قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 139 بازدید

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا

گوآوا یک غذای سرشار از آنتی اکسیدان است که دارای ویتامین C زیاد (377 میلی گرم در هر فنجان) و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌ها مانند ویتامین E( 2/1 میلی گرم در هر فنجان) و ویتامین A(1030 واحد بین-المللی در هر فنجان میباشد. آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها مانند جنگجویانی هستند که بدن شما را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت میکنند. رادیکالهای آزاد وقتی تشکیل میشوند که در معرض آفتاب قرار گرفته یا از مواد آرایشی استفاده کرده با در بدن شم....

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا


گوآوا یک غذای سرشار از آنتی اکسیدان است که دارای ویتامین C زیاد (377 میلی گرم در هر فنجان) و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌ها مانند ویتامین E( 2/1 میلی گرم در هر فنجان) و ویتامین A(1030 واحد بین-المللی در هر فنجان میباشد. آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها مانند جنگجویانی هستند که بدن شما را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت می کنند. رادیکالهای آزاد وقتی تشکیل میشوند که در معرض آفتاب قرار گرفته یا از مواد آرایشی استفاده کرده با در بدن شما التهاب ایجاد شود. آنتی اکسیدان‌‌‌ها میتوانند اسپرم را هم از آسیب رادیکال‌‌‌های آزاد محافظت کنند که در نتیجه توانایی شما را تشکیل سالمترین کودک بهبود می بخشد.

                                گواوا
گوآوا در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (165 گرم)          کلسیم:3%            کالری:112  
ویتامین A:21%            چربی اشباع شده: صفر               ویتامین C:628%
پروتئین: 4 گرم       آهن:2% 
فیبر: 9 گرم

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ

سربازان اسپرم


استرس اکسیدکننده: استرس ایجاد شده به وسیله رادیکالهای آزاد برای اسپرم مضر است. وقتی یک گروه محققان دانشگاه کالیفرنیا ارتباط بین ویتامین C؛ ویتامین E و بتاکاروتن ( سه آنتی اکسیدان قوی) را با سلامت اسپرم مورد بررسی قرار دادند متوجه بهبودی کمی در سلامت اسپرم مردانی شدند که بتاکاروتن بیشتری مصرف می کردند. 

                                                   گواوا
محققان مصری دریافتند آنتی اکسیدانهایی مانند آنچه در گوآوا یافت میشود میتوانند به بهبود کیفیت "منی" کمک کننده مطالعه‌‌‌ای بر روی 24 خرگوش نر نیوزلندی انجام شد که آب دارای آنتی اکسیدان (ویتامین C به شکل اسید اسکوربیک و ویتامین E) به آنها داده میشد و این باعث کاهش تولید رادیکالهای آزاد و بهبود کیفیت "متی" خرگوشها گردید. محققان همچنین متوجه شدند از ویتامین E تنها بهبودی بیشتری حاصل گردید و شاید دلیلش این است که ویتامین E محلول در چربی بوده و باعث می شود به رادیکالهای آزاد محیط پرچربی "منی"دسترسی پیدا کنند. 

حتما بخوانید: خواص باروری مارچوبه


ماده معدنی مردانه


فلز روی دلیل دیگری است که گوآوا (4/0 میلی گرم در هر فنجان) را غذای سالکی برای بهبود شانس باروری ساخته است. محققان دانشگاه برکلی کانادا در تحقیقاتی که شامل 97 مرد می شد گزارش دادند مصرف بالای آنتی اکسیدانها (روی، فولات، ویتامین C,A,E) با بهبود و کیفیت"منی" مرتبط است. مصرف ویتامین C با تعداد اسپرم ،ویتامین E با تحرک اسپرم و بتاکاروتن(صورت اولیه ویتامین A) با تمرکز اسپرم مرتبط است. در این مطالعه روی و فولات در بهبود کیفیت "منی" نقش مهمی نداشتند ولی چون روی در التیام بخشیدن و فولات در جنبه‌‌‌های مختلف باروری درگیر است این دو مادع غذایی برای رژیم غذایی قبل از بارداری بسیار خوب هستند. به طور کلی مصرف بیشتر آنتی‌‌‌اکسیدان با تعداد تحرک اسپرم‌‌‌ها مرتبط است.

                                                             گواوا
غذاهای خوشمزه


گواوا میوه خوشبو و خوشمزه گرمسیری است که بسیاری از آمریکایی‌‌‌ها به خاطر مصرف در غذای ملکه زنبورعسل آن را می‌‌‌شناسند ولی این میوه با قسمت گوشتی سرخ رنگ( یا بعضی اوقات سفید رنگ) ارزش غذایی حیرت انگیزی دارد. مهمتر از همه این که برای رسیدن به مقدار آنتی اکسیدان زیاد و موادغذایی آن لازم نیست، آن را بپزید. گوآوا را قاچ کرده و میل کنید و از فواید بهداشتی آن،آنتی اکسیدان ها، فیبر و مواد معدنی مانند روی،منگنز و مس بهره ببرید.آن را به صورت تازه بعنوان یک غذای سرپایی خورده یا آن را خرد کرده و در سالاد ریخته یا آب آن را گرفته و میل کنید یا اینکه با دیگر آب میوه‌‌‌ها و ماست مخلوط کرده و بعنوان یک نرم نوش خوشمزه استفاده نمایید.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک

غذای ملکه زنبور عسل


یک مطالعه در سال 2002 مصرف روزانه 500 میلی گرم غذای ملکه زنبورعسل را موجب افزایش باروری نشان داد. اخیرا مطالعاتی که به وسیله محققان این نتیجه را حاصل کرد که مخلوطی از عسل مصری و غذای ملکه که موقع جماع داخل مهبل مصرف شد، در گروهی از خانم‌‌‌های نابارور به خاطر کاهش حرکت اسپرماتوزوئید در "منی" میزان باروری را افزایش داد. غذای ملکه یک ماده سرشار از موادغذایی است که زنبورها برای تغذیه ملکه و سلامت و باروی او تولید می کنند شاید در بعضی فروشگاه‌‌‌ها هم پیدا شود.

                                                                             گواوا

واقعیت اثبات شده


طبق نظر کلینیک مایو وقتی شخص باردار میشود که در هر میلی متر مکعب منی بیش از 20 میلیون اسپرم وجود داشته باشد.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم


پشتیبانی بیشتر از مرد


قدرت آنتی اکسیدان گوآوا فقط به خاطر ویتامین C,A,E نیست. گوآوا دارای دیگر موادغذایی پشتیبانی سلامتی نیز است مانند آلکالوئیدها، آنتوسیاتین‌‌‌ها، کارتنوئیدها؛ روغنهای مخصوص، اسیدهای چرب، لکتین‌‌‌ها،فنول ها، ساپونین‌‌‌ها، تانینها ،تریترپنس‌‌‌ها، و کرستین‌‌‌ها است. کرستین آنتی اکسیدانی اسن که به کیفیت منی کمک میکند بلکه کرستین کاری بیش از این انجام می دهد. آن خطر سرطان را کاهش داده و به بهبود سلامت قلبی-عروقی کمک می کند که رگهای خونی سالم خصوصا برای کار مناسب آلت مردانگی مهم است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز اگر میکوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کم..........

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه وقتی مارچوبه میخورید، ادرار شما بوی عجیبی میدهد ولی اجازه ندهید این بو شما را از خوردن این سبزی خوشمزه و سالم باز دارد. این چوبه‌‌‌‌ها دارای موادغذایی هستند که باعث میشوند بدن شما به طور مطلوب کار کرده و شانس باروری شما را افزایش میدهند.

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

فواید پیازچه برای خانم های باردار

فواید پیازچه برای خانم های باردار

فواید پیازچه برای خانم های باردار
پیازچه از نظر غذایی خیلی خوب است. این پیازهای سیر، ملایم، ترد و برای بسیاری از غذاها افزودنی خوبی است. فقط چند قاشق غذاخوری پیازچه مواد غذایی لازم برای پشتیبانی از رشد سالم شما و کودکتان را در سه ماهه دوم بارداری فراهم می‌‌کند. پس آن را در رژیم غذایی خود وارد نمایید.  

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم فولات در مراحل آغازین رشد جنین اهمیت زیادی دارد. جنین درحال رشد در روزها و هفته‌‌‌‌های اول برای تشکیل قالب‌‌‌‌بندی اساسی خود به فولات نیاز دارد. بدون اسید فولیک کافی ستون فقرات به طور مناسب شکل نگرفته و به اسپینا بیفیدا خواهد انجامید. این که فولات واقعا چقدر به تشکیل ستون فقرات و بسته شدن نخاع کمک میکند، کاملا معلوم نشده است. با این حال دانشمندان دقیقا میدانند که فولات آسیب به DNA نقاط تیره سلولها را کاهش داده

در بارداری زغال  اخته بخورید!

در بارداری زغال اخته بخورید!

در بارداری زغال  اخته بخورید! یک لیوان عصاره زغال اخته را نوشیده و با باکتری های بد خداحافظی کنید. زغال اخته نه تنها منبع خوب ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌‌ها است بلکه توانایی منحصر به فردی در مبارزه با باکتری‌‌‌‌هایی را دارد که
می‌‌‌‌توانند باعث ناراحتی‌‌‌‌هایی مانند عفونت مجاری ادرار شوند که مشکل معمول خانم‌‌‌‌های باردار است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید