کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چگونگی نحوه برخورد با علائم سه ماه دوم بارداری

چگونگی  نحوه برخورد با علائم سه ماه دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/07 0 نظر 539 بازدید

چگونگی نحوه برخورد با علائم سه ماه دوم بارداری تمرینات ورزشی و کششی عضلات واریس را کاهش می‌دهد. هنگام نشستن از گذاشتن پایی روی پای دیگر خودداری کنید و جوراب های ساق بلند که باعث قطع جریان خون می‌شوند،نپوشید. 

چگونگی نحوه برخورد با علائم سه ماه دوم بارداری

چطور باید با علائم سه ماه دوم بارداری کنار آمد؟ آیا این علائم بعد از زایمان از بین می‌روند؟

تمرینات ورزشی و کششی عضلات واریس را کاهش می‌دهد. هنگام نشستن از گذاشتن پایی روی پای دیگر خودداری کنید و جوراب‌های ساق بلند که باعث قطع جریان خون می‌شوند بپوشید. هنگام نشستن پاهایتان را بالاتر بگذارید و از ایستادن و نشستن به مدت طولانی خودداری کنید و در یک ساعت چندین بار پاهایتان را در جهات مختلف تکان دهید. هنگام استراحت به پهلو بخوابید تا پاها و سرتان هم‌سطح باشند. بعضی از پزشکان معتقدند باید برای محافظت از پاها از جوراب‌های کشی استفاده کنید.

قبل از تجمع خون در رگ‌ها، این نوع جوراب‌ها را بپوشید و می‌توانید آن‌ها را از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های وسایل پزشکی خریداری کنید. توجه داشته باشید که جوراب‌های کشی و پلاستیکی راحت نیستند (مخصوصاً در تابستان) و درمان قطعی هم به حساب نمی‌آیند. بیشتر واریس‌ها بعد از زایمان از بین می‌روند ولی در صورت زایمان‌های متوالی بدتر خواهند شد. در موارد وخیم آن‌ها را توسط عمل جراحی بر‌می‌دارند و یا بعد از وضع حمل با دارو آن‌ها را درمان می‌کنند. 

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در دوران بارداری

علائم سه ماه دوم بارداری

1- نرم شدن تاندن‌ها

رحم تنها قسمتی نیست که بزرگ می‌شود و همانطور که همه اعضای بدن تغییر می‌کنند تا زایمان راحت‌تر صورت بگیرد باسن نیز پهن‌تر می‌شود. هورمون‌های جنسی و پروژسترون باعث شل شدن مفاصل می‌شوند به طوری که استخوان‌های لگن به راحتی جدا می‌شوند. افسوس که همه بدن تحت تأثیر قرار می‌گیرد و باعث می‌شوند که هر چه ماه‌ها پیش می‌روند احساس آسیب پذیری بیشتری کنید. در عین حال تعادل شما هم ممکن است تحت تأثیر این حالت قرار گیرد و نیروی مشت شما نیز کم‌تر شود. برای جلوگیری از این تغییر اجتناب ناپذیر کاری نمی‌توانید انجام دهید، اگر‌چه انجام تمرینات ورزشی به طور منظم ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند. مراقب باشید اشیاء شکستنی را آرامتر و با تأمل بیشتری نسبت به قبل جابجا کنید. 

2- پشت درد 

بزرگ‌شدن رحم و نرمی ماهیچه‌ها حتی بر ستون مهره‌ها هم اثر می‌گذارد. افزایش انحنای طبیعی ستون مهره‌ها توأم با اضافه وزن و تغییر مرکز ثقل به کمر درد منتهی می‌شود. بهترین محافظت نگهداشتن بدن در حالت صحیح هنگام نشستن، ایستادن، راه رفتن و ورزش کردن است. همچنین خوابیدن رو تشک سفت هم برای جلوگیری از کمردرد روش خوبی است. کفش‌های پاشنه کوتاه بپوشید. کفش‌های پارچه ای و بندی محکم با پاشنه پهن و تخت بسیار مناسب است. اگر به مدت طولانی پشت میز می‌نشینید یک بالش کوچک بین کمر و پشت صندلی قرار دهید و پاهایتان را روی یک صندلی دیگر یا روی یک جعبه و حتی روی چند کتاب قرار دهید.

همچنین کج کردن لگن در طول روز از شدت دردکمر می‌کاهد. بایستید و به دیوار تکیه دهید. کمی به طرف جلو خم شوید طوری که معده‌تان به طرف داخل و بالا کشیده شود. ماهیچه‌های شکم‌تان را سفت نگهدارید. بعد شانه‌هایتان را به سمت دیوار ببرید. این‌کار را روی صندلی هم انجام دهید، صاف روی صندلی بنشینید، شانه‌هایتان را بچرخانید و کمی آن‌ها را به طرف جلو خم کنید. معده به طرف داخل و بالا می‌رود. همزمان ماهیچه‌های شکم‌تان را منقبض کنید بعد دوباره شانه‌هایتان را صاف کنید. این‌کار را 40 بار صبح، 40 بار ظهر، 40 بار سرشب و 80 بار قبل از خواب تکرار کنید.

چگونگی  نحوه برخورد با علائم سه ماه دوم بارداری

3- گرفتگی عضلات پا

عللی که برای این گرفتگی ناگهانی، دردناک و آزاردهنده تشخیص داده‌اند عبارتند از:

1- کمبود کلسیم یا منیزیم و یا اختلالات دستگاه گردش خون

برای افزایش جذب کلسیم به دنبال راه‌هایی باشید که لبنیات و سبزیجات با برگ تیره راه به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید و با پزشک خود در مورد داروهای کلسیم صحبت کنید. (تحقیقی که در سوئد انجام شده نشان می‌دهد که منیزیم که از راه دهان خورده می‌شود گرفتگی عضلات پا را کاهش می‌دهد، ولی قبل از مصرف هر نوع دارویی با پزشک خود مشورت کنید.) برای جلوگیری از گرفتگی عضلات پا، همانطور که سعی‌میکنید پاشنه پایتان را از بدنتان دور کنید، پاهایتان را در هوا بکشید و خم و راست کنید. گاهی اوقات می‌توانید این تمرین کششی را در همان آغاز گرفتگی عضله پاها انجام دهید و نیز برای گرفتگی‌های جزئی، پاهایتان را به آرامی ماساژ دهید.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری

2- برای درمان گرفتگی‌هایی که باعث ورم پا می‌شوند، بایستید و پشت پاهایتان را بکشید. این‌کار را با آویزان شدن به سمت جلو از ناحیه باسن انجام دهید و به آرامی خم شوید و زانوهایتان را صاف کنید. به طور منظم و عمیق نفس بکشید. پشت یک صندلی را نگهدارید، پاهایتان را صاف روی زمین قرار دهید و به آرامی به سمت دیوار خم شوید.

خشکی چشم‌ها در بارداری

اگر احساس کردید چشم‌هایتان پر از سنگ‌ریزه است، نسبت به نور حساس‌تر از قبل است، قرمز شده است یا ترشحات زیادی دارد ممکن است دچار خشکی چشم شده باشید. هورمون پرولاکتین قرنیه‌ها را خشک می‌کند و آن‌ها را حساس‌تر می‌کند. درمان آن بسیار ساده است. می‌توانید از قطره‌هایی که به نام " اشک مصنوعی" در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند استفاده کنید. مراقب باشید که همه قطره‌های چشم یکسان نیستند و آن‌هایی که برای برطرف کردن قرمزی چشم به کار می‌روند، خشکی چشم را درمان نمی‌کنند و حتی آن‌ها را بدتر هم می‌کنند. معمولاً خشکی چشم بعد از دوران بارداری از بین می‌رود ولی ممکن است به صورت مزمن درآید.

تغییراتی که در قرنیه چشم به وجود می‌آید بر اندازه لنزها هم اثر می‌گذارند. اگر متوجه خشکی چشم یا تغییراتی در بینایی خود شدید، مدت زمان استفاده از لنز را کم کنید و مرتب لنزهایتان را با مایع مخصوص لنز بشوئید.

نگران گرفتن دستورالعمل جدیدی از طرف پزشک نباشید، زیرا چشم‌ها بعد از این‌که کودکتان از شیر گرفته شد، به حالت عادی بر می‌گردند و انکسار نور به طور طبیعی انجام می‌گیرد. اگر استفاده از لنز غیرقابل تحمل بود، بهتر است در دوران بارداری به جای آن از عینک استفاده کنید.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چند نشانه از سه ماه سوم بارداری

چند نشانه از سه ماه سوم بارداری

چند نشانه از سه ماه سوم بارداری بی خوابی و خستگی از شایع ترین نشانه های سه ماه سوم بارداری است

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت‌های بارداری و زایمان مراکز مامایی نزدیک محل سکونت بهترین امکان برای مراقبت‌های بارداری است.

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

در هفته سی و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد: همه در مورد اشتباه آوردن نوزاد از بیمارستان شوخی میکنند ولی امکان این اتفاق وجود دارد. ضمنا اگر چه کودک ربایی بسیار نادر است، ولی هر ساله چندین نوزاد معمولاً توسط خانم هایی که از کودکان خودشان جدا مانده اند، ربوده می شوند.

خواص نخود در بارداری

خواص نخود در بارداری

خواص نخود در بارداری نخود یکی از بهترین غذاهایی است که می‌‌‌‌‌توان در دوران بارداری میل کرد. این دانه‌‌‌‌‌های خوشمزه پر از مواد مغذی است که شما و کودک تان می‌‌‌‌‌توانید برای دوران بارداری سالم از آن لذت ببرید. علاوه بر این‌‌‌‌‌ها آن را می‌‌‌‌‌توان به راحتی در سالاد ماکارونی، سوپ فلفل و دیگر غذاها ریخت.

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده

اولین احساسات پس از دیدن نوزاد تازه متولد شده  خیره شدن به چشم های نوزاد و تحقق یافتن اینکه شما رسما مادر شده اید گردبادی از احساسات مختلف را در شما بوجود می آورد که بعضی از آنها قابل پیش بینی و بعضی دیگر مانند یک صاعقه غیر منتظره با شما برخورد می کنند. تغییرات در عکس العمالهای طبیعی بسیار زیاد است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 11

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید