کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/14 2 نظر 232 بازدید

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

مهد یا پرستار بچه


بدیهی است مزیتها و اشکالات هر نوع شیوه مراقبت از کودک بستگی به نظر خودتان دارد. ساعت کار، بودجه، امکانات شغلی همه بر برنامه ریزیهای شما تأثیر می گذارند. قبل از این که تصمیم بگیرید حداقل دو ملاقات با فرد یا مؤسسه مورد نظر داشته باشید. یکی از قبل تعیین شده: که در این صورت می توانید با مدیر مؤسسه مورد نظر صحبت کنید و دیگری بدون اعلام قبلیکه می توانید امکانات آنجا را بررسی کنید.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری

ملاحظات دیگردر مورد انتخاب مهد کودک


  محل مهد کودک کجاست؟ اگر نزدیک به منزلتان باشد راحتتر است ولی اگر نزدیک به محل کارتان باشد در طول روز بیشتر می توانید به کودکتان سر بزنید و در مواقع ضروری سریعتر به آنجا می رسید. اگر در نظر دارید شخصی از کودکتان مراقبت کنید باید ببیند به خانه شما می آید و یا کودک را به خانه خودش می برد.


  خصوصیات پرستار کودکتان چیست؟ چقدر تجربه دارد؟ چطور با گریه، بیماری یا بی نظمی مواجه می شود؟ چه مراجعی در مورد او نظر می دهند؟ و بالاتر از همه آیا شما او را دوست دارید؟ 
  پرستار از چند کودک مراقبت می کند؟ در مهد کودکها هر پرستار از 4 یا 5 نوزاد مراقبت می کند. چون در مهدها کودکان با سنین مختلف هستند ممکن است برای پرستار توجه کافی به همه آنها مشکل باشد. (بیشتر مراکز نوزادان، کودکان نوپا و قبل از دبستان را تفکیک می کنند.) 

مهد یا پرستار بچه


  محیط آنجا چگونه است؟ آیا چیزهای جالبی در آنجا وجود دارد؟ پرستار چگونه کودکتان را سرگرم می کند؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ آیا برنامه ای برای کودکان بیماری دارد؟ آیا تجهیزات آنجا بی خطر، تمیز و زیباست؟ آیا بچه ها می توانند برای گردش به بیرون بروند؟ آیا غذا در آنجا تهیه می شود؟ 

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری


چه نوع مراقبت از کودک بهتر است؟


سه انتخاب اساسی برای شما وجود دارد: 

مهد یا پرستار بچه


 مهد کودک


مزایا: همیشه باز است حتی اگر پرستار بیمار باشد، معمولا کارکنان آن آموزش دیده اند، معمولا فعالیتها و اسباب بازیها متنوعترند و حداقل استانداردهای امنیتی در آنها رعایت شده اند.
اشکالات: توجه کمتری به تک تک کودکان می شود، هنگامی که کودک بیمار می شود باید از او در خانه نگهداری کنید، گران است، اگر تقاضا کنید کیفیت برنامه ها را بهتر کنند هزینه بالا می رود.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید


 سپردن کودک به یک خانواده (مهد کودک خصوصی) 


مزایا: معمولا هزینه آن کمتر است، ساعتها انتخابی تر از مهدها است، از کودکان بیمار نیز ممکن است مراقبت کنند. محیط آنجا به محیط خانه نزدیکتر است.
اشکالات: پرستار کودک معمولا مدرک رسمی ندارد، تغییر و تبدیل کارکنان زیاد است. همیشه مجاز و قانونی نیستند. 
توجه: توجهی که به کودک شما می شود، به تعداد کودکان، سن و جنس آنها بستگی دارد. 

حتما گوش کنید: مسائل ویژه رفتاری


  پرستاری در خانه 


مزایا: (اگر از خویشاوندانتان باشد) گران نمی شود، به کودکتان توجه خاص می شود، در انتخاب ساعتها و هنگام بیماری کودک مشکل کمتری دارید و وقتتان برای بردن و آوردن کودک تلف نمی شود. کودک در معرض آلودگی کمتری است، پرستار کودک می تواند کارهای خانه را هم انجام دهد.

پرستاری بچه


اشکالات: زمانی که پرستار بیمار شود باید از شخص دیگری کمک بخواهید، اگر ناگهان استعفا دهد گرفتار می شوید، اگر پرستار با شما زندگی کند خلوت خانه را از دست می دهید، کودکان نوپا و پیش از دبستانی شرکت در فعالیتهای گروهی را از دست می دهند. 
توجه: نمی توانید تا زمان زایمان با یک پرستار خصوصی قرار بگذارید چون بیشتر آنها از قبل برنامه ریزی می کنند.


 غذاهای سبک و مفید برای محل کاردر دوران بارداری


خوارگیهای مغذی گرسنگی را برطرف می کنند و هضمشان هم آسان تر است. از خوراکیهای زیر برای محل کارتان تهیه کنید: 
    یک بطری آب یا یک قوطی آبمیوه (اگر به آب خوری دسترسی ندارید) 

حتما بخوانید: اصول تغذیه سه ماه دوم بارداری را بشناسیم


    مخلوطی از با انواع بادامها، تخمه کدو یا آفتابگردان بدون نمک، فندق، کشمش و برگه زردآلو
    سیب، موز یا انگور تازه 
    تکه های هویج، کلم و کرفس خام 

مهد یا پرستار بچه


    تنقلات طبیعی که بتوان بدون قاشق خورد (گندم بوداده) 
    بیسکویت های سبوس دار
    شکلات صبحانه

 

برای خرید محصول (طراحی فرزند 2 تا 4 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: آموزش نظم به کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در چهار هفته‌ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهد؟ کاملاً عجیب و بیشتر شبیه به یک معجزه کوچک است این‌که هر روز که از خواب بیدار‌شوید جسم جدیدی داشته باشید که اندکی با آنچه که شب قبل موقع خواب داشته‌اید متفاوت باشد.

خواص ماهی تون در بارداری

خواص ماهی تون در بارداری

خواص ماهی تون در بارداری  مطالعات نشان داده است خوردن مقدار زیادی ماهی (هفته‌ای 3 تا 4 وعده در دوران بارداری و شیردهی فواید بهداشتی زیادی دارد. ماهی تون راحت‌ترین ماهی برای وارد کردن به سبک زندگی پر کار است. یک کنسرو تون را در ظرف نهار خود گذاشته و روی سالاد خود ریخته تا مقدار زیادی پروتئین (42 گرم پروت با کیفیت بالا با کالری کمتر از 200)، چربی‌های خوب و دیگر مواد مغذی را به شما بدهد یا این که گوشت ماهی تون را به عنوان یک غذای بسیار خوب برای شام خود انتخاب کنید.

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد در تمام آموزش هایم به اهمیت 1000 روز نخست زندگی انسان اشاره کرده‌ام  هنوز وقتی از والدین حاضر در سمینارها و کارگاه ها در خصوص  1000 روز نخست زندگی، می پرسم همگی به روزهای پس از تولد اشاره می کنند. در صورتی که اگر مطابق باورهایم به شما نگویم که زندگی انسان از سال ها قبل از تولدش شروع شده است، اما قاطعانه خواهم گفت که منظور از هزار روز اول زندگی ،حدود  270 روز دوران جنینی و 730 روز شامل دو سال نخست پس از تولد است که پرونده‌ی بیش از 90 درصد از اتفاقات زندگی افراد در تمام طول سال های زندگی اش بسته می شود.

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم زمانی که اشتهایتان بر می گردد، یک گرسنگی دائمی یا میل بخصوصی به خوردن در شما بوجود می آید. این میل که در سه ماهه اول بارداری شروع می شود ممکن است شدت و یا تغییر پیدا کند. خوردن وعده های کوچک غذا به تعداد زیاد به شما کمک می کند گرسنگی شدیدتان را کنترل کنید و این روش هضم غذا را هم آسان می کند. متوجه می شوید که خوراکیهایی که در کشوی میز کارتان گذاشته اید یا جعبه کشمشی که همیشه در کیف شما هست چقدر به شما کمک می کند.

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین مادران می‌توانند با آموزش‌های مختلف، رژیم‌غذایی سالم، ورزش و گوش دادن به موسیقی به تقویت هوش جنین در دوران بارداری بپردازند.

نظرات

ابراهیم روستا
۱۳۹۷/۱۰/۰۹۰۰
پاسخبه نظر من که پدر و مادر بهترین پرستارها هستن... اگه ایران هم مثل خیلی از کشورها قانون کاریش جوری بود که تا دو سالگی والدین با مرخصی می تونستن از بچشون پرستاری کنن عالی می شد
مژگان زندی
۱۳۹۷/۱۰/۱۰۰۰

درود و سپاس از همراهی شما

ما هم با شما موافق هستیم. اما در همین زمان کم هم در طول روز و هفته می تونیم با روش های درست موثر واقع بشیم و کودکمون رو راهنمایی کنیم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 22

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید