طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/19 0 نظر 44 بازدید

رویاهای دوران بارداری

اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

رویاهای دوران بارداری


اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

رویاهای بارداری


  فراموش کردن کودک

در خواب می بینید که به خواب عمیق فرو رفته اید و به کودکتان شیر نداده اید و یا فراموش کرده اید که او یک کودک است و ناگهان متوجه می شوید که یک نوجوان با کهنه کثیف در گهواره خوابیده است. دیدن چنین صحنه هایی در خواب طبیعتا باعث نگرانی و اضطراب در مورد مادر شدن می شود. 

حتما بخوانید: دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری


گم کردن کودک.

گاهی اوقات خانم ها خواب می بینند که کودکشان مرده است و یا اینکه خواب می بینند وقتی از خواب بیدار می شوند دیگر باردار نیستند و بارداری یک رؤیا بیش نبوده است. این یک آرزو نیست که خواب می بینند. بلکه اینگونه رؤیاها معمولاً افکار شما را بعد از دوران بی بچگی، یا در مورد زایمان یعنی زمانی که جنین بعد از مدتی طولانی که در بدن شما رشد کرده است، بدن شما را ترک می کند، نشان می دهد. هر مادری بهترین ها را برای کودکش می خواهد. بنابراین چنین کابوسهایی راهی برای بیرون کردن ترسهای ناشی از اتفاقات بدتر و آمادگی روحی خودتان نیز می باشد.

دوران بارداری


 کنترل اجاق گاز

بسیاری از خانم ها خواب می بینند که پزشک، همسر یا خودشان جنین را برای کنترل وضعیت سلامتی و سایز از شکمشان برداشته و دوباره آن را با سروصدا (مانند گذاشتن سینی شیرینی در فر تا کمی دیگر بپزد) سرجایش می گذارد. اینگونه خوابها نشان میدهند که ذهن مادر با افکار در مورد سلامتی کودک اشغال است. 

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


 کودک مانند یک قورباغه. شاید به علت اینکه در ساعات بیداری غالباً کودک به عنوان یک موجود زنده کوچک تصور می شود (نه به صورت یک انسان)، در خواب بیشتر به صورت اشکال حیوانی دیده می شود. در اوایل بارداری کودک به شکل یک بچه قورباغه یا ماهی و در اواخر بارداری به شکل پستانداران بزرگتر مانند توله سگ و بچه گربه حتی سگ ، خوک یا یک گاو در خواب دیده می شود! چنین تصویرهایی به این معنا نیست که شما ترجیح می دهید به جای یک کودک یک حیوان دست آموز داشته باشید. اینها انعکاس تلاش شما را برای تجسم زندگی در درونتان است که گاهی اوقات انتزاعی به نظر می رسند. 

دوران بارداری


متلاشی شدن زندگی مشترک

خوابهایی که در مورد اختلاف بین شما و همسرتان دیده می شود، خواه کودک به عنوان یک شخصیت وجود داشته باشد یا خیر نشانه نگرانی در مورد نقش کودک در روابط شما و همسرتان می باشد. اینها نگرانیهای طبیعی در مورد فشارهای اجتناب ناپذیری هستند که حتی صمیمی ترین زوجها در انتظار آنها می باشند.

حتما بخوانید: خطر دیابت بارداری برای جنین


توصیه های مفید برای آرامش بیشتر در خانه


سعی کنید هر روز سه مورد یا بیشتر از موارد زیر را انجام دهید. 


    پاهایتان را بالا بگذارید و با کودکتان صحبت کنید. 
    چرت کوتاه بزنید. 
    از زیر جارو زدن و گردگیری خانه در بروید. 
    در وان حمام کنید و از صابونها و روغنهای خوشبو استفاده کنید. 
    روی کاناپه دراز بکشید و به موسیقی مورد علاقه تان که سالها گوش نکرده اید، گوش کنید. 

دوران بارداری


    برای صرف غذا به رستوران بروید. 
    به پیاده روی بیشتر از کارهای دیگرتان اهمیت دهید.
     شیر بستنی برای خودتان درست کنید. 
    افکار و رؤیاهای خود را یادداشت کنید. 

حتما بخوانید: حالات شایع سه ماه سوم دوران بارداری


    موهایتان را مرتب نگهدارید. 
    با لوسیونهای مرطوب کننده به آرامی شکمتان را ماساژ دهید. 
    گلهای تازه بخرید.


آیا حقیقت دارد که اگر کودک دختر باشد شکم پایین تر است؟

یا اگر پسر باشد پوست تیره تر می گردد؟ یا اگر دختر باشد صورت چاق تر می شود؟ یا اگر پسر باشد اگر یک سوزن نخ روی شکم بگذارید حرکت نمی کند؟

دوران بارداری

 

یا اگر... هیچکدام از این نقل قولها از ارزش علمی برخوردار نیستند و اگر از خانم های زیادی این سؤالات را بپرسید، هیچکدام واقعیت ندارند، آزمایش کروموزوم جنین (مانند آزمایش CVS یا آمنیوسنتز) و یا مشاهده اندام تناسلی او از طریق سونوگرافی تنها راههای مطمئن برای تعیین جنسیت کودک قبل از تولد هستند. حتی سونوگرافی هم ممکن است اشتباه کند، همانطور که صورت والدین متعجب در اتاق زایمان این مسأله را تصدیق می کند.

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی : تماشای تلویزیون در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دردوران بارداری بوقلمون بخورید

دردوران بارداری بوقلمون بخورید

دردوران بارداری بوقلمون بخورید طبق نظر فدراسیون ملی بوقلمون امریکا در آمریکایی تقریبا در سال 11کیلو بوقلمون می‌‌خورد. ما می‌‌دانیم که شما هنوز از وجود بنیاد ملی بوقلمون تعجب می‌‌کنید ولی مطلب اینجاست که وقتی شما باردار هستید باید مقداری بوقلمون بخورید. بوقلمون منبع پروتئین است که چربی اش کم بوده و مملو از مواد غذایی سودمند برای شما و کودک در حال رشد شما است. فقط 28 گرم آن حدود 60 درصد پروتئین مورد نیاز شما را تامین می‌‌کند.

دلایل حاملگی خارج از رحم

دلایل حاملگی خارج از رحم

دلایل حاملگی خارج از رحم  در موارد نادر، تخمک بارور شده جایی در خارج از رحم، معمولا در لوله های رحم لانه گزینی و شروع به رشد می کند. (جایگزینی در حفره شکمی و تخمدانها هم امکان دارد ولی خیلی نادر است) نتیجه آزمایش حاملگی مثبت و در آغاز همه علائم بارداری طبیعی ظاهر می شود. بعد از چند هفته جنین بزرگتر از حدی می شود که لوله های رحم بتوانند آن را در خود جای دهند. خانم باردار ممکن است احساس درد ناگهانی بکند و بعد خونریزی واژینال و حالت بیهوشی به او دست دهد

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم جنین را دیده‌اند که هم شاد می‌شود ، هم غمگین می‌شود . و در صورتش و حرکات  بدنش هم نشانه‌های شادی و شکفتگی و هم علائم درد  و در خود فرورفتگی دیده می‌شود .

ماهی تیلاپیا در بارداری

ماهی تیلاپیا در بارداری

ماهی تیلاپیا در بارداری آیا خوردن ماهی در دوران بارداری ضرر ندارد؟ نگرانی‌‌‌‌های زیاد در مورد جیوه چطور وقت آن رسیده است که بر روی اسطوره خطر مصرف ماهی و جیوه خط بطلان بکشیم. کارشناسان دانشگاه بریشش کلمبیا در سال 2007 ضمن کنفرانسی در تورنتو - آنتاریو، گزارش دادند فواید خوردن ماهی در دوران بارداری هر خطری را تحت الشعاع خود قرار می دهد.
 

راه کار افزایش ضریب‌هوشی کودک

راه کار افزایش ضریب‌هوشی کودک

ضریب‌هوشی کودک شاید به‌عنوان والدین کودکان سه تا هشت ساله فکر کنید، تمام تلاش‌ خود را برای رشد ذهنی فرزندان‌تان انجام داده‌اید؛ از هنگام نوزادی برای‌شان کتاب خوانده‌اید، سرگرمی‌های فکری و اسباب‌بازی‌های ذهنی برای‌شان تهیه کرده‌اید. آن‌ها را با کتاب‌خانه آشنا کرده‌اید و اکنون هم دریک مدرسه خوب درس می‌خوانند. اما آیا باید از این پس خیال‌تان راحت باشد؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟ در فیلمها زایمان بطور شگفت آور و آشکاری شروع می شود. خانم ناگهان شکمش را می گیرد و به شوهرش میگوید وقتش رسیده است و با این خبر او را به هیجان می آورد. در زندگی واقعی مخصوصاً برای مادرانی که برای بار اول بارداری را تجربه می کنند صحنه زایمان خیلی کندتر آشکار می شود. اگر تا بحال زایمان را تجربه نکرده باشید چگونه آغاز آن را تشخیص می دهید؟ خوشبختانه بدن شما چندین علامت ایجاد می کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید