قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص باروری خربزه تلخ

خواص باروری خربزه تلخ
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/18 0 نظر 113 بازدید

خواص باروری خربزه تلخ 

تلخ؟! ممکن است به نظر خوشایند نباشد ولی خربزه تلخ که به کدوی تلخ معروف است چیز جالی برای اضافه کردن به غذاهاست مقداری انگیزش برای دوران قبل از بارداری است و همچنان که خواهیم دید اصلا تلخ نیست!

خواص باروری خربزه تلخ 


تلخ؟! ممکن است به نظر خوشایند نباشد ولی خربزه تلخ که به کدوی تلخ معروف است چیز جالی برای اضافه کردن به غذاهاست مقداری انگیزش برای دوران قبل از بارداری است و همچنان که خواهیم دید اصلا تلخ نیست!

                              باروری
حنظل در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (124 گرم)       
کلسیم: 1%             کالری:24           ویتامین A: 3%             چربی اشباع شده: صفر
ویتامین C: 68%             پروتئین: 1گرم          آهن:3%            فیبر:2گرم

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید برباروری سالم

لقمه به لقمه 


حدود یک فنجان خربزه تلخ دارای تقریبا 90 میکروگرم فولات است. این مقدار حدود 4/1 حداقل نیاز فولات روزانه شما در بارداری است. در هر یک عدد حربزه تلخ حدود 20 کالری وجود دارد. این معادل کالری نصف چوبه شیریرن بیان است. در آشپزی چینی به غذاهای سرخ کرده، اضافه می کنند و به امتحانش می‌‌‌‌‌‌ارزد.

                                                             باروری
خوردن غذاهای مانند خربزه تلخ که ارزش غذایی زیاد و کالری کم دارند، راه خوبی برای کم کردن وزن اضافی است که مانع بارداری شما میشوند. بخش کاهش وزن صفحه 292 را به خاطر بیاورید که وزن مناسب برای بارداری جنبه حیاتی دارد. بعلاوه هندوانه ابوجهل دارای فیبر است. فیبر باعث احساس سیری شده و اشتهای شما را برای میان‌‌‌‌‌‌وعده‌‌‌‌‌‌های دارای موادغذایی کم کالری کور می کند.

حتما بخوانید: قدرت باروری در مردان


یار باروری


اگر میکوشید باردار شوید فیبر بهترین دوست جدید شما است. خوردن غذاهای فیبردار بارداری را افزایش میدهد. محققان دریافته‌‌‌‌‌‌اند اختلالات متابولیسم قند که مشکل افراد با رژیم غذایی بدون فیبر بوده ممکن است با مشکلات باروری مرتبط باشد. وقتی غذاهای شاخص با گالیسیمک بالا می خورید. به سرعت به قند تبدیل شده و قندخون به سرعت بالا رقته و باعث تولید مقدار زیادی انسولین می شود.

                                            اباروری

نسولین به سلول-های بدن میگوید قندها را ببلعد یا قند ون پائین بیاید ولی سلولها میتوانند در مقابل انسولین بی‌‌‌‌‌‌تحمل شده و به او گوش ندهند. این مشکل مقاومت در مقابل انسولین نامیده می شود همچنان که ما در صفحه 292 گفتیم تحقیقات نشان میدهد مقاومت در مقابل انسولین با ناباروری مرتبط است اگر تعداد زیادی از دیگر مشکلات ماتتد سندرم متابولیک و دیابت را ندیده بگیریم.

حتما بخواید: بهترین غذا برای باروری

یکی از بهترین راه‌‌‌‌‌‌های اطمینان از این که انسولین و مقدار قندخون به طور مطلوب کار میکنند این است که مقدار زیادی غذاهای سرشار از فیبر مصرف نمایید (و بدین ترتیب شاخص گلیسمیک خود را پائین بیاورید) خربزه تلخ دارای مقدار زیادی فیبر است که در یک میوه آن 5/3 گرم فیبر وجود دارد. بعلاوه محققان فیلیپینی ترکیباتی به نام چارانتین و انسولین است که مستقیما بر مقدار قند اثر گذاشته و در جنگ علیه مقاومت در برابر انسولین شما را یاری می‌‌‌‌‌‌دهند. 


غذاهای خوشمزه


وقتی درباره خربزه، هندوانه صحبت می کنیم مزه شیرین و خوشمزه طالبی، هندوانه و خربزه قندک به فکرمان می‌‌‌‌‌‌آید بنابراین چطور هندوانه می تواند تلخ باشد؟ جواب کوتاه این است: هندوانه تلخ نیست. هندوانه ابوجهل هندوانه نیست بلکه یک کدوی تابستانی خیار مانند است که در نواحی گرمسیری می-روید.

                                              باروری
معمولا میوه نارس تلخ مانند آن بعناون یکی از سبزیجات مصرف می شود.آن را میتوان به طرق مختلف پخت، از جمله سرخ کرده، بخارپز کرده یا با کاری پخت بعضی از علاقمندان توصیه می کنند بعنوان یک کاری سبز با بادمجان و پیاز مصرف شود. آن را میتوان دلمه کرده یا به عنوان ترشی با سوپ مصرف نمود. به هرحال آن را تهیه کنید. با پختن مزه تلخ آن که عمدتا به خاطر کینین است از بین خواهد رفت فقط قبل از پختن‌‌‌‌‌‌ دانه‌‌‌‌‌‌ها و هسته فیبری آن را درآورید. 

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس


شاید نه به خاطر بچه


نگرانی هایی وجود دارد که مصرف دارویی آن در حیوانات باعث تحریک خونروی ماهانه شده لذا مصرف مکمل آن برای خانم های باردار توصیه نمیشود ولی مصرف آن بعنوان یک غذا در کشورهای آسیایی معمول بوده و این میرساند که مصرف معمول آن جای نگرانی نیست. مع هذا کارشناسان توصیه میکنند حنظل در دوران بارداری خورده نشود وقتی باردار شدید آن را کنار بگذارید کاز ار محکم کاری عیب نمی کند

                                 باروری
خریدار زرنگ 


برای پیدا کردن خربزه تلخ خوب آنهایی را انتخاب کنید که هنوز سبزند تا تلخی آنها بیشتر باشد وقتی حنظل می رسد به رنگ زرد متمایل به نارنجی تبدیل میشود و مزه آن هم ملایم تر می شود. حنظل در تابستان ها در بازار اغلب کشورهای آسیایی یافت می شود. بعضی وقت‌‌‌‌‌‌ها منجمد آن هم پیدا می شود.
 

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید