کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/09 0 نظر 185 بازدید

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟


سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.

دوران بارداری


در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید. کودکتان دیگر یک موجود انتزاعی نیست، حالا او یک شخصیت واقعی است. ناگهان تحریک می شوید که بیشتر بخورید و بیاشامید و لذت ببرید و بی خیال تر باشید.

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در دوران بارداری

ممکن است ناخود آگاه شکم خود را بگیرید و با آن صحبت کنید یا برای او آواز بخوانید. احساس کردن کودکی که در درونتان است تجربه ای است که فقط یک بار یا حداکثر چند بار در زندگی به دست می آید و زوجهای چشم به راه باید از آن لذت ببرند. اگر چه بعضی از خانم ها از کودک تجسمی بیشتر از آنچه که هست، دارند. مطمئن باشید که جنین تحت تأثیر نگرانی و حالات بد قرار نمی گیرد.

بنابراین دست به کار شوید و از تمامی احساسات خود طی دوران بارداری لذت ببرید. اگر احساس می کنید که دوست دارید به دیوار لگد بزنید یا گریه کنید، جلوی خود را نگیرید. همچنین ممکن است تنهایی را دوست داشته باشید و بخواهید خودتان از خود مراقبت کنید و یا دوست داشته باشید دیگری از شما مراقبت کند.

آرامش در دوران بارداری


سعی کنید که از همه احساسات خوب این مرحله حداکثر استفاده را ببرید مثلاً برای تزئین اتاق کودک و لباسهایش برنامه ریزی کنید. حالا وقت آن رسیده است که دست به کارهایی بزنید که تا بحال به تعویق انداخته بودید مثلاً کمدهای اتاق کودک را تمیز کنید. اگر در فکر سفر هستید طی این دوره بیشتر از مسافرتتان لذت می برید. بسیاری از پزشکان (و بعضی از خطوط هوایی) سفر با هواپیما را بعد از ماه هشتم منع می کنند.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


شکل ظاهری بدن در سه ماه دوم بارداری

حتی راضی ترین مادران از تغییر شکل اندامشان گله می کنند. سینه ها! باسن! رانهای تو رفته و قوزکهای ورم کرده! ممکن است از خود بپرسید که آیا به شکل روز اولتان بر می گردید یا نه؟ از خود سؤال میکنید" آیا الآن برای همسرم جذابیت دارم؟" و در فرهنگهایی که به لاغری اهمیت می دهند، برای بعضی از خانم ها پذیرفتن ظاهر جدیدشان خیلی مشکل است و فکر می کنند خیلی بد به نظر می رسند و یا از ارزششان کم شده است زیرا دیگر شباهتی به مانکن مد روز ندارند و از شکل افتاده اند.

برای کسی که عمری را به اندازه گیری کالری غذاهایی که می خورده، صرف کرده مشکل است که هر روز به خودش یادآوری کند؛ "به جمع شدن سلول های چربی توجه نکن به نیاز کودکت توجه کن". به بدن خود برای آنچه که در حال انجام است احترام بگذارید و به علائم آن (مانند گرسنگی و خستگی) توجه کنید. از دید مادرانه اندام شما از اهمیت خاصی برخوردار است. هرگز نپذیرید که همسرتان تصور بدی در ذهن خود نسبت به شما دارد.

آرامش در دوران بارداری


بارداری زمانی نیست که شما لاغر باشید. مواد غذایی سالم بخورید، بطور منظم ورزش کنید. در اوایل سه ماهه دوم کم کم وزنتان زیاد می شود. معمولاً یک خانم باردار طی 9 ماه، حدود 13 تا 15 کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کند. 

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری


کود        5/3 کیلو
مایع جنینی        900 گرم
جفت         700 گرم
ذخیره غذایی و چاقی مادر        3 کیلو گرم
خون و مایعات بدن        5/3 کیلو
رشد سینه ها         900 گرم
رحم        900 گرم


چگونه در مقابل توصیه های آزار دهنده غریبه ها مقاومت کنیم؟ 


 حواس خود را جمع کنید. بیشتر نظرات از روی محبت و هیجان نسبت به شرایط شما بوجود می آیند و شما ممکن است بتوانید یکی دو تا را گلچین کنید. 

بارداری و آرامش


 سیاست داشته باشید. اگر با آنها بحث کنید آنها همینطور به حرف زدن و بحث کردن ادامه می دهند. بهتر است لبخند بزنید، سرتان را تکان بدهید ولی کار خودتان را انجام دهید. 
 این حق شماست که راز زندگی خصوصی تان را فاش نکنید. اگر کسی زیاد کنجکاوی کرد و مثلاً از شما سؤال شد که آیا از داروی باروری استفاده کردید، که دوقلو باردار هستید با عصبانیت و خیلی سریع بگویید " به شما ربطی ندارد." 

حتما بخوانید: مشاوره ژنتیک در دوران بارداری


 تفاوت بین واقعیت و اعتقادات سنتی مردم را یاد بگیرید. آن چه که مردم میگویند بدین معنا نیست که حتما واقعیت دارد. 
 همه چیز را به گردن پزشک بیاندازید. مانند "متأسفم ولی پزشکم می گوید باید این کار را انجام دهم."
 حرف آنها را قطع کنید. وقتی توصیه های آنها تبدیل به داستانهای طویلی می شود که تحمل آن را ندارید، خجالت نکشید حرف آنها را قطع کنید مثلاً بگویید "ببخشید من باید بروم." یا "نمی خواهم در این مورد چیزی بشنوم، متشکرم."

دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که نگرانی باعث ماه گرفتگی یا چپ دستی در کودک می شود؟

ترس و نگرانی باعث سوء هاضمه، بی خوابی و سردرد می شود. ولی مطمئن باشید آن چه که در ذهن شما می گذرد بر آن چه که در رحمتان روی می دهد، اثر نمی گذارد. ماه گرفتگی در اثر بی نظمی پیگمانها بوجود می آید. علت چپ دستی هنوز شناخته نشده است ولی نگرانی در دوران بارداری از تئوریهایی نیست که تحقیق در مورد آن ادامه داشته باشد.

حتما بخوانید: دلایل حاملگی خارج از رحم
 


برای خرید محصول (دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: قدرت طلبی در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری سه ماهه سوم، آخرین مرحله بارداری است و شکم در این مرحله بزرگ‌‌‌‌ خواهد شد. در این مورد متاسفم! بزرگ شدن شکم، را رفتن، خم شدن و احساس شما را تغییر خواهد داد  ولی همه این‌‌‌‌ها خبرهای بدی نیستند. از جهت مثبت که نگاه کنیم سکسکه‌‌‌‌ها و پشتک زدن‌‌‌‌های کودک‌‌‌‌تان لذت خواهید برد که هر دوی این‌‌‌‌ها باعث می‌‌‌‌شوند در مورد کودک در راه خود احساس هیجان نمایید. 

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری درسه ماهه ی دوم بارداری تعداد مراجعات به پزشک باید افزایش یابد چرا که معاینه دقیق از بروز برخی مشکلات جلوگیری می‌کند

در بارداری روغن نارگیل بخورید!

در بارداری روغن نارگیل بخورید!

در بارداری روغن نارگیل بخورید! روغن نارگیل یکی از ناشناخته‌ترین غذاها است. در دمای معمول جامد است و دارای چربی‌های اشباع شده است که مردم با این دو مشخصه روغن‌های خوب را از روغن‌های بد تشخیص می‌دهند. روغن‌های خوب مانند روغن زیتون در دمای معمول مایع هستند در حالی که روغن‌های بد جامدند ولی همه چربی-های جامد یکسان نیستند

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

پسر یا دختر بودن جنین؟ کامل ترین اطلاعات جهت تعیین جنسیت

پسر یا دختر بودن جنین؟ کامل ترین اطلاعات جهت تعیین جنسیت

پسر یا دختر بودن جنین یکی ازسوالات چالش برانگیز است که برای هر خانواده می‌تواند جوابی متفاوت و درخور شرایط سنتی، اعتقادی ، اخلاقی و خانوادگی خانواده والدین فرزند داشته باشد

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم زمانی که اشتهایتان بر می گردد، یک گرسنگی دائمی یا میل بخصوصی به خوردن در شما بوجود می آید. این میل که در سه ماهه اول بارداری شروع می شود ممکن است شدت و یا تغییر پیدا کند. خوردن وعده های کوچک غذا به تعداد زیاد به شما کمک می کند گرسنگی شدیدتان را کنترل کنید و این روش هضم غذا را هم آسان می کند. متوجه می شوید که خوراکیهایی که در کشوی میز کارتان گذاشته اید یا جعبه کشمشی که همیشه در کیف شما هست چقدر به شما کمک می کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید