قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/14 0 نظر 28 بازدید

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

مهد یا پرستار بچه


بدیهی است مزیتها و اشکالات هر نوع شیوه مراقبت از کودک بستگی به نظر خودتان دارد. ساعت کار، بودجه، امکانات شغلی همه بر برنامه ریزیهای شما تأثیر می گذارند. قبل از این که تصمیم بگیرید حداقل دو ملاقات با فرد یا مؤسسه مورد نظر داشته باشید. یکی از قبل تعیین شده: که در این صورت می توانید با مدیر مؤسسه مورد نظر صحبت کنید و دیگری بدون اعلام قبلیکه می توانید امکانات آنجا را بررسی کنید.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری

ملاحظات دیگردر مورد انتخاب مهد کودک


  محل مهد کودک کجاست؟ اگر نزدیک به منزلتان باشد راحتتر است ولی اگر نزدیک به محل کارتان باشد در طول روز بیشتر می توانید به کودکتان سر بزنید و در مواقع ضروری سریعتر به آنجا می رسید. اگر در نظر دارید شخصی از کودکتان مراقبت کنید باید ببیند به خانه شما می آید و یا کودک را به خانه خودش می برد.


  خصوصیات پرستار کودکتان چیست؟ چقدر تجربه دارد؟ چطور با گریه، بیماری یا بی نظمی مواجه می شود؟ چه مراجعی در مورد او نظر می دهند؟ و بالاتر از همه آیا شما او را دوست دارید؟ 
  پرستار از چند کودک مراقبت می کند؟ در مهد کودکها هر پرستار از 4 یا 5 نوزاد مراقبت می کند. چون در مهدها کودکان با سنین مختلف هستند ممکن است برای پرستار توجه کافی به همه آنها مشکل باشد. (بیشتر مراکز نوزادان، کودکان نوپا و قبل از دبستان را تفکیک می کنند.) 

مهد یا پرستار بچه


  محیط آنجا چگونه است؟ آیا چیزهای جالبی در آنجا وجود دارد؟ پرستار چگونه کودکتان را سرگرم می کند؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ آیا برنامه ای برای کودکان بیماری دارد؟ آیا تجهیزات آنجا بی خطر، تمیز و زیباست؟ آیا بچه ها می توانند برای گردش به بیرون بروند؟ آیا غذا در آنجا تهیه می شود؟ 

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری


چه نوع مراقبت از کودک بهتر است؟


سه انتخاب اساسی برای شما وجود دارد: 

مهد یا پرستار بچه


 مهد کودک


مزایا: همیشه باز است حتی اگر پرستار بیمار باشد، معمولا کارکنان آن آموزش دیده اند، معمولا فعالیتها و اسباب بازیها متنوعترند و حداقل استانداردهای امنیتی در آنها رعایت شده اند.
اشکالات: توجه کمتری به تک تک کودکان می شود، هنگامی که کودک بیمار می شود باید از او در خانه نگهداری کنید، گران است، اگر تقاضا کنید کیفیت برنامه ها را بهتر کنند هزینه بالا می رود.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید


 سپردن کودک به یک خانواده (مهد کودک خصوصی) 


مزایا: معمولا هزینه آن کمتر است، ساعتها انتخابی تر از مهدها است، از کودکان بیمار نیز ممکن است مراقبت کنند. محیط آنجا به محیط خانه نزدیکتر است.
اشکالات: پرستار کودک معمولا مدرک رسمی ندارد، تغییر و تبدیل کارکنان زیاد است. همیشه مجاز و قانونی نیستند. 
توجه: توجهی که به کودک شما می شود، به تعداد کودکان، سن و جنس آنها بستگی دارد. 

حتما گوش کنید: مسائل ویژه رفتاری


  پرستاری در خانه 


مزایا: (اگر از خویشاوندانتان باشد) گران نمی شود، به کودکتان توجه خاص می شود، در انتخاب ساعتها و هنگام بیماری کودک مشکل کمتری دارید و وقتتان برای بردن و آوردن کودک تلف نمی شود. کودک در معرض آلودگی کمتری است، پرستار کودک می تواند کارهای خانه را هم انجام دهد.

پرستاری بچه


اشکالات: زمانی که پرستار بیمار شود باید از شخص دیگری کمک بخواهید، اگر ناگهان استعفا دهد گرفتار می شوید، اگر پرستار با شما زندگی کند خلوت خانه را از دست می دهید، کودکان نوپا و پیش از دبستانی شرکت در فعالیتهای گروهی را از دست می دهند. 
توجه: نمی توانید تا زمان زایمان با یک پرستار خصوصی قرار بگذارید چون بیشتر آنها از قبل برنامه ریزی می کنند.


 غذاهای سبک و مفید برای محل کاردر دوران بارداری


خوارگیهای مغذی گرسنگی را برطرف می کنند و هضمشان هم آسان تر است. از خوراکیهای زیر برای محل کارتان تهیه کنید: 
    یک بطری آب یا یک قوطی آبمیوه (اگر به آب خوری دسترسی ندارید) 

حتما بخوانید: اصول تغذیه سه ماه دوم بارداری را بشناسیم


    مخلوطی از با انواع بادامها، تخمه کدو یا آفتابگردان بدون نمک، فندق، کشمش و برگه زردآلو
    سیب، موز یا انگور تازه 
    تکه های هویج، کلم و کرفس خام 

مهد یا پرستار بچه


    تنقلات طبیعی که بتوان بدون قاشق خورد (گندم بوداده) 
    بیسکویت های سبوس دار
    شکلات صبحانه

حتما بخوانید: علائم سه ماه دوم بارداری

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

 بارداری هفته به هفته -کامل ترین اطلاعات

بارداری هفته به هفته -کامل ترین اطلاعات

بارداری هفته به هفته شاید برای شما جالب باشد که در یک صفحه رشد جنین تان را  از هفته اول تا اخرین هفته مشاهده کنید  از زمانی که جنین شما در کوچکترین حد ممکن است و زمانی که جنین شروع به ساختن دست و پا میکند و زمانی که چهره اش تکمیل میشود و زمانی که شروع به دست و پا زدن و سکسه کردن و زمانی که صدای شما رو تشخیص میدهد و ... ما این امکان را در بارداری هفته به هفته برای شما فراهم کردیم تا مانند یک فیلم شروع به تصویر سازی ذهنی کنید  

دلایل حاملگی خارج از رحم

دلایل حاملگی خارج از رحم

دلایل حاملگی خارج از رحم  در موارد نادر، تخمک بارور شده جایی در خارج از رحم، معمولا در لوله های رحم لانه گزینی و شروع به رشد می کند. (جایگزینی در حفره شکمی و تخمدانها هم امکان دارد ولی خیلی نادر است) نتیجه آزمایش حاملگی مثبت و در آغاز همه علائم بارداری طبیعی ظاهر می شود. بعد از چند هفته جنین بزرگتر از حدی می شود که لوله های رحم بتوانند آن را در خود جای دهند. خانم باردار ممکن است احساس درد ناگهانی بکند و بعد خونریزی واژینال و حالت بیهوشی به او دست دهد

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری یکی از مهمترین عوامل در آرامش روحی فرزندان در زندگی آینده، آرامش روحی مادر در دوران بارداری است. درواقع هرگونه استرس مادر در دوران بارداری،تنش‌‌‌‌های روحی فرزند در زندگی آینده‌‌‌‌اش را به دنبال خواهد داشت و این امری است هم مورد تایید شرع مقدس و هم دارای پشتوانه در علم امروز. از سوی دیگر هرقدر فضای خانه در دوران بارداری از آلودگی گناه و اشتغالات غیرمعنوی به دور باشد؛ جنین نیز که در چنین بشری رشد میکند در آینده انس و الفت بیشتری با این مسایل خواهد داشت؛ بنابراین توصیه میکنیم:

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری تلاوت قرآن باید برنامه ثابت و مداوم دوران بارداری باشد:
پیامبر اکرم می‌فرمایند:
" نوروا بیوتکم بتلاوه القرآن... فان البیت اذا کثر فیه تلاوه القرآن کثر خیره و استع اهله و اضا لاهل السمائ کما تضی‌ئ السما لاهل الدنیا"
خانه‌های خود را به تلاوت قرآن روشن کنید... هرگاه در خانه‌ای قرآن زیاد تلاوت شود، خیر و برکت آن خانه زیاد میشود و اهل آن به وسعت می‌رسند و آن خانه برای اهل آسمان درخشندگی پیدا میکند؛ چنانکه ستارگان آسمان برای اه...

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید