قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/16 0 نظر 638 بازدید

چگونه می ­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

هنگامی که مردی نمی­تواند وظیفه خود را درست انجام بدهد و اشتباه می­کند، زن متوجه نیست که او چقدر حساس و آسیب پذیر می­شود. در این نوع مواقع­، مرد بیشتر از هر زمان دیگری به عشق و محبت همسرش احتیاج دارد. چناچه زن در این گونه موارد به مرد محبت نکند، او را بسیار آزرده خاطر خواهد کرد. البته ممکن است که زن ندانسته این کار را بکند. شاید فقط به دلیل ناامیدی این کار را انجام دهد، ولی مرد همه این­ها را به حساب تأیید نشدن از سوی همسرش می­گذارد و می­رنجد.

چگونه می­ توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

معمولاً زن و شوهرها، به خاطر اختلاف سلیقه دعوا نمی­کنند، بلکه حرف یکدیگر را درست نمی­فهمند. مرد حس می­کند زن او را قبول ندارد و زن از لحن مرد خوشش نمی­آید. غالباً زن­ها موقعی شوهر خود را قبول ندارند که حرف­های آن­ها را بی­پایه می­دانند و یا شوهر به اندازه کافی به آن­ها محبت نمی­کند و لحنش زننده است. اگر زن و مرد یاد بگیرند که برای نظرات هم احترام قائل شوند، هیچ وقت کارشان به دعوا نمی­کشد و راحت نظرات خود را مطرح و درباره نظرهای­شان صحبت می­کنند.

عشق و علاقه

هنگامی که مردی نمی­تواند وظیفه خود را درست انجام بدهد و اشتباه می­کند، زن متوجه نیست که او چقدر حساس و آسیب پذیر می­شود. در این نوع مواقع­، مرد بیشتر از هر زمان دیگری به عشق و محبت همسرش احتیاج دارد. چناچه زن در این گونه موارد به مرد محبت نکند، او را بسیار آزرده خاطر خواهد کرد. البته ممکن است که زن ندانسته این کار را بکند. شاید فقط به دلیل ناامیدی این کار را انجام دهد، ولی مرد همه این­ها را به حساب تأیید نشدن از سوی همسرش می­گذارد و می­رنجد.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند

 

یکی از شیوه هایی که زنها خواه ناخواه نارضایتی و عدم تأیید مرد را نشان می دهند با حالات چهره و چشمهاست. ممکن است زن کلمات محبت آمیزی به کار ببرد، اما حالات چهره اش خلاف آن را نشان بدهد. در چنین وضعیتی مرد حالت دفاعی به خود می گیرد و کاری می کند که زن احساس کند اشتباه کرده است. او در واقع با رد کردن احساسات زن ، مهری بر تأیید خود می زند.

هنگامی که مرد اشتباه می­کند،

بیشتر از هر زمان دیگری

برای دعوا آمادگی دارد

علاقه و عشق

مردها وقتی به اشتباه­، همسر مورد علاقه خود را اذیت می­کنند، بیشتر از هر زمان دیگری آماده­اند که دعوا کنند. هنگامی که زنی از مرد خود ناامید می­شود، مرد می­خواهد هر­طور شده به او ثابت کند که ناراحتی­اش بی­مورد است­. او دائماً دلیل می­آورد و فکر می­کند که به این ترتیب دارد به همسرش کمک می­کند و متوجه نیست که وقتی زنی ناراحت است، دلیل و راهنمایی نمی­خواهد­، بلکه دلش می­خواهد که به حرف­هایش گوش بدهند و برای حرف­هایش اهمیت قائل باشند.

 

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

اگر روش­های صحیح بحث را ندانیم­، نمی­دانیم درباره اختلاف نظرها به شکل صحیحی صحبت کنیم. پدر و مادر­های ما یا اصلاً با هم بحث  نمی­کردند و یا اگر بحثی را شروع می­کردند ، حتما کار به دعوا می­کشید.

حتما بخوانید: حرف های زنان

در هنگام گرفتاری از یکدیگر حمایت کنیم

در هر رابطه زناشویی گاهی دشواری­های غیر منتظره پیش می­آیند. دلایل مختلفی چون بی­کاری، بیماری، مرگ عزیزان، نداشتن استراحت و خستگی زیاد هم می­تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد و دشواری ایجاد کند. در این­گونه موارد باید وضعیت و حالت روحی شریک زندگی­مان را درک و به شکلی منطقی رفتار کنیم. ما باید قبول کنیم که ما و همسرمان انسان­های کاملی نیستیم و عیب­هایی داریم. باید این عیب­ها را بپذیریم و آن­ها را رفع کنیم و بر توان خود بیفزاییم. آگاهی بر ایجاد ارتباط مؤثر ما را در حل مسائل زناشویی موفق­تر خواهد کرد.

عشق وعلاقه

هنگامی که با همسرتان مشکلی ندارید­، وقت بگذارید و ببینید چه مطالبی برایش خوشایند یا ناخوشایند هستند. مطالب و حرف­های  خوشایند یا ناخوشایند برای خودتان را هم با همسرتان مطرح کنید. هنگامی که اختلافی پیش می­آید­، توافق بر سر حرف­های مفید­، می­تواند جلوی بروز اختلافات را بگیرد و حمایت طرفین از یکدیگر را تضمین کند. در عین حال نباید از یاد ببرید که فقط انتخاب کلمات و جملات کاری را از پیش نمی­برد، بلکه لحن و حالات چهره و احساساتی که از این طریق بیان می­شوند، دارای اهمیت بیشتری هستند.

حتی اگر قرار است عیناً از کلمات و جملات گفته شده استفاده کنید، چنانچه از لحن شما محبت و عشق نسبت به همسرتان مشخص نباشد و او را مورد تأیید قرار ندهید، پیوسته تنش بیشتر خواهد شد. یکی از بهترین روش­ها این است که در صورت بروز اختلاف­، مدتی سکوت کنید تا بتوانید با درک و تأیید بیشتری­، با هم روبرو شوید.

برای رسیدن به رابطه­ای منطقی و رفتاری صحیح­، در ابتدای امر مشکلاتی وجود دارند. مثلاً ممکن است رفتار طرف مقابل سلطه جویانه به نظر برسد. خیلی­ها معتقدند عشق یعنی اینکه همه چیز را همان­گونه که هست بپذیریم، اما این حرف درست نیست، زیرا احساسات طرف مقابل در نظر گرفته نمی­شود. انسان می­تواند حرفش را صریح بزند و در عین حال شنونده را ناراحت نکند. با انجام بعضی از روش­هایی که پیشنهاد کردم، می­توانید توانایی خود را برای برقراری ارتباط بهتر بین خود و همسرتان تقویت کنید.

عشق و علاقه

 

حتما بخوانید: عشق و علاقه

اگر همسر شما می­خواهد از قسمتی از این پیشنهادها استفاده کند، باید متوجه باشید که او حمایت بیشتری را طلب می­کند. در ابتدا ممکن است بعضی از توصیه­ها عادی و صمیمانه به نظر نرسند. متوجه این نکته باشید هنگامی که عمری به کاری عادت کرده­اید، در ظرف یک مدت کوتاه نمی­توانید آن را تغییر بدهید. سعی کنید از هر اقدامی که همسرتان در این مسیر می­کند قدردانی کنید ، و­گرنه ممکن است از انجام آن کار پشیمان شود.

چگونه با ارتباط محبت آمیز جلوی دعوا را بگیریم؟

دعواهای سخت معمولاً قابل اجتناب هستند. فقط کافی است که نیازهای همسرمان را بشناسیم و برای برآورده ساختن آن­ها کوشش کنیم. ماجرایی که می­خواهم تعریف کنم نشان می­دهد که زن چگونه احساسات خود را مطرح می­کند و مرد به آن احترام می­گذارد و آن را تأیید می­کند و دعوایی هم پیش نمی­آید.

یادم می­آید یک­بار همراه همسرم به سفر رفتیم­. هنگامی که از شهر خارج شدیم­، پس از یک هفته کار طاقت فرسا ، توقع داشتم که بانی از این سفر خوشحال باشد، اما او آهی کشید و گفت:"عجب زندگی عذاب آوری دارم."

من نفس عمیقی کشیدم و گفتم:"حالتو می فهمم. من هم مثل تو."

عشق و علاقه

بانی سرش را به نشانه موافقت تکان داد­، سپس لبخندی زد و گفت از این که با من به سفر آمده ، خوشحال است. من واقعاً حیرت کردم، اما حرفی نزدم، در حالی که اگر شش سال پیش بود قطعاً با هم دعوایی می­کردیم­ و من می­گفتم که او دارد مرا سرزنش می­کند.

حتما بخوانید: هفت نوع ارتباط مهم همسران

در آن هنگام حرف بانی را توهین به خودم تلقی کردم و می­پنداشتم که از من شکایت دارد و بلافاصله در لاک دفاعی فرو می­رفتم و توضیح   می­دادم که زندگی ما هیچ عیبی ندارد. به او می­گفتم که باید از این که او را به سفر برده­ام ممنون باشد. بعد هم دعوا می­کردیم و تعطیلات­مان تبدیل به جهنم می­شد. همه این ماجراها به این دلیل روی می­دادند که من احساسات او را درک نمی­کردم و حرفش را نمی­فهمیدم.

عشق و علاقه

اما این بار متوجه شدم که احساسات او کاملاً موقتی هستند. او ابداً  نمی ­خواست مرا سرزنش کند، به همین دلیل حالت دفاعی به خود نگرفتم. موقعی که او را تأیید کردم­، حس کرد که می­ خواهم از او حمایت کنم. به همین دلیل مرا پذیرفت و من حس کردم که دوستم دارد و تأییدم می­ کند.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟

 

 

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری برای بیش از 20 درصد از خانم های باردار به دلایل زیر استراحت مطلق تجویز می شود. 
- احتیاط برای جلوگیری از زایمان پیش از موعد 
- مسمومیت حاملگی 
- خونریزی بدون دلیل 
- دیگر مش

عشق باید، پایدار بماند

عشق باید، پایدار بماند

عشق باید، پایدار بماند اگر زن و مردی تغییراتی در خود ایجاد نکنند، در نهایت زندگی آن­ها خسته کننده می­شود. تنوع و شادابی و ابتکار در رفتارها و برخوردها به زن و مرد کمک فراوانی می­کند. اگر زن و مرد خواهان یک زندگی زناشویی متنوع و شاداب هستند باید رشد و تغییر را در راس کار خود قرار دهند.

وضع حمل و بهبودی

وضع حمل و بهبودی

وضع حمل و بهبودی وضع حمل هم درست مثل دوره ی بارداری می تواند به راحتی و بدون دردسر سپری شود و سپس مراحل بهبودی آغاز می شود

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری میکنیم ما دیگر بچه نیستیم¬. برای داشتن روابط زناشویی بالنده باید مسئولیت پذیر باشیم. ظهور دوبارة احساسات کودکی این احساس مسئولیت را تهدید می-کند. همیشه احساس می¬کنیم مقصر کسی دیگری است . وقتی تحت تأثیر احساسات گذشته قرار می¬گیریم¬، راه قلب¬مان مسدود می¬شود

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟ برای درک احساسات زنان باید به حرف های تمام نشدنی آنها گوش داد  منتظر نباشید تا کاسه صبر همسرتان لبریزشده و هنگام جدایی حرف های او را بشنوید

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟ به بارداریی پرخطر می گویند که از مسیر یک بارداری عادی منحرف شود. بعضی از خانم ها در دوران بارداریشان را بدین صورت آغاز می کنند، و بعضی دیگر تحت شرایط خاصی در معرض خطر هستند. اگر شما در معرض خطر باشید، توسط انجام آزمایشات و مشاوره های ویژه در مورد تغذیه، دارو یا شیوه زندگی تحت مراقبت های خاصی قرار خواهید گرفت. پزشکان این عنوان را متفاوت معنی می کنند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید