غذایی مرتبط هستند عبارتند از: از سلمونلا (salmonella) کامپیلوباکتر (campylobacter) و اسکتریچیا کولی (escherichiacoli) یا E.coli. 
خوشبختانه وجود این باکتری‌‌‌‌ها و همچنین لیستریا و پارازیت توکسوپلاسما گوندی Toxoplasma gondii را میتوان با فنون صحیح برخورد با غذاها به حداقل رساند. حرارت دادن گوشت یا دیگر غذاهایی که احتمال آلودگی دارند، می‌‌‌‌تواند به کاهش خطر آن‌‌‌‌ها کمک کند ولی در دوران بارداری شما باید برخلاف میل خود از خوردن گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده و دیگر گوشت‌‌‌‌های آماده خودداری نموده تا در معرض این لعنتی‌‌‌‌های کوچک کثیف قرار نگیرید.

                                                                                                      گوشت در دوران بارداری

واقعیت اثبات شده


بیماری‌‌‌‌های مرتبط با غذا مانند لیستروسیس بسیار شدید می‌‌‌‌توانند به سقط جنین، زایمان زودرس، عفونت‌‌‌‌های جنینی یا حتی مرگ کودک منجر شوند.

حتما بخوانید: چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟


برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری

در هفته هفدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هفدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته هفدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری  صاف بایستید. به علت کمر درد و عدم تعادل، نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب مشکلتر است. ولی باید با این وجود هنگام انجام تمرینات ورزشی کمر و شانه هایتان را صاف نگهدارید تا ماهیچه هایتان کشیده شوند و آسیب نبینند.

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم تشخیص گروه خون و Rh (معمول و ثابت). اولین آزمایش خون گروه خون (O یا A , B , AB) و Rh (مثبت یا منفی) را تعیین می کند. همچنین وجود پادتن Rh را مورد آزمایش قرار می دهد. عامل Rh پروتئینی است که روی سطح سلول های قرمز خون وجود دارد. بودن این فاکتور در خون شما فقط در دوران بارداری اهمیت دارد. اگر مادر عامل Rh را نداشته باشد (یعنی Rh منفی باشد) و جنین Rh مثبت پدر را به ارث برده باشد وقتی خون مادر و جنین ترکیب می شوند مادر

هفته سی وهفتم بارداری

هفته سی وهفتم بارداری

در هفته سی و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری یکی از مهمترین عوامل در آرامش روحی فرزندان در زندگی آینده، آرامش روحی مادر در دوران بارداری است. درواقع هرگونه استرس مادر در دوران بارداری،تنش‌‌‌‌های روحی فرزند در زندگی آینده‌‌‌‌اش را به دنبال خواهد داشت و این امری است هم مورد تایید شرع مقدس و هم دارای پشتوانه در علم امروز. از سوی دیگر هرقدر فضای خانه در دوران بارداری از آلودگی گناه و اشتغالات غیرمعنوی به دور باشد؛ جنین نیز که در چنین بشری رشد میکند در آینده انس و الفت بیشتری با این مسایل خواهد داشت؛ بنابراین توصیه میکنیم:

نام گذاری ماه های جنین

نام گذاری ماه های جنین

نامگذاری ماه های جنین خداوند در سوره مبارکه مومنون میفرماید:
" و لقد خلقنا الانسان من سلاله من طین. ثم جعلناه نطفه فی قرار مکین. ثم خلقنا النطفه علقه فخلقنا العلقه مضغه فخلقنا المضغه عظاما فکسونا العظام لحما ثم انشاناه خلقا اخر فتبارک الله احسن الخالقین"
و به یقین انسان را.....

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید