قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

آموزش مسائل جنسی به کودکان

 آموزش مسائل جنسی به کودکان
چکیده این محصول : انتشار : 1395/12/11 0 نظر 3,610 بازدید

آموزش مسائل جنسی به کودکان یکی از مسائل مهمی است که والدین امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آیا شما تا کنون درباره مسائل جنسی و آموزش‌های درست آن با کودکتان صحبت کرده‌اید؟

آموزش مسائل جنسی به کودکان با راه کارهای صحیح

آموزش مسائل جنسی به کودکان با راه کارهای درست یکی از وظایف اصلی شماست. شما به عنوان والدینی که اولین مربی فرزندتان هستید باید بدانید که چگونه مسائل تربیتی و آموزشی را به او بیاموزید که این آموزش‌ها مطابق نیز با سن او هماهنگ باشد. زیرا درک برخی مسائل در سنین پایین برای کودکان کمی دشوار است و باید در حد درک و فهم او بازگو شود. اگر شما بتوانید با عملکرد ذهنی او آشنا باشید حتما می‌توانید پیچیده‌ترین مسائل را به او بیاموزید.

حتما بخوانید: 4 روش فرزندپروری


آموزش دهید تا بتوانید پیشگری کنید

یکی از مسئولیت‌های تربیتی که والدین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند دادن پاسخ درست و مناسب به کودکان است. که خود باید به درستی صورت بگیرد تا مطابق با سن و نیاز او باشد. آموزش مسائل جنسی به کودکان نیز یکی از آن دسته از موضوعاتی است که والدین با آن مواجه هستند. کودکان به دلیل کنجکاوی ذهنی که دارند در طول دوران کودکی شما را با انواع و اقسام سوالات سردرگم می‌کنند. و شما را در تنگنای فکری قرار می‌دهند. حتی مسائلی مانند تولد نیز برایشان بسیار جالب و سوال برانگیز است.

باید توجه داشته باشید که هرچه فرزندانتان سنشان بالاتر می‌رود کنجکاویشان شدت پیدا می‌کند و هرچه شما بیشتر طرفه بروید او بیشتر کنجکاوی می‌کند و این را مطن باشید اگر برای سوالاتش از شما جوابی دریافت نکند حتما در جای دیگری به دنبال پاسخ می‌گردد. پس اگر شما بتوانید پاسخ صحیح را به فرزندتان بدهید او در مسیر غلط به دنبال پاسخ نمی‌گردد.

سوالات جنسی و آموزش مسائل جنسی به کودکان نیز نباید برای شما ترسناک باشد و هیچ وقت پیش خودتان نگویید او کودک است و نمی‌فهمد. کودک شما از زمان تولد قادر به فهم و درک است. اگر شما امروز بتوانید به زبان درست و کودکان و مطابق با سن او به سوالات او پاسخ دهید و او را مسائل جنسی در کودکی آشنا کنید او می‌تواند خودش را در آینده از برخی مسائل و مشکلات دور نگه دارد. بگذارید فرزندانتان شما را بهترین معلم خود بدانند.

در این فایل آموزشی قصد داریم تا به شما بیاموزیم چگونه و با چه زبانی با کودکتان درباره مسائل جنسی و مسائل پیرامون آن صحبت کنید. و بتوانید کودکتان را راهنمایی کنید.

حتما بخوانید: پرورش مدیران آینده

 


مشخصات فایل آموزشی: کتاب دیجیتالی آموزش مسائل جنسی به کودکان

مدرس: دکتر روح‌الله سلیمانی

نوع فایل: کتاب PDF

ویژه والدین و مربیان

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

قوانین ثروتمند شدن

قوانین ثروتمند شدن

شاید همه ما روزی به دنبال غول چراغ جادو برای رسیدن به ثروتی افسانه ای بودیم  ولی این رو باید بدونیم که افسانه غول چراغ جادو رو خیلی ها در دنیای واقعی عینی کردن و اون اشخاص قوانینی رو رعایت کردن که ما برای شما در سایت کودکان طلایی بهش رسیدیم هفت قانون مهم ثروتمند شدن   راز ثروت - هفت قانون ثروتمندشدن قوانین الهی ثروتمند شدن ( کاربردی)  قانون کائنات برای کسب ثروت و موفقیت

آموزش هوش‌های چندگانه به کودکان

آموزش هوش‌های چندگانه به کودکان

آموزش هوش‌های چندگانه به کودکان چون مربیان کودک سال به سال عوض می شوند ، احتمال کمی وجود دارد که همه مربیان رویکرد هوش های چندگانه را در برنامه درسی و راه کارهای آموزشی خود به کار گیرند. بنابراین ، بسیار مهم است که کودکان دریابند که چقدر با هوشند و با روشهایی بهتر یاد می گیرند .

هفته ششم نوزادی

هفته ششم نوزادی

هفته ششم نوزادی ممکن است 48 تا 72 ساعت از این هفته نیز مانند هفته 3، دفعات شیر خوردن فرزندتان افزایش یابد که همان گونه که ذکر شد، وضعیتی زودگذر و راهی برای تولید شیر بیشتر به وسیله بدن مادر است و دوباره به حالت عادی بازمی‌گردد. ممکن است از این هفته دفعات دفع مدفوع شیرخوار به یک یا دوبار در روز کاهش پیدا کند و حتی دیگر نوزاد در ساعات شب دفع مدفوع نداشته باشد.

هفته پنجاه و یکم نوزادی

هفته پنجاه و یکم نوزادی

هفته پنجاه و یکم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 2 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 2 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 2 ماهه ضربه زدن جزیی از طبیعت کودک است و عضلاتی را که باید از آنها برای راه رفتن استفاه نماید تقویت می‌کند. بازی‌های منظمی که او را به ضربه زدن تشویقش می‌کنند

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 17

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید