کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/22 0 نظر 422 بازدید

در بارداری زردچوبه بخورید!

زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

در بارداری زردچوبه بخورید!


زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است. شواهد فراوان وجود دارد که مصرف زرچوبه را به عنوان یک عامل پیش‌‌‌‌گیرنده و درمان‌‌‌‌کننده بیماری‌‌‌‌ها معرفی می‌‌‌‌کنند.

                                                    زردچوبه

زردچوبه در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری (7گرم)     کلسیم: 1%
کالری: 24    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 3%
پروتئین: 1 گرم    آهن: 11%
فیبر: 1 گرم  

حتما بخوانید: خواص نخود در بارداری 

واقعیت اثبات شده


 جای شگفتی است که کودک در هفته هجدهم شروع به شنیدن می‌‌‌‌کند و ممکن است حتی از صداهای بلند از جا بپرد. ظرف چند هفته صدای شما را می‌‌‌‌شنود. با اضافه کردن مقدار زیادی غذاهای منگنزدار مانند زردچوبه به غذاهایتان حتما حس شنوایی کودک شما به صورت عادی رشد خواهد کرد.


زردچوبه ماده غذایی خیلی خوبی برای اضافه کردن به غذاهای روزانه این دوره است.  او زردچوبه را روی همه غذاها اعم از تخم‌‌‌‌مرغ و سبزیجات می‌‌‌‌ریزد.


کار با یکدیگر 


یک قاشق غذاخوری زردچوبه حدود 3 میلی‌‌‌‌گرم آهن دارد. علاوه بر اینکه منبع ویتامین C است (تقریبا 2 میلی‌‌‌‌گرم در هر قاشق غذاخوری). این ترکیب مواد غذایی ایده آل است چون ویتامین C باعث می‌‌‌‌شود آهن در لوله گوارش جذب بدن شود.

                                                                    زردچوبه
اثر مواد معدنی 


منگنز فعال‌‌‌‌کننده آنزیم‌‌‌‌ها است و به بدن کمک می‌‌‌‌کند تا چربی‌‌‌‌ها و کربوهیدرات‌‌‌‌ها را مصرف کرده و انرژی تولید کند. منگنز برای کودک حتی مهم تر است. منگنز در رشد اسکلت و تولید هورمون جنسی کودک در حال رشد نقش دارد. جذب ناکافی منگنز در دوران بارداری می‌‌‌‌تواند خطر ابتلا به کوری و یا کری کودک را افزایش دهد. خوشبختانه اضافه کردن ادویه جاتی مانند زردچوبه به غذاها به آسانی مقدار منگنز رژیم غذایی شما را افزایش می‌‌‌‌دهد. در هر دو قاشق غذاخوری زردچوبه تقریبا یک چهارم منگنز مورد نیاز شما وجود دارد.

حتما بخوانید: فواید بابونه برای خانم های باردار


آیا در مورد کارکامین کنجکاوید؟


 کار کامین (Curcumin) یکی از بهترین مواد غذایی موجود در زردچوبه است. کارکامین به عنوان آنتی-اکسیدان، ضد ویروس و ضد قارچ عمل می‌‌‌‌کند. خاصیت ضد التهاب آن اکنون مهم‌‌‌‌ترین مشخصه موثر آن است چون تحقیقات نشان داده است التهاب باعث آسیب‌‌‌‌های زیادی در بدن می‌‌‌‌شود. کارکامین باعث سلامت سر و قلب تا انگشتان پاها می شود. 
کارکامین یک فایده بهداشتی عجیب دیگر هم دارد. مطالعات نشان داده است: کارکامین می‌‌‌‌تواند با فلزات
سنگینی مانند کادمیم (cadmium) و سرب که برای  شما و کودک‌‌‌‌تان مضرند، ترکیب شود. با ترکیب، این فلزات سنگین آن‌‌‌‌ها دیگر برای آسیب رساندن آزاد نیستند. کارکامین سمی بودن آن‌‌‌‌ها را کاهش می‌‌‌‌دهد. از این‌‌‌‌جا می‌‌‌‌فهمیم چرا کارکامین محافظ مغز بوده و خطر فلزات سنگین در مادر و کودک را کاهش می-دهد.


همه جا هست 


معمول‌‌‌‌ترین راه استفاده از زردچوبه مصرف آن در ادویه کاری است ولی به خاطر رنگ زردش در بسیاری از غذاها به عنوان رنگ دهنده هم مصرف می‌‌‌‌شود. کارکامین در غذاهایی مانند خردل، کره نباتی، پنیر فرآوری شده، کیک، نوشابه ها و شیرینی‌‌‌‌جات یافت می‌‌‌‌شود ولی حرف ما دعوت شما به خوردن غذاهای هله هوله نیست و نمی‌‌‌‌خواهیم باعث شویم کار کامین موجود در یک بریده کیک نظر شما را برای خوردن آن جلب کند. شما باید این ماده مغذی قوی را از زردچوبه افزودنی به غذاهای خوشمزه گیاهی به دست آورید.

حتما بخوانید: خواص شاهدانه در دوران بارداری


غذاهای خوشمزه

                                                                              زردچوبه
اگر مسابقه بگذارید تا در مورد یک ادویه کتابی نوشته شود این کتاب باید راجع به زردچوبه باشد. زردچوبه ادویه مورد علاقه من است. این علاقه نه تنها به خاطر فواید بهداشتی زیاد آن بلکه به خاطر مزه خیلی خوب آن است. زردچوبه در هندوستان یک ماده غذایی اصلی و ادویه‌‌‌‌ای است که به غذاهای هندی مزه مشخص می‌‌‌‌دهد. زردچوبه بخشی سس کاری است ولی این تنها اول کار است. من آن را برای هر غذایی استفاده می‌‌‌‌کنم و آخرین کشف من استفاده زردچوبه برای تهیه خاگینه و املت سبزیجات است.


واقعیت اثبات شده 


کار کامین بخش فعال زردچوبه است و به آن رنگ زرد می‌‌‌‌دهد. محققان به نتیجه رسیده نفت که کار کامین اسلحه خوبی علیه آلزایمر است.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم اموزشی: ترس کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ذرت بو داده بهترین غذای سه ماه اول بارداری

ذرت بو داده بهترین غذای سه ماه اول بارداری

ذرت بو داده بهترین غذای سه ماه اول بارداری
پف فیل را معمولا دختربچه‌ها در مهمانی‌شان به عنوان هله هوله می‌خورند ولی جزء هله هوله‌ها نیست (جز این که آ‌ن‌را در کره یا در نمک فر برید). پف فیل یکی از بهترین غذاهای سه ماهه اول بارداری است.

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی رژیم غذایی مطلوب برای خانم‌‌های شیرده، خوردن غذاهای مقوی شبیه غذاهای دوران بارداری است. اختلاف واقعی این است که شما حالا روزانه به 500 کالری اضافی نیاز دارید.غذاهای سالمی بخورید که موادغذایی موردنیاز برای خود و کودکتان را داشته باشد: پروتئین، چربی‌‌های خوب، کلسیم، آهن، دیگر موادمعدنی، ویتامین‌‌ها و آب از آن جمله‌‌اند.

بهترین غذاها برای سه ماه اول بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه اول بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه اول بارداری یادتان باشد برای داشتن دوران بارداری سالم لازم نیست روزانه مقدار زیادی کالری مصرف کنید بلکه فقط روزانه به 300 کالری اضافی نیاز دارید. آن 300 کالری مصرف کودک خواهد شد و نه صرف چاق شدن شما بنابراین نباید در مورد چاق شدن به خود بسختی بدهید و به رژیم لاغری هم نباید فکر کنید. 

هفته پنجم نوزادی

هفته پنجم نوزادی

هفته پنجم نوزادی اگر به فرزند خود شیرخشک می‌دهید، باید نوع مناسب آن را با نظر پزشک مشخص کنید. ممکن است فرزند شما نسبت به بعضی شیرخشک‌ها آلرژی داشته باشد و به دنبال خوردن شیرخشک دچار درد و ناراحتی شود.

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟

کودک را با شیر مادر یا شیر خشک تغذیه کنم؟ الان نیازی نیست در این مورد سریع تصمیم بگیرید ولی بهتر است در مورد انتخابتان خوب فکر‌کنید تا آن زمان کاملاً آماده شوید.

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری یکی از موثرترین اتفاقات درمورد سلامت روحی فرزند؛ همنشینی‌‌‌‌‌های مادر در دوران بارداری است. هر هم صحبتی و هم نفسی به اندازه خود، جنین را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همانگونه که همنشینی با خوبان، در سعادت انسان تاثیر شگرفی دارد هم صحبتی با اهلگناه یا حضور در مجلس گناه هم میتواند عاقبت ناخوشایندی برای فرزند رقم زند:

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید