قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/16 0 نظر 110 بازدید

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ نعمت لذت بخشی برای افزودن به برنامه غذایی پس از زایمان است. تصور بر این است که قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ‌‌های سفید یکی از سالمترین و بهترین قارچ‌‌های روی زمین است چون دارای ویتامین مواد معدنی و آنتی‌‌اکسیدان بیشتری است

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان


قارچ نعمت لذت بخشی برای افزودن به برنامه غذایی پس از زایمان است. تصور بر این است که قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ‌‌های سفید یکی از سالمترین و بهترین قارچ‌‌های روی زمین است چون دارای ویتامین مواد معدنی و آنتی‌‌اکسیدان بیشتری است.

                            قارچ
قارچ چتری طلایی در یک نگاه 


مقدار مصرف 1 فنجان (145 گرم)                 کلسیم: صفر%                  کالری: 81 
ویتامین A": صفر%                    چربی اشباع شده: صفر                   ویتامین C: 1%
پروتئین: 2 گرم                آهن:4%                              فیبر: 3 گرم

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس!


دارای انواع ویتامین


ویتامین B در تولید انرژی نقشی حیاتی دارند. ویتامین B12 معروفترین ویتامین B در تولید انرژی است. نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین و دیگر ویتامین‌‌های B در تبدیل پروتئین‌‌ها، کربوهیدرات‌‌ها و چربی‌‌های موجود به انرژی نقش دارند. خوردن قارچ می‌‌تواند مقدار انرژی شما را افزایش داده و سازگار شدن با کوچولویتان را کمی آسانتر نماید. علاوه بر این در مبارزه با خستگی، حال و حوصله شما را بیشتر می کند.

                                                     قارچ
در قارچ چتری طلایی چقدر ویتامین‌‌های B وجود دارد؟ در یک فنجان آن 1/0 میلی‌‌گرم تیامین (حدود 41%) 2/0 میلی‌‌گرم ریبوفلاوین (حدود 15%) 2/2 میلی‌‌گرم نیاسین (حدود 11%) 2/0 میلی‌‌گرم ویتامین B6 (حدود 12 درصد) 31 میکروگرم فولات (حدود 8% درصد) و 2/5 میلی گرم اسید پانتوتنیک (حدود 52%) نیاز روزانه شما وجود دارد.


خداحافظ فشار روانی


مادران جدید باید از اسید پانتوتنیک موجود در قارچ چتری طلایی هم استفاده ویژه‌‌ای کنند چون این ویتامین B به مقاومت در مقابل فشار روانی می‌‌افزاید. مبارزه با فشار روانی مهم است چون فشار روانی عامل بروز افسردگی می‌‌گردد.

حتما بخوانید: نوزادان در یک ماهگی!


خوشحالی 


بین ویتامین‌‌های B و افسردگی حتی ارتباط بیشتری موجود است. در مطالعات علمی، فولات را با افسردگی مرتبط داشته‌‌اند. ریبوفلاوین هم با آن مرتبط است. یک گروه محققان ژاپنی در سال 2002 آثار مصرف ویتامین B بر افسردگی پس از زایمان را گزارش دادند: در 121 خانم در ماه‌‌های 2 تا 9ماه پس از زایمان، افسردگی پیش آمد.

                                                                      قارچ
محققان دریافتند کمبود ریبوفلاوین کافی (ویتامین B2) با افسردگی پس از زایمان مرتبط بوده و مصرف آن در این دوران از ابتلاء مصرف آن در این دوران از ابتلا به آن جلوگیری می‌‌کند.
افزودن غذاهای سرشا از ویتامین B به برنامه غذایی راه خوبی برای مبارزه با خستگی پس از زایمان بوده و همچنین به کاهش خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان کمک می‌‌کنند. همچنان که دیده‌‌ایم قارچ طلایی منبع خوب ویتامین‌‌های B است. شما میتوانید از دیگر غذاهای سرشار از ویتامین‌‌های B مانند سبزیجات برگی سبز، عدس و ماهی هم لذت ببرید.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


غذاهای خوشمزه


قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ سفید کمی جویدنی‌‌تر و خوشمزه‌‌تر است. لذا برای غذاهایی که باید قوام بیشتری داشته باشند مناسب‌‌تریند. البته در غذاهای چینی و ژاپنی مانند سوپ مزو و غذاهای سرخ‌‌کردنی و خوشمزه‌‌تر می‌‌شدند یا برای درست کردن یک غذای تقریبی سریع مقداری قارچ چتری طلایی را با پیازچه خرد کرده، مقداری زنجبیل تازه پوست کنده را هم ریز ریز کرده و آنها را در سس تاماری یا سس سوپا ریخته و بپزید و همزمان با آن مقداری برنج قهوه‌‌ای (پوست نکنده) را بپزید و قبل از این که آنها را مخلوط کرده، بخورید

                                                         قارچ

. برای این که چیزی ترد و جویدنی هم داشته باشد مقداری بادام هندی خرد کرده را هم در آنها بریزید. گرچه اصل و منشا قارچهای چتری طلایی شرقی است وقتی به زودی این قارچ‌‌ها بین‌‌المللی می‌‌شوند. من دوست دارم آنها را به سس گوجه‌‌فرنگی و لازانیا اضافه کرده یا این که آن را با دیگر قارچ‌‌ها و مقداری پیاز شیرین خرد شده و در کره ارگانیک سرخ کرده با ماکارونی با گندم کامل یا برنج قهوه‌‌ای بخورید. اگر به نظر قبلی من گوش دهید و مقداری عدس را آب پز کنید و مقداری قارچ چتری طلایی را هم به آن اضافه کنید غذای سالمی به دست می‌‌آید یا این که قارچ‌‌ها را با کره ارگانیک سرخ کرده در گینوا ریخته و بعد مقداری ریحان خرد شده و به آن ریخته و میل نمایید.

حتما بخوانید: فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

واقعیت اثبات شده


مقدار کم فولات یا افسردگی زیادتر مرتبط است.

ایمنی افزا


قارچ‌‌ها به غذاهای ایمنی افزا معروفند. این معروفیت شاید به خاطر انواع ویتامین‌‌های آنها بوده و شاید هم به خاطر آنتی اکسیدان زیاد آنها باشد. به نظر محققان لابراتوار تحقیقات قارچ ایالت پنسیلوانیا، قارچ‌‌ها دارای مقادیر متنابهی آنتی‌‌اکسیدان ال ارگوتیونئین (L-erg othioneine) بوده که مانند خورنده رادیکال‌‌های آزاد عمل می‌‌کند. بدن شما پس از زایمان سخت می‌‌کوشد تا خود را بازسازی کند بنابراین میتواند از همه آنتی اکسیدان‌‌های موجود استفاده کرده و به زیبایی قبل از بارداری خود برسد. علاوه بر این‌‌ها قارچها منبع سلنیوم بوده که آنتی اکسیدان و ایمنی افزای دیگری ست.

                                               قارچ

 

حتما بخوانید: پس از زایمان زردآلو بخورید!


قارچ را با دقت انتخاب کنید


درحالی که قارچ دکمه‌‌ای سفید معروفترین قارچ در ایالات متحده است، سالمترین نیست. نه فقط به خاطر این که سالم‌‌ترین نیست بلکه چون دیگر انواع زیادی وجود دارد که دارای مواد مغذی بیشتر و خوشمزه‌‌ترند، قارچ چتری طلایی، قارچ‌‌های قهوه‌‌ای رنگ هم مزه بهتر و موادغذایی بیشتر از قارچ دگمه‌‌ای سفید دارند. قارچ حلزونی، قارچ حلزونی بزرگ دارای موادغذایی مناسب برای پوست هستند دیگر انواع قارچ‌‌ها هم هستند که برای گیاهخواران و گوشخواران مزه خوبی دارند.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص کرفس در دوران بارداری

خواص کرفس در دوران بارداری

خواص کرفس در دوران بارداری فیس ترد و خوشمزه بوده و چیزی بیش از یک غذای سرپایی است. کرفس در دوران بارداری موجب زیبایی پوست می‌‌شود همچنین سرشار از سیلیس بوده که ماده معدنی مهم برای تقویت و محکمی پوست است. پوست شما با آن کشش ها و انبساط‌‌های خود در این سه ماهه پایانی به تقویت شدن نیازمند است. در حقیقت سیلیس باعث می‌‌شود که پوست با وجود کشیده شدن، آب خود را حفظ کرده و سالم بماند.

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

پس از زایمان گینوا بخورید!

پس از زایمان گینوا بخورید!

پس از زایمان گینوا بخورید! تخم گینوا سرشار از اسید آمینه بوده و وقتی پخته شود ساختاری اسفنجی و خامه مانند دارد و دارای موادی است که میتواند به دوران پس از زایمان کمک کرده تا بدن شکل اولیه خود را بازیافته و با افسردگی مبارزه نماید. به علاوه طرز تهیه آن راحت است و میتوانید مقدار زیادی از آن را پخته و مقداری را مصرف نموده و بقیه را در یخچال بگذارید. سپس آن را با سبزیجات خام مورد علاقه خود مخلوط کرده و سالاد سرشار از ویتامین به دست آورید.

رفع یبوست در دوران بارداری

رفع یبوست در دوران بارداری

رفع یبوست در دوران بارداری دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک خانم باردار از یبوست رنج می‌‌‌‌برد ولی دو تا از مهمترین آن‌‌‌‌ها مقدار 
هورمون‌‌‌‌های زیاد و فضای همیشه در حال کاهش شکم است که روده‌‌‌‌ها نمی‌‌‌‌توانند خوب عمل کنند. مقدار زیاد هورمون پروژسترون باعث می‌‌‌‌شود عضلات روده‌‌‌‌ها خیلی کمتر از معمول کار کرده و در نتیجه مدفوع خشک و سفت شده و حرکات روده ها کم شود. 

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری
نوری (Nori) یک نوع جلبک دریایی است ولی به شما توصیه می‌کنیم اگر به کنار دریا رفتید از آن جلبک‌ها برندارید. فقط از ورقه‌های جلبکی که در فروشگاه‌ها، می‌فروشند استفاده کنید.

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس خانم‌ها غالبا از حبوبات خشک مانند لوبیا و عدس به خاطر ترس از نفخ خودداری میکنند ولی بعد از گذر از نفخ زیاد مرتبط با بارداری، ممکن است آموخته باشید که چگونه با این مساله برخورد کنید. عدس یکی از بهترین غذاهای روی زمین است. عدس دارای موادمعدنی پروتئین، فیبر و ویتامین‌ها است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید