قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تقویت باروری با خوردن گندم سیاه

تقویت باروری با خوردن گندم سیاه
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 101 بازدید

تقویت باروری با خوردن گندم سیاه

به گندم سیاه معمولا غله میگویند. درحالی که دانه یک گیاه بوته‌ای پهن برگ است ولی غلات واقعی مانند ذرت و گندم در خانواده علف ها قرار دارند. گندم سیاه را به صورت بلغور یا پوست کنده یا آرد و یا به صورت مخلوط کیک تاوه‌ای در فروشگاه‌ها پیدا میکنید. آن را به صورت کیسه‌ای یا فله‌ای خریده و در غذاهای خود مصرف کنید تا باروری خود را افزایش دهید.

تقویت باروری با خوردن گندم سیاه


به گندم سیاه معمولا غله میگویند. درحالی که دانه یک گیاه بوته‌ای پهن برگ است ولی غلات واقعی مانند ذرت و گندم در خانواده علف ها قرار دارند. گندم سیاه را به صورت بلغور یا پوست کنده یا آرد و یا به صورت مخلوط کیک تاوه‌ای در فروشگاه‌ها پیدا می کنید. آن را به صورت کیسه‌ای یا فله‌ای خریده و در غذاهای خود مصرف کنید تا باروری خود را افزایش دهید. گندم سیاه دارای ویتامین B بوده که باروری را افزایش داده و انرژی را هم افزایش می دهد.

                          گندم سیاه


گندم سیاه در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (170 گرم)      کلسیم: 2% 
کالری :583                 ویتامین A: صفر    
چربی اشباع شده:              ویتامین C: صفر                     پروتئین :  23 گرم      
آهن: 12% 
فیبر: 17 گرم

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ


ویتامین های B افزایش دهنده باروری


ویتامین‌های B زیادی از جمله تیامین، ریبوفلاوین،فولات، نیاسین، ویتامین B6 و ویتامین B12 در گندم سیاه هست و ما قبلا در این فصل درباره نقش فولات در باروری به طور مفصل بحث کردیم. حالا اجازه دهید به دیگر ویتامین‌های B و نقش آنها در سلامت و باروری نظری بیاندازیم.

                                                 گندم سیاه


ریبوفلاوین برای ساختن پروتئین حامل ریبوفلاوین لازم است. این پروتئین واسطه رساندن ویتامینها به جنین درحال رشد است. به عبارت دیگر بدون ریبوفلاوین کافی تخمک بارورشده نخواهد توانست ویتامین ها را به مقدار کافی دریافت کند که نتیجه این ناباروری میشود. نیاسین رگهای خونی را منبسط کرده و باعث میشود آلت مرد نعوظ نموده و جماع موفق انجام دهد. نیاسین همچنین جماع را لذت‌بخش تر نموده که برای باردار شدن زن مهم است. همه ویتامین‌های B برای به دست آوردن انرژی از غذاها (کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها) توان شما را افزایش می دهند. گندم سیاه منبع خوب ویتامینهای B است. یک فنجان گندم سیاه (170 گرم) دارای 2/0 میلی گرم تیامین 7/0 میلی گرم ریبوفلاوین، 9/11 میلیگرم نیاسین، 4/0 میلی گرم ویتامین B6 و 51 میکروگرم فولات است ولی مانند دیگر سبزیجات و دانه‌ها ویتامین 12 ندارد.

حتما بخوانید: خواص باروری مارچوبه


دارچین برای نجات شما


کنترل مقدار قند خون با افزایش باروری مرتبط است. دارچین ماده غذایی است که به نظر دانشمندان به تناسب قندخون کمک میکند. در مرکز تحقیقات تغذیه بلتسویل 60 نفر با دیابت نوع 2 روزانه 2/1، 1، 2 و 1/2 قاشق چایخوری دارچین مصرف کردند. بعد از 40 روز هر سه گروه قند، تری گلیسرید و کلسترول "بد"شان (LDL) به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت. توانایی دارچین در حفظ مناسب قندخون یکی از مهمترین کشفیات غذایی 25 سال گذشته است.

                                                گندم سیاه

غذاهای خوشمزه 


اگر گندم سیاه را خورده باشید احتمالا به صورت کیک تاوه‌ای بوده است. شما ممکن است عسل تیره رنگ تند و پر ارزش گندم سیاه را چشیده باشید. مخلوط کیک تاوه‌ای و شیرینی (وافل) آرد و برشتوک و حتی ماکارونی آن هم شاید پیدا بشود. ریختن مقدار کمی آرد گندم سیاع در نان چند غله‌ای به طور یقین مزه آن را بهتر کرده. فیبر و مواد مغذی آن را افزایش خواهد داد ولی آرد، برشتوک و کیک تاوه-ای گندم سیاه چیزهای موردعلاقه من نیستند. من گندم سیاه بو داده را در کاشا( سوپ یا حلیم روسی)دورست دارم. گندم سیاه پوست کنده را شسته و بایک تخم مرغ زده مخلوط کرده و در یک قابلمه ریخته و برشته کرده و آنگاه آب به آن اضافه کرده( برای هر فنجان گندم سیاه پوست کنده یک و یک دوم فنجان آب) به جوش آورده و آنگاه شعله را کم کرده تا آبها را بخود گرفته و کم کم بپزد (سوپ آماده هم میتوانید بخرید) کاشا را میتوان با کدوی زمستانی پخته با پیاز، سیر و کلم پیچ یا رزماری سرخ شده با روغن زیتون مصرف نمایید. اگر هویج بخارپز و کلم قرمز هم به آن اضافه کنید که یک غذای جنبی عالی خواهد شد.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک

                                       گندم سیاه


کنترل بهتر انسولین


گندم سیاه یعنوان یک غذای سالم معروف است زیرا میتواند به کاهش انسولین کمک کند. انسولین زیاد با ناباروری مرتبط است. وقتی غذاهایی داری قند زیاد را میخورید، بدن مجبور میشود مقدار زیادی انسولین تولید کرده تا قندخون را به حالت اولیه برگرداند فیبر چیز خوبی برای جلوگیری از افزایش تولید مقدار انسولین است. فیبر موجود در غذاهایی مانند گندم سیاه قند غذاها را در لوله گوارش نگه داشته و جذب آن را کند می کند و گندم سیاه منبع خوب فیبر است. یک فنجان آن 17 گرم فیبر دارد.

                                       گندم سیاه
روی برای مردان


روی باروری مردان را افزایش می دهد. محققان بلژیکی در سال 2003 در یک مقاله جالب گزارش دادند وقتی غذا با ترکیبی از روی و اسید فولیک تکمیل گردد، کیفیت . کار اسپرم افزایش می‌یابد. گندم سیاه دارای روی زیاد بوده و در یک فنجان آن 1/4 میلی‌گرم روی وجود دارد که 27% نیاز متوسط روزانه است.)

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مضرات روغن های ترانس بر بارداری  سالم

مضرات روغن های ترانس بر بارداری سالم

مضرات روغن های ترانس بر بارداری  سالم روغن‌های اشباع شده، بدترین و کثیف‌ترین نوع چربی‌ها هستند. طی سالیان گذشته آثار سوء بهداشتی این چربی‌ها معلوم گشته و به افراد با هر سن و سال و وضعیت جسمانی سفارش شده که از خوردن آنها خودداری نمایند.بنابراین البته که این چربی‌ها در لیست غذاهای مساله‌دار ما قرار دارند و اگرچه سالم نیستند شما ممکن است آنها را مصرف کنید و دلیلش هم این است که ممکن است بیش از این که تصور ...

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان موقعی که مساله موفقیت بارور شدن پیش می‌‌‌آید، باروری مرد هم مانند زن مهم است. در این فصل به وضعیت باروری مرد به طور کلی نظری انداخته و خواهیم گفت که مردها چگونه باروری خود را افزایش دهند.

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید از حالا یک الگو برای حرکات کودک پیدا می کنید، زیرا او در یک دوره خواب و بیداری قابل پیش بینی قرار می گیرد. حرکات سریع و غلتهای خسته کننده و آرام به لرزش های ملایم تبدیل می شود. البته هر حرکتی اطمینان مجدد به مادر می دهد. راه دیگر برای کنترل سلامتی کودک انجام آزمایش حرکات جنین است. هر روز زمانهایی مشخص یعنی اول صبح، بعد از غذا، قبل از خواب که جنین بیشتر حرکت می کند به تعداد حرکات کودک طی یک مدت زمان مشخص توجه کنید.

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری ماست به دلیل خوبی دوباره مرسوم شده است. تحقیقات نشان داده که ماست می‌تواند در ساختن استخوان دندان و عضلاتی سالم به بدن کمک کرده، پوست را زیبا نگه داشته و سلامتی لوله گوارش شما را افزایش دهد. ماست با جوش، خارش پوست، گرفتگی پاها، یبوست، گاز معده و آروغ زدن که از مشکلات معمول دوران بارداری هستند مبارزه کرده و عالی‌ترین غذای دوران بارداری است چون به برطرف شدن همه آنها ک....

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم فولات در مراحل آغازین رشد جنین اهمیت زیادی دارد. جنین درحال رشد در روزها و هفته‌‌‌‌های اول برای تشکیل قالب‌‌‌‌بندی اساسی خود به فولات نیاز دارد. بدون اسید فولیک کافی ستون فقرات به طور مناسب شکل نگرفته و به اسپینا بیفیدا خواهد انجامید. این که فولات واقعا چقدر به تشکیل ستون فقرات و بسته شدن نخاع کمک میکند، کاملا معلوم نشده است. با این حال دانشمندان دقیقا میدانند که فولات آسیب به DNA نقاط تیره سلولها را کاهش داده

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ار.....

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید