قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/19 2 نظر 120 بازدید

رویاهای دوران بارداری

اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

رویاهای دوران بارداری


اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

رویاهای بارداری


  فراموش کردن کودک

در خواب می بینید که به خواب عمیق فرو رفته اید و به کودکتان شیر نداده اید و یا فراموش کرده اید که او یک کودک است و ناگهان متوجه می شوید که یک نوجوان با کهنه کثیف در گهواره خوابیده است. دیدن چنین صحنه هایی در خواب طبیعتا باعث نگرانی و اضطراب در مورد مادر شدن می شود. 

حتما بخوانید: دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری


گم کردن کودک.

گاهی اوقات خانم ها خواب می بینند که کودکشان مرده است و یا اینکه خواب می بینند وقتی از خواب بیدار می شوند دیگر باردار نیستند و بارداری یک رؤیا بیش نبوده است. این یک آرزو نیست که خواب می بینند. بلکه اینگونه رؤیاها معمولاً افکار شما را بعد از دوران بی بچگی، یا در مورد زایمان یعنی زمانی که جنین بعد از مدتی طولانی که در بدن شما رشد کرده است، بدن شما را ترک می کند، نشان می دهد. هر مادری بهترین ها را برای کودکش می خواهد. بنابراین چنین کابوسهایی راهی برای بیرون کردن ترسهای ناشی از اتفاقات بدتر و آمادگی روحی خودتان نیز می باشد.

دوران بارداری


 کنترل اجاق گاز

بسیاری از خانم ها خواب می بینند که پزشک، همسر یا خودشان جنین را برای کنترل وضعیت سلامتی و سایز از شکمشان برداشته و دوباره آن را با سروصدا (مانند گذاشتن سینی شیرینی در فر تا کمی دیگر بپزد) سرجایش می گذارد. اینگونه خوابها نشان میدهند که ذهن مادر با افکار در مورد سلامتی کودک اشغال است. 

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


 کودک مانند یک قورباغه. شاید به علت اینکه در ساعات بیداری غالباً کودک به عنوان یک موجود زنده کوچک تصور می شود (نه به صورت یک انسان)، در خواب بیشتر به صورت اشکال حیوانی دیده می شود. در اوایل بارداری کودک به شکل یک بچه قورباغه یا ماهی و در اواخر بارداری به شکل پستانداران بزرگتر مانند توله سگ و بچه گربه حتی سگ ، خوک یا یک گاو در خواب دیده می شود! چنین تصویرهایی به این معنا نیست که شما ترجیح می دهید به جای یک کودک یک حیوان دست آموز داشته باشید. اینها انعکاس تلاش شما را برای تجسم زندگی در درونتان است که گاهی اوقات انتزاعی به نظر می رسند. 

دوران بارداری


متلاشی شدن زندگی مشترک

خوابهایی که در مورد اختلاف بین شما و همسرتان دیده می شود، خواه کودک به عنوان یک شخصیت وجود داشته باشد یا خیر نشانه نگرانی در مورد نقش کودک در روابط شما و همسرتان می باشد. اینها نگرانیهای طبیعی در مورد فشارهای اجتناب ناپذیری هستند که حتی صمیمی ترین زوجها در انتظار آنها می باشند.

حتما بخوانید: خطر دیابت بارداری برای جنین


توصیه های مفید برای آرامش بیشتر در خانه


سعی کنید هر روز سه مورد یا بیشتر از موارد زیر را انجام دهید. 


    پاهایتان را بالا بگذارید و با کودکتان صحبت کنید. 
    چرت کوتاه بزنید. 
    از زیر جارو زدن و گردگیری خانه در بروید. 
    در وان حمام کنید و از صابونها و روغنهای خوشبو استفاده کنید. 
    روی کاناپه دراز بکشید و به موسیقی مورد علاقه تان که سالها گوش نکرده اید، گوش کنید. 

دوران بارداری


    برای صرف غذا به رستوران بروید. 
    به پیاده روی بیشتر از کارهای دیگرتان اهمیت دهید.
     شیر بستنی برای خودتان درست کنید. 
    افکار و رؤیاهای خود را یادداشت کنید. 

حتما بخوانید: حالات شایع سه ماه سوم دوران بارداری


    موهایتان را مرتب نگهدارید. 
    با لوسیونهای مرطوب کننده به آرامی شکمتان را ماساژ دهید. 
    گلهای تازه بخرید.


آیا حقیقت دارد که اگر کودک دختر باشد شکم پایین تر است؟

یا اگر پسر باشد پوست تیره تر می گردد؟ یا اگر دختر باشد صورت چاق تر می شود؟ یا اگر پسر باشد اگر یک سوزن نخ روی شکم بگذارید حرکت نمی کند؟

دوران بارداری

 

یا اگر... هیچکدام از این نقل قولها از ارزش علمی برخوردار نیستند و اگر از خانم های زیادی این سؤالات را بپرسید، هیچکدام واقعیت ندارند، آزمایش کروموزوم جنین (مانند آزمایش CVS یا آمنیوسنتز) و یا مشاهده اندام تناسلی او از طریق سونوگرافی تنها راههای مطمئن برای تعیین جنسیت کودک قبل از تولد هستند. حتی سونوگرافی هم ممکن است اشتباه کند، همانطور که صورت والدین متعجب در اتاق زایمان این مسأله را تصدیق می کند.

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی : تماشای تلویزیون در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

در هفته اول بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته اول بارداری و نکات مهم درباره نخستین روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نکات بارداری چند قلویی

نکات بارداری چند قلویی

نکات بارداری چند قلویی در قدیم پزشکان به مادرانی که دوقلو باردار بودند، توصیه می‌کردند که از هفته‌ی 24 تا 28 به بعد، بیشتر در رختخواب بمانند و استراحت کنند. اما اطلاعات و آمار نشان می‌دهد که احتمال زایمان زودرس در زنانی که استراحت مطلق می‌کردند و همچنین کم وزنی نوزادان این زنان، نسبت به دیگران به هیچ وجه کمتر نشده است

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری بالاخره جنین مراحل آمادگی برای به دنیا آمدن را پشت سر می گذارد و مادر سازگاری بیشتری با بارداری پیدا کرده است

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری وقت آن رسیده است که فنجان قهوه‌‌‌تان را کنار بگذارید. با تحقیقات جدیدی که نشان می‌‌‌دهد قهوه آثاری منفی بر بارداری دارد، نگرانی‌‌‌ها در مورد خطر مصرف آن در این دوران دارد، افزایش می‌‌‌یابد. مشکل‌‌‌ترین بخش مرتبط با قهوه نیز همین است. چون قهوه هم مانند قندهای مصنوعی ممکن است در بسیاری از منابع غذایی پنهان باشد و ما متوجه آن نباشیم. این منابع غذایی عبارتند از: اسپرسو، شکلات داغ، بستنی قهوه‌‌‌دار، نوشابه‌‌‌های .....

خواص پیاز کوهی در دوران بارداری

خواص پیاز کوهی در دوران بارداری

خواص پیاز کوهی در دوران بارداری مقداری پیاز کوهی خرد شده را روی غذای خود ریخته و از مواد مغذی آن همچون، ویتامین، فولات و آهن در دوران بارداری لذت ببرید. در حقیقت این پیازهای سبز کوچک با طعم معتدل از نظر غذایی جدا دست کم گرفته شده‌‌‌اند. پیازکوهی اگر به عنوان مخلفات غذا به آن نگاه شود، می‌‌‌تواند مورد توجه قرار گیرد. پیاز کوهی تیامین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، فسفر، روی، ویتامین A ویتامین C، ریبوفلاوی ویتامین B6، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، مس و منگنز است.

آداب غذا خوردن در دوران بارداری

آداب غذا خوردن در دوران بارداری

آداب غذا خوردن در دوران بارداری
نخستین نکته برای رعایت دستورهای بهداشتی درباره خوردن، توجه به این حقیقت لازم است که در نظام آفرینش "خوردن" ابزاری برای زندگی است نه آنکه زندگی ابزاری برای خوردن، چنان که در حکمتی منسوب به امام علی آمده است:

نظرات

نرجس مهاجر
۱۳۹۷/۱۱/۰۶۰۰
پاسخبا سلام با تصویر سازی که جناب سلیمانی در بسته و صفحات دانلودی شان فرمودند چهره فرزندم خیلی ناز شده جوریه که هرکی میبینه میگه چقد خوشگله بچتون چرا به هیچ کدومتون نبرده واقعا عالی بود تشکر
کیمیا مرادی
۱۳۹۷/۱۱/۰۶۰۰

درود وسپاس از همراهی شما دوست عزیز بابت اطلاع رسانی متشکرم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید