کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/23 0 نظر 301 بازدید

ترس از سقط در دوران بارداری

محبت بیش از حد مادرها. بسیاری از مادران هنگامی که باردار می شوند نسبت به مادر خود دید دیگری پیدا می کنند. خود را مانند او می بینند و بعد تازه ای از او را کشف می کنند و تجربه مشترک آنها را به مادرشان نزدیکتر می کند. از طرف دیگر مادربزرگهای مشتاق (مادرزن و مادر شوهر) شاید نتوانند نصایح خود را به او تحمیل کنند. ولی در این زمان حتی کسی که قبلا هرگز دخالت نکرده است بارداری شما دری بر روی خاطرات گذشته،

ترس از سقط در دوران بارداری

 محبت بیش از حد مادرها. بسیاری از مادران هنگامی که باردار می شوند نسبت به مادر خود دید دیگری پیدا می کنند. خود را مانند او می بینند و بعد تازه ای از او را کشف می کنند و تجربه مشترک آنها را به مادرشان نزدیکتر می کند. از طرف دیگر مادربزرگهای مشتاق (مادرزن و مادر شوهر) شاید نتوانند نصایح خود را به او تحمیل کنند.

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین _ قسمت اول

ولی در این زمان حتی کسی که قبلا هرگز دخالت نکرده است بارداری شما دری بر روی خاطرات گذشته، حرفهای زنانه، ایراد گرفتن ها و نقشه هایش باز می کند و به عبارتی شاید شما را دیوانه کند. بعضی از مادران نمی توانند دست از عادات قدیمی رقابت با حمایت بیش از حد با دخترانشان دست بردارند و در مورد حاملگی سر صحبت را باز می کنند. ("من وقتی تو را باردار بودم فقط 7کیلو وزن اضافه کردم." "فکر نمی کنی باید فعلا سرکار نروی؟")

دوران بارداری


اگر چه دوران بارداری، زمان خودخواهی شماست، سعی کنید خود را جای او بگذارید. مادربزرگ شدن زمانی است مهییج و دورانی است که تربیت فرزندان سپری شده و واقعه ای در زندگی است که خیلی از افراد مدتها منتظر آن بوده اند. ولی بعضی ها برای پذیرفتن آن با خودشان دست و پنجه نرم می کنند. تا آنجا که می توانید آنها را در بیان داستانها و نصایحشان آزاد بگذارید و عکس العملهای پرخاشگرانه تان را مثلاً در مورد پافشاری روی رژیم غذایی که برای شما مضر است یا خرید وسایل اتاق کودک که مطابق سلیقه شما نیست را کنار بگذارید. 

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان


 ترس از سقط.

نگران بودن در مورد سلامتی کودک از واکنشهای دیگری است که در دوران بارداری بروز می کند. در آغاز ممکن است خود را بخاطر خوردن داروی ضد حساسیت یا کشیدن سیگار در زمانی که نمی دانستید باردار هستید، سرزنش کنید. در هر حرکت یا علامتی ترس شما بیشتر خواهد شد. حتی تحقیقات هم تأکید دارند که اضطرابتان را کاهش دهید زیرا همین که نگرانید که "چه خواهد شد؟" روی کودک شما اثر منفی می گذارد. و اگر قبلا سقط داشته اید نگرانی شما بیشتر خواهد بود.

دوران بارداری


همیشه به خودتان یادآوری کنید که 97 تا 98 درصد کودکان سالم به دنیا می آیند. توصیه هایی که در مورد تغذیه و عوامل خطر آفرین به شما داده می شود شرایط مطلوبی را برای یک بارداری سالم بوجود می آورد، شما آنقدر عاقل هستید که مراقب آنچه که می خورید، انجام می دهید و احساس می کنید، باشید. توجه داشته باشید، سؤالاتی که در ذهن دارید بپرسید و واقعیات را هم در نظر بگیرید. اما اگر اجازه دهید نگرانیها اوقات بیداریتان را تباه کند بسیاری از لحظات شیرین بارداری را از دست خواهید داد. نگذارید مراقبت به وسواس تبدیل شود.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟


روشهای دیگر برای داشتن احساس بهتر


علاوه بر اینکه به خودتان اطمینان می دهید که دیوانه یا تنها نیستید چند روش عملی وجود دارد که می توانید از همین الان آنها را به کار گیرید. 


    سعی کنید وجود کودک را برای خودتان واقعی تر کنید مثلاً به تصاویر خارق العاده رشد جنین در طول سه ماه اول نگاه کنید. 
    با خواندن یک راهنمای دوران بارداری  اطلاعات کاملی در مورد این 9 ماه بدست آورید. 
    با خانم دیگری از همکاران یا همسایگانتان که همزمان با شما باردار شده است، ارتباط برقرار کنید، حتی ممکن است قبلا هیچ وجه اشتراکی با او نداشته باشید ولی الان دارید. 

دوران بارداری


    سعی کنید هر روز کار تازه ای برای خودتان انجام دهید. به پیاده روی بروید، گل تازه بخرید، کتابهای مورد علاقه تان را دوباره بخوانید، غذا از بیرون سفارش دهید و چرت بزنید. 
    با شرایط جاری خود را وفق دهید. یاد بگیرید که در مقابل تجربیات و مشکلات جدید کمتر مقاومت کنید. در دوران بارداری تغییر یک امر دائمی است. هیچ چیز دقیقاً همانطور که هست باقی نمی ماند بنابراین به آن عادت کنید.

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید


    قسمت اعظم دوران بارداری سحرآمیز و حتی روحانی است اما گاهی ناراحت کننده و تا حدی نگران کننده هم هست بنابراین فکر نکنید که باید همیشه خوشحال و خندان باشید. به خودتان اجازه دهید تا در مورد آن واقع بین باشد.


برای خرید محصول (دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: والدین متفاوت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

نکات برجسته سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

نکات برجسته سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

نکات برجسته سه ماه دوم بارداری را بشناسیم در اینجا به تغییراتی که برای شما اتفاق می افتد و چگونگی رشد کودک نگاهی گذرا داریم و نیز به آنچه که شما طی سه ماهه دوم انتظار آن را دارید، می پردازیم:

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

چه اقداماتی باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟ به مجموعه اقداماتی که یک خانم باید زمان قبل از بارداری انجام دهد تا نه ماه بارداری بدون مشکل و فرزندی سالم داشته باشد برنامه ریزی قبل از بارداری می‌گویند.  

هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نوزدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نوزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید