کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

دلایل حاملگی خارج از رحم

دلایل حاملگی خارج از رحم
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/05 0 نظر 385 بازدید

دلایل حاملگی خارج از رحم 

در موارد نادر، تخمک بارور شده جایی در خارج از رحم، معمولا در لوله های رحم لانه گزینی و شروع به رشد می کند. (جایگزینی در حفره شکمی و تخمدانها هم امکان دارد ولی خیلی نادر است) نتیجه آزمایش حاملگی مثبت و در آغاز همه علائم بارداری طبیعی ظاهر می شود. بعد از چند هفته جنین بزرگتر از حدی می شود که لوله های رحم بتوانند آن را در خود جای دهند. خانم باردار ممکن است احساس درد ناگهانی بکند و بعد خونریزی واژینال و حالت بیهوشی به او دست دهد

دلایل حاملگی خارج از رحم 


در موارد نادر، تخمک بارور شده جایی در خارج از رحم، معمولا در لوله های رحم لانه گزینی و شروع به رشد می کند. (جایگزینی در حفره شکمی و تخمدانها هم امکان دارد ولی خیلی نادر است) نتیجه آزمایش حاملگی مثبت و در آغاز همه علائم بارداری طبیعی ظاهر می شود. بعد از چند هفته جنین بزرگتر از حدی می شود که لوله های رحم بتوانند آن را در خود جای دهند. خانم باردار ممکن است احساس درد ناگهانی بکند و بعد خونریزی واژینال و حالت بیهوشی به او دست دهد.

حاملگی خارج از رحم

بیشتر بارداریهای خارج از رحم قبل از هفته هشتم تشخیص داده می شود، گاهی اوقات حتی قبل از اینکه خود شخص بداند که باردار است یا درست بعد از این که متوجه بارداریش می شود، قابل تشخیص است. حدود 1 تا 5/1  درصد بارداریها خارج از رحم هستند. 

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


حاملگی خارج از رحم،  زمانیکه یک تخمک بارور شده خارج از رحم لانه گزینی کرده و شروع به رشد می نماید، برای مادر خطر مرگ در پی دارد و باید جنین را با عمل جراحی از بدن مادر خارج کرد.
 
حاملگی خارج از رحم

زمانیکه تخمک بارور شده و شروع به رشد می نماید، برای مادر خطر مرگ در پی دارد و باید جنین را با عمل جراحی از بدن مادر خارج کرد.


تشخیص به موقع از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا قبل از پاره شدن لوله ها می توان آن را با عمل جراحی از بین برد. اگر لوله رحم پاره شود، خطر خونریزی وجود دارد و در بعضی مواقع کل آن باید برداشته شود که باعث نازایی می شود. با جراحی لاپاراسکوپی از طریق حفره شکم همه جاهای زخم های خیلی کوچک پاک می شود. در مواردی که حاملگی خارج از رحم دیر تشخیص داده شود لاپاراتومی بایک شکاف در رحم انجام می گیرد. پزشکان با معاینات لگن، آزمایشات خون و سونوگرافی در صدد راهی برای جلوگیری از وقوع این نوع بارداری هستند.

حاملگی خارج از رحم

 

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری

شما در معرض خطر حاملگی خارج از رحم هستید اگر:


    قبلا بیماری التهابی لگنی یا آندومتریوز داشته اید که می تواند به لوله های رحم آسیب برساند و به دام انداختن تخمک بارور شده را در آنجا راحتتر می کند. 
    با وجود داشتن IUD باردار شده باشید.  
    آپاندیس پاره شده داشته باشید.  
    قبلا جراحی لوله های رحم داشته باشید (مانند بستن لوله ها) 
    سابقه حاملگی خارج از رحم داشته باشید. (حتی در این صورت احتمال داشتن یک بارداری طبیعی برای شما فقط کمی کمتر از کسی است که هرگز باردار نشده است و بعد از دو حاملگی خارج از رحم احتمال یک بارداری موفق برای شما فقط کمی کمتر از 50 درصد است.)


آیا من چندقلو باردار هستم؟


علل بارداریهای بیش از یک جنین عبارتند از: 

دوقلوها


    سابقه خانوادگی داشتن دوقلو (از طرف مادر) . 
    اگر داروهای باروری باروری به مصرف کرده باشید. 

حتما بخوانید: ترک کافئین در دوران بارداری


    اگر از طریق روش آزمایشگاهی حامله شده باشید.
    سن شما بیشتر از 35 یا 40 سال باشد که در زمان تخمک گذاری احتمال آزاد کردن دو تخمک بیشتر است.

چه کنم اگر داروی ضد حساسیت مصرف می کنم؟

بیشتر داروهای ضد حساسیت که شامل داروهای تزریقی هم می شوند بی خطرند اما با پزشک خود مشورت کنید. معمولا آلرژی ها به علت تغییرات هورمونی بدتر می شوند اما گاهی اوقات کاملاً برطرف می شوند. همچنین در مورد اسپری های کورتیزونی بینی که جذب خونتان نمی شوند از پزشکتان سؤال کنید. 


 من آسم دارم؟ تقریبا نیمی از دوره، بارداری هیچ تأثیری روی آسم نمی گذارد، در یک چهارم دوره بهتر و در یک چهارم بعدی بدتر خواهد شد. استفاده از بیشتر دستگاههای تنفسی جدید در دوران بارداری بی خطر است ولی بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. 

دوران بارداری


 من میگرن دارم؟ ممکن است وقتی متوجه شدید اثری از سردردهایتان در دوران بارداری نیست تعجب کنید. علت آن تا اندازه ای به تغییرات هورمونی مربوط می شود. اگر سردردها ادامه داشت و یا اگر آن را برای اولین بار در دوران بارداری تجربه کردید راههای درمان غیر دارویی ارجح است: در یک اتاق تاریک دراز بکشید و یک کمپرس سرد روی چشم های خود بگذارید، در هوای تازه پیاده روی کنید، از خوردن غذاهای محرک خودداری کنید، روشهای ریلکسیشن  مانند مدیتیشن و تمرینات تنفسی را به کار گیرید. می توانید گاهی از قرص استامینوفن استفاده کنید ولی در مورد استفاده از داروهای میگرن با پزشک خود مشورت کنید. 

حتما بخوانید: دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟


 پروزاک  مصرف میکنم؟ مصرف داروهای ضد افسردگی باعث نقصهای مادرزادی جدی در کودک نمی شود ولی بعضی از مطالعات نشان داده اند این داروها باعث زایمان قبل از موعد و مشکلات رفتاری و IQ در کودکانی می شود که مادرانشان از آنها استفاده می کرده اند.

در هر صورت تحقیقات دیگر چنین خطراتی را پیدا نکرده اند و تنها مشکلاتی را که در رابطه با مصرف پروزاک پیشنهاد کرده اند شرایط ایجاد شده توسط مادر است. همچنین بسیاری از پزشکان معتقدند که خطر افسردگی هایی که تحت درمان نمی باشد بیشتر از خطر مصرف داروهای ضد آن است. بهترین توصیه این است که طبق نظر پزشکتان عمل کنید. مصرف داروهایتان را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید و طبق تجویز او مصرف آنها را ادامه دهید.

داروها در بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: تمرکز نداشتن در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری ریحان  بخورید!

در بارداری ریحان بخورید!

در بارداری ریحان  بخورید! همه مردم ریحان را دوست دارند. ریحان برای مردم ایتالیا بخش ضروری غذاها بوده و به عنوان سس سالادهم مصرف می‌‌‌‌شود. ریحان دارای مواد مغذی مورد نیاز شما و کودک تان است.  

عوارض مسمومیت حاملگی را بشناسیم

عوارض مسمومیت حاملگی را بشناسیم

عوارض مسمومیت حاملگی را بشناسیم وضعیت بالقوه خطرناکی که در 7٪ بارداریها بوجود می آید. و در آن فشار خون بالا می رود و به آن مسمومیت حاملگی می گویند و در 7 درصد از خانم های باردار و معمولاً بعد از هفته 35 اتفاق می افتد. (اگر چه ممکن است زودتر رخ دهد.) مادرانی که برای بار اول باردار شده اند بیشتر در معرض این خطر هستند. آنچه که در این حالت اتفاق می افتد این است که جریان طبیعی خون به رحم و بعد به جفت محدود می شود.

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

در هفته بیست و دوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و دوم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و دوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری ممکن است قبل از انجام هر آزمایش در موارد زیر پزشک به شما توصیه کند نزدیک مشاور ژنتیک بروید: اگر سن شما بالای 35 تا 40 باشد، سابقه نقصهای مادرزادی یا بیماریهای ژنتیکی در خانواده و یا کودکی با آن شرایط داشته باشید، سابقه بدنیا آوردن جنین مرده یا چندین سقط داشته باشید. اختلالات موروثی که شامل: تی ساکس، کم خونی داسی شکل، تالاسمی و نوعی کم خونی می شود. و اختلالات نقص ژنتیکی شامل: سندرم دا

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم خرسندی و زندگی آرام- رضایت از زندگی با قبول کردن تلخی و شیرینی زندگی همراه با اتکاء به خود، آرامش درونی هرچند که با مردم باشد و آرزوی خیر خوبی برای بزرگ و کوچک به وجود می‌آید و رضایت از زندگی اکثر اوقات فرد را به آسایش و آرامش بیشتری آگاه می‌کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید