قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/22 0 نظر 514 بازدید

خواص خرما در دوران بارداری

مصرف خرما در باردازی، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر مینشاند به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه‌‌‌‌ای شده است. بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نورزید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری میکند. اگرچه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید ولی قبل از رفتن به اتاق زایمان .....

خواص خرما در دوران بارداری


مصرف خرما در باردازی، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر مینشاند به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه‌‌‌‌ای شده است. بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نورزید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری میکند. اگرچه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید ولی قبل از رفتن به اتاق زایمان خرما را مصرف نمایید.

خواص خرما


خرما دارای معادل 22 الی 26 ساکاروز، 50% گلوکز، آب ،موسیلاژپکتین است. همچنین دارای ویتامین-های A و B و C و E و مواد معدنی است.

حتما بخوانید: دعاهای موثر برای درمان نازایی


خرما در یک نگاه (در 100 گرم خرما)


انرژی: 282 کیلو کالری    پتاسیم: 656 میلی گرم
آب: 20/53 گرم    منگنز : 262 میلی گرم
پروتئین:2/45 گرم     مس: 206 میلی گرم 
چربی: 39 گرم    فسفر: 62 میلی گرم 
فیبر: 8 گرم    منیزیم: 43 میلی گرم
کربوهیدرات: 75/3 گرم    کلسیم: 39 میلی گرم
    روی: 29 میلی گرم
    آهن: 1/2 میلی گرم
    سدیم: 2 میلی گرم

خواص خرما

به علت درصد بالای مواد قندی موجود در خرما و جذب سریع آنها که بعنوان منبع اصلی انرژی زایی در خرما به شما میروند برای ضعف، خرما میتواند بسیار موثر باشد. در غنی سازی بدن نقش مهمی را ایفا میکند و کلسیم که در سیستم خون سازی بدن نقش مهمی را ایفا میکند و نیز فسفر که در فعالیت مغزی و قوای فکری و حافظه بسیار موثر است.

حتما بخوانید: علل شایع ناباروری


سدیم و پتاسیم که در وضعیت تعادل و حالت همودینامیک مایعات و الکترولیت‌‌‌‌های بدن نقش اساسی را بازی میکنند آن را به یک داروی ارزشمند مبدل ساخته است.

خواص خرما


خرما میوه‌‌‌‌ای است که نام آن 42بار در قرآن آمده است. در تفسیر برهان روایتی نقل شده است که پیغمبر فرمود:
اولین چیزی که زن زائو باید تناول کند رطب باشد زیرا خداوند متعال به مریم فرمود:
و هزی الیک بجذع النخله تساقط علیک رطبا جنیا
عرض شد یا رسوا الله! اگر زمان رطب نباشد؟ فرمود: هفت عدد خرمای مدینه، و اگر نباشد هفت عدد خرما از خرمای شهر خود زیرا خداوند عزوجل فرموده به عزت و جلال و عظمت و رفعت خود قسم زائویی که در روز تولد فرزند خود رطب میل کند اگر پسری آورد آن را فرزند حلیم گردد و اگر دختر باشد او نیز حلیمه و بردبار خواهد شد. 

خواص خرما
در روایتی از حضرت علی نقل شده که فرمود بهترین غذای زن باردار، خرمای تازه است و هیچ دارویی برای او بهتر از خرما نیست.


خرما غنی از آهن است. پژوهشگران علوم پزشکی با ببرسی تاثیر میزان مصرف آهن در یک هزار زن باردار دریافتند هرچه زنان باردار مقدار بیشتری آهن مصرف کنند اندازه وزن نوزادشان بیشتر خواهد بود. محققان دریافتند مادرانی که در سه ماهه اول بارداری آهن بیشتری مصرف کنند نوزاد سالمتری به دنیا می‌‌‌‌آورند.

خواص خرما
امام رضا فرمودند:
ان التمار اذا ادرکت فقیها الشفاء لقوله عزوجل کلوا من ثمره اذا اثمر و ینعه
همانا هنگامی که میوه‌‌‌‌ها رسیدند پس در آنها مایه شفا و بهبودی از امراض فراهم میشود. برای اینکه خداوند می‌‌‌‌فرماید:بخورید از میوه‌‌‌‌ها هنگامی که می‌‌‌‌رسند.
 

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت موفقیت درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص ماهی تون در بارداری

خواص ماهی تون در بارداری

خواص ماهی تون در بارداری  مطالعات نشان داده است خوردن مقدار زیادی ماهی (هفته‌ای 3 تا 4 وعده در دوران بارداری و شیردهی فواید بهداشتی زیادی دارد. ماهی تون راحت‌ترین ماهی برای وارد کردن به سبک زندگی پر کار است. یک کنسرو تون را در ظرف نهار خود گذاشته و روی سالاد خود ریخته تا مقدار زیادی پروتئین (42 گرم پروت با کیفیت بالا با کالری کمتر از 200)، چربی‌های خوب و دیگر مواد مغذی را به شما بدهد یا این که گوشت ماهی تون را به عنوان یک غذای بسیار خوب برای شام خود انتخاب کنید.

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

اصول تغذیه ی سه ماه دوم بارداری را بشناسیم زمانی که اشتهایتان بر می گردد، یک گرسنگی دائمی یا میل بخصوصی به خوردن در شما بوجود می آید. این میل که در سه ماهه اول بارداری شروع می شود ممکن است شدت و یا تغییر پیدا کند. خوردن وعده های کوچک غذا به تعداد زیاد به شما کمک می کند گرسنگی شدیدتان را کنترل کنید و این روش هضم غذا را هم آسان می کند. متوجه می شوید که خوراکیهایی که در کشوی میز کارتان گذاشته اید یا جعبه کشمشی که همیشه در کیف شما هست چقدر به شما کمک می کند.

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟ رو به سیزی بیاورید. کاهو هرچه پررنگ‌‌تر باشد بهتر است. کاهو به خاطر فواید برگ‌‌های سبز تیره‌‌اش برای میز شام مردم شمال آمریکا دارد محبوبیت بیشتری پیدا می‌‌کند. یک فنجان کاهو که به عنوان سالاد میل شود دارای حدود 2000 واحد بین‌‌المللی ویتامین A، 12 میلی‌‌گرم ویتامین ، بیش از نیمی از ویتامین K مورد نیاز شما و تقریبا 700 میکروگرم فولات و 5/0میلی‌‌گرم آهن است.
 

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟ که میل به خوراکیهای شور بدین معناست که بدنم به نمک نیاز دارد؟ این نظریه شاید منطقی به نظر برسد ولی حقیقت ندارد. در واقع میل به غذاهای شور در خانم های باردار هنوز شناخته نشده است. علت این حالت بیشتر از این که نشانه کمبود غذایی باشد، این است که ما به علت تغییراتی که در پرزهای چشایی و حس بویایی مان بوجود آمده است به غذاهای بخصوصی میل پیدا می کنیم. نوسان احساسات در دوران بارداری میل به غذاهایی که تهیه آن راحت می باشد را هم بوجود می آورد. 

در بارداری سیب زمینی بخورید!

در بارداری سیب زمینی بخورید!

در بارداری سیب زمینی بخورید! یک سیب‌‌زمینی شیرین آتش دیده (در آتش مغز پخت شده) خبر خوبی برای همه مواقع سال است و شما می‌‌توانید از این غذای خوشمزه، راحت و بدون نگرانی استفاده کنید. فقط یک فنجان سیب‌‌زمینی شیرین دارای 4 گرم پروتئین و 7 گرم فیبر بوده و منبع خوب ویتامین B6، پتاسیم، ویتامین A ویتامین C و منگنز نیز است. همه این‌‌ها یک طرف، عطر و طعم عالی آن هم به یک طرف و این می‌‌تواند برای شما گزینه خوبی باشد

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟ لوبیا چیتی دارای فیبر، پروتئین، انرژی بخشی و همچنین مواد معدنی پشتیبان گلبول‌‌‌های قرمز بوده و غذای خوبی برای تحرک‌‌‌پذیری شما است. این لوبیا دارای مواد مغذی مورد نیاز کودک مانند فولات، کولین، فیبر، پروتئین و آهن است. انواع لوبیا در واقع دارای مواد مغذی مهم برای رشد و نمو کودک هستند، خصوصا لوبیای چیتی که یک ماده افزودنی ضروری رژیم هفتگی این سه ماهه و دوره‌‌‌های بعد و حتی دوران شیردهی است. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید