کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری

تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/22 0 نظر 929 بازدید

تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری برای بارداری شما با دانستن زمان دقیق تخمک‌گذاری برای زمان بارداری خود می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و نکاتی را در مورد تشخیص صحیح زمان تخمکگذاری خواهید آموخت.

تعیین زمان دقیق تخمک­ گذاری در بارداری

آیا راهی وجود دارد که زمان تخمک‌گذاری مشخص شود؟ تخمک‌گذاری چه وقت انجام می‌شود؟

بنابراین چه وقت تخمک­‌گذاری انجام می­‌شود؟ معمولا حدود 14 روز قبل از آغاز قاعدگی (البته اگر دوره­‌ی عادت ماهانه‌ی شما هر 28 روز یک‌­بار باشد) یا 14 روز پس از قاعدگی قبلی تخمک‌گذاری انجام می‌شود. اما اگر سیکل عادت ماهانه هر 32 روز یک‌­بار باشد، احتمالا در روز هجدهم پس از شروع عادت تخمک­‌گذاری انجام می­‌شود. برای اطمینان از این‌که اسپرم در زمان دقیق و مناسب تخمک‌گذاری وارد رحم می­‌شود و با تخمک برخورد می­‌کند، بهتر است در زمان­‌های نزدیک به تخمک­ گذاری چند بار نزدیکی داشته باشید؛ یعنی از حدود پنج روز قبل از زمان تقریبی تخمک‌گذاری و دو تا سه روز پس از آن. چند وقت یک بار؟ در طول این مدت، یک روز درمیان نزدیکی کافی است، البته اگر همسرتان توان و همچنین میزان اسپرم نرمالی دارد، چرا هر روز نزدیکی نداشته باشید؟

پزشکان تصور می­‌کردند که انجام هر روز نزدیکی موجب کاهش میزان اسپرم مرد و درنتیجه کاهش باروری می­شود. مطالعات بعدی پزشکان نشان داد که این مسئله فقط در مورد مردانی صدق می‌­کند که میزان اسپرم آن­‌ها کم‌تر از حد معمول است.

کنترل دمای پایه‌­ی بدن

بعضی خانم‌ها کشف کرده­‌اند که با کنترل دقیق دمای بدن، در روزهای نزدیک تخمک‌گذاری می‌توانند زمان دقیق تخمک­‌گذاری را، که در آن روز دمای بدن به بالاترین حد خود می­‌رسد پیدا کنند. از این­‌رو هر روز صبح قبل از بیرون آمدن از رختخواب، دمای بدن خود را اندازه بگیرید. طبق معمول درجه‌­ی حرارت بدن قبل از این‌که غده­‌ی هیپوفیز شروع به آزادسازی هورمون لوتئینه کننده(LH) کند، در ابتدای صبح به پایین­‌ترین حد خود می‌رسد. این هورمون موجب تخمک‌گذاری می‌شود(دو روز پس از فوران و ترشح شدیدLH و آغاز تخمک­‌گذاری دمای بدن به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد، یعنی چیزی حدود نیم تا یک درجه بیشتر از دمای پایه و همیشگی بدن و این دما تا عادت ماهانه بالا می‌ماند و سپس افت می­‌کند.) اگر در طول این مدت باردار شوید، دمای بدن­تان همین­ قدر بالا می‌­ماند. به این منظور یک دماسنج مخصوص نمایش دمای پایه­‌ی بدن که تمام داروخانه‌ها می‌فروشند خریداری کنید.

                                                       تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری

 

دماسنج‌­هایی که درجه­ بندی­‌های آن­‌ها درشت‌­تر است کاربرد راحت ­تری دارند

به­ خاطر داشته­ باشید که افزایش دمای پایه‌ی بدن نشانگر آن است که تخمک­‌گذاری اتفاق افتاده است. دماسنج نمی‌تواند پیش ­بینی کند که چه وقت تخمک­‌گذاری انجام می‌شود اما با نشان دادن افزایش دمای بدن می‌­تواند تأیید کند که بدن در حال تخمک­‌گذاری است و به شما نشان می­‌د‌هد که چه زمانی از سیکل ماهانه­ تان تخمک‌گذاری انجام می‌شود. خواندن دقیق علائم دماسنج می­‌تواند کمی سخت باشد چرا که همه‌ی خانم‌­ها الگویی مشابه ندارند. بعضی‌ها اصلا افت واضح و محسوس دما را نمی­‌بینند و بعضی هم هرگز افزایش دمای مشخصی را نمی­‌توانند تشخیص دهند.

استفاده از کیت پیش ­بینی تخمک­ گذاری

                                                 تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری

وسیله‌­ای دیگر برای مشاهده و تعیین زمان اوج ترشح LH که می­‌توان در خانه استفاده کرد، کیت نشانگر تخمک‌گذاری است که میزان هورمون LH  را در ادرار تست می­‌کند و نشان می­‌دهد. علاوه بر دماسنج، استفاده از این وسیله برای پیش بینی زمان تخمک‌گذاری که در چرخه‌­ی هر ماه اتفاق می‌­افتد مفیداست. جواب مثبت تست به شما می‌گو‌ید که در آن تاریخ بدن­تان در حال تخمک‌گذاری است. به­ طور کلی این کیت‌­ها بسیار دقیق و مؤثرند، تنها اشکال آن‌­ها گران­ بودن­شان است. تهیه‌ی این کیت‌ها بسیار گران‌تر از گرفتن دمای بدن با دماسنج تمام می‌شود  به ­خصوص این که مجبورید چند بار در روزهای متوالی ادرار خود را چک کنید تا زمان دقیق تخمک‌گذاری مشخص شود.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری درسه ماهه ی دوم بارداری تعداد مراجعات به پزشک باید افزایش یابد چرا که معاینه دقیق از بروز برخی مشکلات جلوگیری می‌کند

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری ترک کافئین. دم کشیده یا دم نکشیده؟ از لحاظ علمی هنوز ثابت نشده است که آیا مصرف کافئین در دوران بارداری صلاح است یا خیر. بعضی از مطالعات می گویند بین مصرف قهوه و سقط، نوزاد کم وزن و نقصهای مادرزادی مانند کام شکافته ارتباط وجود دارد. پژوهشگران دیگر بر این عقیده اند که روش شناسی در این تحقیق نقص دارد (عوامل خطرناکی مانند سیگار و الکل در نظر گرفته نشده اند) و اگر کافئین خطرناک باشد فقط در دوزهای خیلی بالا مشکل ایجاد می کنند. از طرف دیگر، کافئین هیچ فایده ای برای جنین ندارد و تنها یک محرک است که متابولیسم و ضربان قلب شما را افزایش می دهد و به جنین فشار وارد می کن

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری در آزمایشات سه ماهه دوم بارداری هر ماه یک‌بار معاینه انجام می‌گیرد. و هر بار وزن، فشار خون و ادرار کنترل می‌شود و نیز اندازه و وضعیت رحم، اندازه کودک، میزان رشد و وضعیت او مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟ چه موقع باید پوشیدن لباس حاملگی را شروع کنید؟ بسیاری از خانم ها تا ماه چهارم همان لباس های معمولی شان را می پوشند ولی قانون قطعی در این مورد وجود ندارد. اول طرفین شکمتان کمی جلوتر می آید، شلوار برایتان تنگ می شود و پوشش بالاتنه به سمت بالا کشیده می شود. حتی قبل از اینکه علائم ظاهری حاملگی پدیدار شوند در ماه سوم یا سه ماهه دوم متوجه خواهید شد که با پوشیدن شلوار حاملگی احساس راحتی بیشتری می کنید اگر چه لباسها

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری منظور از هرم غذایی سالم این است که تمام گروههای غذایی را با توجه به شرایط مادر در بر گیرد

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت اول

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت اول

  8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند  میگویند میلیون‌ها میلیون از اسپرم‌ها به طرف دهانه رحم حرکت می‌کنند و تخمک را هدف قرار می‌دهند، ولی فقط یکی از آن‌ها (یا دوتا) پیروز می‌شود و به او اجازه داده می‌شود که نزدیک شود!...  چگونه و چرا تخمک این اسپرم را دیگری را جذب نمی‌کند؟... چگونه این مسابقه پایان می‌یابد؟...چه کسی پبروز است؟

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 17

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید