کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تقویت هوش جنین (قسمت دوم)

تقویت هوش جنین (قسمت دوم)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/21 2 نظر 2,094 بازدید

تقویت هوش جنین با روش‌های مناسب تقویت هوش جنین بعد از تولد یک نوزاد باهوش داشته باشید.

تقویت هوش جنین

چطور می‌شود هوش جنین را تقویت کرد؟ نوزادان باهوش چه ویزگی‌هایی دارند؟

متخصصان عصب‌شناسی اتفاق نظر دارند که بالا رفتن هوش انسان وجود دارد و انسان می تواند با انجام برخی راه کارها و روش‌ها این ویژگی را در خود تقویت کند. محققان در پژوهش‌های خود به این نکته دست یافتند که مغز افراد باهوش از یکپارچگی بالایی برخوردار است و مسیرهای عصبی به اتصالات دورترین سلول‌های مغز نیز می‌رسند افرادی که از بهره‌هوشی پایینی برخوردار هستند این مسیرها و اتصالات بسیار ساده‌تر و کوتاه‌تر برای آن‌ها خواهد بود.

انواع هوش

1- هوش کلامی

2- هوش منطقی و ریاضی

3- هوش فضایی و حجمی

4- هوش موسیقی

5- هوش حرکات جسمی

6- هوش درون نگر

7- هوش بین فردی

تمامی این هوش‌ها به همراه نوزاد به دنیا می‌آیند و شما به عنوان پدر و مادری که هر روز مسئولیتش نسبت به قبل بیشتر می‌شود می‌توانید با انجام روش‌های متفاوت و مناسب و توجه به نکات بسیارساده در طول رشد نوزاد خود آن‌ها را تقویت کنید.

حتما بخوانید: تاثیر هوش بر روی رشد جنین و نوزادان

مغز یک نوزاد چگونه است؟

زمانی که یک نوزاد به دنیا می‌آید مغز او حدود 25 درصد یک مغز انسان بالغ است و تا زمان 2سالگی این به 75 درصد خواهد رسید یعنی سه برابر. که این موضوع یعنی مغز یک کودک نوپا تا 2 سالگی رشد فزاینده‌ای دارد. شاید از خود بپرسید که برای تقویت هوش‌های کودک چه کارهایی را باید انجام داد؟ بهترین کاری که برای تسریع در رشد و تقویت هوش نوزاد خود می‌توانید انجام دهید این است که او را در معرض فعالیت‌های متناسب و مختلفی قرار دهید. و باید به این نکته توجه کنید که این آموزش‌ها نباید برای نوزاد و کودک شما آزار‌دهنده و خسته کننده باشد.

 تکنیک تقویت هوش نوزادان

همه ما دوست داریم فرزندان‌مان باهوش‌تر و توانمندتر باشند. اما همیشه فکر می‌کنیم برای داشتن همچنین فرزندانی باید هزینه‌های هنگفت و سنگینی را متحمل شویم و ما به شما می‌گوییم که برای انجام این کار اصلا نیازی به صرف هزینه‌های سنگین نیست فقط کافی است با صرف کمی وقت همراه با برنامه‌ریزی صحیح و آموزش‌های ساده و درست یک فرزند نابغه تربیت کنید.

اولین قدم برای تقویت هوش نوزادان

گام اول کاملا به شما مربوط است. شما به عنوان پدر و مادری که هدف مشترکی را دنبال می‌کند باید در ابتدا خانه را مکانی امن برای فرزند خود کنید و از تمام لحاظ ایمن. چرا که در حین آموزش‌ها نباید مداوم واژه هایی چون نکن، نریز، نه را به زبان بیاورید.

دومین قدم برای تقویت هوش نوزادان

قدم بعدی که باید به آن نیز توجه کنید و به اندازه قدم اول مهم است. باید با توجه به سن فرزند خود برای او وسایل و اسباب‌بازی‌های مناسب تهیه کنید. با صرف کمی وقت و مطالعه به راحتی می‌توانید وسیله و اسباب‌بازی مناسب سن فرزند خود را تهیه کنید. نکته مهم درباره اسباب‌بازی این است که نیازی نیست کودک شما از یک اسباب‌بازی تعداد زیادی داشته باشد بلکه باید اسباب‌بازی‌ها در تنوع‌های مختلف در اختیار کودک شما باشد. بعضی از والدین فکر می‌کنند برای نوزادان هیچ وسیله بازی در بازار موجود نیست بلکه بازی‌های تقویت هوش بسیاری در بازار برای این سن نیز وجود دارد و در کنار آن نیز شما می‌توانید با صحبت کردن و یا لمس اشیا و حتی بوییدن اجسام توسط کودک زیر نظر شما به تقویت هوش نوزاد خود نیز کمک کنید. هرقدر بتوانید حواس او را تحریک کنید هوش او به مراتب بیشتر تقویت می‌شود اما این نکته را هرگز فراموش نکنید که تمامی این روش‌ها باید زمانی باشد که نوزاد و کودک شما تمایل به انجامش را داشته باشد و سعی‌کنید هنگامی که خسته، بی حوصله و بی‌علاقگی نشان می‌دهد او را مجبور به انجام کاری نکنید.

چگونه یک نوزاد باهوش داشته باشیم؟

چگونه یک نوزاد باهوش داشته باشیم؟ 17 راه تقویت هوش نوزادان

کارهایی که برای تقویت هوش نوزادان می‌توان انجام داد :

1- ایجاد حس اعتماد در نوزادان

نوزادان را درآغوش بگیرد و این کار را با تمام احساستان انجام دهید. سعی‌کنید همیشه با رویی گشاده و خندان شما را ببیند و با حس‌تان به او بفهمانید که همیشه و در همه حال کنارش هستید.

2- حرکت دادن نوزاد

زمانی که نوزاد شما در آغوشتان است او را به آرامی به حالت گهواره‌ای تکان دهید و با او آرام و شمرده صحبت کنید.

3- آشنایی با صدا

سعی‌کنید نوزاد را با دیگر صداها آشنا کنید صداهایی مانند دست زدن، یا با دهان صدا در آوردن و حتی گاهی موسیقی آرام و ملایم نیز برای او بگذارید هرچه صدا غیر معمول‌تر باشد حس کنجکاوی نوزاد بیشتر تحریک می‌شود.

4- نگاه کردن

با اسباب‌بازی‌های روشن و سبک او را مجبور کنید تا به این طرف و آن طرف خود نگاه کند. با تکان دادن اسباب‌بازی و اشیا به سمت بالا یا پایین و همچنین چپ و راست او آن را مجبور کنید نگاه کند.

5- بازی شکلک

زمانی که نوزاد حوصله دارد و می‌خواهد با شما بازی کند نزدیک او بنشینید و صورت خود را نزدیک صورتش قرار دهید طوری که بتواند به راحتی شما را زیر نظر بگیرد. آنوقت برایش شکلک درآورید یا با او صحبت کنید و بخندید.

6- تمرین نشستن

تقریبا پس از گذشت 6 ماه دیگر نوزاد شما آماده است برا نشستن و برای این امر تقلا می‌کند پس به او با متکا و وسایل نرم کمک کنید تا بتواند بنشیند و با اسباب‌بازی نیز او را مشتاق به نشستن کنید.

7- نوزاد و آشنایی با آینه

دیگر نوزاد تمایل دارد که خود را بیشتر بشناسد پس شما می‌توانید با کمک آینه به او کمک کنید. یک آینه نزدیک او بگذارید و نوزاد را با اعضای بدنش آشنا کنید. به عنوان مثال می‌توانید دماغش را لمس کنید و به او بگویید این دماغ است و همین طور با دیگر اعضا او که در آینه قابل دیدن است این بازی را انجام دهید.

8- قایم موشک

بازی قایم موشک یکی از آن دست بازی‌هایی است که برای نوزادان جذاب است و شما نیز می‌توانید از آن به عنوان یک ابزار یادگیری و تقویت هوش نوزادان استفاده کنید. همین طور که او را جلو آینه گذاشتید بر روی آینه پارچه‌ای بکشید و آن را کنار بزنید می‌بینید که نوزاد با اشتیاق کامل برای دیدن خود در آینه تلاش می‌کند و کم کم خود را می شناسد.

9- آوای نوزاد را تقلید کنید

معمولا نوزادان قبل از حرف زدن با آوا شما را متوجه خود می‌کنند. و گاهی خود را با صداهایی که در می‌آورند سرگرم می‌کنند شما نیز می‌توانید این آواها را تقلید کنید.

10- دنبال صدا

در ماه‌های یازدهم پس از تولد نوزاد شما قادر به نشستن درون گهواره یا اسباب‌بازی‌هایی مانند ماشین و روروئک است. او را مقابل خودتان قرار دهید و با صدا زدن نام او از نوزاد بخواهید تا به سمت شما بیایید و یا شما را پشت دیوار پیدا کند.

حتما بخوانید: مراحل رشد ذهنی نوزادان از تولد تا یک سالگی

11- تقلید کردن

در طول روز زمانی که نوزادتان حوصله دارد و سرحال است با او بازی کنید برایش کف بزنید و از او بخواهید برایتان کف زدن را تقلید کند. کلماتی را بگویید و بخواهید او آن‌ها را تکرار کند. بوسیدن را به او آموزش دهید و همراه با این آموزش‌های ساده هر بار او را بغل کنید و به نوزادتان احساس آرامش دهید.

12- شیردهی

در طول دوران پس از زایمان سعی‌کنید همواره نوزاد از شیر مادر تغذیه کند. پزشکان زیادی بر این باورند که تغذیه از شیرمادر برای نوزادان باعث می‌شود تا مقاومت بدن و سیستم دفاعی او بالا برود. در تحقیقاتی که طی سال‌ها بر روی نوزادانی که از شیر مادر در 9 ماهه اول تولد تغذیه شده‌اند و نوزادانی که تنها 2 تا 6 ماه از شیر مادر تغذیه کرده‌اند دریافتند که نوزادانی که زمان بیشتری از شیر مادر مصرف کرده‌اند باهوش‌تر هستند و در دوران خردسالی و کودکی توانایی بالایی در یادگیری و آموزش دارند.

13- کتاب خواندن

در تحقیقاتی که انجام شده نوزادان از 8 ماهگی به بعد قادر به شناخت و درک کلمات هستند و می‌توانند کلمات را در کنار‌هم قرار دهند. پس مطالعه کتاب برای نوزادان بالای 6 ماهه و بزرگ‌تر می‌تواند تاثیر‌گذاری بسیاری در افزایش هوش و آن‌ها داشته باشد. حتی مادران می‌توانند کتاب خواندن برای فرزند خود را از دوران جنینی آغاز کنند.

14- لمس کردن

برای تقویت هوش در کودکان زیر دوسال نیز می‌توانید از بازی‌ها و ورزش‌های لمسی استفاده کنید. در بازار برای این سن اسباب‌بازی‌ها و وسایل مناسب وجود دارد و شما می‌توانید با کمی مطالعه وسایل بازی مناسب این سن را در اختیار فرزند خود بگذارید. در این نوع بازی‌ها می‌توانید تفاوت را به کودک آموزش دهید به عنوان مثال می‌توانید سطوح نرم وسخت و یا زبر و خشن را از طریق بازی‌ها و وسایل مناسب آموزش دهید.

15- تشویق را فراموش نکنید

برای این‌که نوزاد شما ترغیب به انجام این مهارت‌ها و بازی‌ها شود بهترین کار تشویق است اگر شما در او انگیزه ایجاد کنید می‌توانید او را در یادگیری بیشتر کمک کنید. پس هنگامی که او در حال انجام مهارت‌هایی چون راه رفتن، حرکت اجسام و حرف زدن ... است نوزادتان را در همین موفقیت‌های کوچک همراهی کنید و این می‌تواند تاثیر زیادی در رشد هوش او داشته باشد.

 17 راه تقویت هوش نوزادان

16- از تکرار خسته نشوید

اگر شما دارای دو فرزند باشید حتما با این موضوع بارها و بارها مواجه شدید که ممکن است فرزند شما بارها درخواست چیزی را از شما داشته باشد یا بخواهد بارها و بارها کاری را برایش تکرار کنید. اگر این اولین نوزادی است که شما دارید پس بهتر است خود را برای تکرار کارها آماده کنید و به هیچ عنوان احساس خستگی نکنید زیرا عمل تکرار به تقویت نورونهای مغز کمک می‌کند.

17- پیاده روی و افزایش هوش

نوزاد شما از 8 ماهگی شروع به راه رفتن می‌کند و قدم‌های کوچکی برمی‌دارد. پس او حس کنجکاوی‌اش بسیار تحریک می‌شود شما می‌توانید از فرصت استفاده کنید و همراه نوزاد خود به طبعیت، پارک و جنگل بروید تا او را با محیط پیرامونش بیشتر آشنا کنید. با او به باغ‌وحش بروید و حیوانات را به او معرفی کنید. بهتر است بدانید کودک شما از 7-8 ماهگی قابلیت تشخیص رنگ را نیز دارد پس می‌توانید آموزش‌های رنگی را نیز با او شروع کنید. آموزش این مهارت به نوزاد شما کمک می‌کند تا با محیط اطرافش بهتر ارتباط کند.

ویژگی‌های نوزادان و کودکان باهوش

تشخیص این‌که کودک شما باهوش یا کم هوش است خیلی دشوار نیست کافی است کمی دقت به کارها و برخوردهایی که او با اشیا و اتفاقات اطرافش دارد توجه کنید.

حتما بخوانید: 

ویژگی نوزادان باهوش

1- اگر نوزاد شما 10 ماهه است او می‌تواند تشخیص دهد که چه کسی بزرگ‌تر و چه کسی کوچک‌تر است این یعنی مراتب را تشخیص می‌دهد. حتی او مسئولیت‌پذیری را درک می‌کند و میداند هر شخص چه وظیفه‌ای دارد.

حتما بخوانید: 10 توصیه برای 10 برابر‌شدن هوش جنین 

2- برخی از نوزادان 5 ماهه که از بهره‌هوشی بالایی برخوردار هستند به راحتی می‌توانند احساسات اطرافیانشان را درک کنند. آن‌ها کاملا می‌فهمند یک حس غم، ناراحتی، شادی و خنده چیست و در چهره مادر می‌توانند آن را به راحتی تشخیص دهند و به آن واکنش نشان دهند. پس سعی‌کنید زمانی که در کنار نوزاد خود هستید تنها حس شادی و خوشحالی را به او انتقال دهید.

3- نوزادان باهوش در مقابل شنیدن صداهای ریتمیک و موسیقی واکنش نشان می‌دهند و با شنیدن این صداها دست و پای خود را نیز تکان می‌دهند.

4- نوزادان عاشق تقلید هستند اما برخی از آن‌ها این عمل را در 8 ماهگی شروع می‌کنند. آن‌ها حرکات، صداها و حالات چهره شما را در ذهن خود ثبت کرده و در زمان مناسب آن‌ها را تکرار می‌کنند این نوزادان به آیینه علاقه بیشتری دارند.

5- نوزادان عادی و معمولی از 10 ماهگی به بعد می‌توانند عدد 2 را از 3 تشخیص دهند. اما نوزادان باهوش این قدرت تشخیص ریاضی را در 8-9 ماهگی دارند.

6- نوزادان باهوش دو ماه زودتر از دیگر نوزادان به حرف می‌افتند و قادرند کاملا با دستور زبان کامل و گرامر صحبت کنند این کودکان معمولا در سن 15 ماهگی به حرف می‌افتند.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دور دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: بهره هوشی بالا در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم خرسندی و زندگی آرام- رضایت از زندگی با قبول کردن تلخی و شیرینی زندگی همراه با اتکاء به خود، آرامش درونی هرچند که با مردم باشد و آرزوی خیر خوبی برای بزرگ و کوچک به وجود می‌آید و رضایت از زندگی اکثر اوقات فرد را به آسایش و آرامش بیشتری آگاه می‌کند.

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری محبت بیش از حد مادرها. بسیاری از مادران هنگامی که باردار می شوند نسبت به مادر خود دید دیگری پیدا می کنند. خود را مانند او می بینند و بعد تازه ای از او را کشف می کنند و تجربه مشترک آنها را به مادرشان نزدیکتر می کند. از طرف دیگر مادربزرگهای مشتاق (مادرزن و مادر شوهر) شاید نتوانند نصایح خود را به او تحمیل کنند. ولی در این زمان حتی کسی که قبلا هرگز دخالت نکرده است بارداری شما دری بر روی خاطرات گذشته،

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری در آزمایشات سه ماهه دوم بارداری هر ماه یک‌بار معاینه انجام می‌گیرد. و هر بار وزن، فشار خون و ادرار کنترل می‌شود و نیز اندازه و وضعیت رحم، اندازه کودک، میزان رشد و وضعیت او مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین پژوهشگران و دانشمندان متخصص با نمودارهای واضح و در تعدادی از پژوهش‌ها این را ثابت کرده‌اند که تأثیر رویدادهای گذشته در هر مرحله از زندگی بر روی آینده فرد بسیار زیاد است.  

رشد شخصیت در دوران شیرخوارگی به چه شکل صورت می‌گیرد؟

رشد شخصیت در دوران شیرخوارگی به چه شکل صورت می‌گیرد؟

رشد شخصیت در دوران شیرخوارگی به چه شکل صورت می‌گیرد؟ شخصیت، جذاب‌ترین، پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مبحث دانش روان‌شناسی به شمار می‌رود.

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی ممکن است از این هفته بخواهید مدتی را همراه با نوزاد خود، در خارج از منزل به سر برید. بنابراین پوشک و وسایل لازم نوزاد را در ساک او قرار دهید و برای انجام کارهایی مانند خرید یا ملاقات دوستان از منزل خارج شوید.

نظرات

مهدی سعدی
۱۳۹۷/۱۰/۲۳۰۰
پاسخسلام
برای اینکه هوش فرزندم بالا بره چه کارکنم؟ همسرم هفته اول بارداریشه
کیمیا مرادی
۱۳۹۷/۱۰/۲۳۰۰

درود وسپاس از همراهی شما

شما میتوانید با خریداری بسته هوش جنین از این امکان برخورد دارشوید تا فرزند دلبندتون از هوش بالایی برخوردار شود

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید