قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/03 0 نظر 329 بازدید

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

 

در بارداری آب آلو خشک بخورید!


وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

                                                                   آب آلو خشک

آب آلو در یک نگاه


مقدار مصرف 1 فنجان( 256 گرم)           کلسیم: 3%                 کالری:182   
ویتامینA: صفر               چربی اشباع شده: صفر               ویتامین C:15%                 پروتئین:2گرم
آهن:14%              فیبر:3گرم 

حتما بخوانید: مواد معدنی مورد نیاز در دوران بارداری

لوله‌‌‌‌کشی داخلی

 


معروف است که آلو خشک می‌‌‌‌تواند لوله‌‌‌‌های داخلی شما را تمیز کند. فیبر برای لوله گوارش مفید است. حجم زیادی ایجاد کرده و مدفوع را شل می‌‌‌‌کند و آن را به حرکت درمی‌‌‌‌آورد. یک لیوان آب آلو خشک حدود 3 گرم فیبر دارد. در دوران بارداری مقدار زیاد هورمونی که احساس آرامش می‌‌‌‌دهد بر لوله گوارش هم اثر می‌‌‌‌گذارد. غذایی را که می‌‌‌‌خورید، در دوران بارداری در لوله گوارش کندتر حرکت می‌‌‌‌کند لذا فیبر باید بخش مهمی از غذای شما باشد. حتما مقدار زیادی غذاهای فیبردار را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا لوله گوارش‌‌‌‌تان متحرک بماند.

                                                             آب آلو خشک

لوله گوارش دارای حرکت کم و مستعد یبوست، بواسیر،گاز و آروغ زدن است. به علاوه غذا هرچه بیشتر در روده بزرگ شما بماند، باکتریهای بد فرصت بیشتری برای رشد می یابند. باکتری‌‌‌‌های بد سمومی تولید می‌‌‌‌کنند که از طریق روده بزرگ جذب شده و وارد جریان خون می شود. مقداری فیبر وارد غذاهای خود کرده و شکم خود را روان نگه دارید تا روده‌‌‌‌هایتان سالم مانده و درنتیجه خودتان نیز سالم بمانید.

حتما بخوانید: خواص کنجد در دوران بارداری

واقعیت اثبات شده

آلو خشک همان آلو است که خشک شده.بعضی آلوها برای خشک شدن بهتر از دیگر آلوها هستند لذا آنها را خشک می کنند. لذا اگر دیدید جایی نوشته شده "آلوی خشک شده" شاید آن آلو خشک معمول نباشد و تقلیدی از آن باشد. لذا آلو خشک معمول را تهیه نمائید( بهتر است که آلو خشک را خریده، آب کرده و آن را مصرف کنید مترجم)

                                                                           آب آلو خشک

مواظب قند باشید


جنبه‌‌‌‌ی منفی: آب آلو خشک( فرآوری شده) دارای مقدار زیادی شکر است. یک لیوان آب آلو خشک حدود 42 گرم شکر دارد. درحالی که آب آلو خشک برای گوارش خوب است،مصرف قندهای ساده خوب نیست و باید آنها را محدود کنید. اگر هر روز غذاهایی مصرف کنید که دارای مقدار زیادی قندهای ساده است، باعث می‌‌‌‌شود قند خون‌‌‌‌تان بالا برود که این برای بدن خوب نبوده و ممکن است باعث افزایش وزن کودک گردد. بنابراین اگر شما می‌‌‌‌بینید که مصرف آب آلو خشک مقداری فیبر اضافی وارد غذاهای‌‌‌‌تان میکند به خاطر شیرینی آن حتما آن را کم مصرف کنید مثلا از روزی یک فنجان بیشتر نشود.

مادر آهن


در یک لیوان آب آلو خشک چیزی بیشتر از فیبر وجود دارد. درحقیقت آب آلو خشک منبع خوب آهن است. وقتی شما یک لیوان آب آلو خشک را نوشیدید 3 میلی‌‌‌‌گرم آهن به بدن خود اضافه کردید.بسیاری از خانم‌‌‌‌ها در دوران بارداری از کم‌‌‌‌خونی رنج می‌‌‌‌برند. کم‌‌‌‌خونی مشکلی است که نشان می‌‌‌‌دهد بدن آهن کافی ندارد و باعث می‌‌‌‌شود خون در حمل اکسیژن مشکل داشته باشد و نتیجه آن کم حالی است. اگر از کمبود انرژی رنج می‌‌‌‌برید با وارد کردن غذاهایی مانند آب آلو خشک در رژیم غذایی جذب آهن خود را افزایش دهید و با آن بر این مشکل غلبه کنید،بنابراین یک لیوان آب آلو خشک برای خود ریخته و از فیبر و آهن آن لذت ببرید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


همچنین آب آلوخشک منبع ویتامین B6،منیزیم و پتاسیم است. مصرف آب آلوخشک راه خوبی برای عبور از خستگی،یبوست و دیگر مشکلات مرتبط با گوارش دوران بارداری است.

                                                                     آب آلو خشک

غذاهایی خوشمزه


آب آلو خشک خوشمزه بوده و یکی از بهترین و آسانترین راه‌‌‌‌های وارد کردن بیشتر فیبر محلول به بدن است. بله شما می‌‌‌‌توانید روزی یک لیوان آب آلو خشک را مصرف کنید. ولی من از خوردن خود آلو خشک بیشتر لذت میبرم پس آن را با بادام به عنوان میان وعده مصرف می‌‌‌‌کنم. اگر تا به حال آلو نمی‌‌‌‌خورید از حالا به بعد آن را به برنامه غذایی‌‌‌‌تان اضافه کنید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: چاقی کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید؟ آیا میان وعده‌‌‌ای می‌‌‌خواهید که بتوانید در بیرون خانه بخورید؟ شاید این روزها وقت زیادی برای تهیه غذا نداشته باشید. درواقع بسیاری از تازه مادران به شوخی می‌‌‌گویند اگر بتوانند یک دوش بگیرند، خوشحال شده‌‌‌اند. جواب شما زردآلو است. برگه زردآلو قابل حمل بوده و میتوان آن را در کیف دستی گذاشت. زردآلو میان وعده خوبی برای ماه‌‌‌های پس از زایمان است چون دارای فیبر، آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها و آهن است که این رو

رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری زوجهای چشم به راه معمولا خود را برای تغییراتی که در مسیر والدین شدن رخ می دهد، آماده می کنند. با اینحال تغییر در روابط زناشویی اغلب آنها را غافلگیر می کند به خصوص وقتی که مرد ناشکیبا شود و زن احساس گناه کند. به نظر مسخره می آید که پدیده ای لذت بخش چون رابطه جنسی که خود باعث ادامه حیات است توسط همان حیات نوینی (جنینی که در بطن مادر در حال رشد است) که خود به وجود آورده پس زده شود.

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می شود بخصوص که سایز لباس ها کاملا عوض شده!

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟ خانم‌های باردار به طور طبیعی در مورد چگونگی رشد نوزاد خود کنجکاوند، در هر روزی از بارداری می‌خواهند بدانند کدام قسمت بدن نوزادشان رشد می‌کند و کدام عضو شروع به کار می‌کند و ...

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید