قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی

تغییر ژن جنین‌  از خوب به عالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/10 0 نظر 2,457 بازدید

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می‌کند، چگونه بعضی اشخاص کامیاب هستند در صورتی‌که انسان‌های دیگر با بیماری‌های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحم‌تان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می‌دهید. 

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی

چطور می‌شود ژن جنین را تغییر داد؟ این تغییر ژن از چه زمانی آغاز می‌شود؟

مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان شما می‌توانید ژن نوزاد را برای بهتر شدن، تغییر دهید. ما برای کمک به شما درفراگیری بیولوژی بارداری در این‌جا هستیم و همچنین فراهم آوردن راهکارها و توصیه‌ها‌یی که به شما کمک خواهد کرد تا همه چیز از نطفه‌گذاری تا وضع حمل ( از سه ماه قبل تا یک ماه بعداز زایمان) را سازماندهی کنید. از تمامی چیزهایی که امیدواریم بدانید، دو مطلب در میان آنان از همه مهم‌تراست که احتمالا هرگز زمان زیادی را برای فکر کردن به آن صرف نکرده‌اید. (اپی ژنتیک Epigenetic) یعنی توسعه و تغییرات ژنتیکی و دیگری جفت شما. 

هیچ حسی مانند احساس دوران بارداری نیست

از یک طرف هیجان، خوشحالی و بی صبری برای اولین لبخند، شنیدن صدایش و در آغوش کشیدنش شما را به رویایی شیرین دعوت می‌کند و از طرف دیگر درباره هزاران مسئله ناشناخته، درمورد اتفاقاتی که درون شما رخ می‌دهد و این‌که آیا کوچولوی شما بطور صحیح رشد می‌کند ، دلواپس هستید.

زمانی‌که شما درحال متعادل کردن این احساسات هستید، تنها توصیه ما به شما آرامش است. این مهم‌ترین چیزی است که می‌باید بخاطر سپرد. گفتنی است اکثر بارداری‌ها سرانجام خوبی دارند، اکثر بدین معنا که بیشتر از 99.5 درصد از مادران و95درصد از نوزادانی که بعد از هفته 28 فارغ می‌شوند، کاملا سالم هستند.

ساختار بدن مادر به گونه‌ای است که جنین را در این دوران به سلامت حمل و مراقبت می‌کند. این بدان معنا نیست که همه چیز در این سفر به آرامی اتفاق می‌افتد، بلکه به بدین معناست که بیشتر این اتفاقات بر وفق مراد مادران خواهد بود. اگر شما بتوانید یاد بگیرید که چگونه شانس خود را در مسیری که به طورطبیعی قرار است اتفاق بیفتاد به حداکثر برسانید، میتوانید ازهر اتفاق به نفع خویشتن بهره ببرید.

نقشه مسیرجنین

اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می‌کند، چگونه بعضی اشخاص کامیاب هستند در صورتی‌که انسان‌های دیگر با بیماری‌های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحم‌تان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می‌دهید. 

حتما بخوانید: حواس پنجگانه جنین

همان‌طور که در زمان تحصیل فراگرفته‌اید، مجموعه ژن‌های بی‌همتایی که ما از پدر و مادر خود دریافت کرده‌ایم مسئولیت تمامی آنچه را که ما هستیم، همانند: رنگ چشم‌ها، اندازه پاها، عشق به خوردن قرمه‌سبزی، تنفر از موجودات هشت‌پا و غیره را به دنبال دارد. تا حدودی این یک واقعیت است، اما طی چند سال گذشته علم کشف کرده است که دانش ژنتیک کلاسیک فقط نشان‌گر قسمتی از تصویر کامل نوزاد می‌باشد.

دوقلوهای شبیه به هم دقیقا ژن‌های همانند یکدیگر را دریافت کرده‌اند، اما ممکن است خصایص متفاوتی در ادامه زندگی خویش داشته باشند. یکی ممکن است به آلرژی دچار گردد و دیگری نه، یکی ممکن است حتی بدون دانش درخواندن نت‌ها، نواختن پیانو را فراگیرد، درحالی‌که دیگری حتی نتواند آوایی را به سادگی دنبال کند. چه چیزی باعث این دگرگونی‌ها می‌شود؟ تاثیرات بالقوه‌ای که جنین در رحم مادر می‌گیرد وهمچنین تاثیرات پیرامونی، نشان‌گر تفاوت‌های ژنتیکی آن‌هاست. این چیزی است که آن‌ را «اپی ژنتیک» می‌خوانند.

 

تغییر ژن جنین‌  ا

معجزه ژن‌ها در جنین

شما و والدین‌تان از طریق رشته‌هایی از ژن‌های مورد علاقه آنان به یکدیگر پیوند خورده‌اید. ممکن است شما برای تهیه غذا ،یک دستورغذایی با چاشنی فلفل قرمز سر میز غذا بیاورید و نزدیکان شما دستور یک کیک زیبای شکلاتی به سفره اضافه کنند. اما این فقط دو دستور غذایی نیست، بلکه یک دستور از یک صد دستور، بلکه هزاران دستور غذایی است که شما به آن‌ها دسترسی دارید، ممکن است بعضی از این دستورات بر تکه‌ای کاغذ ، کتاب آشپزی و حتی روی تکیه‌ای از دستمال کاغذی نوشته باشند.

با این تکه تکه از دستورات غذایی چه خواهید کرد؟ شما یکایک آن‌ها را در کشوی آشپزخانه خود نگهداری می‌کنید. جداسازی این تکه‌ها کاری بسیار مشکل است و شما به راحتی به همه آنان دسترسی ندارید و واقعا پیدا کردن آنچه مورد نیاز شماست، امکان‌پذیر نخواهد بود. مگراین‌که شما به همه این موارد از قبل فکر کرده باشید و آن‌ها را براساس خاصی سازماندهی کرده باشید، مثلا با برچسبی صورتی دستورات مورد علاقه خود را نشانه‌گذاری کرده باشید، که بتوانید به سرعت به دستور‌غذایی مورد علاقه خود دستیابی داشته باشید. 

ژن‌ها همانند دستورات‌غذایی می‌باشند. آن‌ها دستورالعمل برای ساختن هستند. هرکدام از والدین کپی از تمامی دستورالعمل‌هایشان را به نوزاد خود اهدا می‌کنند، اما برای بسیاری از ژنها فقط یک کپی در وجود نوزاد استفاده خواهد شد.در واقع مادر و پدر همان دستورالعمل را دارا هستند ( یکی برای رنگ چشم، یکی برای رنگ مو و غیره....). برای مثال، ژن‌های چشم، قهوهای، آبی یا غیره هستند. درمورد چنین ژن‌هایی، شما فقط نمایان‌گر ژنی از پدر یا مادر خود می‌باشید که درآن فقط یک کپی، نه هردوی آن‌ها فعال هستند. در بعضی موارد، هیچکدام از کپی‌ها قادر به نمایش چیزی نیستند، رنگ چشم‌ها فقط به سلول‌های چشمی بستگی دارد، یک سلول کبدی براساس ژن رنگ چشم پدر یا مادر استوار نمی‌باشد. بنابراین چگونه یک سلول، 24999 ژنی را که مورد نیازش نیست از کار انداخته و چندتایی را که مورد نیازش است به کار می‌گیرد. همانند کشوی پر از دستوالعمل‌های آشپزخانه، ژن‌ها به تنهایی بدون استفاده هستند، بدن ما قادر به پیدا کردن ژن‌های مورد نیاز خود در زمان مناسب است.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین در دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رفتار تربیتی والدین

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا پایان 6 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز دنیا پرورش دهند.

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نقش تغذیه ی سالم در باروری

نقش تغذیه ی سالم در باروری

نقش تغذیه ی سالم  در باروری
 اگر مادر آینده هستید یا این که شریک زندگی او هستید و این  مقاله را می‌‌‌‌‌‌خوانید شایسته تشویق جدی هستید چون یکی از بهترین و مهم‌‌‌‌‌‌ترین گام‌‌‌‌‌‌ها را به عنوان یکی از والدین برداشته‌‌‌‌‌‌اید. درباره دانستن غذاهایی که خود و فرزندتان را در آغاز دوره‌‌‌‌‌‌ای که مسلما یکی از بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین ماجراهای زندگی است، یاری خواهد کرد. از مهم‌‌‌‌‌‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشته باشید. 
 

اولین مشاوره و آزمایشات بارداری

اولین مشاوره و آزمایشات بارداری

اولین مشاوره وآزمایشات بارداری با اولین مراجعه به پزشک، او خانم باردار را برای یک سری آزمایشات ضروری مشاوره می‌دهد و او را به آزمایشگاه ارجاع می‌دهد.

شیر کاکائو در بارداری

شیر کاکائو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

فشار خون در بارداری

فشار خون در بارداری

فشار خون در بارداری   تنظیم و کنترل فشار خون در بارداری امری اجتناب ناپذیر است

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟ زیپ دامن مورد علاقه‌تان دیگر بالا نمی‌رود، دگمه‌های پیراهن‌تان به راحتی بسته نمی‌شوند و هفته‌هاست که شلوارهای جین آبی‌تان را کنار گذاشته‌اید. حالا وقت آن است که لباس‌های حاملگی این دوره را آماده کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید