کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/20 0 نظر 153 بازدید

خانم های باردار آلبالو بخورید!

آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است

خانم های باردار آلبالو بخورید!


آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است.

                                                   آلبالو
آلبالو در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان    کلسیم: 2%
کالری: 87    ویتامین A: 2%
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 16%
پروتئین: 1 گرم    آهن: 3%
فیبر: 3 گرم    

حتما بخوانید: خواص آووکادو در بارداری


واقعیت اثبات شده 


شما تنها نیستید که به اکسیژن نیاز دارید. بلکه ریه‌‌‌‌های کودک شما در سه ماهه دوم و سوم در حال تشکیل شدن است.
آلبالو ترکیبی به نام ملاتونین دارد که یک هورمون آنتی اکسیدان است. دانشمندان دریافته‌‌‌‌اند آلبالوی ترش بیش از مقداری که بدن شما معمولا تولید می‌‌‌‌کند، این آنتی اکسیدان قوی را دارد. حدود 230 گرم آب آلبالوی ترش معمولا دارای 47/473 نانوگرم ملاتونین طبیعی است. اگر آلبالوی شیرین دوست دارید آن هم ملاتونین دارد ولی کمتر از آلبالوی ترش. ملاتونین به وسیله غده صنوبری مغز تولید می‌‌‌‌شود. ملاتونین سبب می‌‌‌‌شود بدن انسان بداند کی وقت خواب و کی وقت بیداری است و این می‌‌‌‌رساند که چرا بعضی افراد می‌‌‌‌گویند روزهای تعطیل نمی‌‌‌‌توانند بخوابند. ملاتونین در شب یا در تاریکی ترشح شده و به شما خبر می‌‌‌‌دهد که وقت خواب است. خوردن آلبالو می‌‌‌‌تواند مقدار ملاتونین را افزایش داده و به خواب شما کمک کند. این تمام خوبی‌‌‌‌های ملاتونین نیست. آن رشد سلول‌‌‌‌ها را تحریک کرده و برای پوست که در ناحیه سینه و شکم در حال رشد و کشیده شدن است، مفید است. علاوه بر اینها ملاتونین به پوست کمک کرده و از آسیب‌‌‌‌هایی مانند چین و چروک پیشگیری می‌‌‌‌کند. خوردن مقداری آلبالو شما را مادری سالم و جوان‌‌‌‌تر خواهد ساخت. دیدید با وجود ترشی واقعا شیرین است؟


آلبالو ویتامین C قوی


 البالو همچنین منبع خوب ویتامین C است. در هر فنجان آن حدود 10 میلی گرم ویتامین C است  ویتامین C دو ست دستگاه ایمنی بوده و آن را قوی نگه داشته و در مبارزه علیه عفونت‌‌‌‌هایی مانند سرماخوردگی معمولی به آن کمک می‌‌‌‌کند. این ویتامین باعث تقویت رگ‌‌‌‌های خونی، چون رگ‌‌‌‌های خونی در دوران حاملگی به شدت کار کرده تا خون کافی را به جفت و بالاخره به کودک برسانند.

حتما بخوانید: ماهی تیلاپیا در بارداری

جذب آهن بیشتر


بهتر بگویم، ویتامین C  در جذب آهن نقش دارد.این ماده معدنی کلیدی در حمل اکسیژن به بدن و کودک به جریان خون کمک می کند. اگر نمی‌‌‌‌توانید خوب نفس بکشید با وارد کردن اهن در غذای خود تسکین می یابید. اگر علیرغم پشت سر گذاشتن خستگی‌‌‌‌های سه ماهه اول باز هم احساس خواب‌‌‌‌آلودگی می‌‌‌‌کنید باید مقدار آهن خون خود را به وسیله متخصص زنان کنترل کنید تا کم خونی نداشته باشید. وقتی کم خونی دارید به معنای آن است که آهن کافی در جریان خون شما وجود ندارد. ویتامین C کمک می‌‌‌‌کند از هر ذره آهنی که می‌‌‌‌خورید یا مصرف می‌‌‌‌کنید، حداکثر استفاده را ببرید.

                                           آلبالو
ویتامین C برای کلاژن 


ویتامین C در تولید کلاژن ترکیب نیروی اصلی پوست شما هم نقش دارد. کلاژن مانند داربست پوست است. ممکن است در آگهی‌‌‌‌های تجارتی شنیده باشید که کلاژن را به عنوان لوازم آرایشی مراقب پوست معرفی می‌‌‌‌کنند. کلاژن در توانایی پوست در کشیده شدن و به سر جای اول خود برگشتن نقش دارد. موقعی که مقدار کلاژن پوست کم می‌‌‌‌شود، پوست ناهموار و دارای چین و چروک شده و پیر به نظر می-آید. پوست در سه ماهه دوم کشیده شده و حتی در سه ماهه سوم هم بیشتر کشیده می‌‌‌‌شود همچنان که رحم وسیع‌‌‌‌تر و سینه‌‌‌‌هایتان بزرگ‌‌‌‌تر می‌‌‌‌شوند، شما از مصرف ویتامین C خوشحال خواهید بود چون در تولید کلاژن به پوست کمک می کند تا قوی، انعطاف‌‌‌‌پذیر و زیبا بمانید.


غذاهای خوشمزه


آلبالوی تازه در تابستان زیاد و ارزان است پس اگر باردار هستید بخرید و استفاده کنید ولی به خاطر خود و کودک‌‌‌‌تان اگر می‌‌‌‌توانید آلبالوی ارگانیک بخرید گروه تحقیق محیط در لیست 2300 موادغذایی خود آلبالو را جزء 12 ماده غذایی آورده که از همه بیش‌‌‌‌تر مواد آفت کش در آن انباشته شده است. یادتان باشد آلبالو هر چه قرمزتر باشد برایتان بهتر است. آلبالوی منجمد هم ارزش غذایی تقریبا بهتر است آلبالوی منجمد هم ارزش غذایی تقریبا برابر با آلبالوی تازه دارد. بنابراین که پاکت آلبالوی تازه خریده و در فریزر گذاشته و برای غذاها با ماست استفاده کنید.

حتما بخوانید: نیازهای غذایی سه ماه دوم بارداری


من دسر مورد علاقه‌‌‌‌ام را با آلبالوی قرمز ارگانیک فریزیری و شیر با ماست درست می‌‌‌‌کنم. شیر یا ماست را وقتی روی آلبالو منجمد ریختید. نیم منجمد می‌‌‌‌شود و آن‌‌‌‌را می‌‌‌‌توان به جای بستنی خورد. این بستنی اسلحه بسیان من برای مقابله با ویار است. شما هم همین کار بکنید.
آب آلبالو هم گزینه خوب دیگری است. اگر آب آلبالوی ارگانیک خالص پیدا کردید، حتما بخرید البته کنستانتره (غلیظ شده) نباشد. چون هنگام کنستانتره شدن اغلب مواد مغذی محلول در آب خود را موقع فراوری از دست می‌‌‌‌دهد.

                                                آلبالو
ما گفتیم که آلبالوی ترش بهتر از شیرین آن است ولی دلیل نمی‌‌‌‌شود که کلوچه آلبالوی پر از شکر یا پر از کالری یا آلبالوی خشک را خیلی زیاد بخورید. به جای آن به راه‌‌‌‌های استفاده از آن مثلا ریختن کنار مرغ یا کباب که ترشی آن خوب است فکر کنید. آن را می‌‌‌‌توان در سالاد پرتقال و بادام یا با برنج هم خورد یا این که چند تا از آن را در پودینگ شلتوک یا نان ریخته و به عنوان یک غذای خوشمزه میل کرد.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اهداف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست ونهم بارداری

هفته بیست ونهم بارداری

در هفته بیست و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری

در هفته بیست و ششم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و ششم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری در سه ماهه سوم بارداری، ریواس یکی از بهترین غذاها برای شما است.ریواس منبع خوب منیزیم، کلسیم، پتاسیم، منگنز، ویتامین C ویتامین K، سیلیکا و فیبر است. در حالی که برگ ریواس سمی است. ساقه آن به خاطر مزه خوب و فواید زیبایی افزای خود مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌گیرد. به راستی ریواس برای پوست خوب است و هر هفته که از بارداری می گذرد، پوست باید بیشتر کشیده شود. با کمک ریواس به زیبای....

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟ وسیله پوشیدنی (کوله) برای حمل کودک. این وسیله برای ماه‌های اول بسیار مناسب است و کودک به سینه مادر می‌چسبد و صورتش مقابل صورت مادر قرارمی‌گیرد.
 

بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری بالاخره وقت آن رسیده است که بهترین غذاهای مناسب برای سه ماهه سوم را میل کنید. این غذاها سرشار از مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و تغییر بدنی خود و نیازهای رشدی بی‌نظیر کودک شما در این چند ماهه آخر است. 

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کم‌تر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید