قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/27 0 نظر 132 بازدید

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می شود بخصوص که سایز لباس ها کاملا عوض شده!

تغییرات سه ماهه ی دوم بارداری

 

خدا را شکر که صنعت مد متوجه شده، خانم‌‌‌ها در دوران بارداری دوست دارند شیک و خوش لباس باشند، البته این به معنای پوشیدن بلوزهای تنگ و مد روز نیست. بلکه لباس‌‌‌های شیکی که مناسب شرایط فیزیکی یک خانم باردار باشد، بعضی خانم‌‌‌ها به دنبال خرید لباس‌‌‌های بارداری می‌‌‌روند، اما بعضی همچنان دوست دارند همان لباس‌‌‌های معمولی خود را تا جایی که امکان دارد بپوشند. البته به خاطر داشته باشید این لباس‌‌‌ها کهفقط چند ماه لازم می‌‌‌شود، چندان ارزان هم نیستند و باید به موقع و خوب انتخاب شوند:

چند نکته :


- خیلی زود اقدام به خرید لباس بارداری نکنید و فقط لباس‌‌‌هایی را بخرید که کاملا اندازه‌‌‌تان باشد و کمی هم جا برای رشد بیشتر شکم‌‌‌تان داشته باشند.
- از قبول لباس‌‌‌های بارداری دوستانتان خجالت نکشید، چرا که به ندرت لباس‌‌‌های بارداری‌‌‌شان را برای بیرون می‌‌‌پوشند. دوستان شما هم از اینکه لباس‌‌‌هایشان بیشتر استفاده می‌‌‌شود، خوشحال خواهند شد.

                                                       تغغیرات سه ماهه دوم
- به دنبال مغازه‌‌‌های ارزان فروشی و حراجی‌‌‌ها بگردید تا بتوانید لباس‌‌‌های گشاد بارداری ارزان‌‌‌تری بخرید.
- اگر در پیدا کردن لباس بارداری سایز خود مشکل دارید. به یاد بسپارید که مدت طولانی از دوران باداری خود را می‌‌‌توانید با شلوارهای کشی و لوزها و پلیورهای بزرگ سر کنید.
-مهم‌‌‌ترین قسمت خرید دوره‌‌‌ی بارداری، کفش راحت و سوتین‌‌‌های آزادتر است. سایز کفش و اندازه‌‌‌ی سوتین در طول بارداری، بزرگ‌‌‌تر می‌‌‌شود و تغیر می‌‌‌کند.
- مجبور نیستید لباس زیرهای مخصوص بارداری بپوشید. مگر آنکه به طور خاصی احساس راحتی کنید. بسیاری از همین لباس‌‌‌ زیرهای معمولی که کمی راحت و گشادند، برای دوره‌‌‌ی بارداری هم مناسبند.

حتما بخوانید: اولین مشاوره و آزمایشات بارداری


آگاهی از تغییرات بدن


در هفته‌‌‌ی 12 رحم شما شروع به رشد بیشتر و بیرون آمدن از لگن می‌‌‌کند، پزشک می‌‌‌تواند قسمت رأس رحم را از روی شکم با لمس کردن حس کند. در هفته‌‌‌ی 20 رأس رحم به سطح نافتان می‌‌‌رسد. سپس هر هفته ارتفاع رحم حدود یک سانتی متر رشد می‌‌‌کند و بالا می‌‌‌رود. پزشک ممکن است گاهی با استفاده از متر از پایین استخوان شرمگاهی تا رأس رحم را اندازه بگیرد تا ارتفاع رحم را پیدا کندو بدین وسیله از رشد مناسب رحم و رشد کامل نوزاد مطمئن شود. باردار بودن بعضی خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 16 کم کم مشخص می‌‌‌شود. زنان باردار باهم متفاوت‌‌‌اند. بارداری در بعضی از خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 12 مشخص می‌‌‌شود. در بعضی تا هفته‌‌‌ی 28 هم  هنوز معلوم نیست.

                                                            تغییرات بارداری


بسیاری از تغیراتی که تجربه می‌‌‌کنید، ربط چندانی به تغیر اندازه‌‌‌ی شکم ندارد. این تغیرات شامل رشد نوزاد و ادامه‌‌‌ی سازگاری بدن با این پدیده است. ممکن است فقط برخی از این نشانه ها و تغیراتی را که در این فصل بیان می‌‌‌کنیم تجربه کنید.
خانم‌‌‌ها اغلب در دومین بارداری خود فکر می‌‌‌کنند که مشکلی وجود دارد، چرا که آن‌‌‌ها خیلی بزرگ‌‌‌تر و درشت‌‌‌تر از اولین بارداری‌‌‌شان می‌‌‌شوند. البته وجود تفاوت اندازه در بارداری‌‌‌های مختلف کاملا طبیعی است. مثلا دکتر سارا از نویسندگان همین کتاب در دومین بارداری خود نتوانست از هفته‌‌‌ی ششم به بعد همان لباسی را بپوشد که تا هفته‌‌‌ی 18 بارداری قبلی می‌‌‌پوشید.


فراموشی و بی دست و پایی


تا قبل از بارداری برای بعضی خانم‌‌‌ها هرگز پیش نمی‌‌‌آید که کلیدها را جا بگذارند با جایشان را فراموش کنند و به اسباب و اثاثیه بخورند و چیزها از دستشان بیفتد، ولی برای تعدادی ازآن‌‌‌ها، این یکی از اثرات جانبی بارداری است. علل پزشکی این اثرات جانبی را نمی‌‌‌دانیم. اما بسیاری از این خانم‌‌‌ها در این دوره احساس می-کنند فراموشکار و بی دست و پا شده‌‌‌اند. بنابراین اگر این مسئله برای شما پیش آمد، نگران نشوید. برای همیشه حواس پرت و فراموش کار باقی نخواهید ماند. از این جهت به قضیه نگاه کنید که حالا دیگر اگر تولد بهترین دوستتان را هم فراموش کنید بهانه‌‌‌ی خوبی خواهید داشت. بقیه هم با اطمینان به شما می‌‌‌گویند که جای نگرانی نیست. چر اکه بعد از زایمان مجدد هوش و حواس جمعتان بر می‌‌‌گردد.

حتما بخوانید: الکل و سیگار در دوران بارداری


باد شکم


ممکن است در طول سه ماهه‌‌‌ی دوم، از وجود باد اذیت کننده و شدیدی گاه و بی گاه در شکم‌‌‌تان می‌‌‌پیچد ناراحت باشید. شما اولین خانم بارداری نیستید که دچار این مشکل می‌‌‌شوید و البته کار چندانی هم نمی-توانید برای رفع این مسئله انجام دهید. مگر اینکه تا حد امکان در جمع خود را کنترل کنید یا تقصیر را به گردن کس دیگری بیندازی البته سعی کنید دچار یبوست نشوید، چرا که مشکل را شدیدتر خواهد کرد.


رشد موها و ناخن


ناخن‌‌‌های دست و پا ممکن است محکم تر شوند و با سرعت پیش‌‌‌بینی نشده‌‌‌ای در طول بارداری رشد کنند. انجام مانیکور مشکلی ندارد، البته به شرطی که در سالن های آرایشی بهداشتی انجام شود. بنابراین آرام بنشینید و ناخن هایتان را مانیکور کنید و سپس از دیدن ناخن های زیبایتان لذت ببرید.
بارداری همچنین سرعت رشد موها را بیشتر می‌‌‌کند. متأسفانه برخی خانم‌‌‌ها متوجه می‌‌‌شوند که در جاهای غیر معمولی مثل صورت و شکم هم مو در می‌‌‌آورند. انجام اپیلاسیون، وکس یا   تیغ زدن این موها بی خطر است، اما متأسفانه از کرم‌‌‌های موبر حاوی مواد شیمیایی چندان توصیه نمی‌‌‌شود،  چرا که هنوز در مورد آن‌‌‌ها تحقیقات کافی انجام نگرفته است. خیال‌‌‌تان راحت باشد که پس از زایمان، این موها اکثرا مثل قبل از بین می‌‌‌روند.

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

در هفته بیست و چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

در هفته سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

هفته چهل و سوم بارداری

هفته چهل و سوم بارداری

در هفته چهل و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهل و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهل و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

در هفته اول بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته اول بارداری و نکات مهم درباره نخستین روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی
وقت آن رسیده که همراه با شام خود مقداری شیر هم بنوشید. وقتی که بدن شما دیوانه‌‌وار میکوشد تا برای نوزادتان شیر تهیه کند، موادمعدنی‌‌ای مانند کلسیم، منیزیم و فسفر را از جریان خون می‌‌گیرد. اگر غذاهای شما این موادمعدنی را به قدر کافی نداشته باشند استخوان‌‌هایتان مجبور خواهند شد مقداری از ذخیره خود را بدهند. به علاوه بدن برای کمک به تغذیه کودک به پروتئین و چربی زیادی نیاز دارد و شیر منبع بزرگ این مواد هم هست

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید