طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/24 0 نظر 216 بازدید

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

یکی از موثرترین اتفاقات درمورد سلامت روحی فرزند؛ همنشینی‌‌‌‌‌های مادر در دوران بارداری است. هر هم صحبتی و هم نفسی به اندازه خود، جنین را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همانگونه که همنشینی با خوبان، در سعادت انسان تاثیر شگرفی دارد هم صحبتی با اهلگناه یا حضور در مجلس گناه هم میتواند عاقبت ناخوشایندی برای فرزند رقم زند:

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری


یکی از موثرترین اتفاقات درمورد سلامت روحی فرزند؛ همنشینی‌‌‌‌‌های مادر در دوران بارداری است. هر هم صحبتی و هم نفسی به اندازه خود، جنین را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همان گونه که همنشینی با خوبان، در سعادت انسان تاثیر شگرفی دارد هم صحبتی با اهلگناه یا حضور در مجلس گناه هم می تواند عاقبت ناخوشایندی برای فرزند رقم زند:

همنشین


پیامبر اکرم می فرمایند:
مثل الجلیس الصالح مثل الداری ان لم تجد عطره ریحه و مثل جلیس السوء مثل صاحب الکیران لم یحرقک شرار ناره علقک من نتنه
حکایت همنشین صالح مثل عطار است که اگر از عطر خود تو را بهره‌‌‌‌‌مند نسازد، بوی خوش آن در تو آویزد و حکایت همنشین بد مثل آهنگر است که اگر شعله آتش آن تو را نسوزاند بوی بد آن در تو آویزد.

حتما بخوانید: فضیلت شیر دادن به نوزاد


در این زمینه:


1-    زن باید مسایل شرعی مربوط به ارتباط با نامحرم را به دقت رعایت کند و تا می تواند با نامحرم به جز در حد ضرورت 
تماس و گفتگو نداشته باشد . 
2-    زن. بیشترین همنشینی را با همسر خود دارد . باید سعی شود مکالمات زوجین خارج از موضوعات گناه الود باشد . 

همنشین


3-     متاسفانه مجلس زنانه ای که در ان گناه نشود کم پیدا می شود . زن باید در دوران بارداری تا می تواند از ورود در گفتو گو های 
زنانه پرهیز کند . اگر هم به هر دلیل مجبور به این کار شد . سعی کند قلبا به گناهی مثل غیبت که دیگران مرتکب ان می شوند راضی نباشد و اگر توانست با زیرکی خود . بحث را به سمت و سویی دیگر ببرد . 

حتما بخوانید: خواص خرما در دوران بارداری


4-     تاویزیون . رادیو . ماهواره . سینما و اامثال انها حداقل با وضعیت فعلی معمولا مصداق هم نشینان بد محسئوب می شوند . لذا بهتر است در دوران بارداری . انس با این رسانه ها به حداقل برسد 
5-     بسیاری از پیامک ها مصداق گفتگوی گناه الود هستند . پس در دوران بارداری اس ام اس بازی را به حداقل برسانید . 

همنشین


6-     توصیه بنده این است که حتی در انتخاب پزشک یا مامای معالج خود نیز به دنبال کسی باشید که صاحب ایمان و نفس پاکی باشد . 
7-    مشکلات بارداری بهانه بسیار خوبی را برای شما فراهم می کند تا از حضور در مجالس  و مهمانی هایی که میدانید در انها مجبور به معاشرت های نا خواسته هستند پرهیز کنید  

حتما بخوانید: نامگذاری ماه های جنین


دعا 


1-    دعا و در خواست از محضر حق تعالی از والاترین مصادیق بندگی است تا انجا که در قران کریم امده است که قل ما یعبوا 
بکم ربی لو لا دعا وکم بگو اگر دعا های شما نبود پروردگارم     
به شما اعتناد نمی کرد
2- یکی از اثار دعا به خصوص اگر با نیاز واقعی درونی تصرع و استمرار همراه باشد ان است که پیش امد های نا خوشایند اینده را تغییر می دهد 
امام صادق فرمودند 
الدعا یرد القضا بعد ما ابره ابراما فاکرمن الدعا فانه مغتاح کل رحمه و نجاح کل حاجه 
و لا ینال ما عند للله عزوجل الا بالدعا و انه لیس باب یکیر قرعه الا یوشک ان یفتح لصاحبه 

دعا


دعا . قضای مبرم شده حتمی را بر می گرداند پس بسیار دعا کن که دعا کلید هر رحمت و پیروزی در هر حاجت  است و انچه که نزد خداوند عزوجل است جز با دعا به دست نمی اید و هیچ دری  نیست که زیاد کوبیده شود مگر ان که به روی کوبنده ان بار می شود.

حتما بخوانید: آداب غذاخوردن در دوران بارداری 


بنا براین همیشه برای داشتن نسلی صالح دعا کنید و از این کار هیچ گاه خسته نشوید . در این زمینه توجه به اوقات استجابت دعا بسیار کمک کننده است . به هنگام دعا برای فرزندان فعلی و اینده خود . اصرار . جذیت و استمرار داشته باشید . در عین حال که باید تسلیم امر حضرت حق جل و علا بود و نهایتا امور را به او تفویض کرد . فراموش نکنید که در دعا برای فرزندی که در رحم مادر است علاوه بر خواسته های معنوی و روحانی بر سلامتی جسمی او نیز تا کید کنید . دعا های قرانی ذیل . بهترین دعا ها در این زمینه هستند و توصیه می کنیم که با ان ها انس داشته باشید

دعا


 رب هب لی من لدنک دریه طیبه انک سمیع الدعا
 پروردگارا . از نزد خودت به من نسلی پاکیزه عطا فرما . همانا تنها تویی که شنونده خواسته هایی 
 و الذین یقلون ربنا هب لنا من ازواجنا ودر یا نا قره اعین واجعلنا للمتقین اماما 
و کسانی اند که می گویند .پروردگارا به ما از همسران و فرزندانمان ان ده که مایه روشنی چشمان ما باشد و ما را پیشوای پرهیزگاران گردان .      

  حتما بخوانید: خواص گوشت بر باروری         


تذکر مهم . بنا به تصریح روایات شریف . زمان تعیین قطعی جنسیت جنین 4 ماه پس از انعقاد نطفقه 
است . این مساله اگر چه در ظاهر با یافته های علوم امروزی مخالفت دارد اما به نظر بنده قطعا درست است . لذا حداقل تا پایان 4 ماهگی بارداری می توانید برای ان که  فرزندتان دختر یا پسر باشد دعا کنید . اگر چه رضایت به خواست خدای متعال شیرینی دیکری دارد 

دعا


صدقه 


یکی از اثار موکد صدقه . دفع انواع بلا و شرور است .
 پیامبر اکرم فرمودند 
الصدقه تسد سبعین بابا من الشر 
صدقه هفتاد باب شررا مسدود می کند 

حتما بخوانید: نوزادان در ده ماهگی


و چه بلایی بالاتر از داشتن فرزند نا صالح و یا چه ابتلایی سخت تر از دیدن معلولیت جسمی جگر گوشه هایمان . بنا بر این به صدقه دادن روزانه اهتمام ویزه ای داشته باشید و ان را ترک نکنید البته بهتر ان است که اگر بتوانید با رعایت شرایط صدقه را شخصا به نیازمندان واقعی برسانید 


نذر 


درروایات وارد شده است که امام حسن و امام حسین بیمار شدند پیامبر اکرم با مردم به عیادت انان امدند و به حضرت علی پیشنهاد کردند که برای سلامتی دو کودک عزیز خود نذر کنند که روزه گرفتند .

دعا

 

از این واقعه می توان نتیجه گرفت که ما هم می توانیم برای فرزندی که در راه داریم نذر کنیم تا انشاالله خداوند کودکی صحیح و سالم به ما عنایت نماید. این که نذر چه باشد برعهده ماست. اگر در نیت خود خالص باشیم می توانیم مطمئن باشیم که خداوند کریم بهترین مصلحت را برای ما رقم خواهد زد. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید

عهد


در ابتدای بارداری یا زمانی که تصمیم به بارداری می گیرید با خداوند متعال عهد کنید که تلاش خواهید کرد که این فرزند را به سوی مسیر بندگی او رهنمون شوید و از او بخواهید که یاریگر شما باشد. چه خوب است که علاوه بر این عهد، فرزند خود را به طور خاص به یکی از حضرات معصومین بسپارید و از ایشان بخواهید که او را در پناه محبت و حمایت خود گیرد و به سمت و سویی که صلاح می داند رهنمون کند.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: زورگیری در کودکان


 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری در یک بارداری طبیعی طی سه ماهه دوم هر ماه یکبار معاینه انجام می گیرد. و هر بار وزن، فشار خون و ادرار کنترل می شود و نیز اندازه و وضعیت رحم، اندازه کودک، میزان رشد و وضعیت او مورد بررسی قرار می گیرد و از هفته 20 تا 36، شکم شما از ناحیه زیر شکم تا قله رحم با نوار اندازه گیری (به سانتی متر) اندازه گیری می شود و بطور تخمینی با هفته های بارداریتان مقایسه می شود. احتمالا در این دوران معاینه داخلی نخواهید داشت مگر این که پزشک نسبت به مشکلی (مانند زایمان پیش از موعد ) تردید داشته باشد.
 

تغییر ژن جنین‌تان از خوب به عالی

تغییر ژن جنین‌تان از خوب به عالی

تغییر ژن جنین‌تان از خوب به عالی اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می کند، چگونه بعضی اشخاص کامیابند، در صورتیکه انسان های دیگر با بیماری های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده ای وجود دارد که شما می توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحمتان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می دهید. 

هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و ششم بارداری

در هفته سی و ششم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و ششم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و ششم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

در هفته سی و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری شامل بهداشت فردی در دوران بارداری، ورزش در دوران بارداری، موارد پزشکی در دوران بارداری و تغذیه در دوران بارداری ست. این مقاله مجموعه‌ای کامل از سوالاتی است که مادران باردار در طول مدت بارداری با آنها مواجه می‌شوند. 

هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

در هفته سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید