قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

پس از زایمان گینوا بخورید!

پس از زایمان گینوا بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/15 0 نظر 124 بازدید

پس از زایمان گینوا بخورید!

تخم گینوا سرشار از اسید آمینه بوده و وقتی پخته شود ساختاری اسفنجی و خامه مانند دارد و دارای موادی است که میتواند به دوران پس از زایمان کمک کرده تا بدن شکل اولیه خود را بازیافته و با افسردگی مبارزه نماید. به علاوه طرز تهیه آن راحت است و میتوانید مقدار زیادی از آن را پخته و مقداری را مصرف نموده و بقیه را در یخچال بگذارید. سپس آن را با سبزیجات خام مورد علاقه خود مخلوط کرده و سالاد سرشار از ویتامین به دست آورید.

پس از زایمان گینوا بخورید!


تخم گینوا سرشار از اسید آمینه بوده و وقتی پخته شود ساختاری اسفنجی و خامه مانند دارد و دارای موادی است که میتواند به دوران پس از زایمان کمک کرده تا بدن شکل اولیه خود را بازیافته و با افسردگی مبارزه نماید. به علاوه طرز تهیه آن راحت است و میتوانید مقدار زیادی از آن را پخته و مقداری را مصرف نموده و بقیه را در یخچال بگذارید. سپس آن را با سبزیجات خام مورد علاقه خود مخلوط کرده و سالاد سرشار از ویتامین به دست آورید. شما در این دوران در کنار انجام کارهای ناخوشایندی مثل عوض کردن پوشک و یا بازی‌‌هایی که باید با کودک خود بکنید، با خوردن گینوا از یک نهار سریع، آسان و سالم بهره برده و با افسردگی پس از زایمان مبارزه خواهید کرد.

                                  گینوا
گینوا در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (185 گرم) پخته         کلسیم:3%               کالری:222
ویتامین A: صفر%            چربی اشباع شده: صفر                 ویتامین C: صفر% 
پروتئین: 8گرم             آهن:15%              فیبر: 5 گرم

حتما بخوانید: خواص شیر در دورا ن شیردهی


آنتی‌‌اکسیدان برتر را افزایش دهید.


گینوا منبع خیلی خوب منگنز و مس بوده که در دوران بازسازی و رشد، به خود و کودکتان کمک می-کنند. منگنز و مس ضریب مشترک سوپر اِکسید دیسمیوتا: (superoxide dismutase) هستند که یک آنزیم آنتی‌‌اکسیدان قوی بوده و بدن شما را در برابر آسیب‌‌های رادیکال‌‌های آزاد حفاظت میکند. در 4/1 فنجان گینوای خام ( که 4/3 یک فنجان پخته آن میشود) تقریبا نیمی از منگنز و 17% مس مورد نیاز روزانه خود را می‌‌یابید.

                                 گینوا
روی مبارزه میکند


گینوا منبع بسیار خوب روی است.روی یک ماده معدنی ضروری بوده که در بیش از 300 واکنش مختلف بدن درگیر است. آن را میتوان در گوشت کم چربی، لوبیا، آجیل‌‌ها و دانه‌‌های کاملی مانند گینوا یافت. این عامل آنتی‌‌اکسیدان و ضد التهاب مهم به بازسازی بدن کمک کرده و برای رشد و تکامل کودک جنبه حیاتی دارد.


مهم‌‌تر از این، روی برای ماه‌‌های پس از زایمان مفید بوده و با افسردگی مبارزه میکند. روی در متبولیسم اسیدهای چرب امگا3 نقش دارد. اسیدهای چرب امگا3 چربی اصلی مغز شما هستند و مصرف مقادیر زیاد امگا3 در غذاها با کاهش میزان افسردگی پس از زایمان مرتبط است. خوردن ماهی راه خوبی برای مصرف امگا3ها است ولی روی را فراموش نکنید و گینوا میل کنید.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


غذاهای خوشمزه


گینوا یکی از آن غذاهایی است که همیشه اشتباه میشود. هرکسی فکر میکند گینوا یک غله است و هرکسی آن را مانند غله مصرف میکند ولی غله نیست و نوعی تخم است. به هرحال مشکلی نیست. در قدیم می‌‌گفتند اگر شکل غله است و کارش هم مثل غله است، همان است. به هرحال مهم این است که گینوا را چگونه میخورید. میتوانید با آرد درست کرده، سوپ درست کرده یا مانند غلات صبحانه مصرف کنید. کارشناس و مولف برجسته غذاهای طبیعی ریکاوود (Rebecca wood) میگوید: 2 فنجان گینوا خشک تا مدت 15 دقیقه آب پز کنید. تقریبا به 3 فنجان پخته تبدیل شده و آنگاه مانند برنج بخورید. او میگوید گینوا مانند برنج به درد همه غذایی میخورد. (ولی به نظر من خیلی بهتر از برنج است) و میتواند جایگزین برنج گشته یا به عنوان یک غذای جنبی مصرف شود.

                                 گینوا
سرشار از فیبر


موقعی که غلات فرآوری میشوند، ویتامین‌‌ها و موادمعدنی خود مانند روی،سلنیوم و ویتامین B6 خود را از دست می‌‌دهند که بدن شما حالا به همه آنها نیاز دارد. غذاهای درست شده با دانه‌‌های فرآوری شده(مانند نان سفید) از فیبر تهی هستند. گینوا خوشبختانه دانه کامل است یعنی همه موادغذایی آن از جمله فیبر دست نخورده است. درحقیقت، در یک فنجان گینوا پخته بیش از 5 گرم فیبر وجود دارد که حدود 20% نیاز روزانه شما است.


غذا و خلق و خوی


احتمالا شنیده‌‌اید که غذا بر خلق و خوی شما تاثیر میگذارد. این مطلب درست است. آنچه میخورید به احساس شما اثر میگذارد. بسیاری از مردم می‌‌دانند که موقع گرسنگی بدخلق، زودرنج، و حتی افسرده میشوند. حتی بعضی غذاها میتواند شما را بدخلق کنند. خوردن غذاهای چرب شما را بی‌‌حال و خسته میکنند. غذا بر احساس اثر دارد.

                                                                 گینوا

وقتی می‌‌کوشید غذاهایی بخورید که اخلاقی خوب داشته و یا این که از افسردگی پس از زایمان دوری کنید حتما روی غذاهای سالم تکیه کنید. فیبر خصوصا خیلی مفید است. غذاهای دارای فیبر زیاد باعث میشود، احساس قناعت و شادی نمایید. گینوا و دیگر غذاهای دارای دانه کامل منابع خوب فیبر بوده و به شما احساس خوب داده و روحیه‌‌تان را بالا می‌‌برند.

حتما بخوانید: خواص شوید در دوران شیردهی


گینوا


گینوا یک گیاه با قدمت 5000 ساله است که در آمریکای جنوبی می‌‌روید. این گیاه دارای برگ و دانه می‌‌باشد(مانند برنج و گندم) که هردوی آن قابل خوردن است. دانه‌‌های آن از برنج زود هضم‌‌تر بوده و دارای ارزش غذایی زیادی است. از سوی سازمان ملل، باتوجه به اهمیت و ارزش غذایی گینوا سال 2013 را سال بین‌‌المللی گینوا نام‌‌گذاری کرده است. 

                                                                       گینوا
در ایران هم درباره این گیاه تحقیق چندانی صورت نگرفته است. ولی کارهایی کوچکی برای کشت آن انجام شده است.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید؟ آیا میان وعده‌‌‌ای می‌‌‌خواهید که بتوانید در بیرون خانه بخورید؟ شاید این روزها وقت زیادی برای تهیه غذا نداشته باشید. درواقع بسیاری از تازه مادران به شوخی می‌‌‌گویند اگر بتوانند یک دوش بگیرند، خوشحال شده‌‌‌اند. جواب شما زردآلو است. برگه زردآلو قابل حمل بوده و میتوان آن را در کیف دستی گذاشت. زردآلو میان وعده خوبی برای ماه‌‌‌های پس از زایمان است چون دارای فیبر، آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها و آهن است که این رو

تقویت هوش کودکان زیر دو سال

تقویت هوش کودکان زیر دو سال

هوش بالای کودک آرزوی هر پدر و مادریه اما آیا هر پدر و مادری برای این امر مهم آماده هستن؟ ظرفیت هوش کودک قابل افزایش هست راز افزایش هوش کودک

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری رشد سریع کودک در سه ماهه آخر بدین معناست که برای کودک جای کمتری برای هر فعالیتی وجود دارد و باعث ایجاد واکنشهایی می شود:
• کمردرد. هر چه دوران بارداری پیش می رود کمردرد بیشتر می شود. علت آن این است که این بدن از وضعیت طبیعی خود خارج می شود و برای جادادن شکم انحنای ستون مهره ها بیشتر می شود زیرا ماهیچه هایی که به طور طبیعی کمر را صاف نگه می دارند، نرم می شوند. ب

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید

اسیدهای چرب امگا 3  درمان افسردگی پس از زایمان

اسیدهای چرب امگا 3 درمان افسردگی پس از زایمان

اسیدهای چرب امگا 3  درمان افسردگی پس از زایمان اسیدهای  چرب امگا3 "چربی‌‌‌‌های شادی بخش" و "هدیه دریا" نامیده میشوند. مغز به طور طبیعی دارای مقدار زیادی از یک نوع اسید چرب امگا3 به نام اسید دوکوساهگزاانوئیک (DHA) است. وقتی مغز مقادیر زیادی از این چربی خوب را داشته باشد، به طور مطلوب کار کرده و به شما روشنی ذهن و خلق و خوئی سالم خواهد داد.
محققان توانسته‌‌‌‌اند ارتباط مصرف این چربی‌‌‌‌های سالم را با افس....

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟ رو به سیزی بیاورید. کاهو هرچه پررنگ‌‌تر باشد بهتر است. کاهو به خاطر فواید برگ‌‌های سبز تیره‌‌اش برای میز شام مردم شمال آمریکا دارد محبوبیت بیشتری پیدا می‌‌کند. یک فنجان کاهو که به عنوان سالاد میل شود دارای حدود 2000 واحد بین‌‌المللی ویتامین A، 12 میلی‌‌گرم ویتامین ، بیش از نیمی از ویتامین K مورد نیاز شما و تقریبا 700 میکروگرم فولات و 5/0میلی‌‌گرم آهن است.
 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید