کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/27 0 نظر 509 بازدید

تغییرات سه ماه دوم بارداری تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می‌شود بخصوص که سایز لباس‌ها کاملا عوض شده است.

تغییرات سه ماهه ی دوم بارداری

بدن مادر در سه ماه دوم بارداری دچار چه تغییراتی می‌شود؟ چه لباس‌هایی برای این دوره از بارداری مناسب‌ترند؟

خدا را شکر که صنعت مد متوجه شده، خانم‌‌‌ها در دوران بارداری دوست دارند شیک و خوش لباس باشند، البته این به معنای پوشیدن بلوزهای تنگ و مد روز نیست. بلکه لباس‌‌‌های شیکی که مناسب شرایط فیزیکی یک خانم باردار باشد، بعضی خانم‌‌‌ها به دنبال خرید لباس‌‌‌های بارداری می‌‌‌روند، اما بعضی همچنان دوست دارند همان لباس‌‌‌های معمولی خود را تا جایی که امکان دارد بپوشند. البته به خاطر داشته باشید این لباس‌‌‌ها که فقط چند ماه لازم می‌‌‌شود، چندان ارزان هم نیستند و باید به موقع و خوب انتخاب شوند.

چند نکته مهم :

1- خیلی زود اقدام به خرید لباس بارداری نکنید و فقط لباس‌‌‌هایی را بخرید که کاملا اندازه‌‌‌تان باشد و کمی هم جا برای رشد بیشتر شکم‌‌‌تان داشته باشند.

2- از قبول لباس‌‌‌های بارداری دوستانتان خجالت نکشید، چرا که به ندرت لباس‌‌‌های بارداری‌‌‌شان را برای بیرون می‌‌‌پوشند. دوستان شما هم از این‌که لباس‌‌‌هایشان بیشتر استفاده می‌‌‌شود خوشحال خواهند شد.

3- به دنبال مغازه‌‌‌های ارزان فروشی و حراجی‌‌‌ها بگردید تا بتوانید لباس‌‌‌های گشاد بارداری ارزان‌‌‌تری بخرید.

4- اگر در پیدا کردن لباس بارداری سایز خود مشکل دارید. به یاد بسپارید که مدت طولانی از دوران باداری خود را می‌‌‌توانید با شلوارهای کشی و لوزها و پلیورهای بزرگ سر کنید.

5- مهم‌‌‌ترین قسمت خرید دوره‌‌‌ی بارداری، کفش راحت و سوتین‌‌‌های آزادتر است. سایز کفش و اندازه‌‌‌ی سوتین در طول بارداری، بزرگ‌‌‌تر می‌‌‌شود و تغیر می‌‌‌کند.

6- مجبور نیستید لباس زیرهای مخصوص بارداری بپوشید. مگر آن‌که به طور خاصی احساس راحتی کنید. بسیاری از همین لباس‌‌‌ زیرهای معمولی که کمی راحت و گشادند، برای دوره‌‌‌ی بارداری هم مناسبند.

حتما بخوانید: اولین مشاوره و آزمایشات بارداری

1- آگاهی از تغییرات بدن

در هفته‌‌‌ی 12 رحم شما شروع به رشد بیشتر و بیرون آمدن از لگن می‌‌‌کند، پزشک می‌‌‌تواند قسمت رأس رحم را از روی شکم با لمس کردن حس کند. در هفته‌‌‌ی 20 رأس رحم به سطح نافتان می‌‌‌رسد. سپس هر هفته ارتفاع رحم حدود یک سانتی متر رشد می‌‌‌کند و بالا می‌‌‌رود. پزشک ممکن است گاهی با استفاده از متر از پایین استخوان شرمگاهی تا رأس رحم را اندازه بگیرد تا ارتفاع رحم را پیدا کندو بدین وسیله از رشد مناسب رحم و رشد کامل نوزاد مطمئن شود. باردار بودن بعضی خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 16 کم کم مشخص می‌‌‌شود. زنان باردار باهم متفاوت‌‌‌اند. بارداری در بعضی از خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 12 مشخص می‌‌‌شود. در بعضی تا هفته‌‌‌ی 28 هم  هنوز معلوم نیست.

بسیاری از تغیراتی که تجربه می‌‌‌کنید، ربط چندانی به تغیر اندازه‌‌‌ی شکم ندارد. این تغیرات شامل رشد نوزاد و ادامه‌‌‌ی سازگاری بدن با این پدیده است. ممکن است فقط برخی از این نشانه ها و تغیراتی را که در این فصل بیان می‌‌‌کنیم تجربه کنید.
خانم‌‌‌ها اغلب در دومین بارداری خود فکر می‌‌‌کنند که مشکلی وجود دارد، چرا که آن‌‌‌ها خیلی بزرگ‌‌‌تر و درشت‌‌‌تر از اولین بارداری‌‌‌شان می‌‌‌شوند. البته وجود تفاوت اندازه در بارداری‌‌‌های مختلف کاملا طبیعی است. مثلا دکتر سارا از نویسندگان همین کتاب در دومین بارداری خود نتوانست از هفته‌‌‌ی ششم به بعد همان لباسی را بپوشد که تا هفته‌‌‌ی 18 بارداری قبلی می‌‌‌پوشید.

تغییرات سه ماه دوم بارداری

2- فراموشی و بی دست و پایی

تا قبل از بارداری برای بعضی خانم‌‌‌ها هرگز پیش نمی‌‌‌آید که کلیدها را جا بگذارند با جایشان را فراموش کنند و به اسباب و اثاثیه بخورند و چیزها از دستشان بیفتد، ولی برای تعدادی ازآن‌‌‌ها، این یکی از اثرات جانبی بارداری است. علل پزشکی این اثرات جانبی را نمی‌‌‌دانیم. اما بسیاری از این خانم‌‌‌ها در این دوره احساس می‌کنند فراموشکار و بی دست و پا شده‌‌‌اند. بنابراین اگر این مسئله برای شما پیش آمد، نگران نشوید. برای همیشه حواس پرت و فراموش کار باقی نخواهید ماند. از این جهت به قضیه نگاه کنید که حالا دیگر اگر تولد بهترین دوستتان را هم فراموش کنید بهانه‌‌‌ی خوبی خواهید داشت. بقیه هم با اطمینان به شما می‌‌‌گویند که جای نگرانی نیست. چر اکه بعد از زایمان مجدد هوش و حواس جمع‌تان بر می‌‌‌گردد.

حتما بخوانید: الکل و سیگار در دوران بارداری

3- باد شکم

ممکن است در طول سه ماهه‌‌‌ی دوم، از وجود باد اذیت کننده و شدیدی گاه و بی گاه در شکم‌‌‌تان می‌‌‌پیچد ناراحت باشید. شما اولین خانم بارداری نیستید که دچار این مشکل می‌‌‌شوید و البته کار چندانی هم نمی-توانید برای رفع این مسئله انجام دهید. مگر اینکه تا حد امکان در جمع خود را کنترل کنید یا تقصیر را به گردن کس دیگری بیندازی البته سعی کنید دچار یبوست نشوید، چرا که مشکل را شدیدتر خواهد کرد.

4- رشد موها و ناخن

ناخن‌‌‌های دست و پا ممکن است محکم تر شوند و با سرعت پیش‌‌‌بینی نشده‌‌‌ای در طول بارداری رشد کنند. انجام مانیکور مشکلی ندارد، البته به شرطی که در سالن های آرایشی بهداشتی انجام شود. بنابراین آرام بنشینید و ناخن هایتان را مانیکور کنید و سپس از دیدن ناخن های زیبایتان لذت ببرید.
بارداری همچنین سرعت رشد موها را بیشتر می‌‌‌کند. متأسفانه برخی خانم‌‌‌ها متوجه می‌‌‌شوند که در جاهای غیر معمولی مثل صورت و شکم هم مو در می‌‌‌آورند. انجام اپیلاسیون، وکس یا   تیغ زدن این موها بی‌خطر است، اما متأسفانه از کرم‌‌‌های موبر حاوی مواد شیمیایی چندان توصیه نمی‌‌‌شود،  چرا که هنوز در مورد آن‌‌‌ها تحقیقات کافی انجام نگرفته است. خیال‌‌‌تان راحت باشد که پس از زایمان، این موها اکثرا مثل قبل از بین می‌‌‌روند.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین در دوران بارداری) برروی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: پرورش اعتماد به نفس درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم

تاثیر کم خونی بر بارداری سالم تشخیص گروه خون و Rh (معمول و ثابت). اولین آزمایش خون گروه خون (O یا A , B , AB) و Rh (مثبت یا منفی) را تعیین می کند. همچنین وجود پادتن Rh را مورد آزمایش قرار می دهد. عامل Rh پروتئینی است که روی سطح سلول های قرمز خون وجود دارد. بودن این فاکتور در خون شما فقط در دوران بارداری اهمیت دارد. اگر مادر عامل Rh را نداشته باشد (یعنی Rh منفی باشد) و جنین Rh مثبت پدر را به ارث برده باشد وقتی خون مادر و جنین ترکیب می شوند مادر

چرا شیر مادر مفید است؟

چرا شیر مادر مفید است؟

چرا شیر مادر مفید است؟ شیردهی برای خود و کودکتان مجانی، راحت، سالم و گزینه خیلی خوبی است. درواقع یک کار طبیعی-ست. حداقل 90 درصد خانم‌‌هایی که می‌‌خواهند شیر بدهند، میتوانند. بنابراین تعجبی ندارد که دست-اندرکاران بهداشت و سازمان بهداشت جهانی شیردهی را به خانم‌‌ها خیلی توصیه می‌‌کنند. در این جاست که ما وارد میدان می‌‌شویم. این که دیگر باردار نیستید معنی‌‌اش این نیست که نباید دیگر به رژیم غذایی خود توجه کنید.

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی در دوران شیردهی  در طول دوران شیردهی مثل همان دوران بارداری، تغذیه‌ی شما بسیار مهم است. کیفیت شیر تولیدی پستان‌ها خیلی تحت تأثیر رژیم غذایی‌تان قرار نمی‌گیرد، مگر اینکه عادت غذایی شما دچار نقص و کمبودهایی باشد 

وزن گیری سالم در دوران بارداری

وزن گیری سالم در دوران بارداری

وزن گیری سالم در دوران بارداری توجه مناسب به مساله اضافه وزن بسیار ضروری است و برای سلامت مادر و جنین مهم است

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید