طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/03 0 نظر 193 بازدید

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

 

در بارداری آب آلو خشک بخورید!


وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.

                                                                   آب آلو خشک

آب آلو در یک نگاه


مقدار مصرف 1 فنجان( 256 گرم)           کلسیم: 3%                 کالری:182   
ویتامینA: صفر               چربی اشباع شده: صفر               ویتامین C:15%                 پروتئین:2گرم
آهن:14%              فیبر:3گرم 

حتما بخوانید: مواد معدنی مورد نیاز در دوران بارداری

لوله‌‌‌‌کشی داخلی

 


معروف است که آلو خشک می‌‌‌‌تواند لوله‌‌‌‌های داخلی شما را تمیز کند. فیبر برای لوله گوارش مفید است. حجم زیادی ایجاد کرده و مدفوع را شل می‌‌‌‌کند و آن را به حرکت درمی‌‌‌‌آورد. یک لیوان آب آلو خشک حدود 3 گرم فیبر دارد. در دوران بارداری مقدار زیاد هورمونی که احساس آرامش می‌‌‌‌دهد بر لوله گوارش هم اثر می‌‌‌‌گذارد. غذایی را که می‌‌‌‌خورید، در دوران بارداری در لوله گوارش کندتر حرکت می‌‌‌‌کند لذا فیبر باید بخش مهمی از غذای شما باشد. حتما مقدار زیادی غذاهای فیبردار را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا لوله گوارش‌‌‌‌تان متحرک بماند.

                                                             آب آلو خشک

لوله گوارش دارای حرکت کم و مستعد یبوست، بواسیر،گاز و آروغ زدن است. به علاوه غذا هرچه بیشتر در روده بزرگ شما بماند، باکتریهای بد فرصت بیشتری برای رشد می یابند. باکتری‌‌‌‌های بد سمومی تولید می‌‌‌‌کنند که از طریق روده بزرگ جذب شده و وارد جریان خون می شود. مقداری فیبر وارد غذاهای خود کرده و شکم خود را روان نگه دارید تا روده‌‌‌‌هایتان سالم مانده و درنتیجه خودتان نیز سالم بمانید.

حتما بخوانید: خواص کنجد در دوران بارداری

واقعیت اثبات شده

آلو خشک همان آلو است که خشک شده.بعضی آلوها برای خشک شدن بهتر از دیگر آلوها هستند لذا آنها را خشک می کنند. لذا اگر دیدید جایی نوشته شده "آلوی خشک شده" شاید آن آلو خشک معمول نباشد و تقلیدی از آن باشد. لذا آلو خشک معمول را تهیه نمائید( بهتر است که آلو خشک را خریده، آب کرده و آن را مصرف کنید مترجم)

                                                                           آب آلو خشک

مواظب قند باشید


جنبه‌‌‌‌ی منفی: آب آلو خشک( فرآوری شده) دارای مقدار زیادی شکر است. یک لیوان آب آلو خشک حدود 42 گرم شکر دارد. درحالی که آب آلو خشک برای گوارش خوب است،مصرف قندهای ساده خوب نیست و باید آنها را محدود کنید. اگر هر روز غذاهایی مصرف کنید که دارای مقدار زیادی قندهای ساده است، باعث می‌‌‌‌شود قند خون‌‌‌‌تان بالا برود که این برای بدن خوب نبوده و ممکن است باعث افزایش وزن کودک گردد. بنابراین اگر شما می‌‌‌‌بینید که مصرف آب آلو خشک مقداری فیبر اضافی وارد غذاهای‌‌‌‌تان میکند به خاطر شیرینی آن حتما آن را کم مصرف کنید مثلا از روزی یک فنجان بیشتر نشود.

مادر آهن


در یک لیوان آب آلو خشک چیزی بیشتر از فیبر وجود دارد. درحقیقت آب آلو خشک منبع خوب آهن است. وقتی شما یک لیوان آب آلو خشک را نوشیدید 3 میلی‌‌‌‌گرم آهن به بدن خود اضافه کردید.بسیاری از خانم‌‌‌‌ها در دوران بارداری از کم‌‌‌‌خونی رنج می‌‌‌‌برند. کم‌‌‌‌خونی مشکلی است که نشان می‌‌‌‌دهد بدن آهن کافی ندارد و باعث می‌‌‌‌شود خون در حمل اکسیژن مشکل داشته باشد و نتیجه آن کم حالی است. اگر از کمبود انرژی رنج می‌‌‌‌برید با وارد کردن غذاهایی مانند آب آلو خشک در رژیم غذایی جذب آهن خود را افزایش دهید و با آن بر این مشکل غلبه کنید،بنابراین یک لیوان آب آلو خشک برای خود ریخته و از فیبر و آهن آن لذت ببرید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


همچنین آب آلوخشک منبع ویتامین B6،منیزیم و پتاسیم است. مصرف آب آلوخشک راه خوبی برای عبور از خستگی،یبوست و دیگر مشکلات مرتبط با گوارش دوران بارداری است.

                                                                     آب آلو خشک

غذاهایی خوشمزه


آب آلو خشک خوشمزه بوده و یکی از بهترین و آسانترین راه‌‌‌‌های وارد کردن بیشتر فیبر محلول به بدن است. بله شما می‌‌‌‌توانید روزی یک لیوان آب آلو خشک را مصرف کنید. ولی من از خوردن خود آلو خشک بیشتر لذت میبرم پس آن را با بادام به عنوان میان وعده مصرف می‌‌‌‌کنم. اگر تا به حال آلو نمی‌‌‌‌خورید از حالا به بعد آن را به برنامه غذایی‌‌‌‌تان اضافه کنید.

حتما بخوانید: فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: چاقی کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان  واکنشهای جسمی در زایمان سزارین: اگر چه برای همه خانم ها سخت ترین روز، روز اول است ولی تغییرات فیزیکی طبیعی است درد زیادی را در محل شکاف روی شکمتان احساس می کنید و حرکت در رختخواب برایتان مشکل است. 

خواص نخود سبز در دوران بارداری

خواص نخود سبز در دوران بارداری

خواص نخود سبز در دوران بارداری
فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین همه ما می دانیم که عملکردهای نادرست مادران در دوران بارداری می تواند چه اثرات زیان بار و گاه جبران ناپذیری بر سلامت جسم و روان فرزندان‌شان بگذارد. اکنون این سوال مطرح می شود که عکس این موضوع هم صدق می کند. به عبارتی آیا مادران باردار می توانند با انجام  کارهای ساده بر روی سلول های مغز جنین تاثیر مثبت گذاشته و کودکی باهوش به دنیا بیاورند؟

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هجدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته هجدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

تست غربالگری در دوران بارداری

تست غربالگری در دوران بارداری

تست غربالگری در دوران بارداری پیشرفت های زیادی در امر مراقبت های دوران بارداری به دست آمده است که مهمترین آنها تست های غربالگری می باشد

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید