کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی

تغییر ژن جنین‌  از خوب به عالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/10 0 نظر 1,987 بازدید

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می‌کند، چگونه بعضی اشخاص کامیاب هستند در صورتی‌که انسان‌های دیگر با بیماری‌های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحم‌تان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می‌دهید. 

تغییر ژن جنین‌ از خوب به عالی

چطور می‌شود ژن جنین را تغییر داد؟ این تغییر ژن از چه زمانی آغاز می‌شود؟

مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان شما می‌توانید ژن نوزاد را برای بهتر شدن، تغییر دهید. ما برای کمک به شما درفراگیری بیولوژی بارداری در این‌جا هستیم و همچنین فراهم آوردن راهکارها و توصیه‌ها‌یی که به شما کمک خواهد کرد تا همه چیز از نطفه‌گذاری تا وضع حمل ( از سه ماه قبل تا یک ماه بعداز زایمان) را سازماندهی کنید. از تمامی چیزهایی که امیدواریم بدانید، دو مطلب در میان آنان از همه مهم‌تراست که احتمالا هرگز زمان زیادی را برای فکر کردن به آن صرف نکرده‌اید. (اپی ژنتیک Epigenetic) یعنی توسعه و تغییرات ژنتیکی و دیگری جفت شما. 

هیچ حسی مانند احساس دوران بارداری نیست

از یک طرف هیجان، خوشحالی و بی صبری برای اولین لبخند، شنیدن صدایش و در آغوش کشیدنش شما را به رویایی شیرین دعوت می‌کند و از طرف دیگر درباره هزاران مسئله ناشناخته، درمورد اتفاقاتی که درون شما رخ می‌دهد و این‌که آیا کوچولوی شما بطور صحیح رشد می‌کند ، دلواپس هستید.

زمانی‌که شما درحال متعادل کردن این احساسات هستید، تنها توصیه ما به شما آرامش است. این مهم‌ترین چیزی است که می‌باید بخاطر سپرد. گفتنی است اکثر بارداری‌ها سرانجام خوبی دارند، اکثر بدین معنا که بیشتر از 99.5 درصد از مادران و95درصد از نوزادانی که بعد از هفته 28 فارغ می‌شوند، کاملا سالم هستند.

ساختار بدن مادر به گونه‌ای است که جنین را در این دوران به سلامت حمل و مراقبت می‌کند. این بدان معنا نیست که همه چیز در این سفر به آرامی اتفاق می‌افتد، بلکه به بدین معناست که بیشتر این اتفاقات بر وفق مراد مادران خواهد بود. اگر شما بتوانید یاد بگیرید که چگونه شانس خود را در مسیری که به طورطبیعی قرار است اتفاق بیفتاد به حداکثر برسانید، میتوانید ازهر اتفاق به نفع خویشتن بهره ببرید.

نقشه مسیرجنین

اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می‌کند، چگونه بعضی اشخاص کامیاب هستند در صورتی‌که انسان‌های دیگر با بیماری‌های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحم‌تان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می‌دهید. 

حتما بخوانید: حواس پنجگانه جنین

همان‌طور که در زمان تحصیل فراگرفته‌اید، مجموعه ژن‌های بی‌همتایی که ما از پدر و مادر خود دریافت کرده‌ایم مسئولیت تمامی آنچه را که ما هستیم، همانند: رنگ چشم‌ها، اندازه پاها، عشق به خوردن قرمه‌سبزی، تنفر از موجودات هشت‌پا و غیره را به دنبال دارد. تا حدودی این یک واقعیت است، اما طی چند سال گذشته علم کشف کرده است که دانش ژنتیک کلاسیک فقط نشان‌گر قسمتی از تصویر کامل نوزاد می‌باشد.

دوقلوهای شبیه به هم دقیقا ژن‌های همانند یکدیگر را دریافت کرده‌اند، اما ممکن است خصایص متفاوتی در ادامه زندگی خویش داشته باشند. یکی ممکن است به آلرژی دچار گردد و دیگری نه، یکی ممکن است حتی بدون دانش درخواندن نت‌ها، نواختن پیانو را فراگیرد، درحالی‌که دیگری حتی نتواند آوایی را به سادگی دنبال کند. چه چیزی باعث این دگرگونی‌ها می‌شود؟ تاثیرات بالقوه‌ای که جنین در رحم مادر می‌گیرد وهمچنین تاثیرات پیرامونی، نشان‌گر تفاوت‌های ژنتیکی آن‌هاست. این چیزی است که آن‌ را «اپی ژنتیک» می‌خوانند.

 

تغییر ژن جنین‌  ا

معجزه ژن‌ها در جنین

شما و والدین‌تان از طریق رشته‌هایی از ژن‌های مورد علاقه آنان به یکدیگر پیوند خورده‌اید. ممکن است شما برای تهیه غذا ،یک دستورغذایی با چاشنی فلفل قرمز سر میز غذا بیاورید و نزدیکان شما دستور یک کیک زیبای شکلاتی به سفره اضافه کنند. اما این فقط دو دستور غذایی نیست، بلکه یک دستور از یک صد دستور، بلکه هزاران دستور غذایی است که شما به آن‌ها دسترسی دارید، ممکن است بعضی از این دستورات بر تکه‌ای کاغذ ، کتاب آشپزی و حتی روی تکیه‌ای از دستمال کاغذی نوشته باشند.

با این تکه تکه از دستورات غذایی چه خواهید کرد؟ شما یکایک آن‌ها را در کشوی آشپزخانه خود نگهداری می‌کنید. جداسازی این تکه‌ها کاری بسیار مشکل است و شما به راحتی به همه آنان دسترسی ندارید و واقعا پیدا کردن آنچه مورد نیاز شماست، امکان‌پذیر نخواهد بود. مگراین‌که شما به همه این موارد از قبل فکر کرده باشید و آن‌ها را براساس خاصی سازماندهی کرده باشید، مثلا با برچسبی صورتی دستورات مورد علاقه خود را نشانه‌گذاری کرده باشید، که بتوانید به سرعت به دستور‌غذایی مورد علاقه خود دستیابی داشته باشید. 

ژن‌ها همانند دستورات‌غذایی می‌باشند. آن‌ها دستورالعمل برای ساختن هستند. هرکدام از والدین کپی از تمامی دستورالعمل‌هایشان را به نوزاد خود اهدا می‌کنند، اما برای بسیاری از ژنها فقط یک کپی در وجود نوزاد استفاده خواهد شد.در واقع مادر و پدر همان دستورالعمل را دارا هستند ( یکی برای رنگ چشم، یکی برای رنگ مو و غیره....). برای مثال، ژن‌های چشم، قهوهای، آبی یا غیره هستند. درمورد چنین ژن‌هایی، شما فقط نمایان‌گر ژنی از پدر یا مادر خود می‌باشید که درآن فقط یک کپی، نه هردوی آن‌ها فعال هستند. در بعضی موارد، هیچکدام از کپی‌ها قادر به نمایش چیزی نیستند، رنگ چشم‌ها فقط به سلول‌های چشمی بستگی دارد، یک سلول کبدی براساس ژن رنگ چشم پدر یا مادر استوار نمی‌باشد. بنابراین چگونه یک سلول، 24999 ژنی را که مورد نیازش نیست از کار انداخته و چندتایی را که مورد نیازش است به کار می‌گیرد. همانند کشوی پر از دستوالعمل‌های آشپزخانه، ژن‌ها به تنهایی بدون استفاده هستند، بدن ما قادر به پیدا کردن ژن‌های مورد نیاز خود در زمان مناسب است.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین در دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رفتار تربیتی والدین

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بارداری طلایی

بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی عزت در همه چیز

بسته آموزشی عزت در همه چیز

راستش رو بخواهید در مورد این دوره نمیخوام خیلی توضیح بدم چون احساس می‌کنم هر چی بگم کمه و اصلا حق مطلب ادا نمیشه فقط همین قدر بدونید که تمام شرایط زندگی تون قبل و بعد از انجام آموزش های این دوره‌ی 21 روزه اصلا قابل مقایسه نیست...

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

در هفته نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟ خانم‌های باردار به طور طبیعی در مورد چگونگی رشد نوزاد خود کنجکاوند، در هر روزی از بارداری می‌خواهند بدانند کدام قسمت بدن نوزادشان رشد می‌کند و کدام عضو شروع به کار می‌کند و ...

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیارانسان باورهای غلط بسیاری در مورد حافظه و ضعیف شدن آن وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: وقتی سن افراد بالاتر می‌رود و پیر می‌شوند حافظه آن‌ها ضعیف می‌شود اما این یک باور کاملاً غلط است.

رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی در دوران شیردهی  در طول دوران شیردهی مثل همان دوران بارداری، تغذیه‌ی شما بسیار مهم است. کیفیت شیر تولیدی پستان‌ها خیلی تحت تأثیر رژیم غذایی‌تان قرار نمی‌گیرد، مگر اینکه عادت غذایی شما دچار نقص و کمبودهایی باشد 

نکات بارداری چند قلویی

نکات بارداری چند قلویی

نکات بارداری چند قلویی در قدیم پزشکان به مادرانی که دوقلو باردار بودند، توصیه می‌کردند که از هفته‌ی 24 تا 28 به بعد، بیشتر در رختخواب بمانند و استراحت کنند. اما اطلاعات و آمار نشان می‌دهد که احتمال زایمان زودرس در زنانی که استراحت مطلق می‌کردند و همچنین کم وزنی نوزادان این زنان، نسبت به دیگران به هیچ وجه کمتر نشده است

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری اضافه وزن زیاد هر 24 ساعت یکبار است. اصلا رژیم نگیرید و غذایتان را کم نکنید. حتما ورزش کنید. حتی اگر مدت آن کوتاه باشد بهتر از این است که اصلا ورزش نکنید. حفظ آب در بدن مخصوصاً در تابستان مانند این است که وزن شما سریع اضافه می شود. حتی اگر از یک معاینه تا معاینه بعدی هم وزنتان افزایش یابد دلیل خطرناکی نیست، پزشک شما علائم مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا عدم تعادل قند بدن را کنترل می کند

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید