کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/03 0 نظر 457 بازدید

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

 

در بارداری آب آلو خشک بخورید!


وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

                                                                   آب آلو خشک

آب آلو در یک نگاه


مقدار مصرف 1 فنجان( 256 گرم)           کلسیم: 3%                 کالری:182   
ویتامینA: صفر               چربی اشباع شده: صفر               ویتامین C:15%                 پروتئین:2گرم
آهن:14%              فیبر:3گرم 

حتما بخوانید: مواد معدنی مورد نیاز در دوران بارداری

لوله‌‌‌‌کشی داخلی

 


معروف است که آلو خشک می‌‌‌‌تواند لوله‌‌‌‌های داخلی شما را تمیز کند. فیبر برای لوله گوارش مفید است. حجم زیادی ایجاد کرده و مدفوع را شل می‌‌‌‌کند و آن را به حرکت درمی‌‌‌‌آورد. یک لیوان آب آلو خشک حدود 3 گرم فیبر دارد. در دوران بارداری مقدار زیاد هورمونی که احساس آرامش می‌‌‌‌دهد بر لوله گوارش هم اثر می‌‌‌‌گذارد. غذایی را که می‌‌‌‌خورید، در دوران بارداری در لوله گوارش کندتر حرکت می‌‌‌‌کند لذا فیبر باید بخش مهمی از غذای شما باشد. حتما مقدار زیادی غذاهای فیبردار را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا لوله گوارش‌‌‌‌تان متحرک بماند.

                                                             آب آلو خشک

لوله گوارش دارای حرکت کم و مستعد یبوست، بواسیر،گاز و آروغ زدن است. به علاوه غذا هرچه بیشتر در روده بزرگ شما بماند، باکتریهای بد فرصت بیشتری برای رشد می یابند. باکتری‌‌‌‌های بد سمومی تولید می‌‌‌‌کنند که از طریق روده بزرگ جذب شده و وارد جریان خون می شود. مقداری فیبر وارد غذاهای خود کرده و شکم خود را روان نگه دارید تا روده‌‌‌‌هایتان سالم مانده و درنتیجه خودتان نیز سالم بمانید.

حتما بخوانید: خواص کنجد در دوران بارداری

واقعیت اثبات شده

آلو خشک همان آلو است که خشک شده.بعضی آلوها برای خشک شدن بهتر از دیگر آلوها هستند لذا آنها را خشک می کنند. لذا اگر دیدید جایی نوشته شده "آلوی خشک شده" شاید آن آلو خشک معمول نباشد و تقلیدی از آن باشد. لذا آلو خشک معمول را تهیه نمائید( بهتر است که آلو خشک را خریده، آب کرده و آن را مصرف کنید مترجم)

                                                                           آب آلو خشک

مواظب قند باشید


جنبه‌‌‌‌ی منفی: آب آلو خشک( فرآوری شده) دارای مقدار زیادی شکر است. یک لیوان آب آلو خشک حدود 42 گرم شکر دارد. درحالی که آب آلو خشک برای گوارش خوب است،مصرف قندهای ساده خوب نیست و باید آنها را محدود کنید. اگر هر روز غذاهایی مصرف کنید که دارای مقدار زیادی قندهای ساده است، باعث می‌‌‌‌شود قند خون‌‌‌‌تان بالا برود که این برای بدن خوب نبوده و ممکن است باعث افزایش وزن کودک گردد. بنابراین اگر شما می‌‌‌‌بینید که مصرف آب آلو خشک مقداری فیبر اضافی وارد غذاهای‌‌‌‌تان میکند به خاطر شیرینی آن حتما آن را کم مصرف کنید مثلا از روزی یک فنجان بیشتر نشود.

مادر آهن


در یک لیوان آب آلو خشک چیزی بیشتر از فیبر وجود دارد. درحقیقت آب آلو خشک منبع خوب آهن است. وقتی شما یک لیوان آب آلو خشک را نوشیدید 3 میلی‌‌‌‌گرم آهن به بدن خود اضافه کردید.بسیاری از خانم‌‌‌‌ها در دوران بارداری از کم‌‌‌‌خونی رنج می‌‌‌‌برند. کم‌‌‌‌خونی مشکلی است که نشان می‌‌‌‌دهد بدن آهن کافی ندارد و باعث می‌‌‌‌شود خون در حمل اکسیژن مشکل داشته باشد و نتیجه آن کم حالی است. اگر از کمبود انرژی رنج می‌‌‌‌برید با وارد کردن غذاهایی مانند آب آلو خشک در رژیم غذایی جذب آهن خود را افزایش دهید و با آن بر این مشکل غلبه کنید،بنابراین یک لیوان آب آلو خشک برای خود ریخته و از فیبر و آهن آن لذت ببرید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


همچنین آب آلوخشک منبع ویتامین B6،منیزیم و پتاسیم است. مصرف آب آلوخشک راه خوبی برای عبور از خستگی،یبوست و دیگر مشکلات مرتبط با گوارش دوران بارداری است.

                                                                     آب آلو خشک

غذاهایی خوشمزه


آب آلو خشک خوشمزه بوده و یکی از بهترین و آسانترین راه‌‌‌‌های وارد کردن بیشتر فیبر محلول به بدن است. بله شما می‌‌‌‌توانید روزی یک لیوان آب آلو خشک را مصرف کنید. ولی من از خوردن خود آلو خشک بیشتر لذت میبرم پس آن را با بادام به عنوان میان وعده مصرف می‌‌‌‌کنم. اگر تا به حال آلو نمی‌‌‌‌خورید از حالا به بعد آن را به برنامه غذایی‌‌‌‌تان اضافه کنید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: چاقی کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ادرار و مدفوع کودک در محل‌های نامناسب و بازی با آن‌ها

ادرار و مدفوع کودک در محل‌های نامناسب و بازی با آن‌ها

ادرار و مدفوع کودک در محل‌های نامناسب و بازی با آن‌ها برای والدین ناراحت کننده‌تر و نگران کننده‌تر از این مسأله نیست که کودکشان با ادرار یا مدفوعش بازی کند.

آمادگی برای تغییرات جسمانی در دوران بارداری

آمادگی برای تغییرات جسمانی در دوران بارداری

آمادگی برای تغییرات جسمانی در دوران بارداری در دوره بارداری تغییرات ظاهری و خلق و خو در خانم باردار ظاهر می شود که باید مورد توجه قرار گیرد

مصرف زنجبیل در دوران بارداری

مصرف زنجبیل در دوران بارداری

مصرف زنجبیل در دوران بارداری مطالعه‌‌‌‌‌ای در سال 2001 بر روی بانوان باردار نشان داد که معمول‌‌‌‌‌ترین دلیل استفاده از محصولات بهداشتی طبیعی به خاطر برطرف نمودن تهوع و استفراغ است،، برای رسیدن به این هدف پرمصرف‌ترین گیاه زنجبیل است.

صرع در بارداری

صرع در بارداری

صرع در بارداری  بیشتر زنان مبتلا به صرع می‌توانند بارداری بدون حادثه و دردسری داشته باشند و نوزادان کاملا سالمی به دنیا آورند. بارداری با وجود صرع نیازمند آن است که پزشک متخصص زنان و متخصص اعصاب با مشورت یکدیگر، راهکاری صحیح برای کنترل تشنجات فرد باردار ارائه کنند

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید! آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان ترس از، از دست دادن کنترل. آیا به زایمان سزارین احتیاج پیدا می کنم؟ عدم آگاهی در مورد اینکه در زایمان چه پیش می آید این تفکر را بوجود می آورد که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. مخصوص کسانی که به اعصاب خود مسلط هستند و دوست دارند همه چیز طبق برنامه پیش برود، بیشتر دچار تردید می شوند. 
 ترس از شکست. آیا زایمان من به خوبی انجام می شود؟ چن

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید