کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خواص شاهدانه در دوران بارداری

خواص شاهدانه در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/21 0 نظر 16,287 بازدید

خواص شاهدانه در دوران بارداری

در مورد شاهدانه سردرگمی زیادی وجود دارد چون اغلب مردم آن را منبع ماری جوانا (حشیش) می‌‌‌دانند. بله! در برگ شاهدانه ترکیبی به نام دلتا - تابن - تتراهیدرو کتابینول (delta - 9 - tetrahydrocanna binol) هست که به خاطر خواص روان گردانی آن مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد ولی غیر از این استفاده مطالب زیادی راجع به شاهدانه وجود دارد.
 

خواص شاهدانه در دوران بارداری


در مورد شاهدانه سردرگمی زیادی وجود دارد چون اغلب مردم آن را منبع ماری جوانا (حشیش) می‌‌‌دانند. بله! در برگ شاهدانه ترکیبی به نام دلتا - تابن - تتراهیدرو کتابینول (delta - 9 - tetrahydrocanna binol) هست که به خاطر خواص روان گردانی آن مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد ولی غیر از این استفاده مطالب زیادی راجع به شاهدانه وجود دارد.

                                                شاهدانه در بارداری
روغن شاهدانه در یک نگاه 


مقدار مصرف: 1 فنجان (240 میلی لیتر)     کلسیم: صفر
کالری: 160    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: 7% گرم    ویتامین C: صفر
پروتئین: 11 گرم    آهن: 20%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: فواید بابونه برای خانم های باردار

بیشتر شاهدانه ماده مخدر نیست. سال‌‌‌ها بوته شاهدانه به عنوان یک ماده غذایی مصرف می‌‌‌شده و فیبرهای آن برای ساختن کاغذ و لباس مورد استفاده قرار می‌‌‌گرفته است. یک زمانی منبع اصلی طناب بوده و رشته‌‌‌های بوته شاهدانه که برای غذا استفاده می‌‌‌شده به طور طبیعی برای تولید کمی THC انتخاب می‌‌‌شده و باعث می‌‌‌شده خواص روانگردانی خود را از دست بدهد. غذاهای تولید شده از شاهدانه پر از فیبر، پروتئین و چربی‌‌‌های سالم است و آن را یکی از سالم‌‌‌ترین غذاهای سه ماهه دوم بارداری ساخته است.


چربی‌‌‌های خوب


شاهدانه یکی از منابع کامل چربی‌‌‌های خوب طبیعت است. روغن دانه‌‌‌های شاهدانه دارای اسیدهای چرب امگا 6 بوده (عمدتا اسید گامالنیولنیک که بهترین شکل چربی برای بدن شما است و اسیدهای چرب امگا 3 (عمدتا اسید آلفالینولینک) به نسبت تقریبا 3 به 1 است که نزدیک به 4 به یک مقدار توصیه شده سازمان بهداشت جهانی برای یک رژیم ایده آل است.

                                                     شادونه در بارداری
پروتئین گیاهی 


اگر گیاهخوار هستید؟ پیدا کردن پروتئین کافی کاری آسان نیست و همچنان که می‌‌‌دانید مصرف زیاد پروتئین برای دوران بارداری خیلی خیلی مهم است. خوشبختانه شاهدانه یک منبع خیلی متعادل دو نوع از اسیدهای آمینه ضروری است. به علاوه شاهدانه منبع خوب آرژنین (123 میلی‌‌‌گرم در هر گرم پروتئین) و هیستیدین (27 میلی‌‌‌گرم در هر گرم پروتئین) است. این دو اسید آمینه برای رشد دوران کودکی بسیار مهم هستند. علاوه بر اینها شاهدانه دارای اسید آمینه گوگرد میسونین (23 میلی‌‌‌گرم در هر گرم پروتئین) و سیستین (16 میلی گرم در هر گرم پروتئین) است که برای تشکیل مناسب آنزیم در بدن و کودک در حال رشد شما ضروری است.

حتما بخوانید: خواص هویج در دوران بارداری


رفع یبوست 


در دوران بارداری فیبر بهترین دوست جدید شما می‌‌‌شود زیرا اگر شما از حرکات معده رنج می‌‌‌برید فیبر می‌‌‌تواند آن را حتی که دنبالش می‌‌‌گردید را ایجاد نماید. فهم این کار آسان است، کودک شما رشد کرده و فضای فعالیت روده‌‌‌ها را کم می‌‌‌کند و مقدار زیاد هورمون آرامش بخش (پروژسترون) سرعت حرکت روده-ای
را کاهش داده و باعث یبوست می شود. شاهدانه منبع خوب فیبر است.
در هر مقدار مصرف شاهدانه (حدود 5 قاشق غذاخوری) 4 گرم فیبر وجود دارد. شما روزانه به 25 تا 30 گرم فیبر نیاز دارید. اگر چند قاشق شاهدانه را در ماستتان بریزید شما را به سوی یک دستگاه گوارش سالم‌‌‌تر پیش خواهد برد. حتما وقتی شاهدانه مصرف می‌‌‌کنید نوشیدن آب را هم زیادتر کنید چون آب به حرکت غذاها در دستگاه گوارش کمک می‌‌‌کنند. از رفتن به توالت بدتان نیاید. در دوران بارداری فیبر زیاد مصرف کنید تا از یبوست جلوگیری کند و بدانید که یک برنامه غذایی دارای فیبر زیاد از ابتلاء به بواسیر هم جلوگیری می‌‌‌کند. شاهدانه پوست کنده را احتمالا می‌‌‌توان از فروشگاه‌‌‌ها خرید. تخم شاهدانه علاوه بر فیبر منبع بزرگ پروتئین و چربی‌‌‌های خوب است. به طوری که در هر 5 قاشق غذاخوری شاهدانه 5/18 گرم پروتئین، 4 گرم فیبر و 20 گرم چربی‌‌‌های غیر اشباع شده وجود دارد.

                                                                                   شاهدانه در بارداری

غذاهای خوشمزه 


شاهدانه پوست کنده را احتمالا می‌‌‌توان از فروشگاه خرید. شاهدانه منبع بزرگ پروتئین، فیبر و چربی‌‌‌های سالم ایت. در هر فنجان 11 گرم پروتئین، 1 گرم فیبر و 8 گرم چربی‌‌‌های اشباع نشده است و می‌‌‌توانم بگویم که خوشمزه است شاهدانه را به غلات، شیر بستنی یا ماست اضافه کنید یا این‌‌‌که آن‌‌‌را روی هر غذایی بریزید من حتی دوست دارم آن‌‌‌ها را خالی بجوم.
میل کردن کره شاهدانه هم راه خوب دیگری برای بهره بردن از فواید غذایی این گیاه است و اگر روغن شاهدانه هم پیدا بشود، خوب است این روغن خوشمزه را روی سالاد یا سبزی‌‌‌های پخته بریزید یا به مقدار مساوی با کره ارگانیک نرم مخلوط کنید تا کره اسید چرب مخصوص به دست آید که خیلی خوشمزه است ولی با روغن شاهدانه پخت و پز نکنید. آن را در یخچال نگهداری کرده و زود هم آن را مصرف کنید تا این که تازه باشد.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رفتار های کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا پایان 6 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز دنیا پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری ترک کافئین. دم کشیده یا دم نکشیده؟ از لحاظ علمی هنوز ثابت نشده است که آیا مصرف کافئین در دوران بارداری صلاح است یا خیر. بعضی از مطالعات می گویند بین مصرف قهوه و سقط، نوزاد کم وزن و نقصهای مادرزادی مانند کام شکافته ارتباط وجود دارد. پژوهشگران دیگر بر این عقیده اند که روش شناسی در این تحقیق نقص دارد (عوامل خطرناکی مانند سیگار و الکل در نظر گرفته نشده اند) و اگر کافئین خطرناک باشد فقط در دوزهای خیلی بالا مشکل ایجاد می کنند. از طرف دیگر، کافئین هیچ فایده ای برای جنین ندارد و تنها یک محرک است که متابولیسم و ضربان قلب شما را افزایش می دهد و به جنین فشار وارد می کن

چطور از هیجانات و احساسات کودک مان آگاه شویم؟

چطور از هیجانات و احساسات کودک مان آگاه شویم؟

چطور از هیجانات و احساسات کودک مان آگاه شویم؟ زمانی که والدین از هیجانات خود آگاه می‌شوند، می‌توانند از این آگاهی در راستای شناخت هیجانات و احساسات فرزندان‌شان نیز استفاده کنند.

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟

در بارداری لوبیا چیتی بخورم؟ لوبیا چیتی دارای فیبر، پروتئین، انرژی بخشی و همچنین مواد معدنی پشتیبان گلبول‌‌‌های قرمز بوده و غذای خوبی برای تحرک‌‌‌پذیری شما است. این لوبیا دارای مواد مغذی مورد نیاز کودک مانند فولات، کولین، فیبر، پروتئین و آهن است. انواع لوبیا در واقع دارای مواد مغذی مهم برای رشد و نمو کودک هستند، خصوصا لوبیای چیتی که یک ماده افزودنی ضروری رژیم هفتگی این سه ماهه و دوره‌‌‌های بعد و حتی دوران شیردهی است. 

رفتار ناپسند کودک در مدرسه

رفتار ناپسند کودک در مدرسه

رفتار ناپسند کودک در مدرسه بی‌تردید، وقتی از مدرسه به شما تلفن می‌شود و ناظم مدرسه به شما می‌گوید که فرزندتان کار ناشایستی انجام داده بسیار ناراحت می‌شوید.

کیسه ی آب در بارداری

کیسه ی آب در بارداری

کیسه ی آب در بارداری جنین در داخل کیسه‌ی آب که پر از مایع آمنیوتیک است رشد می‌کند. این مایع به مرور در طول بارداری افزایش می‌یابد و در هفته‌ی 34 به حداکثر حجم خود می‌رسد. پس از آن حجم مایع آمنیوتیک به مرور کاهش می یابد

وضعیت نامناسب بدنی کودک 

وضعیت نامناسب بدنی کودک 

وضعیت نامناسب بدنی کودک اگر مدام به کودک خود می‌گویید صاف بایست یا قوز نکن شاید کودک صاف‌تر بایستد؛ اما پس از چند لحظه دوباره قوز خواهد کرد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید