کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/19 0 نظر 1,235 بازدید

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید

مردی که در ابراز محبت پیش قدم می شود در موضع قدرت قرار دارد، به انتظار مهر و محبت و قدرشناسی همسر خود نباشید. از روی محبت، نیازهای روحی و روانی همسر خود را برآورده سازید تا صاحب انرژی شود چرا که وقتی انرژی می دهید آن را پس خواهید گرفت.

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید


تصور می کنم متوجه شده باشید سفر در کشف راز و رمزهای درونی زنان کار چندان سختی نیست، فقط نیاز به کمی صبر و حوصله و تغییر افکار و عقاید کهنه دارد. هر روز قدری دربارة خودتان و همسرتان فکر کنید. البته با کنار گذاشتن عینک بدبینی و در تنهایی دربارة کار و تلاش مستمر او ، خستگی هایش، زود از خواب بیدار شدن و با عجله به سمت محل کار رفتنش یا زمانی که از سر کار به خانه بر میگردد و با وجود آثار خستگی روزانه در چهرهاش با صبوری در حال تهیه و تدارک یک غذای خوشمزه و آماده کردن میز غذاست فکر کنید آنگاه از خود سؤال کنید او برای چه این همه از خود گذشتگی می کند؟ برای چه کسی جوانیاش را خرج می کند ؟ حاصل کار و تلاش او نصیب چه کسی می شود؟ 

عشق و محبت

وقتی به این موضوع خوب اندیشیدید و پاسخ منطقی و منصفانهای برای آن یافتید و به خود گفتید همسرم برای ادارة بهتر زندگی، برای حفظ حرمتهایمان به خاطر عزت و سربلندی خانواده کار می کند و حاصل دسترنج خود را برای بهبود اوضاع و شرایط زنت نوع ارتباط مهم همسراندگی صرف میکند، بدون آنکه کوچکترین توقعی داشته باشد و برای اینکه خانواده راحت زندگی کند

حتما بخوانید: هفت نوع ارتباط مهم همسران

راحتیاش را بهم میزند و تمام خستگی ها و بیخوابی ها را به جان میخرد ناخودآگاه اشک شوق و غرور در چشمانتان حلقه خواهد زد و با تمام وجود دردرونتان فریاد خواهید زد که «همسر عزیزم دوستت دارم» اما این به تنهایی کافی نیست چرا که همسر شما در قبال انجام این همه ایثار از شما یکسری توقعاتی دارد. اینکه خودتان را تغییر دهید و به فردی تبدیل شوید که مرد رویاهایش است و یا حداقل به مرد رویاهایش تبدیل شوید. تغییر خود کار چندان سختی نیست فقط کمی اراده می خواهد که مطمئنم همة مردان دارای اراده و پشتکارند. بنابراین اگر قصد دارید در خصوص رسیدن به خواسته های همسرتان پیش قدم شوید لطفاً به چند نکتة زیر خوب توجه کنید:

عاشق همسرتان باشید

    هیچ کس غیر از خودتان نمی تواند اخلاق و رفتارتان را نسبت به همسرتان تغییر دهد.
   همواره سعی کنید روحیة خیرخواهی و عدالت را در وجودتان به صورت کامل تقویت کنید و از موفقیتهای همسرتان لذت ببرید و او را مورد تحسین و ستایش خود قرار دهید.
    هر آنچه را برای خودتان دوست دارید برای همسرتان در زندگی نیز دوست بدارید.

عشق و محبت


    بدانید که موفقیت و خوشبختی همسرتان جزء خوشبختی و موفقیت شما محسوب می شود.
    سعی کنید نقاط قوت همسرتان را پیدا کنید و آنها را با بازگو کردن به همسرتان تقویت نمایید.
    یادتان باشد که در هر مرحله از موفقیت های همسرتان کار فوقالعاده و دور از انتظار او را برایش انجام دهید و او را با این کارتان شگفت زده کنید.
    حتماً اوج احساسات را در کامیابی همسرتان به نمایش بگذارید.

حتما بخوانید: چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

به جای اینکه مرتباً از نامزد یا همسرتان بپرسید «چقدر دوستم داری؟» گاهی به او بگویید«دوستت دارم» عشق و علاقه را وقتی درو می کنید که قبلاً کاشته باشید.

تکرار استراتژیها برای ذهنیتهای متوالی:

چه چیزی همیشه ذهن زنان را به خود مشغول میکند؟ این از جمله سؤالاتی است که اکثر مردان در طی برگزاری کنفرانسهایم از من می-پرسند. مردها قصد دارند به اموری که ذهن زنان را مشغول کرده کمک نمایند. تحقیقات نشان می دهد فهم اشتغال ذهنی زنان بسیار آسان و راحت می باشد . تنها کافیست که مرد، خودش را با تکیه بر احساساتش با زن هماهنگ سازد. زنان به طور کلی بر سه نکته مهم و مثبت در زندگی و روابطشان با مرد مورد علاقة خود توجه و تمرکز دارند که آنها عبارتند از:

عشق و محبت

 


  پیوسته به طرز تفکر نامزدش می اندیشد

امکان دارد با زنی قرار ملاقات داشته باشید که او از نظر ظاهری از هر جنبه خودش را برای مواجه شدن با شما آماده کرده باشد در واقع لباس مرتب و مناسب قرار ملاقات با شما را پوشیده ، آرایش صورت نسبتاً ملایم دارد و به گونهای صحبت میکند که گاهی از روی خجالتش صدای او شنیده نمی شود و برایتان مبهم است در حین صحبت و قدم زدن با او هرگز متوجة تنش های استرسی درون زن نخواهید شد چرا که او بقدری ایفای نقش می کند که انگار چیزی در درونش اتفاق نیفتاده است .

بعد از اینکه از شما جدا شد در لاک خود فرو میرود و تمام ذهنیت خود را بر روی چگونگی اظهارتان مشغول می سازد به نوعی که هرگز نمیتواند بدون نتیجه گیری درست و خوشایند احوال خویش، از این حالت روحی بیرون بیآید و مدام به دنبال پیدا کردن شخصی است از جنس خودش تا با درددل و صحبت در مورد شما و حرفهایی که بینتان رد و بدل شده به یک نتیجة درست برسد. با وجود به آنکه اینگونه طرز تفکرها برای شما کمی غیر قابل هضم است

حتما گوش کنید: مشکلات هر روزه کودک

اما برای زن کاملاً خوشایند و دوست داشتنی است چرا که او با بیان افکار و عقاید خود قصد دارد نتیجة درونی خویش را با صدای بلند تکرار کنند بنابراین اگر مرد بتواند به راحتی در دل و قلب زن نفوذ یابد بدون آنکه از نوع تفکراتش انتقاد کند خیلی آسانتر و بدون هیچ گونه تکلفی در شناخت او قدم برداشته است. پس فکر کردن و مشغول نگه داشتن خطوط مخابرة ذهنی و درونی از جمله استراتژیهای متوالی برای هر زن به حساب میآید.

عشق و علاقه

    در عقاید و طرز بیان تفکرات نامزدش تأمل دارد.

امکان دارد این استراتژی برای شما مردان کمی عجیب باشد که چرا یک زن بدون در نظر گرفتن عقاید خود به عقاید و نوع تفکرات مرد توجه دارد؟ این جزء یکی دیگر از سیاست های حکمران درونی زن است که با تفکر روی عقیده و نگرش ظاهری مرد با توجه به عدم پذیرش دخالت عقاید خود میتواند به یک نتیجة واقعی هر چند خوشایند یا ناخوشایند دست یابد.

به طور مثال گاهی امکان دارد در طی آشنایی و قرار ملاقات با یک زن زمان خوبی را سپری کنید اما او برای قرار ملاقات بعدی تمایل چندانی به دیدن شما نداشته باشد علت آن به این موضوع بر میگردد که زن بعد از آشنایی با شما و برخورداری از ذهنیت و نگرشتان به ارتباط، در لاک دفاع درونی خود فرو رفته و به حلاجی شخصیت درونیتان پرداخته است در حالیکه شما از این موضوع بی خبرید.

حتما بخوانید: حافظه تمام عیار

بنابراین اگر بتوانید روش چگونگی راه یافتن به نگرش زن را در مورد خودتان پیدا کنید به راحتی میتوانید ذهنیت ونفی و سوء ظن او را نسبت به خود تغییر دهید که رکن اصلی آن روش ، نشان دادن شخصیت واقعی خود بدون ریا و دروغ و یا غلو در کلمات و جملات در مورد خودتان است . زن وقتی متوجه سادگی و بزرگ منشی شما می شود به راحتی شما را در نوع تصمیم گیری و نگرش خود در مورد ارتباطتان دخالت می دهد.

کمک گرفتن از تجربیات خود برای حفظ شخصیت واقعی او 

یکی دیگر از مهمترین استراتژیهای زن در حین آشنایی و شناخت مرد استفاده از تجربیات گذشته اش می باشد. این امر برای زنان مهم است که دارای تجربیات تلخ ارتباطی مثل طلاق بوده باشند. بنابراین در طول آشنایی با مرد دیگر بسیار محتاطانه عمل می کنند. وقتی در حین آشنایی و حتی تشکیل زندگی مشترک متوجة نگرانی های درونی زن خود شدید به شما به عنوان یک روانشناس توصیه می کنم بدون آنکه شروع به تعریف کنید او را تحت تأثیر عواطف و محبتهای خود قرار دهید تا او با تکیه بر عشق ورزی شما بتواند شما را از تجربیات تلخ مستثنی سازد.

عشق و محبت

البته بسیاری از زنان از این موضوع شاکیاند که وقتی مرد متوجة تجربة تلخ مثل طلاق می شود بهجای دلجویی از آنها نمک به زخمشان می باشد و مدام از خودش تعریف میکند و به بیان تفاوت های خود شوهر سابقشان می پردازند

بدون آنکه علت جدایی را جویا شوند و به حل بحرانهای درونی زنان بپردازند. هر مردی زمانی که با زن مورد علاقة خود رو برو می شود باید در وهلة اول از روحیات او مطلع شود تا بر اساس میل و خواهش های درونی او رفتار و عمل کند.

دانلود رایگان: والدین خیال باف هستید یا عملگرا؟

مردان باید بدانند که : با نگاه، سکوت، تعجب و با نوازش کلامی می توانید به نامزد یا همسرتان بفهمانید که تا انتها با او هستید. عشق واقعی آدمی را با تجربه و فهیم می کند.

نکتههای طلائی همسرداری


    همسرتان را فردی امین و خوش قلب تلقی کنید.
    مشکلات خودتان را با او درمیان بگذارید.
    در مشکلات روحی از او یاری بجوئید.
    نیازهای مالی خود را تنها برای او بیان کنید.

عشق و محبت


    اگر از حل مسئله یا مشکلی ناتوان شدید از او برای حل آن مسئله یا مشکل پیش آمده کمک بخواهید.
    به نظرات او احترام بگذارید.
    به مدیریت او درخانواده اهمیت دهید و سعی کنید در تصمیمگیری و هدایت زندگی از هماهنگی لازم برخوردار شوید.
    اطمینان داشته باشید که او بهترین پناهگاه شماست.

در زندگی مشترک زناشویی همیشه مرد به عنوان تکیه گاهی برای زن محسوب می شود اما مرد باید این نکته را قبول کند که زنان در حمایت از مردان مقاوم ترند. حس غرور و قدرت مرد در برابر زن سبب می شود که زن نتواند به خوبی حامی شوهر خود باشد . مرد باید حس نیاز به حمایت همسر را ابراز کند و در فشارها و سختی های زندگی حضور او را به عنوان حامی خواستار باشد.

حتما بخوانید: غذاهای قبل از بارداری

زنان بدون مردان و مردان بدون زنان حتی در قصرهای باشکوه احساس دل تنگی و تنهایی میکنند سخت می گریند و یا در حال افسردگی به سر می-برند، پس باید پذیرفت که زن و مرد مکمل یکدیگرند.

قدردان محبتهای همسرتان باشید

انسانیت و ادب اقتضا می کند که انسان در برابر محبت های دیگران قدردان باشد. اگر کسی به شما چای یا قهوه تعارف کرد و شما بی توجه به تعارف او عکس العملی از خود نشان ندادید دیگران رفتار شما را بیادبانه و دور از انسانیت تلقی می کنند اما اگر زبان به تشکر و سپاسگزاری باز کردید دیگران اخلاق شما را می ستایند.

عشق و محبت

زن و شوهر در زندگی مشترک، کارهای زیادی در حق هم انجام می دهند که اگر طرف مقابل قدردان و سپاسگزار اینگونه محبتها باشند سبب استمرار وتکرار آنها خواهد شد. پس سعی کنید در مقابل محبت های همسرتان قدردان باشید ، جوابهای محبت آمیز او را با محبت های فراوان پاسخ دهید. سبد سبد گل گل نثارش کنید. حتی به کارهای کوچکی که همسرتان برای شما انجام می دهد سپاسگزار باشید. قدردانی تنها در مقابل کارهای بزرگ نیست بلکه کارهای کوچک هم مانند کارهای بزرگ که زن و شوهر در حق یکدیگر انجام می دهند ارزش دارد.

از خرید یک شاخه گل گرفته تا هدایای بزرگ که به بهانه های مختلف زن و شوهر برای همدیگر خریداری می کنند برای گروهی ارتباط و زندگی مشترک بسیار مثمر ثمر است. بیان یک کلمة محبت آمیز ، خریدن یک ماشین هر کدام در نظر همسر یک امتیاز و نمرة بالایی برای شوهر دارد باید به کارهای کوچک هم اهمیت دهید. کارهای کوچک را کوچک و بی اهمیت نشمارید. شاید کاری که یک مرد در حق همسرش انجام می دهد به نظر خیلی کوچک است اما باید دانست که همان کار کوچک در نظر زن از ارزش و اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. البته در این میان زن هم متقابلاً باید به این نکته توجه کند که مرد کارهای کوچک او را میب یند و آنها را بزرگ می شمارد. پس نباید در اقدام به هر کاری که در حق همسرتان انجام می دهید از خودتان کوتاهی نشان دهید. انجام کارهای کوچک می تواند در زندگی مشترک تحول ایجاد کند و قدردانی زن و شوهر از کارهایی که در حق یکدیگر انجام می دهند خستگی را از تن آنها بیرون می کند و موجب شیرینی زندگی می شود.

حتما بخوانید: مردان و زنان با هم متفاوت اند


    همواره سعی کنید قدردان محبت های همسرتان باشید حتی اگر کار کوچکی در قبال شما انجام دهد و فقط ارزش آن کار را دریابید مثل خرید یک شاخه گل یا بیان یک جملة عاشقانه.
    تشکر و قدردانی مرد از زن موجب تقویت اخلاق و رفتار محبت آمیز در یکدیگر می شود.

عشق و علاقه


    هیچ وقت محبت همسرتان را به حساب وظیفه قلمداد نکنید زیرا این رفتار باعث دلزدگی او نسبت به شما میشود و دیگر میلی به استمرار رفتار مثبت و محبت آمیز از خود نسبت به شما ندارد.


برخی از نتایج قدردانی و سپاسگزاری مرد از زن


    سپاسگزاری مرد از زن در قبال کارهایش سبب و خوشبختی یکدیگر می شود و به تداوم زندگی هم امیدوارند.
    سپاسگزاری نشانگر شخصیت انسان است.
    سپاسگزاری سبب تشویق دیگران در کارهای خوب است.
    سپاسگزاری و قدردانی موجب جلب محبت زن و شوهر نسبت به یکدیگر می شود.
    سپاسگزاری زن و شوهر سبب گرمی  ارتباط و کانون گرم خانواده می شود.
    سپاسگزاری و قدردانی نشانة تواضع و فروتنی مرد و زن است.

حتما بخوانید: حرف های زنان

عشق و علاقه

 

مردی که در ابراز محبت پیش قدم می شود در موضع قدرت قرار دارد، به انتظار مهر و محبت و قدرشناسی همسر خود نباشید. از روی محبت، نیازهای روحی و روانی همسر خود را برآورده سازید تا صاحب انرژی شود چرا که وقتی انرژی می دهید آن را پس خواهید گرفت.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: ازبین بردن اعتماد به نفس کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟ برای درک احساسات زنان باید به حرف های تمام نشدنی آنها گوش داد  منتظر نباشید تا کاسه صبر همسرتان لبریزشده و هنگام جدایی حرف های او را بشنوید

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده  خیره شدن به چشم های نوزاد و تحقق یافتن اینکه شما رسما مادر شده اید گردبادی از احساسات مختلف را در شما بوجود می آورد که بعضی از آنها قابل پیش بینی و بعضی دیگر مانند یک صاعقه غیر منتظره با شما برخورد می کنند. تغییرات در عکس العمالهای طبیعی بسیار زیاد است.

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید

در دوران بارداری چقدر ورزش کافی است؟

در دوران بارداری چقدر ورزش کافی است؟

در دوران بارداری چقدر ورزش کافی است؟ میانه روی یک کلمه قابل اجرا است. انجام بیش از حد تمرینات ورزشی مسیر خون و اکسیژن را تغییر می دهد و از کودک در حال رشد دور می کند. بیشتر متخصصان پیشنهاد می کنند میزان ضربان قلب را پایین تر از 140 بار در دقیقه نگه دارید. (برای پیدا کردن ضربان قلب نبض خود را در ناحیه گردن یا مچ دست برای 6 ثانیه بشمارید بعد عدد به دست آمده را در 10 ضرب کنید.) به جسمتان توجه کنید، اگر هنگام انجام تمرینات ورزشی از شدت نفس نفس زدن قادر به صحبت کردن نیستید، خیل

راز توانمندی  فرزندان ما

راز توانمندی فرزندان ما

راز توانمندی  فرزندان ما  پدر و مادر باید دقت کنند تا کودک در همان زمان کودکی، نحوه‌ی بیان خواسته‌هایش را عاقلانه فرا بگیرد. 

برای پدر شدن چگونه باید باشم؟

برای پدر شدن چگونه باید باشم؟

برای پدر شدن چگونه باید باشم؟ نقش یک زن در بارداری بدون شک اساسی و مهم است اما از نظر بیولوژیکی به تنهایی قادر به انجام این کار نیست و نقش پدر هم از همان ابتدا حیاتی است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 24

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید