کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/23 0 نظر 644 بازدید

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تلاوت قرآن باید برنامه ثابت و مداوم دوران بارداری باشد:
پیامبر اکرم می‌فرمایند:
" نوروا بیوتکم بتلاوه القرآن... فان البیت اذا کثر فیه تلاوه القرآن کثر خیره و استع اهله و اضا لاهل السمائ کما تضی‌ئ السما لاهل الدنیا"
خانه‌های خود را به تلاوت قرآن روشن کنید... هرگاه در خانه‌ای قرآن زیاد تلاوت شود، خیر و برکت آن خانه زیاد میشود و اهل آن به وسعت می‌رسند و آن خانه برای اهل آسمان درخشندگی پیدا میکند؛ چنانکه ستارگان آسمان برای اه...

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری


تلاوت قرآن باید برنامه ثابت و مداوم دوران بارداری باشد

 

تلاوت قرآن
پیامبر اکرم می‌فرمایند:
" نوروا بیوتکم بتلاوه القرآن... فان البیت اذا کثر فیه تلاوه القرآن کثر خیره و استع اهله و اضا لاهل السمائ کما تضی‌ئ السما لاهل الدنیا"
خانه‌های خود را به تلاوت قرآن روشن کنید... هرگاه در خانه‌ای قرآن زیاد تلاوت شود، خیر و برکت آن خانه زیاد میشود و اهل آن به وسعت می‌رسند و آن خانه برای اهل آسمان درخشندگی پیدا میکند؛ چنانکه ستارگان آسمان برای اهل زمین می‌درخشند. 

حتما بخوانید:  فضیلت شیر دادن به نوزاد


اما نکته مهم آن است که این برنامه باید به صورت منظم و مداوم دنبال شود؛ به همین جهت بهتر است که روزانه تعداد صفحات نسبتا ثابتی را متناسب با وضعیت روحی خود تلاوت کنید؛ به نحوی که نشاط روحی کافی برای ادامه کار داشته باشید و هرگز به هنگام خواندن قرآن احساس ملالت و خستگی نکنید. تداوم در تلاوت منظم حجم کمی از قرآن بسیار بهتر از آن است که یک روز به مدتی طولانی قرآن بخوانید و روز دیگر شوق چندانی به تلاوت نداشته باشید. شاید بهتر باشد که از ابتدای بارداری بنا بر ختم قرآن بگذارید. به این ترتیب اگر هر روز 5/2 صفحه قرآن تلاوت شود- حدودا معادل یک چهارم حزب از حزب‌های قرآن‌های عثمان طه- در طول بارداری حداقل یک بار قرآن را ختم خواهید کرد. طبیعتا در صورت احساس توانایی، میتوانید این مقدار را افزایش دهید. در مورد تلاوت بعضی سوره‌های خاص قرآن هم سفارش‌هایی از بعضی بزرگان صادر شده است.

تلاوت قران

 

زیارت و شرکت در مجالس اهل بیت


1- حداقل سعی کنید خود و کودکتان را از زیاد مشاهد شریفه بهره‌مند کنید؛ به ویژه حداقل یک بار در طول بارداری سعی کنید به زیارت ثامن الحجج و خواهر مکرمه ایشان حضرت معصومه شرفیاب شوید. اگر برایتان امکان دارد که به طور منظم از این فیض یا فیض زیارت سایر امام‌زادگان عظام بهره‌مند شوید هرگز از آن غافل نشوید.

حتما بخوانید: خواص خرما در دوران بارداری


2- بهره‌مندی از مجالس اهل بیت را از همین دوران جنینی به کودکتان بیاموزید. در انتخاب این گونه مجالس کمی دقت کنید و سعی کنید در مجالسی شرکت کنید که معیارهای لازم و مطلوب را دارا باشند اما وسواس زیادی هم به خرج ندهید و خود را هرگز از این فیض محروم نکنید. در صورت امکان به طور منظم در این گونه برنامه‌ها شرکت کنید و به ویژه اهتمام کنید که با اشک بر مصایب حضرت سیدالشهدا روح کودکتان را از غبارهای دنیای مادی شستشو دهید.

تلاوت قرآن

 

گفتگو با کودک خود


با کودک خود گفتگو کنید؛ سعی کنید در طول بارداری همه روزه وقتی را به گفتگو با کودکی که رحم دارید اختصاص دهید و به تریج اصول عقاید خود را برای او مرور کنید.

حتما بخوانید: نامگذاری ماه های جنین

آنچه که از توحید و خداشناسی میدانید و می‌فهمید به زبان ساده برایش توضیح دهید؛ قرآن را به او بشناسانید و در مناسبت‌های مختلف، ائمه اطهار و اولاد ایشان را به او معرفی کنید؛ مفاهیمی چون مسلمانی، شیعه امیرالمومنین بودن، ولایت، تولی، تبری، نماز، روزه، عبودیت، معاد و ... را به زبان ساده با هم مرور کنید و وظایفی که در آینده به عنوان یک بنده خدا در دنیا به عهده اوست را برایش بیان کنید. 

سعی کنید در طول این 9 ماه، نکته‌ای از عقاید شما باقی نماند که به او نیاموخته باشید.

تلاوت قرآن

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: توجه به درخواست کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

در هفته سی و پنجم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و پنجم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و پنجم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین مادران می‌توانند با آموزش‌های مختلف، رژیم‌غذایی سالم، ورزش و گوش دادن به موسیقی به تقویت هوش جنین در دوران بارداری بپردازند.

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

در هفته دوازدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دوازدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته دوازدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

مرحله دوم زایمان ( فشار و تولد نوزاد )

مرحله دوم زایمان ( فشار و تولد نوزاد )

مرحله دوم زایمان بالاخره می شنوید که کاملاً باز شده اید و کودک از قسمت آخر کانال زایمان عبور کرده است. موی سر کودکتان برای دیگران و برای شما (با آینه) قابل مشاهده است. حالا می توانید زور و فشار را وارد کنید.

مراقبت های پزشکی نوزاد پس از تولد

مراقبت های پزشکی نوزاد پس از تولد

مراقبت های پزشکی نوزاد پس از تولد مراقبت های پزشکی نوزاد پس ازتولد که پرستاران اتاق زایمان معمولاً این اقدامات اولیه را بلافاصله بعد از زایمان در اتاق عمل انجام می دهند. اگر چه ممکن است انجام این کارها شما را بی حوصله کند. ولی معمولاً زیاد طول نمیکشد تولد کودک یک تغییر پرفشار محیطی برای اوست و کادر پزشکی باید بطور متناوب اولین ساعات زندگی او را کنترل کنند 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید