کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/09 0 نظر 273 بازدید

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟


سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.

دوران بارداری


در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید. کودکتان دیگر یک موجود انتزاعی نیست، حالا او یک شخصیت واقعی است. ناگهان تحریک می شوید که بیشتر بخورید و بیاشامید و لذت ببرید و بی خیال تر باشید.

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در دوران بارداری

ممکن است ناخود آگاه شکم خود را بگیرید و با آن صحبت کنید یا برای او آواز بخوانید. احساس کردن کودکی که در درونتان است تجربه ای است که فقط یک بار یا حداکثر چند بار در زندگی به دست می آید و زوجهای چشم به راه باید از آن لذت ببرند. اگر چه بعضی از خانم ها از کودک تجسمی بیشتر از آنچه که هست، دارند. مطمئن باشید که جنین تحت تأثیر نگرانی و حالات بد قرار نمی گیرد.

بنابراین دست به کار شوید و از تمامی احساسات خود طی دوران بارداری لذت ببرید. اگر احساس می کنید که دوست دارید به دیوار لگد بزنید یا گریه کنید، جلوی خود را نگیرید. همچنین ممکن است تنهایی را دوست داشته باشید و بخواهید خودتان از خود مراقبت کنید و یا دوست داشته باشید دیگری از شما مراقبت کند.

آرامش در دوران بارداری


سعی کنید که از همه احساسات خوب این مرحله حداکثر استفاده را ببرید مثلاً برای تزئین اتاق کودک و لباسهایش برنامه ریزی کنید. حالا وقت آن رسیده است که دست به کارهایی بزنید که تا بحال به تعویق انداخته بودید مثلاً کمدهای اتاق کودک را تمیز کنید. اگر در فکر سفر هستید طی این دوره بیشتر از مسافرتتان لذت می برید. بسیاری از پزشکان (و بعضی از خطوط هوایی) سفر با هواپیما را بعد از ماه هشتم منع می کنند.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


شکل ظاهری بدن در سه ماه دوم بارداری

حتی راضی ترین مادران از تغییر شکل اندامشان گله می کنند. سینه ها! باسن! رانهای تو رفته و قوزکهای ورم کرده! ممکن است از خود بپرسید که آیا به شکل روز اولتان بر می گردید یا نه؟ از خود سؤال میکنید" آیا الآن برای همسرم جذابیت دارم؟" و در فرهنگهایی که به لاغری اهمیت می دهند، برای بعضی از خانم ها پذیرفتن ظاهر جدیدشان خیلی مشکل است و فکر می کنند خیلی بد به نظر می رسند و یا از ارزششان کم شده است زیرا دیگر شباهتی به مانکن مد روز ندارند و از شکل افتاده اند.

برای کسی که عمری را به اندازه گیری کالری غذاهایی که می خورده، صرف کرده مشکل است که هر روز به خودش یادآوری کند؛ "به جمع شدن سلول های چربی توجه نکن به نیاز کودکت توجه کن". به بدن خود برای آنچه که در حال انجام است احترام بگذارید و به علائم آن (مانند گرسنگی و خستگی) توجه کنید. از دید مادرانه اندام شما از اهمیت خاصی برخوردار است. هرگز نپذیرید که همسرتان تصور بدی در ذهن خود نسبت به شما دارد.

آرامش در دوران بارداری


بارداری زمانی نیست که شما لاغر باشید. مواد غذایی سالم بخورید، بطور منظم ورزش کنید. در اوایل سه ماهه دوم کم کم وزنتان زیاد می شود. معمولاً یک خانم باردار طی 9 ماه، حدود 13 تا 15 کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کند. 

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری


کود        5/3 کیلو
مایع جنینی        900 گرم
جفت         700 گرم
ذخیره غذایی و چاقی مادر        3 کیلو گرم
خون و مایعات بدن        5/3 کیلو
رشد سینه ها         900 گرم
رحم        900 گرم


چگونه در مقابل توصیه های آزار دهنده غریبه ها مقاومت کنیم؟ 


 حواس خود را جمع کنید. بیشتر نظرات از روی محبت و هیجان نسبت به شرایط شما بوجود می آیند و شما ممکن است بتوانید یکی دو تا را گلچین کنید. 

بارداری و آرامش


 سیاست داشته باشید. اگر با آنها بحث کنید آنها همینطور به حرف زدن و بحث کردن ادامه می دهند. بهتر است لبخند بزنید، سرتان را تکان بدهید ولی کار خودتان را انجام دهید. 
 این حق شماست که راز زندگی خصوصی تان را فاش نکنید. اگر کسی زیاد کنجکاوی کرد و مثلاً از شما سؤال شد که آیا از داروی باروری استفاده کردید، که دوقلو باردار هستید با عصبانیت و خیلی سریع بگویید " به شما ربطی ندارد." 

حتما بخوانید: مشاوره ژنتیک در دوران بارداری


 تفاوت بین واقعیت و اعتقادات سنتی مردم را یاد بگیرید. آن چه که مردم میگویند بدین معنا نیست که حتما واقعیت دارد. 
 همه چیز را به گردن پزشک بیاندازید. مانند "متأسفم ولی پزشکم می گوید باید این کار را انجام دهم."
 حرف آنها را قطع کنید. وقتی توصیه های آنها تبدیل به داستانهای طویلی می شود که تحمل آن را ندارید، خجالت نکشید حرف آنها را قطع کنید مثلاً بگویید "ببخشید من باید بروم." یا "نمی خواهم در این مورد چیزی بشنوم، متشکرم."

دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که نگرانی باعث ماه گرفتگی یا چپ دستی در کودک می شود؟

ترس و نگرانی باعث سوء هاضمه، بی خوابی و سردرد می شود. ولی مطمئن باشید آن چه که در ذهن شما می گذرد بر آن چه که در رحمتان روی می دهد، اثر نمی گذارد. ماه گرفتگی در اثر بی نظمی پیگمانها بوجود می آید. علت چپ دستی هنوز شناخته نشده است ولی نگرانی در دوران بارداری از تئوریهایی نیست که تحقیق در مورد آن ادامه داشته باشد.

حتما بخوانید: دلایل حاملگی خارج از رحم
 


برای خرید محصول (دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: قدرت طلبی در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نرمش و ورزش در دوران بارداری

نرمش و ورزش در دوران بارداری

نرمش و ورزش در دوران بارداری در طی دوران بارداری خانم باردار باید به جای دو نفر ورزش کند و از بی تحرکی بپرهیزد

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

هفته بیست وششم نوزادی

هفته بیست وششم نوزادی

هفته بیست وششم نوزادی به یاد داشته باشید که طعم و با رفتار غذاهای جامدی که به فرزند خود می‌دهید با یکدیگر تفاوت و برای کودک تازگی دارد و متعجب نشوید اگر فرزندتان در برابر یکی دو غذا یا حتی تمام آنها مقاومت می‌کند. این وضعیت، طبیعی است. حتی اگر تصور می‌کنید فرزندتان غذاهایی را که به او می‌دهید دوست ندارد، به کار خود ادامه دهید. هرچه فرزند شما در دفعات بیشتر این غذاها را بخورد، آشنایی بیشتری با طعم آنها پیدا می‌کند و احتمال این که در آینده از آن غذا خوشش بیاید افزایش خواهد یافت.

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری مصرف خرما در باردازی، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر مینشاند به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه‌‌‌‌ای شده است. بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نورزید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری میکند. اگرچه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید ولی قبل از رفتن به اتاق زایمان .....

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان ترس از، از دست دادن کنترل. آیا به زایمان سزارین احتیاج پیدا می کنم؟ عدم آگاهی در مورد اینکه در زایمان چه پیش می آید این تفکر را بوجود می آورد که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. مخصوص کسانی که به اعصاب خود مسلط هستند و دوست دارند همه چیز طبق برنامه پیش برود، بیشتر دچار تردید می شوند. 
 ترس از شکست. آیا زایمان من به خوبی انجام می شود؟ چن

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید