طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

نگرانی های شغلی در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/05 0 نظر 63 بازدید

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

عاقلانه ترین کار این است که هنگامی که آماده گفتن خبر بارداریمان به همکارانتان شدید اول به رئیس تان بگیرید. این فقط یک روش خوب است که او این خبر را از زبان دیگران نشود. و مطمئنا نمی خواهید قبل از اینکه این خبر از دهانتان خارج شود توسط شکم برآمده تان گفته شود. البته این بدین معنا نیست که رئیس شما باید این خبر را زودتر از شوهر یا مادرتان بداند.

نگرانی های شغلی در دوران بارداری

عاقلانه ترین کار این است که هنگامی که آماده گفتن خبر بارداریمان به همکارانتان شدید اول به رئیس تان بگیرید. این فقط یک روش خوب است که او این خبر را از زبان دیگران نشود. و مطمئنا نمی خواهید قبل از اینکه این خبر از دهانتان خارج شود توسط شکم برآمده تان گفته شود. البته این بدین معنا نیست که رئیس شما باید این خبر را زودتر از شوهر یا مادرتان بداند.

نگرانی شغلی در بارداری


در مورد اینکه چه موقع این خبر را اعلام کنید به شرایط فردی و موقعیت شغلی توجه کنید. بهتر است این خبر تا پایان سه ماهه اول زمانی که خطر سقط را پشت سر می گذارید، محفوظ بماند. (دلیل اصلی این است که در صورت از دست دادن کودکتان وقت خود و همکارانتان را با برنامه ریزی های غیرضروری تلف خواهید کرد).

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


اگر شغلی دارید که کار شما به صورت متناوب است، مانند تدریس یا فروشندگی زمانی به همکارانتان خواهید گفت که هنگام غیبت شما آنها به جای شما کارتان را انجام می دهند. یا ممکن است شما روی یک پروژه ای کار کنید و همکارانتان باید بدانند که حدود موعد زایمان  شما چه موقع است و شما نمی توانید آن را ادامه دهید. یا برنامه پزشکی خاصی دارید (وقت دکتر، استراحت طولانی) یا اگر دوقلو باردار باشید و یا سابقه زایمان پیش از موعد داشته باشید همه این موارد ایجاب می کند راز خود را فاش کنید. اجازه دهید عقل سلیم و حسن نیت راهنمای شما باشد.

نگرانی شغلی در بارداری


تصور نکنید کارفرمای شما به اندازه خودتان به هیجان بیاید. از نظر شخصی ممکن است صادقانه برای شما خوشحال شود ولی از نظر شغلی عکس العمل او دلهره می باشد. در حقیقت، شما در مورد بارداریتان در گفتگو با رئیستان خواهید داشت. در اولین گفتگو به راحتی خبر بارداریتان را اعلام می کنید، بعد پیشنهاد یک جلسه دوستانه یک یا دو بار در هفته خواهید کرد تا برنامه های مرخصی و جایگزینی تان را مطرح کنید، و یکباره یک جلسه شامل بیان انتخابها و مشکلاتتان خواهد شد.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری


هنگام کار از خطرات دوری کنید.


هم خطرات ثابت شده و هم خطرات مشکوک در بسیاری از محلهای کار به کمین نشسته اند. همه آنها آشکار نیستند. به محض اینکه متوجه بارداریتان شدید، در مورد اطرافتان تحقیق کنید تا بتوانید خطرات احتمالی را که سلامتی کودکان را به خطر می اندازد، بشناسید. به خاطر داشته باشید که سه ماهه اول یعنی هنگامی که اندام های اصلی کودک در حال شکل گیری هستند زمان حساسی برای دوری جستن از خطرات ممکن است.

در مورد موادی که با آن کار می کنید و بوهایی که تنفس می کنید، مطالعه کنید. موادی را که در  " لیست کنترل " صفحه 31 ذکر شده، مرور کنید. اگر سوالی دارید از پزشکتان بپرسید. او می تواند اطلاعات کافی و توصیه های مفیدی در مورد استفاده این مواد در اختیار شما قرار دهد. در بعضی موارد ممکن است از لحاظ قانونی حق تعویض شغلتان را با همان میزان حقوق داشته باشید.

نگرانی شغلی در بارداری


آیا راه های دیگر احتیاط در زمان بارداری را می دانید؟


    محلهایی که لوله خروج گاز یا دود مستقیم وجود دارد (تعمیرگاه ها، عوارضی اتوبانها) هر چند وقت یکبار هوای آزاد استنشاق کنید و سعی کنید بیشتر در محیطهای سرباز کار کنید. 

حتما بخوانید: ترک کافئین در دوران بارداری


    مواد شیمیایی ( آرایشگاه ها و کارخانجات) در مورد مواردی که با آن کار می کنید اطلاعات کافی کسب کنید تا مطمئن شوید برایتان ضرر ندارد. لباسهای محافظ بپوشید، از بوها اجتناب کنید و بین کار استراحت کنید.
     سرب (چاپ، لعاب دهنده های سفال) دقیقة توجه داشته باشید چطور با آن کار کنید و از تماس مستقیم با آن جدا خودداری کنید. 

آیا در بارداری می توانم واکسن بزنم؟


    بیماریهای عفونی، سرماخوردگی و آنفولانزا (تدریس، مراقبت روزانه از کودکان، پرستاری در آسایشگاه ها و مراقبین بهداشتی). مرتب دستهایتان را بشویید. واکسن آنفولانزا بزنید. 

دوران بارداری


    ایستادن به مدت طولانی و بلند کردن اجسام (فروشندگی، تولیدی) از یک پزشک نحوه صحیح انجام این گونه فعالیتهای را در دوران بارداری سؤال کنید. هر وقت برایتان امکان داشت پاهایتان را بالا نگه دارید. 

حتما بخوانید: دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟


    اشعه x (کارکنان مراکز درمانی) هنگام عکس برداری اتاق را ترک کنید یا پیش بند سربی بپوشید. در حد مجاز این کار را انجام دهید.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: هزار روز نخست زندگی کودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

تربیت بچه‌های دهه نودی

تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

در هفته سی و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟ آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنانبا کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.
اخیرا وقتی کودکان

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری از یک طرف پوشیدن لباسهای حاملگی لذت بخش است و از طرفی دیگر در ماههای هشتم و نهم خسته کننده می شود. توصیه های زیر را در مورد لباس هایتان در این دوران امتحان کنید: 
• وقتی به فروشگاه می روید فقط یکدست لباس جدید بخرید. لباسی را انتخاب کنید که جلو آن دگمه یا زیب داشته باشد تا بتوانید از آن بعد از زایمان در دوران شیردهی استفاده کنید. 
• چند جفت کفش جدید بخرید. کفشهای جدید را باید گشادتر انتخاب کنید تا مجبور نباشید برای بستن بند یا سگک آن خم شوید. 

چه اقداماتی پس از تصمیم به بارداری باید انجام دهید؟

چه اقداماتی پس از تصمیم به بارداری باید انجام دهید؟

چه اقداماتی پس از تصمیم به بارداری باید انجام دهید؟ قصد باردار شدن دارید و یا به تازگی یکی از وسایل جلوگیری از بارداری را کنار گذاشته اید، زمان مناسبی را برای خواندن آن انتخاب کرده اید. در سالهای اخیر پزشکان در مورد آنچه که یک خانم باید حتی زمان قبل از بارداری انجام دهد تا نه ماه بارداری بدون مشکل، زایمانی بی خطر و فرزندی سالم داشته باشد، اطلاعات فراوانی به دست آورده اند و به آن برنامه ریزی قبل از بارداری می گویند که شامل سلامتی، تغذیه و تنظیم شیوه زندگی بر اساس آخرین و تازه ترین دستاوردهای پزشکی است.  

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری عجب! در یک فنجان انجیر مقدار 5 گرم فیبر وجود دارد. انجیر دارای فیبر، کلسیم، آهن و دیگر مواد غذایی خوب برای خانم‌‌های باردار است که خوشبختانه در ایران انجیر به صورت تازه و خشک به طور فراوان یافت می شود.

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید!

خانم های باردار آلبالو بخورید! آیا خوابتان نمی‌‌‌‌برد؟ بعضی خانم‌‌‌‌های باردار اگرچه قبلا هیچ مشکلی در مورد خواب نداشته‌‌‌‌اند، در این دوران از بی‌‌‌‌خوابی رنج می‌‌‌‌برند. علت آن مشخص نیست. شاید به خاطر تغییرات هورمونی یا فیزیکی باشد که وضعیت خواب شما را بر هم می‌‌‌‌زند. حتی فکر بچه‌‌‌‌دار شدن ممکن است شما را بیدار نگه دارد. داروهای خواب‌‌‌‌آور برای دوران بارداری خوب نیستند ولی یک میوه خوشمزه است که خطری نداشته و باعث خواب شما می‌‌‌‌شود و آن آلبالو است

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید