قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/20 0 نظر 104 بازدید

خانم های باردار آلبالو بخورید!

آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است

خانم های باردار آلبالو بخورید!


آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است.

                                                   آلبالو
آلبالو در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان    کلسیم: 2%
کالری: 87    ویتامین A: 2%
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 16%
پروتئین: 1 گرم    آهن: 3%
فیبر: 3 گرم    

حتما بخوانید: خواص آووکادو در بارداری


واقعیت اثبات شده 


شما تنها نیستید که به اکسیژن نیاز دارید. بلکه ریه‌‌‌‌های کودک شما در سه ماهه دوم و سوم در حال تشکیل شدن است.
آلبالو ترکیبی به نام ملاتونین دارد که یک هورمون آنتی اکسیدان است. دانشمندان دریافته‌‌‌‌اند آلبالوی ترش بیش از مقداری که بدن شما معمولا تولید می‌‌‌‌کند، این آنتی اکسیدان قوی را دارد. حدود 230 گرم آب آلبالوی ترش معمولا دارای 47/473 نانوگرم ملاتونین طبیعی است. اگر آلبالوی شیرین دوست دارید آن هم ملاتونین دارد ولی کمتر از آلبالوی ترش. ملاتونین به وسیله غده صنوبری مغز تولید می‌‌‌‌شود. ملاتونین سبب می‌‌‌‌شود بدن انسان بداند کی وقت خواب و کی وقت بیداری است و این می‌‌‌‌رساند که چرا بعضی افراد می‌‌‌‌گویند روزهای تعطیل نمی‌‌‌‌توانند بخوابند. ملاتونین در شب یا در تاریکی ترشح شده و به شما خبر می‌‌‌‌دهد که وقت خواب است. خوردن آلبالو می‌‌‌‌تواند مقدار ملاتونین را افزایش داده و به خواب شما کمک کند. این تمام خوبی‌‌‌‌های ملاتونین نیست. آن رشد سلول‌‌‌‌ها را تحریک کرده و برای پوست که در ناحیه سینه و شکم در حال رشد و کشیده شدن است، مفید است. علاوه بر اینها ملاتونین به پوست کمک کرده و از آسیب‌‌‌‌هایی مانند چین و چروک پیشگیری می‌‌‌‌کند. خوردن مقداری آلبالو شما را مادری سالم و جوان‌‌‌‌تر خواهد ساخت. دیدید با وجود ترشی واقعا شیرین است؟


آلبالو ویتامین C قوی


 البالو همچنین منبع خوب ویتامین C است. در هر فنجان آن حدود 10 میلی گرم ویتامین C است  ویتامین C دو ست دستگاه ایمنی بوده و آن را قوی نگه داشته و در مبارزه علیه عفونت‌‌‌‌هایی مانند سرماخوردگی معمولی به آن کمک می‌‌‌‌کند. این ویتامین باعث تقویت رگ‌‌‌‌های خونی، چون رگ‌‌‌‌های خونی در دوران حاملگی به شدت کار کرده تا خون کافی را به جفت و بالاخره به کودک برسانند.

حتما بخوانید: ماهی تیلاپیا در بارداری

جذب آهن بیشتر


بهتر بگویم، ویتامین C  در جذب آهن نقش دارد.این ماده معدنی کلیدی در حمل اکسیژن به بدن و کودک به جریان خون کمک می کند. اگر نمی‌‌‌‌توانید خوب نفس بکشید با وارد کردن اهن در غذای خود تسکین می یابید. اگر علیرغم پشت سر گذاشتن خستگی‌‌‌‌های سه ماهه اول باز هم احساس خواب‌‌‌‌آلودگی می‌‌‌‌کنید باید مقدار آهن خون خود را به وسیله متخصص زنان کنترل کنید تا کم خونی نداشته باشید. وقتی کم خونی دارید به معنای آن است که آهن کافی در جریان خون شما وجود ندارد. ویتامین C کمک می‌‌‌‌کند از هر ذره آهنی که می‌‌‌‌خورید یا مصرف می‌‌‌‌کنید، حداکثر استفاده را ببرید.

                                           آلبالو
ویتامین C برای کلاژن 


ویتامین C در تولید کلاژن ترکیب نیروی اصلی پوست شما هم نقش دارد. کلاژن مانند داربست پوست است. ممکن است در آگهی‌‌‌‌های تجارتی شنیده باشید که کلاژن را به عنوان لوازم آرایشی مراقب پوست معرفی می‌‌‌‌کنند. کلاژن در توانایی پوست در کشیده شدن و به سر جای اول خود برگشتن نقش دارد. موقعی که مقدار کلاژن پوست کم می‌‌‌‌شود، پوست ناهموار و دارای چین و چروک شده و پیر به نظر می-آید. پوست در سه ماهه دوم کشیده شده و حتی در سه ماهه سوم هم بیشتر کشیده می‌‌‌‌شود همچنان که رحم وسیع‌‌‌‌تر و سینه‌‌‌‌هایتان بزرگ‌‌‌‌تر می‌‌‌‌شوند، شما از مصرف ویتامین C خوشحال خواهید بود چون در تولید کلاژن به پوست کمک می کند تا قوی، انعطاف‌‌‌‌پذیر و زیبا بمانید.


غذاهای خوشمزه


آلبالوی تازه در تابستان زیاد و ارزان است پس اگر باردار هستید بخرید و استفاده کنید ولی به خاطر خود و کودک‌‌‌‌تان اگر می‌‌‌‌توانید آلبالوی ارگانیک بخرید گروه تحقیق محیط در لیست 2300 موادغذایی خود آلبالو را جزء 12 ماده غذایی آورده که از همه بیش‌‌‌‌تر مواد آفت کش در آن انباشته شده است. یادتان باشد آلبالو هر چه قرمزتر باشد برایتان بهتر است. آلبالوی منجمد هم ارزش غذایی تقریبا بهتر است آلبالوی منجمد هم ارزش غذایی تقریبا برابر با آلبالوی تازه دارد. بنابراین که پاکت آلبالوی تازه خریده و در فریزر گذاشته و برای غذاها با ماست استفاده کنید.

حتما بخوانید: نیازهای غذایی سه ماه دوم بارداری


من دسر مورد علاقه‌‌‌‌ام را با آلبالوی قرمز ارگانیک فریزیری و شیر با ماست درست می‌‌‌‌کنم. شیر یا ماست را وقتی روی آلبالو منجمد ریختید. نیم منجمد می‌‌‌‌شود و آن‌‌‌‌را می‌‌‌‌توان به جای بستنی خورد. این بستنی اسلحه بسیان من برای مقابله با ویار است. شما هم همین کار بکنید.
آب آلبالو هم گزینه خوب دیگری است. اگر آب آلبالوی ارگانیک خالص پیدا کردید، حتما بخرید البته کنستانتره (غلیظ شده) نباشد. چون هنگام کنستانتره شدن اغلب مواد مغذی محلول در آب خود را موقع فراوری از دست می‌‌‌‌دهد.

                                                آلبالو
ما گفتیم که آلبالوی ترش بهتر از شیرین آن است ولی دلیل نمی‌‌‌‌شود که کلوچه آلبالوی پر از شکر یا پر از کالری یا آلبالوی خشک را خیلی زیاد بخورید. به جای آن به راه‌‌‌‌های استفاده از آن مثلا ریختن کنار مرغ یا کباب که ترشی آن خوب است فکر کنید. آن را می‌‌‌‌توان در سالاد پرتقال و بادام یا با برنج هم خورد یا این که چند تا از آن را در پودینگ شلتوک یا نان ریخته و به عنوان یک غذای خوشمزه میل کرد
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اهداف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

فواید ملاس در دوران بارداری

فواید ملاس در دوران بارداری

فواید ملاس در دوران بارداری ملاس معمولا به جز برای پختن شیرینی در موارد دیگر مصرف نمی‌‌‌‌شود ولی ملاس فقط دارای قند نیست بلکه مقدار زیادی مواد غذایی دیگر هم دارد.
 

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

شکایات بدنی بی‌اساس کودکان 

شکایات بدنی بی‌اساس کودکان 

شکایات بدنی بی‌اساس کودکان همه کودکان، گاهی از بیماری به عنوان بهانه استفاده می‌کنند، ولی در برخی به نظر می‌آید که نشانه‌های بیماری ظاهر شده، پس به طور مبهمی رفع می‌شوند.

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان ترس از، از دست دادن کنترل. آیا به زایمان سزارین احتیاج پیدا می کنم؟ عدم آگاهی در مورد اینکه در زایمان چه پیش می آید این تفکر را بوجود می آورد که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. مخصوص کسانی که به اعصاب خود مسلط هستند و دوست دارند همه چیز طبق برنامه پیش برود، بیشتر دچار تردید می شوند. 
 ترس از شکست. آیا زایمان من به خوبی انجام می شود؟ چن

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!!

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!!

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!! شاید به این فکر کرده باشید که برای چی باید بچه دار بشید و یا اینکه چطوری بچه دار بشید و شرایط اون رو بگذرونید که حق والدینی خود را ادا کرده باشید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید