قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/21 2 نظر 124 بازدید

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

اصول نگهداشتن بدن


آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است.

ورزش در بارداری

 

با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید


• ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

حتما بخوانید: دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری


• بلند شدن از رختخواب. به آرامی بلند شوید تا دچار سرگیجه نشوید. همانطور که هنوز دراز  کشیده اید پاهایتان را در یک طرف تخت آویزان کنید. بعد به کمک شانه هایتان بدنتان را بلند کنید و بعد روی پاهایتان بایستید. هرگز از کمر بلند نشوید.  


• بلند کردن اشیاء. اگر مجبورید یک جسم سنگین را از زمین بلند کنید همیشه روی زانوهایتان خم شوید نه روی باسن و آن را نزدیک بدنتان نگهدارید. ممکن است نگهداشتن یک شیء سنگین در نزدیکی شکمی بزرگ مشکل باشد بنابراین مراقب باشید و اگر فکر میکنید بدنتان کشیده می شود و صدمه می بینید از شخص دیگری کمک بگیرید. 

تناسب اندام در بارداری


• بلند کردن کودکان. به منظور جلوگیری از کشش کمر هنگام بلند کردن کودکان از زمین روی باسن خم نشوید. برای این کار کمک کنید کودک روی یک صندلی یا یک چهارپایه بایستد. در این صورت شما مجبور نیستید زیاد به سمت پایین خم شوید. 

حتما بخوانید: حالات شایع سه ماه سوم بارداری


چه کنم اگراحساس کنم دوست ندارم هیچ کاری انجام دهم؟

ماه هشتم و نهم به علت بزرگی سایزتان حتى بلند شدن از رختخواب کار بسیار مشکلی به نظر می رسد چه برسد به اینکه بخواهید تمرینات ورزشی انجام دهید. ولی تلاش برای این کار ارزش دارد. اگر چه احتمالاً نمی توانید دقیقا همان ورزشهایی را که بطور معمول در اوایل بارداری انجام می دادید، دنبال کنید، ولی باید تمرینات اصلی مانند کششها و تمرینات کگل را همراه با فعالیتهای آسان هوازی مانند پیاده روی و شنا ادامه دهید. می توانید به جای پنج یا هفت بار در هفته این تمرینات را به سه بار در هفته کاهش دهید، بین آنها اوقات استراحتتان را بیشتر کنید و تمریناتی را که باید در یک زمان مشخص انجام شود، کاهش دهید. با ادامه این تمرینات هم روحیه و هم جسمتان را برای زایمان تقویت می کنید.

تناسب اندام در بارداری


استثناء: از انجام همه کارهایی که در بالا ذکر شد در دو هفته آخر قبل از موعد زایمان معذورید. در این زمان نه تنها شما بلکه هیچ کس دیگری دوست ندارد فعالیت زیادی انجام دهد. 

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


چه کار کنم اگرافتادم زمین چطور بفهمم کودکم سالم است؟

به ندرت اتفاق می افتد که افتادن باعث صدمه زدن به مادر یا کودک شود. فراموش نکنید که کودک شما در رحم غلت می خورد و در آنجا محفوظ است و تاندنهای نرم شده خودتان هم کمتر در معرض رگ به رگ شدن هستند. بعد از یک لغزیدن یا افتادن بنشینید و صبر کنید تا کودک حرکت کند. حرکت او نشانه این است که او سالم است. اگر با این روش متقاعد نشدید، پزشک می تواند با کنترل ضربان قلب او و سونوگرافی از سلامتی او مطمئن شود. اگر درد شدید در ناحیه شکم، خونریزی و یا خروج هر مایع دیگری از واژن داشتید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

تناسب اندام در دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که تمرینات ورزشی شدید باعث می شود قبل از رسیدن موعد زایمان مراحل زایمان را پشت سر بگذارم؟

خیر، هیچ روشی وجود ندارد که مادر بتواند بواسطه آن خود مراحل زایمان را به کار اندازد.

حتما بخوانید: خطر دیابت بارداری برای جنین
 


برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: برقراری رابطه عاطفی با کودکان

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز دنیای کودکی ما با دنیای کودکی فرزندان‌مان بسیار تفاوت دارد. کودکان امروز از لحظه‌ی بیدار شدن تا زمان به خواب رفتن با تکنولوژی سر و کار دارند.

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

در هفته چهل و یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهل و یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهل و یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

اسباب بازی های مناسب جهت طلایی شدن کودکان

اسباب بازی های مناسب جهت طلایی شدن کودکان

اسباب بازی های مناسب جهت طلایی شدن کودکان بهترین و مناسب ترین  اسباب‌بازی برای فرزند ما، چیزی است که او را مجذوب خود کند و کودک ما بارها و بارها به سراغش برود. بهترین و طبیعی‌ترین راه برای یادگیری و طلایی شدن کودکانمان، بازی‌کردن است.
بازی موقعیتی لذت‌بخش برای کودک فراهم می‌کند و باعث می‌شود که کودک ما با لذت بیاموزد. حال چه کنیم که این موقعیتِ لذت‌بخش برای کودکمان فراهم شود؟

چگونه مادری خلاق باشیم

چگونه مادری خلاق باشیم

چگونه مادری خلاق باشیم مگر مادرها چه کار می‌کنند؟ هر روز که از خواب بیدار می‌شوند، دست و روی بچه را می‌شویند، پوشکش را عوض می‌کنند، می‌خوابانندش، با او بازی
می‌کنند، بهش شیر می‌دهند و این می‌شود کل زندگی‌شان! یک‌سری کارهای روزمره که هر روز و هر روز باید انجام دهند.

 

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفت نوع ارتباط مهم همسران

هفت نوع ارتباط مهم همسران

 هفت نوع ارتباط مهم همسران یکی از مراحلی که برای شناخت دنیای درونی زنان باید وارد شوید یافتن تفاوت های ارتباطی با آنهاست تا بتوانید منظور واقعی زنان را از نحوه ی برقراری ارتباط با مرد درک کنید تا با احترام به افکار و عقاید همسرتان بتوانید به چیزهای مشترک فکری و روحی خودتان دست یابید. چرا که گاهی در برقراری ارتباط با زن مورد علاقه ی خود امکان دارد در مسیر چالش ها و بحران های غیر قابل انتظاری قرار بگیرید بنابراین از شما می خواهم که در طولم طالعه این مقاله با ما  همراه شوید و دردسرهای زندگی را به نیشکرهای شیرین زندگی تبدیل کنید.

نظرات

hadi nasseri
۱۳۹۸/۰۲/۰۲۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من واقعا میترسیدم که همسرم رو به ورزش کردن در دوران بارداریش تشویق کنم اما حالا میدونم که انجام یک سری تمرینات برای کودکم و هم همسرم خیلی مفید. و سوالی داشتم محصول طراحی فرزند دوران بارداری روی این موضوع هم کارمیکنه؟
زهرا سلیمی
۱۳۹۸/۰۲/۰۲۰۰

درود و سپاس از همراهی شما 

بله درسته انجام ورزش د ردوران بارداری برای جنین و همسرتون بسیار مفید و در جواب سوال شما بله درمحصول طراحی فرزند دوران بارداری یک مبحث برای انجام تمرینات و ورزش برا ی مادر و جنین تعبیه شده و به غیر این تمرینات ، تمرین تخصصی بر روی تقویت هوش و ذهن جنین کارمیکنه.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید