کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

ارتباط حسی مادر و جنین(2)

ارتباط حسی مادر و جنین(2)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/22 0 نظر 1,544 بازدید

ارتباط احساسی مادر و جنین 

شما مادران هنگامی‌که ارتباط با جنین را محقق کردید رشد و شکفتگی زود هنگام را برای فرزندتان تضمین می‌کنید و اطمینان داشته باشید که خیلی زود قوی می‌شود و بیشترین تفاهم را  با شما دارد و با این رفتار شیرین و دوست داشتنی او را برای یک زندگی رضایت بخش آماده می‌کنی.در آینده هم تو را دوست خواهد داشت و هم مردم را و به آن‌ها الفت خواهد گرفت و در اولین فرصت خیلی زود با دیگران در زندگی اجتماعی یکی می‌شود. تو همه این‌ها را نمی‌توانی برایش کسب کنی بلکه او خودش را پیدا خواهد کرد همان‌طور جامعه او را به دست می‌آورد و به انسان منحصر بفرد و فعالی بدل خواهد شد که به راه درست نزدیک‌تر است و به سازگاری و تفاهم با زندگی نزدیک‌تر است.

ارتباط حسی مادر و جنین(2)

زمانی که مادر برای جنین ترانه می‌خواند؛

 توماس ورنی در باره نتایج ترانه خوانی و صحبت کردن با جنین  این واقعه را برایمان نقل می‌کند:

حتمابخوانید:  روانشناسی جنین (ساده ترین راه)

« تعطیلات آخر هفته تابستان سال 1980م بود با تعدادی از دوستانم برای گردش به استراحتگاه تابستانی یکی از مناطق سرسبزرفتیم. اتاقی اجاره کردیم که صاحب آن زنی باردار بود که در ماه هفتم بارداری بود. چند روزی را آنجا سپری کردیم و در این مدت چیزی توجه ما را بخود جلب کرد، در اواخر شب زمزمه‌ها و ترنم‌هایی می‌شنیدیم که خانم صاحب خانه قبل از خواب در اتاق خودش می‌خواند. شاید برای کودکش آواز می‌خواند و می‌خواست که بخوابد.

دوران بارداری

صبح فردا از او پرسیدیم آیا بچه دارد؟ جواب داد: نه.

حتما بخوانید: 8 گام آموزش همدلی 

گفتیم پس هر شب برای چه کسی ترانه می‌خوانی؟ جواب داد برای جنینم می‌خوانم!!! ما به او خندیدیم و او ادامه داد: برایش ترانه می‌خوانم تا آرام بگیرد و بخوابد و شب آرامی را طی کند. ما فکر کردیم که این جریان نوعی شوخی است. از او پرسیدیم آیا دیده ای از ترانه خوانی فایده ای به جنین برسد؟ گفت که نه یک فایده بلکه فواید زیادی.... . اولین فایده اینست که با آرامش و اعصاب آرام می‌خوابد و من احساس می‌کنم که به سرعت رشد می‌کند و بزرگ می‌شود پس از دو ماه برگردید تا خودتان دیگر فائده های آن را ببینید. ماهم شماره تلفن‌های خود را به او دادیم و قول دادیم که بعد از تولد نوزاد برگردیم.

دکتر ورنی ادامه می‌دهد: بعد از دو ماه و چند روز وقتی از طرف آن خانم با ما تماس گرفته شد و خبر تولد نوزاد را داد ما هم خود را به خانه او رساندیم. هنگامی‌که به آنجا رسیدیم اوایل در باره چیزهای مختلفی حرف زدیم سپس از سلامتی نوزاد و از فوایدی که به آن اشاره کرده بود سؤال کردیم و او جواب داد همه چیز را با چشمان خود خواهید دید بیایید تا به اتاقش برویم.

حتما گوش کنید: مسواک و فواید آن

وارد اتاق کودک شدیم در حالی که بر روی تختش دراز کشیده و صورتش رو به پنجره بود.

به نظر می‌رسید که ورود ما را حس نکرد چون ما ساکت و در حالی که روی پنجه پاهایمان بدون جلب توجه یا صدایی حرکت می‌کردیم. مادر نوزاد از پشت سر به تخت کودک نزدیک شد و شروع به زمزمه کردن ترانه‌ها کرد همان ترانه‌هایی که قبلاً بارها شنیده بودیم. چقدر شگفت زده شدیم وقتی دیدیم که نوزاد رویش را به سمت مادرش برمی گرداند و چهره‌اش با خنده ای طولانی و شیرین نورانی می‌شد. گویی می‌خواست بگوید که این ترانه‌ها را به یاد می‌آورم. همه ما فهمیدیم که این چنین خنده‌هایی را هیچ کودک عادی نمی‌تواند انجام بدهد مگر اینکه به سن سه یا چهار ماهگی رسیده باشد».

دوران بارداری

توماس ورنی بر این واقعه شرحی نوشته و می‌گوید: من به اهمیت ارتباط با جنین چه با صحبت کردن و چه با ترانه خواندن برای او قانع شده‌ام. ای مادران باردار برای فرزندت ترانه بخوان و بلکه حتی با او حرف بزن، زنهار که کسی را مسخره کنی همانا کسانی که مسخره می‌کنند از گروه نادانان هستند.

او زنان باردار را مخاطب قرار می‌دهد و می‌گوید: شما مادران هنگامی‌که ارتباط با جنین را محقق کردید رشد و شکفتگی زود هنگام را برای فرزندتان تضمین می‌کنید و اطمینان داشته باشید که خیلی زود قوی می‌شود و بیشترین تفاهم را  با شما دارد و با این رفتار شیرین و دوست داشتنی او را برای یک زندگی رضایت بخش آماده می‌کنی.در آینده هم تو را دوست خواهد داشت و هم مردم را و به آن‌ها الفت خواهد گرفت و در اولین فرصت خیلی زود با دیگران در زندگی اجتماعی یکی می‌شود. تو همه این‌ها را نمی‌توانی برایش کسب کنی بلکه او خودش را پیدا خواهد کرد همان‌طور جامعه او را به دست می‌آورد و به انسان منحصر بفرد و فعالی بدل خواهد شد که به راه درست نزدیک‌تر است و به سازگاری و تفاهم با زندگی نزدیک‌تر است.

حتما بخوانید: تاثیر هیجان انگیز موسیقی بر کودک

این منظره درخشان و مثبتی است از همگرایی مادر و کودکش زمانی که جنین است. حالت‌های منفی دیگری وجود دارد که جنین از آن بیزار است و آن زمانی است که مادر به سیگار کشیدن و یا گوش دادن به موسیقی بلند و خشن مشغول است. استعمال دخانیات جنین را خیلی اذیت می‌کند، نیکوتین موجود در سیگارها امکان دارد با اکسیژن یکی شود و به خون جنین راه پیدا کند. مسیقی خشن هم جنین را به حالتی می‌اندازد گویی که از هوش رفته است . زمانی که زنان باردار در کارناوال‌های شلوغ شرکت می‌کنند جنین‌هایشان در معرض سقط یا تولد پیش از موعد قرار می‌گیرند.

جنین

بهترین راه‌ها برای ارتباط با جنین

زمانی که دکتر ورنی نوشته های ارتباط با جنین بواسطه ترانه کشف کرد مادران باردار روش‌های منفی را برای ارتباط را به کار بردند. مادر دستش را روی جنین می‌گذاشت تا زمانی که جنین حرکت می‌کرد و با مادرش هماهنگ می‌شد سپس مادرش برایش ترانه می‌خواند. اما امروزه با توجه به پژوهش‌هایی که دکتر تاهیس ارائه کرده است ما به روش‌های مثبت و کارایی دست یافته‌ایم که شور و نشاط جنین را برمی انگیزد و مادر حرکاتش را دنبال می‌کند.

دکتر تاهیس مادران را سفارش می‌کند که به پشت درازبکشند و بدن خود را شل کرده تا جایی که عضلات شکم احساس راحتی کامل داشته باشند تا جایی که این استراحت به سستی کامل دیواره عضلانی که مانعی بین مادر و جنین است، بیانجامد. وقتی که مادر احساس کرد شکمش در انعطاف کامل است می‌تواند با بچه‌اش برنامه آرامش بخش را شروع کند؛ مادر باید شکمش را بین دستانش به گونه ای کامل محکم بگیرد و چند لحظه ای حالت را نگه دارد تا جایی که کمی احساس فشار کرد سپس با انگشتانش کمی فشار را کم و زیاد کند. بعد از آن بچه حرکتش آغاز می‌شود و به این سرگرمی پاسخ می‌دهد. ولی چه زمانی این برنامه را شروع کنیم؟ این کار در توان و قدرت مادر باردار است که بتواند چه اندازه آن را انجام بدهد چه زمانی که حرکاتش را احساس کند و یا حدوداً بین ماه سوم و چهارم.

حتما تماشا کنید: دنیای آینده و مدرنیته ها

دکتر تاهیس (Tahis) مادران را مخاطب قرار می‌دهد و می‌گوید: "هر روز با جنین بازی کن در ساعت‌هایی که وقت مناسبی است و من ترجیح می‌دهم در اواخر روز آن را انجام بده . ممکن است انجام مستمر این سرگرمی به شرطی که از این شوخی لذت می‌برید به محکم شدن رابطه بین شما و جنین منجر شود ولی در انجام آن زیاده روی نکنید!! اوایل ممکن است که با یک یا دو پاسخ اکتفا کند. باید بدانی اگر این سرگرمی خوشایند او نباشد با پاهایش با ضربه ای قوی به شکمت نارضایتی‌اش را اعلام می‌کند. جنین در مرحله اول به پاسخی ساده بسنده می‌کند ولی با مرور زمان با حرکاتی شیرین و آرام خواسته‌اش را برای شروع کردن سرگرمی اعلام می‌کند. ای مادران باید در حد توانتان حرکات اعتراضی را از حرکات طلب شوخی و سرگرمی تشخیص بدهی!!.

جنین

می‌توانیم بگوییم با توجه به توانایی‌ات این کارها را به مثابه یک تفریح اشتیاق آور و آموزشی قرار بدهی ودر آن زمان است که از ملاطفت و بازی کردن با او لذت خواهی برد. در ماه هشتم ممکن است که سر و پشت جنینت را تشخیص بدهی و هرگاه دستت او را لمس کند عضلات پشتش را سفت می‌کند. بغیر از این سرگرمی – که یک ربع ساعت طول می‌کشد- هر زمانی از شبانه روز که با پاهایش به هر دلیلی به شکمت می زند می‌توانی او را آرام کنی".

با مهربانی با او حرف بزن و زمان اجرای برنامه آرامش بخش روزانه برایش ترانه بخوان که شیرینی کلامت را درک خواهد کرد و چیزی تو را از این کار منع نمی‌کند ولی بهتر است بدانی که جنین تا رسیدن به هفت و هشت ماهگی به شکل واضح چیزی نمی‌شنود. از این گذشته جنین در مرحله رشد وحتی تولدش صدای آرام را از صدای بلند تشخیص می‌دهد. ثابت شده است که صدای پدر برای جنین تأثیری بهتر از صدای مادر دارد و آن زمانی ثابت شد که صدای ضبط شده پدر را نزدیک و چسبیده به شکم مادر برایش پخش کردند.

حتما بخوانید:ارتباط حسی مادر و جنین(1)

آیا تاثیر صدای مادر بر جنین را میدانید؟

  1. از اول ماه هشتم و با نظمی خاص قطعه ای موسیقی آرام را ضبط نموده و آن را به گوش جنین برسانید _دستگاه پخش حتماً نزدیک شکم مادر باشد_ خواهید دید که جنین با بعضی حرکات عکس العمل نشان می‌دهد. بعد از تولد تا قطعه موسیقی را بازپخش کردید نوزاد لحظه ای از حرکت باز می‌ایستد و شروع به خندیدن می‌کند و صورتش قشنگ و زیبا می‌شود و بدین سبب است که تا قطعه موسیقی را می‌شنود آرامشی را که قبلاً در شیرینی آن غوطه ور بوده است به یاد می‌آورد و سرور و خوشحالی از نو در وجودش بیدار می‌شود.
  2. صدای ضبط شده‌ی پدر که در ماه هشتم برای جنین پخش می‌شود همان نتیجه ای را در بردارد که قطعه موسیقی برای آن در پی داشت. بعد از تولد جادوی صدای پدر را در رفتار جنین خواهید دید.

حتما بخوانید: هوش های چندگانه و آموزش آن

  1. بجز اینکه ترانه برایش ترانه بخوانید و با او حرف بزنید کار دیگری ندارید. در ترانه‌ها کلماتی را بکار ببرید که از بخشهای ساده و آرام شکل گرفته باشد و در متعادل کردن تُن صدایتان از بالاترین گام تا پایین ترن آن دقت کنید. مهم است که در موزون ماندن صدایتان تلاش کنید در این صورت جنین با قسمت‌های مختلف بدنش مادر را خواهد زد و شادی‌اش را نشان خواهد داد.
  2. و در آخر اینکه،زمانی که برنامه تمرینی را انجام می‌دهید برای جنین آوازهای مخصوص خواب کودک را زمزمه کنید هرچقدر از جنین عکس العمل بخواهید، می‌بینید.

مادر و جنین

اگر شما هر آنچه را که می گویم دنبال کنید (این گفته دکتر تاهیس است) در حالی که در رحم است آرامش را در وجودش به وجود می‌آورید و گوش‌هایش را کمی قبل از خواب نوازش می‌کنید. برای اینکه خسته نشوید لازم است که ترانه‌ها متنوع باشند.

بعد از تولد زمانی که مادر به ترانه سرایی می‌پردازد باید همان ترانه‌هایی را بسراید که زمانی نوزاد جنین بوده آن‌ها را می‌شنیده وقتی مادر این کار را کرد نوزاد در آرامش قرار می‌گیرد و ماندگار می‌شود گویی خاطرات آرام بخش سابق را به یاد می‌آورد.

حتما بخوانید: این 20 دلیل موجه برای بچه دارشدن نیست!

زمانی که دوست دارید که نوزاد بخوابد، صدای آرام ضبط شده پدرش را تهیه کنید و برایش پخش کنید خواهید دید که غرق در خوابی عمیق و آرام می‌شود.

تمرینات در بارداری

ممکن است که مادری باردار بخواهد از اول ماه هشتم برای جنینش برنامه تمرینی ای خوب انجام بدهد و بعد از تولد هم بخواهد دوباره آن را انجام بدهد. این برنامه ممکن است از مشخصه‌های ذوقی و روحی تشکیل شود و در آن سرگرمی و آموزش و شیرین کاری باشد. در این برنامه ساده مادر اولین بذرهای شیرین ایمان را در وجود پاک و سفید نوزاد می‌کارد.

به مشابه پیشنهاد، مادر ترانه‌های آرامی را برای جنین بسراید که کلماتی را که در زیر می‌آیند و یا همانند آن‌ها شاکله اصلی ترانه را تشکیل بدهند ( مهم اینست که مادر با حضور قلبی این کار را انجام بدهد نه اینکه آن را از سر خود وا کند).

مادر و جنین

مادر ...................... مادر    مادر                  تو عزیز منی       مادرم

مادر ...................... مادر    مادر                  خدا با ماست      مادرم

این ترانه به آرامی وضوح و با آهنگی شیرین تکرار می‌شود.

اما پدر، صدای آرام ضبط شده‌اش بهتر از با کلمات زیر برای جنین اجرا شود:

بابا ....................... بابا       بابا          خدا با ماست       پدرم

بابا ....................... بابا      بابا          خدا با ماست       پدرم

به آرامی و با آهنگ قبلی گفته و تکرار شود.

حتما بخوانید: 8 راز بزرگ آفرینش که بی پاسخ مانده اند!

این کلماتی که در بالا اشاره شدند پیشنهاد هستند بسته به کاربرد آن‌ها.

ممکن است کاربرد کلمات و الفاظ دیگر ساده باشند و می‌توان از اذان و اقامه هم استفاده کرد بشرطی که وزن آهنگین آن حفظ شود و به وسیله آن تخم ایمان همراه با لذت و سرور در قلب کاشته می‌شود.

و این همان "رابطه" اول است که آرا در دوره قبل از تولد شناختیم.

نوزاد

رابطه دوم همان است که بعد از تولد کودک رابطه اول را محکم تر می‌کند و قدرت و جذابیت را به آن اضافه می‌کند و استعدادهای روانی که در دوران جنینی شکل گرفته بود را به توانایی‌ها و مهارت‌ها و  احتمالات ممکن تبدیل می‌کند و عاطفه را به هوشیاری عوض می‌کند

حتما بخوانید: طراحی فرزند_ تقویت هوش جنین

همان‌طور که عاطفه و هوشیاری و آگاهی را به شکل گیری گرایش روانی بلند مرتبه ای تبدیل می‌کند که نوزاد را به بهترین نوع سازگاری در درون خود و خارج از وجود خود (سازگاری با بقیه افراد جامعه) آماده می‌کند و در تربیت و پرورش انسان و ضمانت آینده درخشان وشخصیت برجسته‌اش مشارکت می‌کند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: ارتباط برقرار کردن باکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری

غربالگری اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری غربالگری اختلالات ژنتیکی (اختیاری). بسته به نژاد، قوم یا سابقه بیماریهای خانوادگی تان، پزشک به منظور تشخیص مشکلات ژنتیکی که اغلب در گروههای خاص شایع است برای شما و همسرتان آزمایش خون توصیه می کند. مثلاً بیماری تی ساکس  که باعث تخریب دستگاه عصبی و در نتیجه مرگ نوزاد می شود اغلب در نژادهای اروپای میانه رخ می دهد. سیاهپوستها بیشتر در خطر ابتلا به کم خونی سلول های داسی شکل هستند. در این نوع کم خونی سلول های قرمز خون تغییر شکل می یابند که عواقب خطرناکی را به دنبال دارد. 

20 دلیل برای باردارنشدن

20 دلیل برای باردارنشدن

20 دلیل برای باردارنشدن شاید به این فکر کرده باشید که برای چی باید بچه‌دار بشید و یا این‌که چطوری بچه‌دار بشید و چطور حق والدینی خود را ادا کنید و اگر به این گزینه فکر می‌کنید بهتر است که اصلا بچه دار نشوید.

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

مردان و زنان با هم متفاوتند

مردان و زنان با هم متفاوتند

مردان و زنان با هم متفاوتند در بررسی های مختلف همیشه دیده شده است که زنان از قدرت درک مستقیم (هوش ذاتی) برخوردار هستند و در برقراری عشق و رابطه پیش قدم می شوند. همچنین آنها در مواجهه با ناملایمات واکنش های متفاوتی از خود بروز می دهند و در ضمن مشکلات و ناراحتی های خاص خود را دارند.  

خلاقیت کودکان با  TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ در بسته آموزش کارآفرینی و تفکر کودکان به 40 اصل نوآوری نظام یافته اشاره شده است  و گفته شده که تمام اختراعات و ابتکارات مخترعین بر اساس یک یا چند اصل از این اصول مییباشد که برخی از این قوانین را می توان از دوران کودکی به آنها آموخت تا بتوانند به شکوفایی استعداد خود در حل مسائل و نیز ابداع و ابتکار بپردازند. در این مقاله به معرفی اجمالی این چهل اصل میپردازیم.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید