کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

آموزش مسائل جنسی به کودکان

 آموزش مسائل جنسی به کودکان
چکیده این محصول : انتشار : 1395/12/11 0 نظر 3,763 بازدید

آموزش مسائل جنسی به کودکان یکی از مسائل مهمی است که والدین امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آیا شما تا کنون درباره مسائل جنسی و آموزش‌های درست آن با کودکتان صحبت کرده‌اید؟

آموزش مسائل جنسی به کودکان با راه کارهای صحیح

آموزش مسائل جنسی به کودکان با راه کارهای درست یکی از وظایف اصلی شماست. شما به عنوان والدینی که اولین مربی فرزندتان هستید باید بدانید که چگونه مسائل تربیتی و آموزشی را به او بیاموزید که این آموزش‌ها مطابق نیز با سن او هماهنگ باشد. زیرا درک برخی مسائل در سنین پایین برای کودکان کمی دشوار است و باید در حد درک و فهم او بازگو شود. اگر شما بتوانید با عملکرد ذهنی او آشنا باشید حتما می‌توانید پیچیده‌ترین مسائل را به او بیاموزید.

حتما بخوانید: 4 روش فرزندپروری


آموزش دهید تا بتوانید پیشگری کنید

یکی از مسئولیت‌های تربیتی که والدین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند دادن پاسخ درست و مناسب به کودکان است. که خود باید به درستی صورت بگیرد تا مطابق با سن و نیاز او باشد. آموزش مسائل جنسی به کودکان نیز یکی از آن دسته از موضوعاتی است که والدین با آن مواجه هستند. کودکان به دلیل کنجکاوی ذهنی که دارند در طول دوران کودکی شما را با انواع و اقسام سوالات سردرگم می‌کنند. و شما را در تنگنای فکری قرار می‌دهند. حتی مسائلی مانند تولد نیز برایشان بسیار جالب و سوال برانگیز است.

باید توجه داشته باشید که هرچه فرزندانتان سنشان بالاتر می‌رود کنجکاویشان شدت پیدا می‌کند و هرچه شما بیشتر طرفه بروید او بیشتر کنجکاوی می‌کند و این را مطن باشید اگر برای سوالاتش از شما جوابی دریافت نکند حتما در جای دیگری به دنبال پاسخ می‌گردد. پس اگر شما بتوانید پاسخ صحیح را به فرزندتان بدهید او در مسیر غلط به دنبال پاسخ نمی‌گردد.

سوالات جنسی و آموزش مسائل جنسی به کودکان نیز نباید برای شما ترسناک باشد و هیچ وقت پیش خودتان نگویید او کودک است و نمی‌فهمد. کودک شما از زمان تولد قادر به فهم و درک است. اگر شما امروز بتوانید به زبان درست و کودکان و مطابق با سن او به سوالات او پاسخ دهید و او را مسائل جنسی در کودکی آشنا کنید او می‌تواند خودش را در آینده از برخی مسائل و مشکلات دور نگه دارد. بگذارید فرزندانتان شما را بهترین معلم خود بدانند.

در این فایل آموزشی قصد داریم تا به شما بیاموزیم چگونه و با چه زبانی با کودکتان درباره مسائل جنسی و مسائل پیرامون آن صحبت کنید. و بتوانید کودکتان را راهنمایی کنید.

حتما بخوانید: پرورش مدیران آینده

 


مشخصات فایل آموزشی: کتاب دیجیتالی آموزش مسائل جنسی به کودکان

مدرس: دکتر روح‌الله سلیمانی

نوع فایل: کتاب PDF

ویژه والدین و مربیان

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

هفته هفتم نوزادی

هفته هفتم نوزادی

هفته هفتم نوزادی بعضی از شیرخواران، دمای خاصی از شیر را برای خوردن ترجیح می‌دهند، مثلاً ممکن است شیری را که حرارتش به اندازهٔ دمای اتاق رسیده دوست داشته باشند. تمام کارخانه‌های سازنده شیرخشک باید دستورالعمل‌های آژانس‌های ناظر، مانند FDA و CDC را رعایت کنند.

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی در صورتی که به فرزند خود غلات (سرئال) می‌دهید این کار را با شیشه شیر انجام ندهید زیرا خطر بروز خفگی وجود دارد. از شکاف دادن سر شیشه خودداری کنید زیرا کار خطرناکی است. شیری که فرزند شما از داخل شیشه شیر می‌مکد نیاز به جویدن ندارد ولی سرئال باید جویده شود و به این دلیل خوردن آن از راه شیشه شیر می‌تواند موجب خفگی شود.

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی در این مرحله، معمولاً شیرخواران، حدود پنج ساعت در روز می‌خوابند. بسیاری از شیرخواران، در این سن، حداقل یک بار در طول شب برای خوردن شیر از خواب بیدار می‌شوند، اما اگر فرزند شما این کار را انجام نمی‌دهد نیازی نیست او را از خواب بیدار کنید.

خلاقیت کودکان با  TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ در بسته آموزش کارآفرینی و تفکر کودکان به 40 اصل نوآوری نظام یافته اشاره شده است  و گفته شده که تمام اختراعات و ابتکارات مخترعین بر اساس یک یا چند اصل از این اصول مییباشد که برخی از این قوانین را می توان از دوران کودکی به آنها آموخت تا بتوانند به شکوفایی استعداد خود در حل مسائل و نیز ابداع و ابتکار بپردازند. در این مقاله به معرفی اجمالی این چهل اصل میپردازیم.

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری معمولاً خانم‌ها پس از این‌که متوجه شدند که باردار هستند، تمامی فکر خود را در ارتباط برقرار کردن با فرزندشان، معطوف به روزها و هفته‌های بعد از تولد می‌کنند، در حالی که برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد، لازم است از همان دوران بارداری اقدام شود. مادران می‌توانند با یاد گرفتن رفتارهای دلبستگی مانند صحبت کردن، لمس، تمرکز و توجه به جنین، تعامل بهتر و مؤثرتری با او داشته باشند. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید