طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

در بارداری سیب زمینی بخورید!

در بارداری سیب زمینی بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/18 0 نظر 99 بازدید

در بارداری سیب زمینی بخورید!

یک سیب‌‌زمینی شیرین آتش دیده (در آتش مغز پخت شده) خبر خوبی برای همه مواقع سال است و شما می‌‌توانید از این غذای خوشمزه، راحت و بدون نگرانی استفاده کنید. فقط یک فنجان سیب‌‌زمینی شیرین دارای 4 گرم پروتئین و 7 گرم فیبر بوده و منبع خوب ویتامین B6، پتاسیم، ویتامین A ویتامین C و منگنز نیز است. همه این‌‌ها یک طرف، عطر و طعم عالی آن هم به یک طرف و این می‌‌تواند برای شما گزینه خوبی باشد

در بارداری سیب زمینی بخورید!


یک سیب‌‌زمینی شیرین آتش دیده (در آتش مغز پخت شده) خبر خوبی برای همه مواقع سال است و شما می‌‌توانید از این غذای خوشمزه، راحت و بدون نگرانی استفاده کنید. فقط یک فنجان سیب‌‌زمینی شیرین دارای 4 گرم پروتئین و 7 گرم فیبر بوده و منبع خوب ویتامین B6، پتاسیم، ویتامین A ویتامین C و منگنز نیز است. همه این‌‌ها یک طرف، عطر و طعم عالی آن هم به یک طرف و این می‌‌تواند برای شما گزینه خوبی باشد.

                                                             سیب زمینی
سیب‌‌زمینی شیرین در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان پخته با پوست (200 گرم)    کلسیم: 8%
کالری: 180    ویتامین A: 75%
چربی اشباع نشده: صفر    ویتامین C: 60%
پروتئین: 4 گرم     آهن: 6%
فیبر:  7 گرم  

حتما بخوانید: در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟

 

سیب زمینی درجه یک 


سیب‌‌زمینی شیرین منبع بزرگ ویتامین A است فقط یک فنجان سیب زمینی شیرین دارای بیش از 700 درصد ویتامین A موردنیاز روزانه شما است. ما درباره سیب‌‌زمینی شیرین به عنوان ماده‌‌ای مغذی صحبت می‌‌کنیم، ویتامین A در رشد چشم، گوش، قلب و اعضاء و نمو سریع کودک نقش دارد که همه این‌‌ها در سه ماهه اول انجام می‌‌گیرد.


مقدار بیش از حد یک چیز خوب 


شواهدی وجود دارد که نشان می‌‌دهد مصرف بیش از حد ویتامین A در دوران بارداری باعث افزایش خطر به دنیا آوردن کودکی ناقص می‌‌شود ولی این به خانم‌‌هایی مربوط می‌‌شود که مقادی بیش از حد ویتامین A را به صورت مکمل مصرف می‌‌کنند نه کسانی که سیب‌‌زمینی شیرین، هویج یا دیگر غذاهای دارای ویتامین A مصرف می‌‌کنند. از مکمل‌‌های دوران بارداری که ما توصیه کردیم نترسید چون منابع ویتامین-های دوران بارداری معمولا ویتامین A آن‌‌ها کم است. 

                                                                            سیب زمینی
بحث در مورد ویتامین A بر اساس تحقیقاتی است که می‌‌گوید بین مصرف خیلی زیاد مکمل‌‌های ویتامین A و نقائص مادرزادی کودکان ارتباط وجود دارد. مطالعه‌‌ای در مدرسه طب دانشگاه بوستون انجام شد که در آن مصرف ویتامین A در دوران بارداری خانم‌‌هایی که کودک سالم داشتند با خانم‌‌های دارای کودکانی با نقص سر، صورت، دستگاه عصبی و تیموس بودند، بررسی شد. این مطالعه نشان داد خانم‌‌هایی که در دوران بارداری روزانه حدود 10000 واحد بین المللی ویتامین A یا بیشتر از آن داشتند، کمی احتمال بیشتر (یک نفر در حال زایمان) کودکانی با این نقص‌‌ها داشتند. مطالعات دیگر می‌‌گوید اگر مصرف ویتامین A از 25000 واحد بین‌‌المللی بالاتر نرود، خطر این نقص‌‌ها پیش نمی‌‌آید. برای خانم‌‌ها باردار مقدار مجاز ویتامین A 27000 واحد بین‌‌المللی است.

حتما بخوانید: غلات در بارداری

بنابراین می‌‌بینید که این خانم‌‌ها زیاده روی کرده‌‌اند. یک سیب-زمینی شیری دارای 35000 واحد بین‌‌المللی ویتامین A است. آیا باید از سیب زمینی شیرین دوری کرد؟ مطلقا خیرا با این حال، اگر شما هر روز از آن بخورید بهتر است  و توصیه می‌‌کنیم آن را با دیگر مواد غذایی مخلوط کنید تا به جای مواد مغذی دیگر فقط یتامین A مصرف نکرده باشید. مصرف بیش از حد دیگر ویتامین ها نیز در دوران بارداری مضر است. واضح است وقتی باردار هستید خوب نیست که از روی تصوری شخصی ویتامین‌‌ها را زیاد از حد مصرف کنید جز این‌‌که متخصص زنان برایتان تجویز کرده باشد. در این زمان استفاده از یک ویتامین در دوره بارداری برای اطمینان از مصرف کافی مواد غذایی همراه با رژیم غذایی مناسب دارای سیب زمینی شیرین، انتخاب خوبی هم برای مادر و هم برای کودک است.


با ویتامین B سالم بمانید

 


ویتامین B6 برای رشد و نمو کودک نقش حیاتی داد و سیب زمینی شیرین دارای مقدار زیادی از است یعنی حدود 6% میلی گرم در هر فنجان B6 در تشکیل گلبول‌‌های قرمز و آنتی بادی (ترکیب سیستم ایمنی) دخیل است. این ویتامین در رشد و نمو مناسب مغز و دستگاه عصبی هم نقش حیاتی دارد.

حتما بخوانید: پنیر در دوران بارداری


ماده مغذی نهفته 


آیا خوردن غذاهای سالم برایتان کار دشواری است؟ در این دوران چرا از کتک‌‌های مادرانه برای دادن غذاهای مناسب به کودک خود استفاده نمی‌‌کنید؟ غذاهای سال (شاید ناخوشایند) را در غذاهای مورد علاقه خود پنهان کنید. مثلا پوره سیب زمینی شیرین را با ماکارونی و پنیر مخلوط کنید که هم مواد مغذی داشته و هم خوش خوراک است. باور کنید یا نکنید سیب زمینی با فلفل سبز هم خیلی خوب است.

                                                                  سیب زمینی
آیا کیک درست شده از کدو تنبل یا کدو سبز را دیده‌‌اید، حال، از سیب زمینی شیرین هم برای درست کردن یک کیک خوشمزه استفاده کنید ولی به جای روغن در آن سس سیب بریزید یا این که قبل از پختن کیک ذرت مقداری سیب زمینی ترش را به آن اضافه کنید. ریختن پوره سیب زمینی ترش در کیک شکلاتی هم فکر خوب دیگری است. باور کنید کیک شکلاتی آنقدر خوشمزه است که حتی می توانید اسفناج در آن بریزید!

حتما بخوانید: چای پونه در بارداری


غذاهای خوشمزه 


من و الیسون هر دو سیب زمینی شیرین را دوست داریم. غذای مورد علاقه من سیب زمینی آتش دیده با جوجه کباب است. من قبلا سیب زمینی را پخته و در یک ورقه الومینیوم پیچیده و در یخچال می‌‌گذارم. گاهی اوقات مصرف یک هفته خود را یک بار ریخته تا کم‌‌کم از آن استفاده کنم. اگر می‌‌خواهید راحت باشید مثل من آن‌‌ها را با پوست بخورید چون پوست بهترین قسمت آن بوده و بیش‌‌ترین فیبر را دارد. یکی از راه‌‌های مورد علاقه آلیسون در خوردن سیب‌‌زمینی شیرین این است که آن‌‌ها را قطعه قطعه کرده و در روغن زیتون یا روغن رزماری (اکلیل کوهی) فرو برده و کمی تفت داده و می خورد. او سیب زمینی را به مدت 30 دقیقه در 400 درجه فارنهایت می پزد تا وسط آن نرم شود و سپس حرارت را کمی زیاد می‌‌کند تا این که ترد گردد. او همین سیب زمینی شیرین پخته را پوره کرده و مصرف می کند.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: پرورش اعتماد به نفس درکودکان
 

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سیزدهم  بارداری و نکات مهم درباره هفته سیزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

عوارض احتمالی سه ماه اول بارداری

عوارض احتمالی سه ماه اول بارداری

عوارض احتمالی سه ماه اول بارداری بارداری دوره ای سخت و هیجان انگیز است و در ابتدا امکان دارد خانم باردار با عوارضی مواجه گردد همچون سر درد و تهوع و ورم شکم.....

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری

در هفته سی و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

افزایش شیر مادر با مصرف تخم شنبلیله

افزایش شیر مادر با مصرف تخم شنبلیله

افزایش شیر مادر با مصرف تخم شنبلیله شنبلیله یکی از معروفترین گیاهان برای افزایش تولید شیر است. بسیاری از خانم‌‌ها به آن اعتقاد دارند ولی تا این تاریخ شواهد کلینیکی قابل اعتمادی برای مصارف داروی آن به دست نیامده است. هیچ رویداد نامطلوبی در کودکان شیرخوار گزارش نشده است، بنابراین در استفاده آن به عنوان یک گیاه دارویی (به صورت کپسول) خطر کم است ولی شنبلیله به عنوان بخشی از غذا خوشمزه بوده و افزودنی خیلی مغذی برای غذاها است. فقط یک قاشق غذاخوری آن دارای 20درصد آهن موردنیاز روزانه شما بوده که حاوی ماده معدنی مغذی‌‌ست برای همراهی با برنامه غذایی کودک باید در کنارتان باشد.

الکل و سیگار در دوران بارداری

الکل و سیگار در دوران بارداری

الکل و سیگار در دوران بارداری خانم های بارداری که در طول دوران بارداری از الکل و سیگار استفاده می کنند حتما با مشورت ماما و پزشک متخصص مراحل درمانی را طی نمایند

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری

تاثیر فضای معنوی و آرام خانواده در دوران بارداری یکی از مهمترین عوامل در آرامش روحی فرزندان در زندگی آینده، آرامش روحی مادر در دوران بارداری است. درواقع هرگونه استرس مادر در دوران بارداری،تنش‌‌‌‌های روحی فرزند در زندگی آینده‌‌‌‌اش را به دنبال خواهد داشت و این امری است هم مورد تایید شرع مقدس و هم دارای پشتوانه در علم امروز. از سوی دیگر هرقدر فضای خانه در دوران بارداری از آلودگی گناه و اشتغالات غیرمعنوی به دور باشد؛ جنین نیز که در چنین بشری رشد میکند در آینده انس و الفت بیشتری با این مسایل خواهد داشت؛ بنابراین توصیه میکنیم:

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید