کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/22 0 نظر 718 بازدید

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

• هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شدم؟ چون ویروسها عامل ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا هستند با آنتی بیوتیکها درمان نمی شوند و (روشی که بوسیله آن بیماریهای عفونی مانند بعضی از انواع برونشیت ها قابل درمانند) باید آنقدر صبر کنید تا از بدنتان خارج شوند. شربتهای سینه را که حاوی آنتی هیستامین ها هستند مصرف نکنید مگر اینکه پزشک برایتان تجویز کند. سعی کنید از راههای غیردارویی برای درمان استفاده کنید.

دوران بارداری

یک دستگاه بخور در اتاق بگذارید تا هوا را مرطوب کند تا بتوانید راحتر تنفس کنید. وقتی می خوابید سرتان را بالاتر از همیشه روی بالش بگذارید. سوپ داغ میل کنید تا مجاری بینی تان باز شود. معمولا استامینوفن برای پایین آوردن تب و تسکین درد بدن در دوران بارداری بی ضرر است (البته اگر حمام یا کمپرس سرد نتیجه ای نداشت.) علاوه بر انجام موارد بالا استراحت کنید تا بیش از این ضعیفتر و آسیب پذیرتر نشوید و در معرض عفونها قرار نگیرید. استفاده از روغنهایی مانند ویکس برای تسکین درد بی ضرر است.


 آیا می توانید بر آنفولانزا غلبه کنید؟

برخی از پزشکان برای مقابله با آنفولانزا تزریق واکسن آن را در سه ماهه اول توصیه می کنند، در صورتیکه این نوع واکسن ها می توانند باعث تب شوند که برای جنین خطرناک است. استثناء: خانم هایی که شرایط خاصی مانند اختلالات ریوی و بیماریهای متابولیکی دارند باید قبل از شروع فصل سرماخوردگی واکسن تزریق کنند.
آیا حقیقت دارد که ...

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان


می توان جنسیت کودک را انتخاب کرد؟

ممکن است کتابهای زیادی با این عنوان در کتابخانه ها دیده باشید و یا شنیده باشید که بعضی از خانم ها قسم می خورند که شستشوی واژن با جوش شیرین بعد از مقاربت احتمال پسر شدن را افزایش میدهد و یا اگر روی پهلوی چپ بخواهید حتما کودک دختر خواهد شد. و جای تعجب است که این درمانهای خانگی 50 درصد درست از آب درآمده است. ممکن است در روشهای تلقیح مصنوعی در آزمایشگاه اسپرمی را که کروموزوم X (دختر) دارد از اسپرمی که کروموزوم Y (پسر) دارد تفکیک و بعد به تخمک تزریق شود. ولی این روش عمدتا برای تحقیق یا پیشگیری از تولد دخترهایی با ناهنجاریهای صفات مغلوب است و در سطح وسیع روش قابل دسترسی نیست. 

دوران بارداری


هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟

این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه هورمونهای جنین. مقدار تستوسترون نیز آنقدر کم است که نمی تواند هیچ اثری روی مادر بگذارد.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟


هرچه ما در حالت تهوع بیشتری داشته باشد نوزاد پسر موثر است؟ ممکن است کسانی که این نظریه را ارائه داده اند کودکان را با بچه گربه ها اشتباه گرفته باشند. بطور کلی این نظریه واقعیت ندارد.


 ایستادن کنار مایکروفر خطرناک است؟

احتمالا خیر، اجاقهای مایکروفرخت توسط کارخانه های سازنده کاملاً تنظیم می شوند. همچنین توصیه شده اگر اجاق نشت داشت از آن استفاده نکنید. بنابراین بعید به نظر می رسد که با کارکردن با این وسیله آسیبی به جنین برسد. بهترین روش برای امتحان نشتی آن این است که یک برگ دستمال کاغذی یا یک ورق کاغذ نازک را لای در آن بگذارید و در را ببندید اگر وقتی کاغذ را می کشید به سختی بیرون آمد پس در کاملاً سالم است و اگر براحتی بیرون آمد باید مایکروفر شما سرویس شود. اگر باز هم نگران هستید موقع پخت غذا کنار بایستید. 

دوران بارداری


 زنان باردار باید از گربه ها دوری کنند؟

بله حداقل بعضی از گربه ها و مدفوع همه آنها. مدفوع گربه ها آلوده به انگلی به نام توکسوپلاسماست. موجودات ریز میکروسکوپی که این عفونت را در انسان بوجود می آورند توکسر پلاسموزیس نام دارند. بعضی ها با آلوده شدن به این عفونت نسبت به آن مصونیت پیدا می کنند. اما اگر کسی برای اولین بار در دوران بارداری مبتلا شود جنین دچار مشکلات زیر خواهد شد: تولد پیش از موعد، وزن کم هنگام تولد، نقصهای سیستم عصبی مرکزی حتی هنگام تولد. بوسیله آزمایش خون می توان تشخیص داد که آیا به این عفونت مبتلا شده اید یا خیر. گربه راهم می توان آزمایش کرد.

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید

اگر نتیجه آزمایش منفی بود به او غذاهای آماده مخصوص گربه را بدهید و او را در داخل خانه نگهدارید. (گربه ها از طریق موشها، پرندگان و گوشت خام به این انگل آلوده می شوند. برای اطمینان و حفظ بیشتر سلامتی از کس دیگری بخواهید ظرف مدفوع گربه را عوض کند. ولی اگر نتیجه آزمایش مثبت بود بهتر است به گربه دست نزنید. او را از رختخواب و صندلیتان دور نگهدارید. حتما از ظرف مدفوع گربه فاصله بگیرید. زیرا مخصوصاً بعضی از گربه ها و ظرفهای آنها حامل انگل هستند، از دست زدن به آنها جداً خودداری کنید و همیشه دستهایان را بعد از باغبانی بشوئید. (جایی که ممکن است خاک آلوده باشد) همچنین برای احتیاط سبزیجات خانم خانگی را مصرف نکنید مگر اینکه کاملاً شسته و ضدعفونی شده باشند.

دوران بارداری


توجه: همچنین از خوردن یا دست زدن به گوشت خام و نپخته یا صدفهای خوراکی خام که این انگل را به انسان منتقل می کنند خودداری کنید.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت نظم در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری

سه ماه سوم ، آخرین مرحله ی بارداری سه ماهه سوم، آخرین مرحله بارداری است و شکم در این مرحله بزرگ‌‌‌‌ خواهد شد. در این مورد متاسفم! بزرگ شدن شکم، را رفتن، خم شدن و احساس شما را تغییر خواهد داد  ولی همه این‌‌‌‌ها خبرهای بدی نیستند. از جهت مثبت که نگاه کنیم سکسکه‌‌‌‌ها و پشتک زدن‌‌‌‌های کودک‌‌‌‌تان لذت خواهید برد که هر دوی این‌‌‌‌ها باعث می‌‌‌‌شوند در مورد کودک در راه خود احساس هیجان نمایید. 

هفته یازدهم نوزادی

هفته یازدهم نوزادی

هفته یازدهم نوزادی برای گرم کردن شیر مادر نگهداری شده در یخچال و یا گرم کردن شیر خشک یا مایعات دیگری که به تغذیه کودک اختصاص دارد، از دستگاه مایکروفر استفاده نکنید زیرا بعضی از اجزای مفید شیر مادر به وسیله این دستگاه از بین می‌رود و نیز بخش‌های داغ ایجاد شده در مایعات می‌تواند موجب سوختگی کودک شود. برای گرم کردن شیشه شیر فرزند خود، آن را زیر آب گرم داخل لوله‌کشی بگیرید. اگرچه با این کار، شیشه دیرتر گرم می‌شود ولی برای شیرخوار بهتر است.

کودکان خواب آلوده

کودکان خواب آلوده

کودکان خواب آلوده  پیش از این‌که تصمیم بگیرید راه حل‌های ما را اجرا کنید، ابتدا باید تعیین کنید که آیا مقدار خواب کودک شما کافی است و یا اینکه بیش از حد می‌خوابد.

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

کودکی که از توالت‌های ناآشنا استفاده نمی‌کند

کودکی که از توالت‌های ناآشنا استفاده نمی‌کند

کودکی که از توالت‌های ناآشنا استفاده نمی‌کند بسیاری از کودکانی که تازه توالت رفتن را یاد گرفته‌اند، فقط در استفاده از توالت منزل خودشان یا دیگر توالت‌های آشنا راحت هستند. 

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی در این مرحله، معمولاً شیرخواران، حدود پنج ساعت در روز می‌خوابند. بسیاری از شیرخواران، در این سن، حداقل یک بار در طول شب برای خوردن شیر از خواب بیدار می‌شوند، اما اگر فرزند شما این کار را انجام نمی‌دهد نیازی نیست او را از خواب بیدار کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید