طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/09 0 نظر 73 بازدید

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟


سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.

دوران بارداری


در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید. کودکتان دیگر یک موجود انتزاعی نیست، حالا او یک شخصیت واقعی است. ناگهان تحریک می شوید که بیشتر بخورید و بیاشامید و لذت ببرید و بی خیال تر باشید.

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در دوران بارداری

ممکن است ناخود آگاه شکم خود را بگیرید و با آن صحبت کنید یا برای او آواز بخوانید. احساس کردن کودکی که در درونتان است تجربه ای است که فقط یک بار یا حداکثر چند بار در زندگی به دست می آید و زوجهای چشم به راه باید از آن لذت ببرند. اگر چه بعضی از خانم ها از کودک تجسمی بیشتر از آنچه که هست، دارند. مطمئن باشید که جنین تحت تأثیر نگرانی و حالات بد قرار نمی گیرد.

بنابراین دست به کار شوید و از تمامی احساسات خود طی دوران بارداری لذت ببرید. اگر احساس می کنید که دوست دارید به دیوار لگد بزنید یا گریه کنید، جلوی خود را نگیرید. همچنین ممکن است تنهایی را دوست داشته باشید و بخواهید خودتان از خود مراقبت کنید و یا دوست داشته باشید دیگری از شما مراقبت کند.

آرامش در دوران بارداری


سعی کنید که از همه احساسات خوب این مرحله حداکثر استفاده را ببرید مثلاً برای تزئین اتاق کودک و لباسهایش برنامه ریزی کنید. حالا وقت آن رسیده است که دست به کارهایی بزنید که تا بحال به تعویق انداخته بودید مثلاً کمدهای اتاق کودک را تمیز کنید. اگر در فکر سفر هستید طی این دوره بیشتر از مسافرتتان لذت می برید. بسیاری از پزشکان (و بعضی از خطوط هوایی) سفر با هواپیما را بعد از ماه هشتم منع می کنند.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


شکل ظاهری بدن در سه ماه دوم بارداری

حتی راضی ترین مادران از تغییر شکل اندامشان گله می کنند. سینه ها! باسن! رانهای تو رفته و قوزکهای ورم کرده! ممکن است از خود بپرسید که آیا به شکل روز اولتان بر می گردید یا نه؟ از خود سؤال میکنید" آیا الآن برای همسرم جذابیت دارم؟" و در فرهنگهایی که به لاغری اهمیت می دهند، برای بعضی از خانم ها پذیرفتن ظاهر جدیدشان خیلی مشکل است و فکر می کنند خیلی بد به نظر می رسند و یا از ارزششان کم شده است زیرا دیگر شباهتی به مانکن مد روز ندارند و از شکل افتاده اند.

برای کسی که عمری را به اندازه گیری کالری غذاهایی که می خورده، صرف کرده مشکل است که هر روز به خودش یادآوری کند؛ "به جمع شدن سلول های چربی توجه نکن به نیاز کودکت توجه کن". به بدن خود برای آنچه که در حال انجام است احترام بگذارید و به علائم آن (مانند گرسنگی و خستگی) توجه کنید. از دید مادرانه اندام شما از اهمیت خاصی برخوردار است. هرگز نپذیرید که همسرتان تصور بدی در ذهن خود نسبت به شما دارد.

آرامش در دوران بارداری


بارداری زمانی نیست که شما لاغر باشید. مواد غذایی سالم بخورید، بطور منظم ورزش کنید. در اوایل سه ماهه دوم کم کم وزنتان زیاد می شود. معمولاً یک خانم باردار طی 9 ماه، حدود 13 تا 15 کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کند. 

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری


کود        5/3 کیلو
مایع جنینی        900 گرم
جفت         700 گرم
ذخیره غذایی و چاقی مادر        3 کیلو گرم
خون و مایعات بدن        5/3 کیلو
رشد سینه ها         900 گرم
رحم        900 گرم


چگونه در مقابل توصیه های آزار دهنده غریبه ها مقاومت کنیم؟ 


 حواس خود را جمع کنید. بیشتر نظرات از روی محبت و هیجان نسبت به شرایط شما بوجود می آیند و شما ممکن است بتوانید یکی دو تا را گلچین کنید. 

بارداری و آرامش


 سیاست داشته باشید. اگر با آنها بحث کنید آنها همینطور به حرف زدن و بحث کردن ادامه می دهند. بهتر است لبخند بزنید، سرتان را تکان بدهید ولی کار خودتان را انجام دهید. 
 این حق شماست که راز زندگی خصوصی تان را فاش نکنید. اگر کسی زیاد کنجکاوی کرد و مثلاً از شما سؤال شد که آیا از داروی باروری استفاده کردید، که دوقلو باردار هستید با عصبانیت و خیلی سریع بگویید " به شما ربطی ندارد." 

حتما بخوانید: مشاوره ژنتیک در دوران بارداری


 تفاوت بین واقعیت و اعتقادات سنتی مردم را یاد بگیرید. آن چه که مردم میگویند بدین معنا نیست که حتما واقعیت دارد. 
 همه چیز را به گردن پزشک بیاندازید. مانند "متأسفم ولی پزشکم می گوید باید این کار را انجام دهم."
 حرف آنها را قطع کنید. وقتی توصیه های آنها تبدیل به داستانهای طویلی می شود که تحمل آن را ندارید، خجالت نکشید حرف آنها را قطع کنید مثلاً بگویید "ببخشید من باید بروم." یا "نمی خواهم در این مورد چیزی بشنوم، متشکرم."

دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که نگرانی باعث ماه گرفتگی یا چپ دستی در کودک می شود؟

ترس و نگرانی باعث سوء هاضمه، بی خوابی و سردرد می شود. ولی مطمئن باشید آن چه که در ذهن شما می گذرد بر آن چه که در رحمتان روی می دهد، اثر نمی گذارد. ماه گرفتگی در اثر بی نظمی پیگمانها بوجود می آید. علت چپ دستی هنوز شناخته نشده است ولی نگرانی در دوران بارداری از تئوریهایی نیست که تحقیق در مورد آن ادامه داشته باشد.

حتما بخوانید: دلایل حاملگی خارج از رحم
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: قدرت طلبی در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مرحله سوم زایمان ( بعد از تولد )

مرحله سوم زایمان ( بعد از تولد )

مرحله سوم زایمان بلافاصله بعد از تولد نوزاد، جفت که به مدت 9 ماه به دیواره رحم متصل شده بود، خود به خود از آن جدا می شود و توسط پزشک از رحم خارج می شود. اگر چه کودک متولد شده است ولی انقباضات هنوز ادامه دارد ولی ملایمتر و با فواصل مختلف. در حقیقت در ملاقات اول رو در رو با کودکتان کمتر به آنها توجه می کنید.

چای پونه در بارداری

چای پونه در بارداری

چای پونه در بارداری پونه (نعناع) دم کرده چه سرد و چه گرم راه خوبی برای آبرسانی به بدن و تسکین معده است. آب درون یک لیوان چای پونه (یا انواع نعناع به صورت جداگانه یا مخلوط) برخلاف دیگر چای‌های سبز و سیاه هستند، که می‌تواند به‌عنوان یک متر باشد. دم کرده گیاهانی مانند انواع نعناع، تمشک، زنجبیل، دایونه، پوست مرکبات و میوه گل سرخ در دوران بارداری (به مقدار کم یعنی حداکثر 2 تا 3 فنجان در روز آرام بخش و نشاط‌آور هستند و کافئین هم ندارند

مکانیسم شیردهی

مکانیسم شیردهی

مکانیسم شیردهی افزایش  جریان هورمون استروژن در طول دوره ی بارداری موجب رشد حیرت انگیرپستان ها می شود اما تولید شیر اصلی تا پس از تولد نوزاد آغاز نمی شود

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟ هیجان زیاد همراه با خستگی مداوم از نشانه های اواخر دوران بارداری است. بنظر می رسد زمان هم خیلی سریع و هم بطور غیرقابل تحملی کند می گذرد.
هر چه شکمتان بزرگتر می شود انجام کارهای روزمره نیز دشوارتر می شود. در این دوره حرکاتی مانند بلند شدن از صندلی، نشستن پشت فرمان اتومبیل یا حتی غلتیدن در خواب نیاز بر دقت بیشتری دارد. خودتان متوجه می شوید که با در و دیوار یا به دیگران که از وضعیت شما مطلع نیستند،

غذاهای قبل از بارداری

غذاهای قبل از بارداری

غذاهای قبل از بارداری سلامت جسمی و روانی جنین و نهایتا نوزاد یکی از مهمترین مواردی ست که باید خیلی قبل تر از اقدام به بارداری به آن توجه نمایید. بارداری و میزان اهمیت آن باید باعث این شود که کاملا با برنامه و هدفمند لحظه های قبل و حین آن را سپری نمایید.

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری غذاهای دریایی منبع خوب پروتئین و آهن بوده و اسیدهای چرب امگا3 موجود در بسیاری از ماهی‌ها می‌تواند به افزایش رشد مغز کودک کمک کند. درواقع یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که کمبود غذاهای دریایی در دوران بارداری می‌تواند به مهارت کلامی ضعیف، مشکلات رفتاری و دیگر مسائل رشد در دوران کودکی منجر شود ولی بعضی از ماهی‌ها و صدف‌ها دارای جیوه پی‌سی‌بی (PCBs) و دیگر آلوده‌کننده‌ها بوده و به ا....

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید