کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

بارداری هفته به هفته -کامل ترین اطلاعات

 بارداری هفته به هفته -کامل ترین اطلاعات
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/03/28 3 نظر 21,436 بازدید

بارداری هفته به هفته -کاملترین اطلاعات، شامل 12 تکنیک فوق العاده جذاب و کاربردی برای هر هفته از دوران بارداری است که مطابق با آخرین اطلاعات بارداری(سال 1397 / 2018) در حهان توسط سایت کودکان طلایی به روز رسانی شده است.

 

 

 بارداری هفته به هفته -کامل‌ترین اطلاعات

 

چرا آگاهی از اطلاعات بارداری هفته به هفته بسیار مهم است؟

از انجا که تغییرات جنین و مادر باردار در طول روزها و هفته های بارداری بسیار سریع اتفاق افتاده و هر کدام به صورت مرحله ای مستقل دارای خصوصیات ویژه ای هستند گستردگی حجم اطلاعات باعث شده تا انها را به صورت هفته به هفته دسته بندی نماییم.

هر هفته از دوران بارداری دارای ویژگی منحصر به فردی می باشد که هم لازم است تا مادر از ان آگاهی داشته و هم یکسری دستورالعمل های دوران بارداری را که مربوط به هفته‌های بارداری می‌شود را رعایت نماید.

در این مطلب ویژه سعی کردیم کامل ترین اطلاعات دوران بارداری را به صورت دسته بندی شده ارائه نماییم. در قسمت اول به صورت کلی و سریع نگاهی خواهیم داشت به رشد جنین در رحم و هر مرحله از رشد قسمت های مختلف بدن جنین را به طور خلاصه بررسی خواهیم کرد.

در قسمت بعد هفته به هفته بارداری را مورد بررسی قرار داده و تغییرات مادر و جنین در دوران بارداری را مرور می کنیم. لازم به ذکر است در هر قسمت از بارداری هفته به هفته،  لینک ارجاع به صفحه ی اطلاعات کامل تر مربوط به هفته ی مورد نظر شما قرار داده شده است.

رشد جنین در یک نگاه

قلب جنین در پایان هفته چهارم ضربان نسبی دارد و خون را به همهٔ بخش‌های جنین می‌رساند. در این زمان چشم، بینی و گوش بیرونی هنوز تشکیل نشده و دیده نمی‌شود.
تشکیل دستگاه گوارش آغاز می‌شود و جوانه‌های کوچکی که در آینده دست‌ها و پاها را تشکیل می‌دهند در این هنگام دیده می‌شوند. در این زمان اندازهٔ جنین 6 تا 10 میلیمتر می‌باشد. یعنی به اندازهٔ یک تخم سیب درختی.
جنین در پایان هفتهٔ هشتم وزن جنین در حدود یک گرم و طول قد او در حدود 2/5 سانتیمتر است. اندام‌ها شروع به مشخص شدن کرده‌اند، بازو، آرنج، ساعد، دست‌ها، ران، ساق پاها کم و بیش دیده می‌شوند. در این هنگام بخشی که قبلا به شکل دم دیده می‌شد، از بین می‌رود.
جنین در پایان هفتهٔ دوازدهم وزن جنین 30 گرم و طول قد او 7٫5 تا 9 سانتیمتر می‌باشد، اندام‌ها کاملا تشکیل شده‌اند. بازوها، انگشتان، دست‌ها و پاها کاملا مشخص شده و تشکیل بافت‌ها آغاز می‌گردد. گوش خارجی دیده می‌شود، چشم تقریبا کامل شده ولی پلک‌ها هنوز بسته‌اند. ضربان قلب جنین را با وسایل مخصوص و دقیق فراصوتی تشخیص داد.

سه‌ماههٔ دوم دوران بارداری سه‌ماههٔ نخست دوران بارداری زمانی است که به طور انحصاری اندام‌های جنین تشکیل می‌شوند، در صورتی که در سه‌ماهٔ دوم اندام‌های پدیدآمده نمو کرده و به تدریج تکامل می‌یابند.
در پایان شش‌ ماهگی، طول قد جنین در حدود 27/5 تا 30 سانتیمتر وزن آن در حدود 600 تا 720 گرم می‌رسد. پوست بدن جنین در ماه‌های پنجم و ششم تقریبا رنگ قرمز دارد و در این زمان است که کم‌کم غدد چربی پوست، چربی تراوش کرده و با یاخته‌های مرده پوست تشکیل مادهٔ سفید رنگی (پنیری شکل) را می‌دهد که پوست جنین را می‌پوشاند و عمل نگهداری پوست را خواهد داشت در این هنگام پلکها از هم جدا شده و مژه‌های جنین نیز تشکیل گردیده‌اند.
در ششمین ماه دوران بارداری ، رحم مادر به اندازه‌ای بزرگ می‌شود که بخش بالایی آن را در بالای ناف او می‌توان لمس کرد در این زمان مادر حرکات جنین خود را حس می‌کند. ولی حرکاتی را که پیش از این زمان حس می‌کرده‌است بیشتر مربوط به حرکات دستگاه گوارش خود او بوده و مربوط به حرکات جنین نبوده‌است.
بیشتر در پایان پنجمین ماه بارداری است که مادر ممکن است وزن اضافه نماید و حتی در هر هفته در حدود 500 گرم بر وزنش افزوده شود. در این زمان است که او باید مواظب باشد که بیش از معمول اضافه نگردد.
سه‌ماههٔ پایانی دوران بارداری در خلال سه‌ ماههٔ پایانی دوران بارداری وزن مادر نباید بیش از معمول زیاد شود. اضافه وزن مادر در همهٔ دوران بارداری نباید از 11 کیلوگرم بیشتر شود که 3/5 کیلوگرم آن خود جنین است.
در این دوران است که انقباض‌های رحم زیادتر خواهد شد و این انقباض‌ها معمولاً بدون درد است و سبب می‌شود که رحم گشاد شود. تا جنین در حال رشد را در خود جا می‌دهد. در حدود 10 تا 14 روز پیش از زایمان سر جنین به سمت درون لگن چرخش پیدا می‌کند و این تغییر وضع سبب راحتی مادر می‌گردد زیرا دیگر رحم به پردهٔ دیافراگم و شش مادر فشار نخواهد آورد.
در این زمان گه‌گاه دردهایی مانند درد زایمان ولی نه چندان شدید احساس می‌شود. در سه‌ماه پایانی دوران بارداری، جنین از مادر خود، از راه جریان خون جفت، ماده‌ای به نام پادتن دریافت می‌دارد. که نوزاد را برای مدتی در برابر برخی از بیماری‌ها مانند سرخک، سرخجه، مخملک، آنفلوانزا و حتی بیماری‌های ویروسی مثل سرماخوردگی ایمن می‌کند.
اگر مادری در ماه‌های پایانی دوران بارداری برای برخی از بیماری‌ها واکسینه شود، ایمنی نسبی در نوزاد بوجود آمد. پادتن نیز از راه آغوز و حتی از راه شیر مادر نیز به کودک می‌رسد. و این ایمنی نسبی در کودک وجود دارد تا زمانی که به کودک واکسن زده شود.
در زیر وزن جنین در هفته ای مختلف بارداری ذکر شده است اما به یاد داشته باشید که این ارقام به صورت میانگین به دست آمده اند و ممکن است در جنین‌های مختلف و بارداری های مختلف، با هم تفاوت داشته باشند.
 
                                    حامله شدم - فهمیدم حامله ام
 

حتما بخوانید: فایل‌های رایگان صوتی و تصویری نُه ماه دوران بارداری 

بارداری هفته به هفته: هفته اول بارداری بارداری هفته به هفته: هفته اول بارداری
 

هفتهٔ اول در واقع جزیی از دورهٔ قاعدگی است. از آنجا که تاریخ (روز) مورد انتظار برای زایمان (expected delivery date; EDD) از نخستین روز آخرین قاعدگی محاسبه می‌شود، این هفته، علی‌رغم اینکه هنوز لقاح صورت نگرفته، بخشی از حاملگی 40 هفته‌ای به شمار می‌آید.

شمارش هفته‌های حاملگی از روز اول آخرین پریود شروع می شود بنابراین در این هفته هنوز لقاح انجام نشده است

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته اول بارداری

 
                                       بارداری هفته به هفته -کامل ترین اطلاعات هفته اول بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته دوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته دوم بارداری

ممکن است عجیب به نظر برسد ولی هنوز نمی‌توان شما را حامله دانست! لقاح تخمک به وسیلهٔ اسپرم، درحوالی آخر هفتهٔ دوم یا ابتدای هفتهٔ سوم صورت می‌گیرد.

شما هنوز نمی دانید یا این که مطمئن نیستید که باردار شده اید. تعداد کمی از زنان از باردار شدن خود باخبرند. به یاد داشته باشید که هنوز تاخیری در قاعدگی رخ نداده است. ممکن است در انتهای این هفته لکه بینی مختصری داشته باشید. بعضی از خانم ها فکر می‌کنند که شاید عادت ماهیانه شده اند، در برخی نیز خون ریزی بسیار مختصر است

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته دوم بارداری

 
                                       هفته دوم بارداری عکس

بارداری هفته به هفته: هفته  سوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سوم بارداری

اگرچه ممکن است هنوز احساس نکنید که حامله هستید، فرزندتان در داخل بدن شما شروع به رشد و تکامل کرده است! در مرحلهٔ لانه‌گزینی، بدن فرزند شما تنها 0/1 تا 0/2 میلی‌متر عرض دارد!

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سوم بارداری

 
                                  هفته سوم بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته چهارم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته چهارم بارداری

فرزند شما که همچنان در این مرحله، رویان (embryo) نام دارد (هفته 3، فرزند) از 2 لایه سلول تشکیل شده است. این 2 لایه، اپی‌بلاست (epiblast) و هیپوبلاست (hypoblast) نام دارند و در نهایت تمام اعضا و بخش‌های بدن فرزند شما را تشکیل خواهند داد. در این هفته، رویان به اندازهٔ سر سنجاق است.

تبریک می‌گوییم، این هفته‌ای است که شما به تعویق بارداری خود پی می‌برید. شما رسما این هفته در نقش یک مادر پذیرفته شده‌اید. توده سلولی در حال تقسیم به رحم می رود تا جایگاهی برای استقرار پیدا کند.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته چهارم بارداری

                                          هفته چهارم بارداری


 

بارداری هفته به هفته: هفته پنجم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته پنجم بارداری

از این زمان به بعد، رویان که تاکنون توده‌ای متشکل از صدها سلول بود شکل پیدا می‌کند. در پایان هفتهٔ پنجم، فرزند شما به اندازه‌ای بزرگ شده که با چشم غیر مسلح دیده می‌شود. در این مرحله، رویان شبیه یک گلابی کوچک است و طول آن به 0/5 تا0/9 سانتیمتر می‌رسد.

توده سلولی به دو قسمت تقسیم شده قسمت جنینی وقسمت جفتی و پس از ان قسمت جنینی به سه لایه تقسیم شده:
لایه خارجی :مغز, نخاع, پوست و مو را تشکیل می‌دهد.
لایه میانی: قلب, سیستم گردش خون, استخوان, عضله, کلیه و سیستم تناسلی را تشکیل می‌دهد.
لایه داخلی:روده‌ها کبد پانکراس و مثانه را می‌سازد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته پنجم بارداری

                                   هفته پنجم بارداری


 

بارداری هفته به هفته: هفته ششم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته ششم بارداری

در این هفته طول سرتانشیمن (محل ساخته شدن استخوان دنبالچه)، فقط 2 تا 5 میلی‌متر است.

تکامل مغز و دستگاه عصبی رویان سرعت بیشتری پیدا کرده است.

اولین ضربان قلب جنین در این هفته است
اگر شما می‌توانستید درون رحم خود را ببینید، یک سر بزرگ و چند نقطه تیره رنگ را می‌دیدید که محل تشکیل چشم‌ها و بینی او خواهند بود. دو حفره کوچک در دو طرف سر، محل شکل گیری گوش‌ها هستند و دست‌ها و پاهای او به شکل برآمدگی‌های کوچکی قابل مشاهده می‌باشند. دستها و پاها شبیه به باله ماهی هستند که پرده ضخیمی بین انگشت‌های در حال رشد قرار گرفته است؛ اما انگشتان دست ...

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته ششم بارداری

                                   هفته ششم بارداری


بارداری هفته به هفته: هفته هفتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته هفتم بارداری

 طول رویان در این هفته، 7 تا 13 میلی‌متر و وزن آن حدود  0/8 گرم است. دستگاه گوارش و ریه‌های فرزندتان به تکامل خود ادامه می‌دهند. صورت فرزند شما در حال شکل گرفتن است. دهان، حفره‌های بینی، گوش‌ها و چشم‌ها در این هفته مشخص‌تر می‌شوند. کودک‌تان در این هفته شروع به تکان‌های ناگهانی ریز می‌کند. شما چیز زیادی احساس نمی‌کنید فقط با دستگاه‌های پزشکی این تکان‌ها قابل مشاهده است. ذکر این تکان‌ها فقط بر اساس تشخیص ابزار پزشکی است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از بارداری هفته هفتم

                                       هفته هفتم بارداری


بارداری هفته به هفته: هفته هشتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته هشتم بارداری

طول بین سر تا نشیمن فرزند شما در این هفته به ‌8 تا 16 میلی‌متر و وزنش به ‌1 گرم می‌رسد.

مقعد شکل گرفته است و روده‌ها به رشد خود ادامه می‌دهند. طول روده‌ها بیشتر می‌شود و در نتیجه به دلیل موجود نبودن جای کافی در شکم رویان، روده‌ها تا هفته 12 به داخل بندناف می‌روند.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته هشتم بارداری

 

                                      هفته هشتم بارداری


 

بارداری هفته به هفته: هفته نهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته نهم بارداری

طول جنین از فرق سر تا نشیمن، 13 تا 23 میلی‌متر است و وزن آن به حدود 1 تا 3 گرم می‌رسد. تغییرات روزانهٔ جنین افزایش پیدا می‌کند.

هفته نهم بارداری زمانی است که اندام تناسلی جنین درآن شکل می گیرد. 
سریعترین رشد در این هفته مربوط به اندام‌های کودک است و رشد دست‌ها بیشتر از پاها است انگشتان وناخن جنین در حال تکامل ست. در طی ماه‌های آینده تغییرات زیادی در درون بدن و زندگی شما اتفاق خواهد افتاد. در اینجا ما به شما در یافتن مسیر درست در میان احساسات جدید کمک می‌کنیم.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته نهم بارداری

 
                                      هفته نهم بارداری

 

بارداری هفته به هفته: هفته دهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته دهم بارداری

ممکن است رشد سریع فرزندتان در این هفته شما را متعجب سازد. طول سر تا نشیمن جنین در این هفته دهم بارداری به 27 تا 33 میلی‌متر و وزن آن به 4 گرم می‌رسد. هر روز قیافهٔ جنین تکامل بیشتری پیدا می‌کند. دست‌ها، انگشتان دست، پاها و انگشتان پا کاملاً شکل گرفته‌اند.

رشد اندام‌ها ادامه دارد و بهترین خبر در این هفته این است که جنین از خطر ابتلا به ناهنجاری‌های مادرزادی نجات پیدا می‌کند.
اندازه جنین 50 تا 60 میلیمتر است. 
این هفته شکم شما نسبت به هفته گذشته بزرگتر شده است. در این هفته عضلات شما کش می‌آید و رحم بزرگ‌تر می‌شود. وضعیت جسمی و روحی شما هم چندان خوب نیست. البته بهتر است نگرانی به دل راه ندهید این حال و احوال موقتی است، همه اینها زیر سر هورمون‌های حاملگی استروژن و پروژسترون است. بیشتر زنان در این زمان ...

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته دهم بارداری

 

                                  هفته دهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته یازدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته یازدهم بارداری

طول جنین، به حدود 4 تا 5 سانتی‌متر (به‌اندازه طول چوب کبریت) و وزنش به حدود 7 گرم رسیده است. اندازه جنین 65 تا 75 میلیمتر است. صورت جنین شباهت بیشتری به صورت همیشگی انسان پیدا می کند!!

دستگاه تناسلی خارجی جنین تقریباً به طور کامل تشکیل شده است. به زودی با سونوگرافی می‌توان مشخص کردکه فرزند شما دختر است یا پسر! همچنین در این هفته، مادر می‌تواند صدای ضربان کودک خود را با سونوگرافی داپلر بشنود.

 
                             هفته یازدهم بارداری

 

بارداری هفته به هفته: هفته دوازدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته دوازدهم بارداری

طول جنین به حدود 4/5 سانتی‌متر و وزنش به حدود 14 گرم رسیده است.

چشم‌ها و گوش‌های فرزند شما به طور کامل شکل گرفته‌اند.

غدهٔ هیپوفیز جنین شروع به تولید هورمون‌هایی مثل پرولاکتین و کورتیکوتروپین کرده است.

در این هفته، بارداری فیزیکی شما بیشتر از قبل خود را نشان می‌دهد و علائم هفته‌های قبل همچنان ادامه دارد و ممکن است علائم جدیدی همچون چند برابر شدن اشتها و ویار خود را تجربه کنید. اکنون اندازه رحم شما دوبرابر شده است. در این دوران کم‌کم حالت تهوع شما کاهش می‌یابد و در هفته‌های بعد به تدریج ناپدید می‌شود. آن دسته خانم‌هایی که حالت تهوع‌شان به شدت کاهش می‌یابد ویارشان بیشتر می‌شود.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته دوازدهم بارداری

                                  هفته دوازدهم بارداری

 

بارداری هفته به هفته: هفته سیزدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سیزدهم بارداری

در این هفته، جنین حدود 7/4 سانتی‌متر طول و 23 تا 28 گرم وزن دارد.

از هفته سیزدهم بارداری خطوط اثر انگشت فرزندتان تشکیل می‌شوند! اثر انگشت یکی از علایم انحصاری هر فرد به شمار می‌آید. جنین، کمی‌در داخل رحم مادر حرکت می‌کند، هر چند که مادر ممکن است قادر به احساس کردن آن نباشد. از این هفته به بعد، رشد سر جنین به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. در هنگام تولد، سر، حدود تمام بدن را تشکیل می‌دهد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سیزدهم بارداری
 

                                   هفته سیزدهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته چهاردهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته چهاردهم بارداری

در این هفته طول سر تا نشیمن جنین به حدود 9 سانتی‌متر و وزن جنین به حدود 42 تا 45 گرم رسیده است.

گردن و بازوهای فرزند شما طویل‌تر شده‌اند. لانوگو (کرک جنینی) کمی بیشتر شده است. حالا دیگر فرزند شما می‌تواند از عضلات صورت خود برای نیم بسته نگه داشتن چشم‌ها و اخم کردن استفاده کند. فرزند شما از این هفته تمرین حرکات دم و بازدم را آغاز می‌کند و حتی سعی می‌کند انگشت خود را بمکد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته چهاردهم بارداری

                                        هفته چهاردهم بارداری


بارداری هفته به هفته: هفته پانزدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته پانزدهم بارداری

در این هفته طول جنین حدود 10 سانتی‌متر و وزنش حدود 70 گرم است. اسکلت جنین به وسیله رادیوگرافی قابل مشاهده شده است. پوست جنین هنوز بسیار نازک و شفاف است.موهای ابرو و سر فرزند شما در حال رشد هستند.
مایع آمنیوتیک قادر به انتقال صوت به جنین بوده و کودک بوسیله آن می تواند صدای معده ضربان قلب و صدای شما را بشنود.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته پانزدهم بارداری


                                 هفته پانزدهم بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته شانزدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته شانزدهم بارداری

در این هفته طول جنین (از سر تا نشیمن)، تقریباً 25/11تا 6/11سانتی‌متر و وزن آن حدود 100تا110 گرم است.

ناخن انگشتان دست و پای فرزندتان همچنان در حال رشد است. در بعضی نوزادان کوتاه کردن ناخن‌ها، کمی پس از تولد ضرورت دارد. فرزند شما می‌تواند سر خود را راست نگه دارد. در این هفته ناخن جنین شروع به رشد کرده . جنین هر 45 تا 60 دقیقه ادرار می کند جنسیت جنین در این هفته ممکن است با سونوگرافی مشخص شود.
وزن جنین 80 گرم و قدش 14 تا16 سانتی متر است

                                 هفته شانزدهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته هفتدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته هفدهم بارداری

طول جنین (از سر تا نشیمن) تقریباً 13 سانتی‌متر و وزنش حدود 140 گرم است.

در هفته هفدهم بارداری جنین و جفت تقریباً به یک اندازه هستند. بند ناف طویل‌تر، ضخیم‌تر و قوی‌تر شده است. فرزند شما از این هفته دارای رفلکس‌های لازم برای مکیدن، چشمک زدن و بلعیدن می‌شود. از این هفته به بعد باید منتظر ثبت حرکات جنین باشید گاهی مثل نوک زدن پرنده  گاهی شبیه پرزدن پروانه زیر پوست خود حس می‌کنید. در حاملگی اول ممکن است تا هفته 20 این حرکات را متوجه نشوید. وزن کودک 100 تا 120 گرم و قدش 16 ساتی متر است.


حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته هفدهم بارداری
 

                               هفته هفدهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته هجدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته هجدهم بارداری

طول جنین به حدود 14 سانتی‌متر و وزنش به 200 گرم رسیده است. لایه‌های چربی که 75% وزن هنگام تولد فرزندتان را نشکیل می‌دهند در حال رشد هستند. استخوان‌ها شروع به استخوان سازی کرده اثر انگشت کودک تکامل یافته و وزن او در این هفته 160 تا 180 گرم و قدش تا 20 سانتی متر است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته هجدهم بارداری

 
                                    هفته هجدهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته نوزدهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته نوزدهم بارداری

تاکنون اندازهٔ جنین از سر تا نشیمن محاسبه‌ می‌شد ولی از پایان این هفته، از سر تا انگشت پا محاسبه‌ می‌شود زیرا تا این زمان ساق‌های جنین در مقابل تنه‌اش تا شده‌اند و اندازه‌گیری از سر تا انگشت پا بسیار مشکل است. در هفتهٔ نوزدهم قد جنین (از سر تا نشیمن) حدود 15 سانتی‌متر و وزنش حدود 240 گرم است.

جوانه دندان‌های اصلی در پشت دندان‌های شیری شروع به تکامل هستند موهای کرکی شکل بدن کودک را پوشانده وزنش در این هفته 200 تا 220گرم وقدش 20 تا 2 سانتی متر است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته نوزدهم بارداری

                                    هفته نوزدهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیستم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیستم بارداری

طول جنین (از سر تا انگشت یا پنجهٔ پا) به حدود 25 سانتی‌متر و وزنش به حدود 250 تا 300 گرم رسیده است.

بدن جنین با ماده‌ای مومی و سفید به نام ورنیکس کازئوزا (vernix caseosa) پوشیده می‌شود که پوست ظریف آن را از کشش و ترک‌خوردگی محافظت می‌کند. بدن نوزادان نارس در هنگام تولد در این لایهٔ پنیری پوشیده شده است. این ماده، همچنین به عبور جنین از کانال زایمانی، در هنگام تولد کمک می‌کند.

از این هفته به بعد کودک صدای شما را تشخیص می دهد وزن ان حدود 280 گرم و قدش 25 سانتی متر است توجه داشته باشید که قد به دو صورت اندازه گرفته می شود یکی قد کامل ویکی تا ناحیه باسن کودک بنابراین اگر تغییری در اندازه های مختلف دیدید بعلت متد اندازه گیری است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیستم بارداری
 

                                   هفته بیستم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و یکم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته اول بارداری

طول جنین به حدود 27 سانتی‌متر و وزنش به حدود 340 تا 360 گرم رسیده است. از این هفته احتمالاً حرکات جنین در رحم مادر به شکل منظم صورت می‌گیرد.

قلب فرزند شما پر قدرت‌تر می‌شود و دستگاه گوارش در حال تکمیل شدن است. مهمترین اتفاق ساخت گلبول‌های سفید در این هفته است

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و یکم بارداری
 

 
                                      هفته بیست و یکم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و دوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و دوم بارداری

طول جنین به حدود 30 سانتی‌متر و وزنش به 370 گرم رسیده است.

از این هفته، قیافهٔ جنین روز به روز به ظاهر نهایی (هنگام تولد) شبیه‌تر می‌شود. لب‌ها، پلک‌ها، چشم‌ها و ابروها تشکیل شده‌اند و همچنین فرزند شما قادر است چهرهٔ خود را به اشکال مختلف در بیاورد (به‌اصطلاح، شکلک در بیاورد).

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست دوم بارداری

 
                                     هفته بیست و دوم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و دوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و سوم بارداری

طول جنین به ‌5/27 تا 29 سانتی‌متر و وزنش به 450 تا 500 گرم رسیده است.

لانوگو (کرک‌های بدن جنین؛ هفته 13؛ فرزند) به اندازه‌ای پر رنگ شده که به وسیلهٔ سونوگرافی قابل مشاهده است. به طور معمول لانوگو در طول آخرین هفته‌های بارداری می‌ریزد. گاه کودک ممکن است بدنبال بلعیدن مایع آمنیوتیک دچار سکسکه شود با لمس شکم و صدا حرکات جنین بیشتر می‌شود.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و سوم بارداری

 

                                      هفته بیست و سوم بارداری


 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و سوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و چهارم بارداری

طول جنین به حدود 30 سانتی‌متر و وزنش به حدود 600 گرم رسیده است.

سرعت رشد مغز جنین افزایش یافته است و جوانه‌های چشایی در حال تکامل هستند. مهمترین اقدام در این هفته تکامل چربی در زیر لایه پوست است. وزن جنین 600 گرم و قدش 30 سانتی متر است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و چهارم بارداری
 

 
                                 هفته بیست و چهارم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و پنجم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و پنجم بارداری

طول جنین بهقد به  32 سانتی متر و وزنش به 675 گرم گرم رسیده است. چروکیدگی پوست جنین شروع به از بین رفتن کرده است و قیافهٔ جنین روز به روز به قیافهٔ نوزاد شبیه‌تر می‌شود. موهای فرزندتان رشد بیشتری پیدا کرده و می‌توان رنگ و جنس آن را با سونوگرافی تشخیص داد. در این هفته استخوان‌ها محکم تر و سخت‌تر می‌شود و کودک هم بعلت رشد چربی زیر پوست فربه‌تر می‌شود.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و پنجم بارداری

 
                                   هفته بیست و پنجم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و ششم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و ششم بارداری

طول جنین به 35/6 سانتی‌متر و وزنش به حدود 730 گرم رسیده است. گوش‌های جنین حساس‌تر شده‌اند و اکنون فرزندتان می‌تواند صدای صحبت شما با همسرتان یا افراد دیگر را بشنود. ریه‌های کودک با تولید شاخه های برونش شروع به تکامل می‌کند.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و ششم بارداری

 
                                    هفته بیست و ششم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و هفتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و هفتم بارداری

طول جنین به حدود 36/2 تا 36/6 سانتی‌متر و وزنش به حدود 875 تا 950 گرم (تقریباً به اندازهٔ گل کلم) رسیده است.

هفته بیست وهفتم بارداری شده و فرزند شما اکنون به طور منظم می‌خوابد و بیدار می‌شود، چشمانش را باز و بسته می‌کند و انگشتان خود را می‌مکد. در این هفته رنگ چشم کودک آبی یا آبی تیره می‌باشد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و هفتم بارداری

 
                                    هفته بیست و هفتم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و هشتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و هشتم بارداری

طول جنین به 37 تا 37/6 سانتی‌متر و وزنش به 1005 تا 1135گرم رسیده است.

مژه‌های جنین رشد کرده‌اند. میلیاردها نورون در مغز نوزاد شما به وجود آمده‌اند. چین و شکن‌های مغز جنین نیز در حال رشد و توسعه هستند. ریه‌های کودک در این هفته به بلوغ کافی رسیده ولی اگر متولد شود نیاز به مراقبت‌های خاص دارد.
 

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته بیست و هشتم بارداری

 
                                    هفته بیست و هشتم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و نهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته بیست و نهم بارداری

طول جنین به حدود 37/5 تا 38/5 سانتی‌متر و وزنش به ‌1140تا 1153گرم رسیده است.

عضلات و ریه‌های جنین همچنان در حال تکامل هستند و سر جنین بزرگ‌تر شده است تا بتواند مغز در حال رشد را در خود جای دهد. کودک در این هفته تمام فضای رحم را اشغال می‌کند . رشد کودک از این هفته به بعد کمتر از یک سانتی متر در هفته است. از این هفته به بعد هفته ای 200 گرم به وزن کودک اضافه می‌شود.
کودک روزانه نیم لیتر ادرار وارد مایع آمنیوتیک می‌کند و همچنین از این هفته شروع به تنظیم دمای بدن خویش می‌کند.

 
 
                                     هفته بیست و نهم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی‌ام بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی‌ام بارداری

طول جنین به 39/2 تا 39/9 سانتی‌متر و وزنش به حدود 1319 تا 1360 گرم رسیده است. حدود 1 لیتر مایع آمنیون، جنین را احاطه کرده است که با بزرگ‌تر شدن جنین مقدار آن کمتر خواهد شد. در این هفته جنین بسیار هوشیار نسبت به محیط اطراف است و تاریکی ونور محیط بیرون را تشخیص می‌دهد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی ام بارداری

                                     هفته سی ام بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و یکم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و یکم بارداری

طول جنین به 40 تا 41/1 سانتی‌متر و وزنش به 1490 تا 1502 گرم رسیده است. فرزند شما اکنون می‌تواند سرش را از یک طرف به طرف دیگر بچرخاند. بازوها، ساق‌ها و تنهٔ فرزندتان با تجمع یافتن لایه‌های چربی ضروری در زیر پوست، برجسته‌تر به نظر می‌رسند. ناخن کودک در این هفته به انتهای انگشت می‌رسد لایه چربی زیر پوست کامل‌تر شده و  از این هفته به بعد موهای کرکی و ورنیکس (ماده مومی شکل پوشانده بدن کودک) شروع به محو شدن می‌کنند.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و یکم بارداری
 

                                  هفته سی و یکم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و دوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و دوم بارداری

طول جنین به 41/7 تا 42/4 سانتی‌متر و وزنش به حدود 1702 گرم رسیده است. در طول 7 هفتهٔ آینده، جنین تا وزن زمان خود را به دست خواهد آورد. ناخن انگشتان دست و پای فرزند شما اکنون کامل شده و موهای سر فرزندتان شکل واقعی پیدا کرده است. در این هفته و هفته های آخر شنوایی کودک ارتباط کاملی با دنیای بیرون از رحم برقرار می‌کند. در میان صداهای خارجی او به صدای مادر عادت کرده و پس از تولد با شنیدن صدای مادر, وی را تشخیص می‌دهد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و دوم بارداری

 

                                     هفته سی و دوم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و سوم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و سوم بارداری

طول جنین به حدود 43/7 سانتی‌متر و وزنش به 1810 تا 1918 گرم رسیده است. استخوان‌های بدن فرزندتان سخت‌تر شده‌اند. از این هفته سورفاکتانت در ریه جنین شروع به ساخت می کند بنابراین اگر از این هفته به بعد کودک بدنیا بیاید مشکل کمتری از نظر تنفسی خواهد داشت ولی حتما نیاز به دستگاه انکوباتور دارد زیرا چربی زیر پوستی هنوز کم است.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و سوم بارداری

 

 
                                           هفته سی و سوم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و چهارم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و چهارم بارداری

طول جنین به 45 سانتی‌متر و وزنش به 2140 تا 2156 گرم رسیده است.

در هفته سی و چهارم بارداری لایه‌های چربی بدن جنین بیشتر شده‌اند و ظاهر گردتری به جنین داده‌اند و اکنون پوست جنین از همیشه صاف‌تر شده است. نوزادانی که بین هفته 34 تا 37 به دنیا می‌آیند و مشکل دیگری ندارند معمولاً به خوبی ادامهٔ حیات می‌دهند و تنها برای مدت کوتاهی باید در بخش نوزادان نگه داشته شوند. پوست کودک کم کم به رنگ صورتی در می آید و ریه‌های کودک به بلوغ کامل می‌رسند.

حتما بخوانید: مقاله کامل هفته سی و چهارم بارداری
 

                                        هفته سی و  سوم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و پنجم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و پنجم بارداری

طول جنین به ‌45/5 تا 46/2 سانتی‌متر و وزنش به 2360 تا 2383 گرم رسیده است. اکنون به دلیل کافی نبودن فضای داخل رحم، فرزند شما دیگر قادر به پشتک زدن در رحم نیست ولی به همان تعداد قبلی لگد می‌زند! کلیه‌های جنین به طور کامل رشد کرده‌اند و کبد جنین می‌تواند بعضی از مواد زاید را پردازش کند. از این هفته تا هفته‌های آخر بارداری لایه چربی بیشتری زیر پوست کودک بخصوص اطراف شانه اورا در بر می‌گیرد. از این هفته به بعد می‌توانید سوتین‌های مخصوص شیر دهی را تهیه کنید!!

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و پنجم بارداری

 
                                        هفته سی و پنجم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و ششم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و ششم بارداری

طول جنین به ‌56/5 تا 47/5 سانتی‌متر و وزنش به 2620 تا 2724 گرم رسیده است.

در هفته سی و ششم بارداری تقریباً تمام موهای کرک مانند (لانوگو؛ هفته 13؛ فرزند) و نیز ورنیکس بدن جنین (ورنیکس؛ هفته20؛ فرزند) در حال ریزش هستند. هر دو مادهٔ مزبور پس از ریزش به داخل مایع آمنیون به وسیلهٔ جنین بلع می‌شوند. علاوه بر این، جنین سایر ترشحاتی را که به داخل مایع آمنیون ریخته‌اند بلع می‌کند و در نتیجه، مدفوع جنین به شکل مخلوطی سیاه رنگ موسوم به مکونیوم ساخته می‌شود. تمام اعضای کودک در این هفته به بلوغ می‌رسند.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و ششم بارداری

 
                                     هفته سی و ششم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و هفتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و هفتم بارداری

طول جنین به 47/5 تا 48/6 سانتی‌متر و وزنش به ‌2875 تا 2859 گرم رسیده است.

چون فرزند شما به مرحلهٔ پایانی دوران جنینی رسیده و به اصطلاح، «فول ترم» است (هفته 36؛ فرزند)، در صورت به دنیا آمدن در این هفته، ریه‌های کاملاً بالغی دارد و می‌تواند خود را با شرایط خارج از رحم به خوبی وفق دهد. بسیاری از نوزادان در هنگام تولد در تمام سر خود به طور کامل مو دارند و طول موها به 1/25 تا 3/75 سانتی‌متر می‌رسد. از این هفته به بعد هر روز باید آماده باشید!! ساک بیمارستان را ببندید, تلفن های ضروری را در دسترس قرار دهید!

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی هفتم بارداری

 
                                       هفته سی و هفتم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و هشتم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و هشتم بارداری

طول جنین به 48/75 تا 49/8 سانتی‌متر و وزنش به 3080 تا 3087 گرم رسیده است. فرزند شما می‌تواند به طور محکم دست خود را مشت کند. تجمع چربی در بدن فرزندتان همچنان ادامه دارد ولی رشد فرزندتان آهسته‌تر شده است. اگر فرزند شما پسر باشد در این هفته بیضه‌های او در داخل کیسه بیضه قرار می‌گیرد. این زمان بهترین وقت برای نوشتن نامه به کودک خود است!!!

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و هشتم بارداری

 
                                   هفته سی و هشتم بارداری

 

بارداری هفته به هفته: هفته سی و نهم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته سی و نهم بارداری

طول جنین به ‌49/8 تا 50/7 سانتی‌متر و وزنش به ‌3285 تا 3291 گرم (به‌اندازهٔ یک هندوانهٔ کوچک) رسیده است.

همچنان لایه‌های چربی به ساخته شدن خود ادامه می‌دهند تا به کنترل دمای فرزند شما، پس از تولد کمک شود. معمولاً وزن جنین مذکر کمی بیشتر از جنین مؤنث است. روده‌های کودک در این هفته پر از مواد دفعی که مکونیوم نام دارد می‌باشداین مواد به رنگ سبز تیره و چسبناک است در طی 2 هفته اول تولد, کودک ان را دفع می‌کند . گاهی در اثر فشار طی زایمان ممکن است این ماده دفع شود.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته سی و نهم بارداری

 
                                      هفته سی و نهم بارداری

 

بارداری هفته به هفته: هفته چهلم بارداری بارداری هفته به هفته: هفته چهلم بارداری

طول جنین به 50 تا 51/2 سانتی‌متر و وزنش به 3420 تا 3462 گرم رسیده است.

البته توجه داشته باشید که وزن و قد تقریبی هستند و از نوزادی به نوزاد دیگر فرق می‌کند. ممکن است در این هفته، فرزندتان به دنیا بیاید. ممکن است تغییر رنگ‌هایی بر روی پوست فرزندتان دیده شود و یا لکه‌های خشک و بثوراتی موجود باشد که کاملاً طبیعی هستند و پس از مدتی برطرف خواهند شد. در زمان تولد پوست کودک ممکن است در ابتدا آبی رنگ باشد و یا قسمتهایی از بدنش هنوز از ورنیکس پوشیده باشد سر کودک در بدو تولد ممکن است شکل نامنظمی داشته باشد این وضعیت اغلب به علت عبور از کانال زایمانی است و بعد از این سر کودک در تمام مراحل زندگیاش شکل ثابتی دارد.

حتما بخوانید: مقاله کامل از هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

در هفته هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

سلامت روان جنین - قسمت اول

سلامت روان جنین - قسمت اول

سلامت روان جنین - قسمت اول تا 30 سال پیش هیچ‌کس از مردم، پزشکان و دانشمندان تصور نمی‌کردند که جنین دارای شعوری بخصوص، عواطف و علائمی روانی باشد. نه دانش تجربی  و نه طب رسمی و نه حتی در خیالِ خیال‌پردازان هم تصور نمی‌شد که جنین روح و روانی انسانی داشته باشد.

سوخت رسانی برای رشد جنین

سوخت رسانی برای رشد جنین

سوخت رسانی برای رشد جنین «غذا خوردن به اندازه دو نفر»: این اصطلاحی است که ما همه به شوخی برای مقدار غذای یک خانم باردار استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم ولی مطمئنا گفته دقیقی نیست. اگر به بارداری به عنوان زمانی نگاه می‌‌‌‌‌‌‌‌کنید که هر چیزی که میل‌‌‌‌‌‌‌‌تان کشید را به هر مقدار که می‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید، بخورید به این مطلب با دقت گوش دهید: هدف شما نباید این باشد که دو برابر معمول غذا بخورید. 

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری
یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟ هیچ غذایی نیست که معلوم شده باشد به تنهایی باروری را افزایش بدهید. هیچ میوه سحرآمیز یا قارچ خارجی نیست که باعث شود فردا باردار شوید ولی دانشمندان میدانند یک رژیم غذایی سالم دارای موادغذایی ویژه به سلامتی عمومی شما کمک کرده و ممکن است شانس باردار شدن شما را افزایش دهد.
تغذیه قبل از باردار شدن خیلی مهم است زیرا شما تا چند هفته بعد حتی نمیدانید که ب....

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌کند. مواد غذایی افسانه‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده و به علاوه زود هضم است.

نظرات

مژگان ایراندوست
۱۳۹۸/۰۱/۲۷۰۰
پاسخخسته نباشید از مقاله کاملتون تشکر می کنم. ولی بنظرم بهتر از اینم میشد ک مطلب بزارید برای هر قسمت خیلی توضیحات کمه
زهرا سلیمی
۱۳۹۸/۰۱/۲۷۰۰

درود و سپاس از همراهی شما

از اینکه سایت مارو برای بالابردن اطلاعاتتون انتخاب کردید بسیار ممنون. شما می تونید در بخش بارداری هر سه ماه بارداری رو هفته به هفته دنبال کنید زیرا برای هر هفته ما یک مقاله جامع و کامل داریم. و حتی میتونید در بخش دانلود رایگان از ویدئو های بارداری هر ماه استفاده کنید.

roya مرادی
۱۳۹۷/۱۰/۲۵۰۱
پاسخممنون ممنون ممنون
از بس مطالب نصفه نیمه و تکراری توی سایتای دیده بودم خسته شده بودم مقاله ی شما خیلی خوب بود خدا کنه محصولات تون هم خوبو کامل باشه از دکتر سلیمانی هم بابت ویدئوهاشون ممنونم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 53

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید