کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/14 2 نظر 413 بازدید

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

مهد یا پرستار بچه


بدیهی است مزیتها و اشکالات هر نوع شیوه مراقبت از کودک بستگی به نظر خودتان دارد. ساعت کار، بودجه، امکانات شغلی همه بر برنامه ریزیهای شما تأثیر می گذارند. قبل از این که تصمیم بگیرید حداقل دو ملاقات با فرد یا مؤسسه مورد نظر داشته باشید. یکی از قبل تعیین شده: که در این صورت می توانید با مدیر مؤسسه مورد نظر صحبت کنید و دیگری بدون اعلام قبلیکه می توانید امکانات آنجا را بررسی کنید.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری

ملاحظات دیگردر مورد انتخاب مهد کودک


  محل مهد کودک کجاست؟ اگر نزدیک به منزلتان باشد راحتتر است ولی اگر نزدیک به محل کارتان باشد در طول روز بیشتر می توانید به کودکتان سر بزنید و در مواقع ضروری سریعتر به آنجا می رسید. اگر در نظر دارید شخصی از کودکتان مراقبت کنید باید ببیند به خانه شما می آید و یا کودک را به خانه خودش می برد.


  خصوصیات پرستار کودکتان چیست؟ چقدر تجربه دارد؟ چطور با گریه، بیماری یا بی نظمی مواجه می شود؟ چه مراجعی در مورد او نظر می دهند؟ و بالاتر از همه آیا شما او را دوست دارید؟ 
  پرستار از چند کودک مراقبت می کند؟ در مهد کودکها هر پرستار از 4 یا 5 نوزاد مراقبت می کند. چون در مهدها کودکان با سنین مختلف هستند ممکن است برای پرستار توجه کافی به همه آنها مشکل باشد. (بیشتر مراکز نوزادان، کودکان نوپا و قبل از دبستان را تفکیک می کنند.) 

مهد یا پرستار بچه


  محیط آنجا چگونه است؟ آیا چیزهای جالبی در آنجا وجود دارد؟ پرستار چگونه کودکتان را سرگرم می کند؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ آیا برنامه ای برای کودکان بیماری دارد؟ آیا تجهیزات آنجا بی خطر، تمیز و زیباست؟ آیا بچه ها می توانند برای گردش به بیرون بروند؟ آیا غذا در آنجا تهیه می شود؟ 

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری


چه نوع مراقبت از کودک بهتر است؟


سه انتخاب اساسی برای شما وجود دارد: 

مهد یا پرستار بچه


 مهد کودک


مزایا: همیشه باز است حتی اگر پرستار بیمار باشد، معمولا کارکنان آن آموزش دیده اند، معمولا فعالیتها و اسباب بازیها متنوعترند و حداقل استانداردهای امنیتی در آنها رعایت شده اند.
اشکالات: توجه کمتری به تک تک کودکان می شود، هنگامی که کودک بیمار می شود باید از او در خانه نگهداری کنید، گران است، اگر تقاضا کنید کیفیت برنامه ها را بهتر کنند هزینه بالا می رود.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید


 سپردن کودک به یک خانواده (مهد کودک خصوصی) 


مزایا: معمولا هزینه آن کمتر است، ساعتها انتخابی تر از مهدها است، از کودکان بیمار نیز ممکن است مراقبت کنند. محیط آنجا به محیط خانه نزدیکتر است.
اشکالات: پرستار کودک معمولا مدرک رسمی ندارد، تغییر و تبدیل کارکنان زیاد است. همیشه مجاز و قانونی نیستند. 
توجه: توجهی که به کودک شما می شود، به تعداد کودکان، سن و جنس آنها بستگی دارد. 

حتما گوش کنید: مسائل ویژه رفتاری


  پرستاری در خانه 


مزایا: (اگر از خویشاوندانتان باشد) گران نمی شود، به کودکتان توجه خاص می شود، در انتخاب ساعتها و هنگام بیماری کودک مشکل کمتری دارید و وقتتان برای بردن و آوردن کودک تلف نمی شود. کودک در معرض آلودگی کمتری است، پرستار کودک می تواند کارهای خانه را هم انجام دهد.

پرستاری بچه


اشکالات: زمانی که پرستار بیمار شود باید از شخص دیگری کمک بخواهید، اگر ناگهان استعفا دهد گرفتار می شوید، اگر پرستار با شما زندگی کند خلوت خانه را از دست می دهید، کودکان نوپا و پیش از دبستانی شرکت در فعالیتهای گروهی را از دست می دهند. 
توجه: نمی توانید تا زمان زایمان با یک پرستار خصوصی قرار بگذارید چون بیشتر آنها از قبل برنامه ریزی می کنند.


 غذاهای سبک و مفید برای محل کاردر دوران بارداری


خوارگیهای مغذی گرسنگی را برطرف می کنند و هضمشان هم آسان تر است. از خوراکیهای زیر برای محل کارتان تهیه کنید: 
    یک بطری آب یا یک قوطی آبمیوه (اگر به آب خوری دسترسی ندارید) 

حتما بخوانید: اصول تغذیه سه ماه دوم بارداری را بشناسیم


    مخلوطی از با انواع بادامها، تخمه کدو یا آفتابگردان بدون نمک، فندق، کشمش و برگه زردآلو
    سیب، موز یا انگور تازه 
    تکه های هویج، کلم و کرفس خام 

مهد یا پرستار بچه


    تنقلات طبیعی که بتوان بدون قاشق خورد (گندم بوداده) 
    بیسکویت های سبوس دار
    شکلات صبحانه

 

برای خرید محصول (طراحی فرزند 2 تا 4 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: آموزش نظم به کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟ الان نیازی نیست در این مورد سریع تصمیم بگیرید ولی بهتر است در مورد انتخابتان خوب فکر‌کنید تا آن زمان کاملاً آماده شوید.

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟ وسیله پوشیدنی (کوله) برای حمل کودک. این وسیله برای ماه‌های اول بسیار مناسب است و کودک به سینه مادر می‌چسبد و صورتش مقابل صورت مادر قرارمی‌گیرد.
 

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟ که میل به خوراکیهای شور بدین معناست که بدنم به نمک نیاز دارد؟ این نظریه شاید منطقی به نظر برسد ولی حقیقت ندارد. در واقع میل به غذاهای شور در خانم های باردار هنوز شناخته نشده است. علت این حالت بیشتر از این که نشانه کمبود غذایی باشد، این است که ما به علت تغییراتی که در پرزهای چشایی و حس بویایی مان بوجود آمده است به غذاهای بخصوصی میل پیدا می کنیم. نوسان احساسات در دوران بارداری میل به غذاهایی که تهیه آن راحت می باشد را هم بوجود می آورد. 

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان ترس از، از دست دادن کنترل. آیا به زایمان سزارین احتیاج پیدا می کنم؟ عدم آگاهی در مورد اینکه در زایمان چه پیش می آید این تفکر را بوجود می آورد که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. مخصوص کسانی که به اعصاب خود مسلط هستند و دوست دارند همه چیز طبق برنامه پیش برود، بیشتر دچار تردید می شوند. 
 ترس از شکست. آیا زایمان من به خوبی انجام می شود؟ چن

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری معمولاً خانم‌ها پس از این‌که متوجه شدند که باردار هستند، تمامی فکر خود را در ارتباط برقرار کردن با فرزندشان، معطوف به روزها و هفته‌های بعد از تولد می‌کنند، در حالی که برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد، لازم است از همان دوران بارداری اقدام شود. مادران می‌توانند با یاد گرفتن رفتارهای دلبستگی مانند صحبت کردن، لمس، تمرکز و توجه به جنین، تعامل بهتر و مؤثرتری با او داشته باشند. 

نظرات

ابراهیم روستا
۱۳۹۷/۱۰/۰۹۰۰
پاسخبه نظر من که پدر و مادر بهترین پرستارها هستن... اگه ایران هم مثل خیلی از کشورها قانون کاریش جوری بود که تا دو سالگی والدین با مرخصی می تونستن از بچشون پرستاری کنن عالی می شد
مژگان زندی
۱۳۹۷/۱۰/۱۰۰۰

درود و سپاس از همراهی شما

ما هم با شما موافق هستیم. اما در همین زمان کم هم در طول روز و هفته می تونیم با روش های درست موثر واقع بشیم و کودکمون رو راهنمایی کنیم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 22

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید