کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/21 2 نظر 209 بازدید

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری نگه‌داشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوصا حالا که مفاصل نرم هستند و بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می‌کند.

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

چگونه در دوران بارداری اندام متناسبی داشته باشیم؟ چه روش‌هایی برای این کار وجود دارد؟

اصول نگه‌داشتن بدن

آیا فکر‌می‌کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت این‌که باردار هستید؟ ولی به هرحال این یک واقعیت است. نگه‌داشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوصا حالا که مفاصل نرم هستند و بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

با رعایت نکات زیر احساس بهتری می‌کنید و صدمه کم‌تری هم می‌بینید

1-ایستادن

تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می‌شود. خودبه خود چانه خود را جمع می‌کنید، شانه‌هایتان را بلند می‌کنید و باسن و شکم‌تان را جمع می‌کنید. مراقب باشید وزن‌تان به طور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

حتما بخوانید: دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

2- بلند شدن از رختخواب

به آرامی بلند شوید تا دچار سرگیجه نشوید. همان‌طور که هنوز دراز کشیده‌اید پاهایتان را در یک طرف تخت آویزان کنید. بعد به کمک شانه‌هایتان بدنتان را بلند کنید و بعد روی پاهایتان بایستید. هرگز از کمر بلند نشوید.  

3- بلند کردن اشیاء

اگر مجبورید یک جسم سنگین را از زمین بلند کنید همیشه روی زانوهایتان خم شوید نه روی باسن و آن را نزدیک بدنتان نگه‌دارید. ممکن است نگه‌داشتن یک شیء سنگین در نزدیکی شکمی بزرگ مشکل باشد بنابراین مراقب باشید و اگر فکر می‌کنید بدنتان کشیده می‌شود و صدمه می‌بینید از شخص دیگری کمک بگیرید. 

4- بلند کردن کودکان

به منظور جلوگیری از کشش کمر هنگام بلند کردن کودکان از زمین روی باسن خم نشوید. برای این کار کمک کنید کودک روی یک صندلی یا یک چهارپایه بایستد. در این صورت شما مجبور نیستید زیاد به سمت پایین خم شوید. 

چه کنم اگر تمام مدت احساس خستگی می‌کنم و دوست ندارم هیچ کاری انجام دهم؟

ماه هشتم و نهم به علت بزرگی سایزتان حتى بلند شدن از رختخواب کار بسیار مشکلی به نظر می‌رسد چه برسد به این‌که بخواهید تمرینات ورزشی انجام دهید. ولی تلاش برای این کار ارزش دارد. اگر چه احتمالاً نمی‌توانید دقیقا همان ورزش‌هایی را که به طور معمول در اوایل بارداری انجام می‌دادید، دنبال کنید، ولی باید تمرینات اصلی مانند کشش‌ها و تمرینات دیگر را همراه با فعالیت‌های آسان هوازی مانند پیاده روی و شنا ادامه دهید. می‌توانید به جای پنج یا هفت بار در هفته این تمرینات را به سه بار در هفته کاهش دهید، بین آن‌ها اوقات استراحت‌تان را بیشتر کنید و تمریناتی را که باید در یک زمان مشخص انجام شود، کاهش دهید. با ادامه این تمرینات هم روحیه و هم جسم‌تان را برای زایمان تقویت می‌کنید.

استثناء: از انجام همه کارهایی که در بالا ذکر شد در دو هفته آخر قبل از موعد زایمان معذورید. در این زمان نه تنها شما بلکه هیچ کس دیگری دوست ندارد فعالیت زیادی انجام دهد. 

احساس خستگی در دوران بارداری

اگر زمین خوردم، چطور بفهمم کودکم سالم است؟

به ندرت اتفاق می‌افتد که افتادن باعث صدمه زدن به مادر یا کودک شود. فراموش نکنید که کودک شما در رحم غلت می‌خورد و در آنجا محفوظ است و تاندن‌های نرم شده خودتان هم کم‌تر در معرض رگ به رگ شدن هستند. بعد از یک لغزیدن یا افتادن بنشینید و صبر کنید تا کودک حرکت کند. حرکت او نشانه این است که او سالم است. اگر با این روش متقاعد نشدید، پزشک می‌تواند با کنترل ضربان قلب او و سونوگرافی از سلامتی او مطمئن شود. اگر درد شدید در ناحیه شکم، خونریزی و یا خروج هر مایع دیگری از واژن داشتید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

آیا تمرینات ورزشی شدید باعث می‌شود قبل از رسیدن موعد زایمان مراحل زایمان را پشت سر بگذارم؟

خیر، هیچ روشی وجود ندارد که مادر بتواند به واسطه آن خود مراحل زایمان را به کار اندازد.
 


برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: برقراری رابطه عاطفی با کودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیارانسان باورهای غلط بسیاری در مورد حافظه و ضعیف شدن آن وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: وقتی سن افراد بالاتر می‌رود و پیر می‌شوند حافظه آن‌ها ضعیف می‌شود اما این یک باور کاملاً غلط است.

هفته سی ونهم بارداری

هفته سی ونهم بارداری

در هفته سی و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید به راستی که اندیشه همان « ثروت و دارایی » است؛ دارایی قدرتمندی که وقتی با هدف مشخص، عزم راسخ و اشتیاق سوزان ترکیب می شود، راه رسیدن به ثروت و سایر دارائی ها را به روی شما می گشاید چگونه یک ذهن خلاق و پویا داشته باشیم

راز توانمندی  فرزندان ما

راز توانمندی فرزندان ما

راز توانمندی  فرزندان ما  پدر و مادر باید دقت کنند تا کودک در همان زمان کودکی، نحوه‌ی بیان خواسته‌هایش را عاقلانه فرا بگیرد. 

پرورش روح کودک

پرورش روح کودک

پرورش روح کودک درونی‌ترین و عمیق‌ترین موجودی که در عمق وجود انسان نهفته است، روح آدمی است. اگر کودک دارای روح بسته‌ای باشد، یک‌سری علایم و نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد، به عنوان مثال مرتب در حال جنگ و دعواست. 

نظرات

hadi nasseri
۱۳۹۸/۰۲/۰۲۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من واقعا میترسیدم که همسرم رو به ورزش کردن در دوران بارداریش تشویق کنم اما حالا میدونم که انجام یک سری تمرینات برای کودکم و هم همسرم خیلی مفید. و سوالی داشتم محصول طراحی فرزند دوران بارداری روی این موضوع هم کارمیکنه؟
زهرا سلیمی
۱۳۹۸/۰۲/۰۲۰۰

درود و سپاس از همراهی شما 

بله درسته انجام ورزش د ردوران بارداری برای جنین و همسرتون بسیار مفید و در جواب سوال شما بله درمحصول طراحی فرزند دوران بارداری یک مبحث برای انجام تمرینات و ورزش برا ی مادر و جنین تعبیه شده و به غیر این تمرینات ، تمرین تخصصی بر روی تقویت هوش و ذهن جنین کارمیکنه.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید