قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

نگرانی های شغلی در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/05 0 نظر 113 بازدید

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

عاقلانه ترین کار این است که هنگامی که آماده گفتن خبر بارداریمان به همکارانتان شدید اول به رئیس تان بگیرید. این فقط یک روش خوب است که او این خبر را از زبان دیگران نشود. و مطمئنا نمی خواهید قبل از اینکه این خبر از دهانتان خارج شود توسط شکم برآمده تان گفته شود. البته این بدین معنا نیست که رئیس شما باید این خبر را زودتر از شوهر یا مادرتان بداند.

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

عاقلانه ترین کار این است که هنگامی که آماده گفتن خبر بارداریمان به همکارانتان شدید اول به رئیس تان بگیرید. این فقط یک روش خوب است که او این خبر را از زبان دیگران نشود. و مطمئنا نمی خواهید قبل از اینکه این خبر از دهانتان خارج شود توسط شکم برآمده تان گفته شود. البته این بدین معنا نیست که رئیس شما باید این خبر را زودتر از شوهر یا مادرتان بداند.

نگرانی شغلی در بارداری


در مورد اینکه چه موقع این خبر را اعلام کنید به شرایط فردی و موقعیت شغلی توجه کنید. بهتر است این خبر تا پایان سه ماهه اول زمانی که خطر سقط را پشت سر می گذارید، محفوظ بماند. (دلیل اصلی این است که در صورت از دست دادن کودکتان وقت خود و همکارانتان را با برنامه ریزی های غیرضروری تلف خواهید کرد).

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


اگر شغلی دارید که کار شما به صورت متناوب است، مانند تدریس یا فروشندگی زمانی به همکارانتان خواهید گفت که هنگام غیبت شما آنها به جای شما کارتان را انجام می دهند. یا ممکن است شما روی یک پروژه ای کار کنید و همکارانتان باید بدانند که حدود موعد زایمان  شما چه موقع است و شما نمی توانید آن را ادامه دهید. یا برنامه پزشکی خاصی دارید (وقت دکتر، استراحت طولانی) یا اگر دوقلو باردار باشید و یا سابقه زایمان پیش از موعد داشته باشید همه این موارد ایجاب می کند راز خود را فاش کنید. اجازه دهید عقل سلیم و حسن نیت راهنمای شما باشد.

نگرانی شغلی در بارداری


تصور نکنید کارفرمای شما به اندازه خودتان به هیجان بیاید. از نظر شخصی ممکن است صادقانه برای شما خوشحال شود ولی از نظر شغلی عکس العمل او دلهره می باشد. در حقیقت، شما در مورد بارداریتان در گفتگو با رئیستان خواهید داشت. در اولین گفتگو به راحتی خبر بارداریتان را اعلام می کنید، بعد پیشنهاد یک جلسه دوستانه یک یا دو بار در هفته خواهید کرد تا برنامه های مرخصی و جایگزینی تان را مطرح کنید، و یکباره یک جلسه شامل بیان انتخابها و مشکلاتتان خواهد شد.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری


هنگام کار از خطرات دوری کنید.


هم خطرات ثابت شده و هم خطرات مشکوک در بسیاری از محلهای کار به کمین نشسته اند. همه آنها آشکار نیستند. به محض اینکه متوجه بارداریتان شدید، در مورد اطرافتان تحقیق کنید تا بتوانید خطرات احتمالی را که سلامتی کودکان را به خطر می اندازد، بشناسید. به خاطر داشته باشید که سه ماهه اول یعنی هنگامی که اندام های اصلی کودک در حال شکل گیری هستند زمان حساسی برای دوری جستن از خطرات ممکن است.

در مورد موادی که با آن کار می کنید و بوهایی که تنفس می کنید، مطالعه کنید. موادی را که در  " لیست کنترل " صفحه 31 ذکر شده، مرور کنید. اگر سوالی دارید از پزشکتان بپرسید. او می تواند اطلاعات کافی و توصیه های مفیدی در مورد استفاده این مواد در اختیار شما قرار دهد. در بعضی موارد ممکن است از لحاظ قانونی حق تعویض شغلتان را با همان میزان حقوق داشته باشید.

نگرانی شغلی در بارداری


آیا راه های دیگر احتیاط در زمان بارداری را می دانید؟


    محلهایی که لوله خروج گاز یا دود مستقیم وجود دارد (تعمیرگاه ها، عوارضی اتوبانها) هر چند وقت یکبار هوای آزاد استنشاق کنید و سعی کنید بیشتر در محیطهای سرباز کار کنید. 

حتما بخوانید: ترک کافئین در دوران بارداری


    مواد شیمیایی ( آرایشگاه ها و کارخانجات) در مورد مواردی که با آن کار می کنید اطلاعات کافی کسب کنید تا مطمئن شوید برایتان ضرر ندارد. لباسهای محافظ بپوشید، از بوها اجتناب کنید و بین کار استراحت کنید.
     سرب (چاپ، لعاب دهنده های سفال) دقیقة توجه داشته باشید چطور با آن کار کنید و از تماس مستقیم با آن جدا خودداری کنید. 

آیا در بارداری می توانم واکسن بزنم؟


    بیماریهای عفونی، سرماخوردگی و آنفولانزا (تدریس، مراقبت روزانه از کودکان، پرستاری در آسایشگاه ها و مراقبین بهداشتی). مرتب دستهایتان را بشویید. واکسن آنفولانزا بزنید. 

دوران بارداری


    ایستادن به مدت طولانی و بلند کردن اجسام (فروشندگی، تولیدی) از یک پزشک نحوه صحیح انجام این گونه فعالیتهای را در دوران بارداری سؤال کنید. هر وقت برایتان امکان داشت پاهایتان را بالا نگه دارید. 

حتما بخوانید: دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟


    اشعه x (کارکنان مراکز درمانی) هنگام عکس برداری اتاق را ترک کنید یا پیش بند سربی بپوشید. در حد مجاز این کار را انجام دهید.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: هزار روز نخست زندگی کودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز دنیای کودکی ما با دنیای کودکی فرزندان‌مان بسیار تفاوت دارد. کودکان امروز از لحظه‌ی بیدار شدن تا زمان به خواب رفتن با تکنولوژی سر و کار دارند.

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری عجب! در یک فنجان انجیر مقدار 5 گرم فیبر وجود دارد. انجیر دارای فیبر، کلسیم، آهن و دیگر مواد غذایی خوب برای خانم‌‌های باردار است که خوشبختانه در ایران انجیر به صورت تازه و خشک به طور فراوان یافت می شود.

مشکلات بهداشتی کودکان 

مشکلات بهداشتی کودکان 

مشکلات بهداشتی کودکان آموزش مراقبت‌های بهداشتی به زمان زیادی نیاز دارد، ولی والدین نباید منتظر بمانند. آن‌ها باید مسواک زدن، حمام رفتن، خوردن قرص و تغذیه صحیح را به کودکانشان بیاموزند.

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

مدیتیشن جذب ثروت

مدیتیشن جذب ثروت

مدیتیشن جذب ثروت در یک وضعیت راحت بنشینید یا دراز بکشید و بدنتان را در وضعیتی ریلکس رها کنید. چند نفس عمیق بکشید و با هر نفس احساس کنید که آرام و آرامتر می شوید.

بی‌اشتهایی کودک / بولیمیا

بی‌اشتهایی کودک / بولیمیا

بی‌اشتهایی کودک/بولیمیا اگر چه بی‌اشتهایی عصبی (آنورکسیانرووزا) و بولیمیا معمولا در دوره بلوغ یا پس از آن مشاهده می‌شوند ولی پایه این مجموعه اختلالات زودتر گذاشته می‌شود هر دو حالت برای بدن زیان‌بار است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید