قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/22 0 نظر 438 بازدید

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

• هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شدم؟ چون ویروسها عامل ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا هستند با آنتی بیوتیکها درمان نمی شوند و (روشی که بوسیله آن بیماریهای عفونی مانند بعضی از انواع برونشیت ها قابل درمانند) باید آنقدر صبر کنید تا از بدنتان خارج شوند. شربتهای سینه را که حاوی آنتی هیستامین ها هستند مصرف نکنید مگر اینکه پزشک برایتان تجویز کند. سعی کنید از راههای غیردارویی برای درمان استفاده کنید.

دوران بارداری

یک دستگاه بخور در اتاق بگذارید تا هوا را مرطوب کند تا بتوانید راحتر تنفس کنید. وقتی می خوابید سرتان را بالاتر از همیشه روی بالش بگذارید. سوپ داغ میل کنید تا مجاری بینی تان باز شود. معمولا استامینوفن برای پایین آوردن تب و تسکین درد بدن در دوران بارداری بی ضرر است (البته اگر حمام یا کمپرس سرد نتیجه ای نداشت.) علاوه بر انجام موارد بالا استراحت کنید تا بیش از این ضعیفتر و آسیب پذیرتر نشوید و در معرض عفونها قرار نگیرید. استفاده از روغنهایی مانند ویکس برای تسکین درد بی ضرر است.


 آیا می توانید بر آنفولانزا غلبه کنید؟

برخی از پزشکان برای مقابله با آنفولانزا تزریق واکسن آن را در سه ماهه اول توصیه می کنند، در صورتیکه این نوع واکسن ها می توانند باعث تب شوند که برای جنین خطرناک است. استثناء: خانم هایی که شرایط خاصی مانند اختلالات ریوی و بیماریهای متابولیکی دارند باید قبل از شروع فصل سرماخوردگی واکسن تزریق کنند.
آیا حقیقت دارد که ...

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان


می توان جنسیت کودک را انتخاب کرد؟

ممکن است کتابهای زیادی با این عنوان در کتابخانه ها دیده باشید و یا شنیده باشید که بعضی از خانم ها قسم می خورند که شستشوی واژن با جوش شیرین بعد از مقاربت احتمال پسر شدن را افزایش میدهد و یا اگر روی پهلوی چپ بخواهید حتما کودک دختر خواهد شد. و جای تعجب است که این درمانهای خانگی 50 درصد درست از آب درآمده است. ممکن است در روشهای تلقیح مصنوعی در آزمایشگاه اسپرمی را که کروموزوم X (دختر) دارد از اسپرمی که کروموزوم Y (پسر) دارد تفکیک و بعد به تخمک تزریق شود. ولی این روش عمدتا برای تحقیق یا پیشگیری از تولد دخترهایی با ناهنجاریهای صفات مغلوب است و در سطح وسیع روش قابل دسترسی نیست. 

دوران بارداری


هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟

این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه هورمونهای جنین. مقدار تستوسترون نیز آنقدر کم است که نمی تواند هیچ اثری روی مادر بگذارد.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟


هرچه ما در حالت تهوع بیشتری داشته باشد نوزاد پسر موثر است؟ ممکن است کسانی که این نظریه را ارائه داده اند کودکان را با بچه گربه ها اشتباه گرفته باشند. بطور کلی این نظریه واقعیت ندارد.


 ایستادن کنار مایکروفر خطرناک است؟

احتمالا خیر، اجاقهای مایکروفرخت توسط کارخانه های سازنده کاملاً تنظیم می شوند. همچنین توصیه شده اگر اجاق نشت داشت از آن استفاده نکنید. بنابراین بعید به نظر می رسد که با کارکردن با این وسیله آسیبی به جنین برسد. بهترین روش برای امتحان نشتی آن این است که یک برگ دستمال کاغذی یا یک ورق کاغذ نازک را لای در آن بگذارید و در را ببندید اگر وقتی کاغذ را می کشید به سختی بیرون آمد پس در کاملاً سالم است و اگر براحتی بیرون آمد باید مایکروفر شما سرویس شود. اگر باز هم نگران هستید موقع پخت غذا کنار بایستید. 

دوران بارداری


 زنان باردار باید از گربه ها دوری کنند؟

بله حداقل بعضی از گربه ها و مدفوع همه آنها. مدفوع گربه ها آلوده به انگلی به نام توکسوپلاسماست. موجودات ریز میکروسکوپی که این عفونت را در انسان بوجود می آورند توکسر پلاسموزیس نام دارند. بعضی ها با آلوده شدن به این عفونت نسبت به آن مصونیت پیدا می کنند. اما اگر کسی برای اولین بار در دوران بارداری مبتلا شود جنین دچار مشکلات زیر خواهد شد: تولد پیش از موعد، وزن کم هنگام تولد، نقصهای سیستم عصبی مرکزی حتی هنگام تولد. بوسیله آزمایش خون می توان تشخیص داد که آیا به این عفونت مبتلا شده اید یا خیر. گربه راهم می توان آزمایش کرد.

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید

اگر نتیجه آزمایش منفی بود به او غذاهای آماده مخصوص گربه را بدهید و او را در داخل خانه نگهدارید. (گربه ها از طریق موشها، پرندگان و گوشت خام به این انگل آلوده می شوند. برای اطمینان و حفظ بیشتر سلامتی از کس دیگری بخواهید ظرف مدفوع گربه را عوض کند. ولی اگر نتیجه آزمایش مثبت بود بهتر است به گربه دست نزنید. او را از رختخواب و صندلیتان دور نگهدارید. حتما از ظرف مدفوع گربه فاصله بگیرید. زیرا مخصوصاً بعضی از گربه ها و ظرفهای آنها حامل انگل هستند، از دست زدن به آنها جداً خودداری کنید و همیشه دستهایان را بعد از باغبانی بشوئید. (جایی که ممکن است خاک آلوده باشد) همچنین برای احتیاط سبزیجات خانم خانگی را مصرف نکنید مگر اینکه کاملاً شسته و ضدعفونی شده باشند.

دوران بارداری


توجه: همچنین از خوردن یا دست زدن به گوشت خام و نپخته یا صدفهای خوراکی خام که این انگل را به انسان منتقل می کنند خودداری کنید.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت نظم در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تاثیر سخنان والدین بر(DNA)جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA)جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA)جنین تنها 10% از دی ان ای های انسان برای ساخت پروتئین استفاده می شود که برای دانشمندان غربی جالب توجه است و باقی 90% آن به عنوان "دی ان ای ناخواسته" تلقی می شود. از طرف دیگر پژوهشگران روسی متقاعد شده اند که طبیعت؛ معیوب و ناقص نیست و به همین دلیل هم به دنبال تحقیق به روی آن 90% دی ان ای ناخواسته، سرمایه گذاری کرده اند که این سرمایه گذاری به نتایج انقلابی نیز منتهی گشته است

پرورش و تربیت کودک

پرورش و تربیت کودک

پرورش و تربیت کودک یکی از بهترین لحظات، برای پرورش هیجانات کودک، زمانی است که از بدرفتاری شخصی به شما پناه می‌برد. 

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

کودکی که با افراد ناآشنا حرف نمی‌زند

کودکی که با افراد ناآشنا حرف نمی‌زند

کودکی که با افراد ناآشنا حرف نمی‌زند به یاد داشته باید تا حدودی، خودداری کودک از صحبت کردن، به ویژه در میان جمع کاملا طبیعی است باید بدانید که دنیای کودکان بسیار محدود است. 

تقویت هوش دیداری-فضایی  با بازی

تقویت هوش دیداری-فضایی با بازی

تقویت هوش دیداری-فضایی با بازی این فعالیت‌ها و بازی‌ها که برای تقویت هوش پیش دبستانی‌هاست: که شامل بازی‌هایی است که به طور خاص مهارت‌های دیداری را درگیر می‌کند .

چه عواملی بر هوش کودک تاثیر دارند؟

چه عواملی بر هوش کودک تاثیر دارند؟

چه عواملی بر هوش کودک تأثیر دارند؟ پژوهش‌های مختلف، تأثیر عوامل زیستی گوناگون را بر هوش و توانایی‌های ذهنی افراد نشان داده است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید