کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/06 0 نظر 536 بازدید

مضرات الکل بر بارداری سالم

آثار زیان‌‌‌‌‌بار الکل روی طفل سال‌‌‌‌‌هاست که معلوم شده است. در روم باستان در شب عروسی از خوردن مشروبات الکلی منع می‌‌‌‌‌شدند که مبادا به کودکی باردار شوند که نقص مادرزاد داشته باشد و در سال 1736 دانشکده پزشکی لندن گزارش داد که نوشیدن الکل در دوران بارداری باعث تولد کودکان ضعیف، ناتوان، بدخلق و بیمار می‌‌‌‌‌شود.

مضرات الکل بر بارداری سالم


آثار زیان‌‌‌‌‌بار الکل روی طفل سال‌‌‌‌‌هاست که معلوم شده است. در روم باستان در شب عروسی از خوردن مشروبات الکلی منع می‌‌‌‌‌شدند که مبادا به کودکی باردار شوند که نقص مادرزاد داشته باشد و در سال 1736 دانشکده پزشکی لندن گزارش داد که نوشیدن الکل در دوران بارداری باعث تولد کودکان ضعیف، ناتوان، بدخلق و بیمار می‌‌‌‌‌شود.

                                                                 مضرات الکل در بارداری


با این حال، سال 1968 یک پزشک فرانسوی نقائص مادرزاد و آشکاری را در یک گروه کودکان گزارش داد که از مادران الکلیک متولد شده بودند. چند سال بعد یک پزشک آمریکایی، دکتر کی. جونز (Dr.k.jones) الگوهای شخصیت مشابهی را توصیف کرد که خود من آن را سندرم جنینی الکلی (FAS) نامیدم. امروز هم FAS هنوز علت نقائص مادرزادی در کودکان است. دانشمندان تخمین می‌‌‌‌‌زنند که از هر 1000 کودک یک نفر با FAS متولد می‌‌‌‌‌شود پس تعجبی ندارد که الکل برای خانم‌‌‌‌‌های باردار خوب نباشد. البته الکل برای هیچ‌‌‌‌‌کس خوب نیست( وگرنه اسلام آن را حرام نمی‌‌‌‌‌کرد).

حتما بخوانید: فواید اسفناج در دوران بارداری

خطر سندروم جنینی الکل


سندرم جنینی الکل (FAS) در کودکان خانم‌‌‌‌‌هایی با هر سن و نژادی رخ می‌‌‌‌‌دهد. خطر FAS و شدت خطر آن با مقدار الکل مصرفی و دوره بارداری مادر بستگی دارد. هر نوشیدنی الکل‌‌‌‌‌دار( آب‌‌‌‌‌جو، شراب، عرق) می‌‌‌‌‌تواند کودک را در خطر قرار دهد. موقعی که مادری الکل می‌‌‌‌‌نوشد، الکل جذب جریان خون او شده و سپس از جفت عبور کرده و وارد خون کودک می‌‌‌‌‌شود و سپس وارد ارگان‌‌‌‌‌های حیاتی مانند قلب و مغز او می‌‌‌‌‌گردد و سپس وارد مایع مشیمیه شده و یک حمام الکل برای کودک ایجاد می‌‌‌‌‌نماید.

                                                       مضرات الکل در بارداری

مشخصه‌‌‌‌‌های سندرم جنینی الکل


اگر الکل می‌‌‌‌‌نوشید به بعضی از علائم و مشکلاتی هم که کودکتان باید با آن‌‌‌‌‌ها دست و پنجه نرم کنند، توجه کنید:

حتما بخوانید: خواص جوانه گندم در دوران بارداری

آسیب مغزی


    اندازه کوچک سر به خاطر رشد کم مغز
    مشکلات رفتاری
    بی‌‌‌‌‌قراری
    ناتوانی‌‌‌‌‌های یادگیری
    کمبودهای شناختی                                                          

رشد کم


    وزن و قد کم در زمان تولد
    رشد کم در تمام دوران زندگی
    نقائص قلبی

مشخصه‌‌‌‌‌های غیرطبیعی چهره


    شکاف چشمی باریک
    بینی کوتاه، بینی چرخیده به بالا
    چانه کوچک
    امکان داشتن لب یا کام چاکدار

حتما بخوانید: خواص کیوی در دوران بارداری

نگرانی در مورد سلامتی کودک فراتر از اثر الکل بر رشد ارگان‌‌‌‌‌ها است. ما درباره زنده ماندن کلی کودک صحبت می‌‌‌‌‌کنیم. مطالعه‌‌‌‌‌ای در سال 2002 در دانشگاه پیتسبورگ نشان داد: کودکان مادرهایی که در سه ماهه اول بارداری روزانه حداقل یک بار الکل مصرف می‌‌‌‌‌کردند در سن چهارده سالگی ورنشان حداقل 30/6 کیلو کمتر از کودکان مادرهای غیرالکلی بود.طبق تحقیقات کالج سلطنتی متخصصان زنان و مامائی وزن نوزاد مادرانی که هفته‌‌‌‌‌ای 15 بار الکل مصرف می‌‌‌‌‌کردند،کمتر از کودک مادران غیرالکلی بود. وزن مناسب کودک با زنده ماندن بیشتر و سلامتی کلی کودک مرتبط است که الکل این‌‌‌‌‌ها را به خطر می اندازد.

                                                       مضرات الکل در بارداری

دور الکل خط بکشید


آثار مخرب الکل به سه ماهه بحرانی اول دوران بارداری که اعضاء شکل می‌‌‌‌‌گیرند، محدود نمی‌‌‌‌‌شود. مصرف الکل به وسیله مادر در سه ماهه دوم و سوم نیز می‌‌‌‌‌تواند حتی موجب آسیب‌‌‌‌‌ها و مشکلات رفتاری بیشتری گردد. کودکانی که در دوران جنینی در معرض الکل قرار گرفته بودند. در زمان شیرخوارگی کارآیی کمتری داشته و احتمالا الگوی خواب آشفته نیز داشتند.


نگرانی‌‌‌‌‌هایی وجود دارد که الکل نسبتا کم هم می‌‌‌‌‌تواند آثاری بر کودک داشته باشد که تا چند سال بعد از تولد آشکار نگردد. یک تحقیق در ایالات متحده به این نتیجه رسید: کودکانی که در دوران جنینی در معرض الکل قرار گرفته بودند نسبت به کودکان مادرهای غیرالکلی در سن 6 سالگی اختلالات رفتاری و واکنشی بیشتری داشتند. به نظر محققان کالج سلطنتی مامائی و زنان، الکل زیادتر (بیش از 20 بار در هفته) با اختلالات هوشی مرتبط است. رفتار دوران کودکی می‌‌‌‌‌تواند به مقدار الکل مصرفی مادر بستگی داشته باشد ولی هرچه مقدار مصرف بیشتر باشد، خطر نیز بیشتر است.

حتما بخوانید: فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری


نوشیدنی الکلی مورد علاقه‌‌‌‌‌تان را با نوشابه‌‌‌‌‌های سالم غیرالکلی عوض کنید. اگر می‌‌‌‌‌خواهید آب جو بخورید، نوشابه زنجبیلی بدون کافئین هم هست که شیشه‌‌‌‌‌هایش شبیه آن است. آب انگور بدون الکل و آب سیب هم می‌‌‌‌‌تواند جایگزین مشروبات الکلی گردد با این که به جای شراب از مخلوط آب قره‌‌‌‌‌قاط و آب سیب استفاده کنید که الکل نداشته و مست‌‌‌‌‌کننده هم نیست.

                                                   مضرات الکل در بارداری
بنابراین چرا به ماءالشعیر و مشروبات غیرالکلی رو نمی‌‌‌‌‌کنید؟ بهترین غذاها و نوشابه‌‌‌‌‌ها برای دوران بارداری آنهایی هستند که فواید غذایی بیشتری دارند. بهتر است به نوشیدنی شیر، آب‌‌‌‌‌میوه و آب روی بیاورید. اگر دوست دارید نوشابه کف کند و حباب داشته باشد یک کمی آب میوه را در آب معدنی بریزید و اگر میخواهید طعم بخصوصی داشته باشد، کمی آب پرتقال تازه یا دیگر آب میوه‌‌‌‌‌ها را به آن اضافه کنید

برای خرید محصول(تقویت هوش جنین در دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: پرورش اعتماد به نفس کودک

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری غربالگری اختلالات ژنتیکی (اختیاری). بسته به نژاد، قوم یا سابقه بیماریهای خانوادگی تان، پزشک به منظور تشخیص مشکلات ژنتیکی که اغلب در گروههای خاص شایع است برای شما و همسرتان آزمایش خون توصیه می کند. مثلاً بیماری تی ساکس  که باعث تخریب دستگاه عصبی و در نتیجه مرگ نوزاد می شود اغلب در نژادهای اروپای میانه رخ می دهد. سیاهپوستها بیشتر در خطر ابتلا به کم خونی سلول های داسی شکل هستند. در این نوع کم خونی سلول های قرمز خون تغییر شکل می یابند که عواقب خطرناکی را به دنبال دارد. 

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین تنها 10% از دی ان ای های انسان برای ساخت پروتئین استفاده می‌شود که برای دانشمندان غربی جالب توجه است و باقی 90% آن به عنوان "دی ان ای ناخواسته" تلقی می‌شود.

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین عملکردهای نادرست مادران در دوران بارداری می‌تواند اثرات زیان‌بار و گاه جبران ناپذیری بر سلامت جسم و روان فرزندان‌شان بگذارد.  

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟ سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 15

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید