قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

آیا بعد از زایمان احساس بی حالی می کنید؟

آیا بعد از زایمان احساس بی حالی می کنید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/15 0 نظر 110 بازدید

آیا بعد از زایمان احساس بی حالی می کنید؟

اگر قبلا عمل جراحی انجام داده باشید، میدانید که چقدر خسته‌کننده است. زایمان برای بعضی خانم‌ها شامل جراحی سزارین میشود. تصور کنید عمل جراحی چقدر خستگی با خود داشته و حالا مراقبت از نوزاد هم به آن اضافه می‌شود.برای بعضی از خانم‌ها تصور اینها آنقدر مشکل است که به احساس افسردگی می‌انجامد.
 

آیا بعد از زایمان احساس بی حالی می کنید؟


اگر قبلا عمل جراحی انجام داده باشید، میدانید که چقدر خسته‌کننده است. زایمان برای بعضی خانم‌ها شامل جراحی سزارین میشود. تصور کنید عمل جراحی چقدر خستگی با خود داشته و حالا مراقبت از نوزاد هم به آن اضافه می‌شود.برای بعضی از خانم‌ها تصور اینها آنقدر مشکل است که به احساس افسردگی می‌انجامد.

                                    احساس بی حالی پس از زایمان
واقعیت اثبات شده


بعضی داروهای تجویزی و همچنین گیاهان برای زمان شیردهی خوب نیستند لذا قبل از مصرف هر دارو یا گیاهی با پزشک خود صحبت کنید.
حتی اگر به جراحی نیاز نداشته باشید خود زایمان شما را بی‌رمق می‌کند. کمبود انرژی بهترین‌های ما را بداخلاق و افسرده می‌سازد و متاسفانه خستگی بخش عمده هفته‌های اول پس از زایمان است. خوب خوابیدن خستگی را برطرف میکند ولی این روزها این هم کم پیدا می‌شود. راه دیگر این است که غذاهای انرژی‌زا مانند قارچ بخورید که دارای انواع ویتامین B است.

حتما بخوانید: خواص شیر در دوران شیردهی


همچنانکه خواب کودکتان کم‌کم عادی میشود شما هم خواهید توانست بیشتر بخوابید ولی احتمالا هنوز از مقداری خستگی رنج خواهید برد و تعجب‌آور هم نیست چون مدت زیادی که درگیر مشکلات بوده‌اید. خستگی طولانی ممکن است در اثر کمبود آهن هم باشد. خوردن میوه‌هایی همچون زردآلو که سرشار از آهن است، میتواند به شما کمک کند. 


برنامه‌غذایی پس از زایمان به اندازه برنامه دوران بارداری اهمیت دارد. بدن شما سخت می‌کوشد تا شیر تولید کرده و رحم شما را جمع و جور کند و همه ارگان‌های شما را مجددا هماهنگ کرده و عضلات و پوست کشیده شده را مرمت نماید. همچنانکه کودک بزرگتر و سنگین‌تر میشود برای حممل او عضلات قوی‌تری میخواهید و تحمل بیشتری لازم است تا با او هماهنگ شوید. بنابراین به جای نگرانی در مورد وزن در این دوران به خوردن غذاهای سالم و متوازن ادامه دهید. خصوصا اجازه ندهید نگرانی در مورد وزن باعث شود از غذاهای چرب خوب مانند آووکادو، روغن، زیتون و ماهی غافل بمانید. یادتان باشد بعضی چربی‌ها برایتان خوب است و این چربی‌های موجود در غذاها کمک می‌کنند تا ویتامین‌های محلول در چربی مانند ویتامین A، E، D، K جذب شوند. شما در چند ماه آینده که بدنتان به آهستگی به حالت پیش از بارداری برمی‌گردد، به این ویتامین‌ها نیاز خواهید داشت.

                                         احساس بی حالی پس از زایمان
چه چیزی باید به آنها بدهید؟


بسیاری از خانم‌ها همچنان که کودکشان بزرگتر میشود، نگران میشوند نکند مادر خوبی نباشند! بخشی از این نگرانی تهیه کردن غذای مناسب برای اوست و بله! کودک شما دارد کم‌کم به بزرگسال تبدیل میشود و در هر مرحله از رشد، نیازهای غذایی او نیز تغییر می‌کند.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


الگوی رشد کودک در شش ماهه اول زندگی همانند سه ماهه آخر جنینی اوست.( به فصل سوم نگاه کنید، بخش بهترین غذاهای سه ماهه سوم). فصل ششم که از صفحه 240 شروع شده، غذاهای دوران شیردهی را مورد صحبت قرار داده و روی نیازهای غذایی تا 6ماهگی تاکید کرده است. اگر میخواهید بدانید به کودک درحال رشد خود چه غذاهایی بدهید یادتان باشد او مانند قبل به رشد خود ادامه می-دهد.مغز او تکامل یافته، استخوان‌های او رشد کرده و سیستم ایمنی او هم تکامل می‌یابد. پس همان غذاهایی را که در دوران بارداری می‌خورید، می‌توانند پایه و اساس غذاهای سالم کودک درحال رشد شما باشند. قبلا شیر و دیگر لبنیات از آغاز دوره بارداری تا پایان دوره شیردهی، بخش مهمی از غذاهای شما بودند. جای تعجب ندارد که همین شیر برای کودکان هم اهمیت دارد. مطالعه‌ای بر روی کودکان زیر 5 سال تا نوجوانان 17 سال نشان داده است: آن‌هایی که ظهرها شیر می‌نوشیدند در مقایسه با آنهایی که ظهرها شیر می‌نوشیدند در مقایسه با کودکانی که نوشابه، آب میوه یا میوه می‌خوردند جذب روزانه کلسیم‌شان به اندازه یا بیشتر از مقدار توصیه شده بود. در برنامه غذایی کودک خود مقداری شیر بگنجانید و خودتان هم در دوران پس از زایمان و شیردهی شیر مصرف می‌کنید تا مطمئن شوید کلسیم موردنیاز خود را به دست آورده‌اید. با متخصص اطفال صحبت کنید تا ببینید بهتر است چه غذاهایی را برای مراحب مختلف رشد کودک خود انتخاب کنید.

                                            احساس بی حالی پس از زایمان
تا زمانی که کودک هنوز کوچک است یافتن غذاهای مختلفی که به رشد او کمک کند، کاری آسان است ولی همچنان که بزرگ‌تر شده و وقت خود را بیشتر در مهدکودک یا دبستان می‌گذراند، کنترل کردن غذای او مشکل‌تر میشود. اینجاست که بعضی مادرها می‌پرسند آیا هنوز هم باید به کودک مولتی ویتامین بدهند. البته باید این موضوع را با متخصص اطفال درمیان بگذارید ولی تحقیقات نشان میدهد این کار خوبی است.


مطالعه‌ای که در مجله آرشیو داروهای کودکان و بزرگسالان منتشر شد نشان داد: تقریبا یک سوم کودکان 2 تا 17 ساله ایالات متحده یک مولتی ویتامین یا دیگر ویتامین‌ها یا مکمل‌های موادمعدنی مصرف می-کنند. جای تاسف است که آنها دریافتند کودکانی که بیشترین نیاز را داشتند، کمترین مکمل را دریافت می‌کردند. اطلاعات استفاده شده در این گزارش از " بررسی معاینات تغذیه و سلامت ملی" استخراج شده است و همچنین نشان میدهد بسیاری از کودکان و نوجوان مقدار ویتامین E، C، A، و همچنین کلسیم و منیزیم توصیه شده را مصرف نمی‌کنند. یک مولتی ویتامین روزانه ارزان و خوب میتواند این شکاف غذایی را پر کند.

حتما بخوانید: خواص شوید در دوران شیردهی


کمک به کودکان نق نقو


اگر کودک شما سر غذاخوردن مشکل‌پسند بوده نق نق میکند، نترسید! ما در این کتاب انواع زیادی از غذاهای سالم را شناسایی کرده‌ایم که برای راضی کردن کودکتان مناسب هستند.برای مثال اگر کودک از گوشت بدش می‌آید بخش منابع جایگزین پروتئین مانند ارده، عدس، شیر و پنیر را دوباره بخوانید. ما قبلا گزینه‌های زیادی را مطرح کرده‌ایم که به علاقه‌های غذایی کودک کمک می‌کنند.

                                                           احساس بی حالی پس از زایمان

واقعیت اثبات شده


همان غذایی که برای دوران جنینی شیرخواری کودک خوب بودند، برای دوره‌های بعد مانند نوجوانی هم خوب هستند.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟ "من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 
•    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید ر

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین

10 توصیه برای 10 برابر شدن هوش جنین همه ما می دانیم که عملکردهای نادرست مادران در دوران بارداری می تواند چه اثرات زیان بار و گاه جبران ناپذیری بر سلامت جسم و روان فرزندان‌شان بگذارد. اکنون این سوال مطرح می شود که عکس این موضوع هم صدق می کند. به عبارتی آیا مادران باردار می توانند با انجام  کارهای ساده بر روی سلول های مغز جنین تاثیر مثبت گذاشته و کودکی باهوش به دنیا بیاورند؟

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری معمولاً خانم‌ها پس از این‌که متوجه شدند که باردار هستند، تمامی فکر خود را در ارتباط برقرار کردن با فرزندشان، معطوف به روزها و هفته‌های بعد از تولد می‌کنند، در حالی که برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد، لازم است از همان دوران بارداری اقدام شود. مادران می‌توانند با یاد گرفتن رفتارهای دلبستگی مانند صحبت کردن، لمس، تمرکز و توجه به جنین، تعامل بهتر و مؤثرتری با او داشته باشند. 

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت اول

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت اول

  8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند  میگویند میلیون‌ها میلیون از اسپرم‌ها به طرف دهانه رحم حرکت می‌کنند و تخمک را هدف قرار می‌دهند، ولی فقط یکی از آن‌ها (یا دوتا) پیروز می‌شود و به او اجازه داده می‌شود که نزدیک شود!...  چگونه و چرا تخمک این اسپرم را دیگری را جذب نمی‌کند؟... چگونه این مسابقه پایان می‌یابد؟...چه کسی پبروز است؟

مدت زمان  مناسب شیردهی چقدر است؟

مدت زمان مناسب شیردهی چقدر است؟

مدت زمان  مناسب شیردهی چقدر است؟ سال‌‌‌ها است که در مورد زمان از شیر گرفتن کودک و غذاخور کردن او بحث می‌‌‌شود. در سال 2001 یک گروه کارشناسان مشاوره در سازمان بهداشت جهانی به این نتیجه رسیدند که وارد کردن غذاهای مکمل به غذای کودک بعد از شش ماهگی هم برای مادر و هم برای کودک چندین فایده دارد.
در کشورهای در...

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی کلم پیچ برای خود، کودک‌‌‌‌‌تان- و چه باور کنید و چه نکنید- برای سینه‌‌‌‌‌هایتان خوب است. برگهای کلم که موادغذائی خوبی دارند انتخاب خوبی برای زمان شیردهی می‌‌‌‌‌باشند ولی می‌‌‌‌‌توانید برگ‌‌‌‌‌های کلم را مستقیما هم مورد استفاده قرار دهید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید