کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

پرورش جنین از نظر اسلام

پرورش جنین از نظر اسلام
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/23 0 نظر 309 بازدید

پرورش جنین از نظر اسلام

بدیهی است که پرورش جنین ریحانه‌‌‌ای که با ریاحین بهشتی هماوردی نماید نیاز مراقبتی والا و آماده-سازی تمام شرایط پیش از افشاندن بذر تا زمان به ثمر نشستن آن دارد. در واقع تمام پیامبران الهی آمده-اند تا همین یک هدف، یعنی پرورش انسانی که لایق جنت و لقای پروردگار باشد را تعقیب نمایند.

پرورش جنین از نظر اسلام


پیامبر خدا می‌‌‌فرمایند:
" ان الولد الصالح ریحانه من ریاحین الجنه"
فرزند صالح، ریحانه‌‌‌ای از ریاحین بهشت است" 

پرورش جنین


بدیهی است که پرورش جنین ریحانه‌‌‌ای که با ریاحین بهشتی هماوردی نماید نیاز مراقبتی والا و آماده-سازی تمام شرایط پیش از افشاندن بذر تا زمان به ثمر نشستن آن دارد. در واقع تمام پیامبران الهی آمده-اند تا همین یک هدف، یعنی پرورش انسانی که لایق جنت و لقای پروردگار باشد را تعقیب نمایند.

حتما بخوانید :  فضیلت شیر دادن به نوزاد


در این میان، خانواده و والدین بعنوان یکی از اصلی‌‌‌ترین محمل‌‌‌های رشد و بالندگی کودک نقش اساسی در سعادت یا شقاوت آینده او دارند؛ امام صادق می‌‌‌فرمایند:
" ما من مولد یولد الا علی الفطره فابواه اللذان یهو دانه و ینصرانه و یمجسانه"
هر نوزادی به فطرت الهی به دنیا می‌‌‌آید؛ پس پدر و مادر او را به دین یهود و نصرانی و زردشتی گرایش می دهند. 


بنابراین برای آنکه نسل های آینده بنده باشند و بندگی کنند، والدین امروزی باید دست به مجاهده و تلاشی بزرگ بزنند و شاید آنچه که در برخی روایات از ثواب های بی شمار بارداری، شیردهی و ... برای مادران برشمرده شده است ناظر به همین مراقبت مجدانه‌‌‌ای است که انتظار می‌‌‌رود در این دوران رعایت شود:

پرورش جنین


پیامبر خدا فرمودند:
" اذا حملت المراه کانت بمنزله الصایم القایم المجاهد بنفسه و ماله فی سبیل الله فاذا وضعت کان لها من الاجر ما لا تدری ما هو لعظمه فاذا ارضعت کان لها بکل مصه کعدل عتق محرر من ولد اسماعیل فاذا فرغت من رضاعه ضرب ملک علی جنبها و قال استانفب العمل فقد غفرلک"
هنگامی که زنی باردار میشود، مانند کسی است که (روزها) روزه بگیرد و (شبها در عبادت خدا) شب زنده-دار باشد و با جان و مال خود در راه خدا جهاد کند؛ هنگامی هم که وضع حمل کند پاداشی به او تعلق می‌‌‌گیرد که از عظمت نمیدانی به چه اندازه است؛ و زمانی که ( به کودک) خود شیر می دهد؛ به ازای هر بار مکیدن کودک، معادل آزاد کردن فرزندی از فرزندان اسماعیل اجر میبرد و وقتی ازشیر دادن فراغت پیدا میکند فرشته‌‌‌ای بر پهلوی او میزند و به او میگوید که عملت را از نو شروع کن که (تمامی گناهانت) بخشیده شد. 

حتما بخوانید: خواص خرما در دوران بارداری


همچنین حضرتشان می‌‌‌فرمایند.
"للمراه ما بین حملها الی وضعها الی فطامها من الاجر کالمرابط فی سبیل الله فان هلکت فیما بین ذلک کان لها مثل منزله الشهید"
زن از ابتدای بارداری تا وضع حملش و پس از آن تا از شیر گرفتن کودک، اجری به مانند رزمنده در راه خدا دارد و اگر در این دوران از دنیا برود منزلتی به مانند منزلت شهید دارد. 
 به زبان ساده در اسلام، فرزند عین خود انسان و هرچه که از صلاح و فساد در آینده او رقم بخورد عین صلاح و فسادی است که برای خود انسان رقم می خورد؛ بنابراین هر تلاشی برای به ثمر نشاندن "نسلی صالح" عین تلاش برای اصلاح امور خود انسان خواهد بود.

پرورش جنین


" ان احسنتم احسنتم لانفسکم و ان اساتم فلها"
اگر نیکی کنید به خود نیکی کرده‌‌‌اید و اگر بدی نمایید؛ به خودتان بدی کرده‌‌‌اید. 

حتما بخوانید: نامگذاری ماه های جنین

توصیه‌‌‌های عمومی


1- شاید بد نباشد که در ابتدای بارداری – و حتی آن زمان که تصمیم به بارداری می‌‌‌گیرید- از گناهان خود توبه کنید و از خدای متعال بخواهید که توفیق پرهیز از گناه را به شما عطا کند و نیز بخواهید که آثار گناهان گذشته شما بر نسل آینده را پاک کند. اگر در این دعا صادق باشید مطمئن باشید که خداوند متعال نیز رحمت خاص خود را نصیب شما و فرزندتان خواهد کرد.

پرورش جنین


2- مهمترین توصیه در دوران بارداری، همان مهمترین نیاز زندگی معنوی همه ما انسان-ها یعنی ترک گناه است " انجام واجبات و ترک محرمات" در عین این که عبارات ساده‌‌‌ای هستند تمام آن چیزی که برای سلوک روحانی انسانها نیاز است را در خود دارند. پیامبر اکرم  فرموده‌‌‌اند:
" قال الله عزوجل ما تقرب الی عبد بسیئ احب الی مما افترضت علیه"
خداوند فرموده است: هیچ بنده‌‌‌ای با چیزی محبوب‌‌‌تر از واجبات به من نزدیک نشده است. 

حتما بخوانید: آداب غذا خوردن در دوران بارداری


شاید یکی از ساده‌‌‌ترین و عملی‌‌‌ترین راه‌‌‌ها برای وصول به این هدف، عادت به مطالعه روزانه رساله‌‌‌های علمیه و تنظیم اعمال براساس آنها باشد.
نکته مهم آن است که این وظیفه اگرچه در دوران بارداری اهمیت دو چندان می‌‌‌یابد اما تنها مختص این دوران نیست.


تذکر مهم دیگر این که همچنان که گذران امور عادی زندگی، مشترکا بر عهده زن و مرد است؛ مراقبت از سلامتی روحانی خانواده نیز همراهی هردوی آنها را می‌‌‌طلبد و نباید تصور کرد که چون در مورد زمان بارداری صحبت میکنیم، مرد میتواند فارغ از این حساسیت‌‌‌ها باشد.
 در انجام اعمال مستحبی، نشاط شرط اصلی است. از تحمیل حجم زیادی از اعمال مستحبی به خود که پس از مدتی شما را خسته و آزرده می‌‌‌کند بپرهیزید.

پرورش جنین


امیرالمومنین می‌‌‌فرمایند:
 قلیل مدوم علیه خیر من کثیر مملول منه"
کار اندکی که ادامه پیدا کند بهتر از کار زیادی است که خستگی به بار بیاورد. 
بنا به شوق درونی خود، مقدار متناسبی از ادعیه و اوراد مستحبی را –ترجیحا با مشورت یک روحانی خبره- انتخاب کنید و در دوران بارداری بر آنها مداومت داشته باشید.

حتما بخوانید: خواص گشت بر باروری

نماز و روزه


1- مراقبت از نماز اول وقت را فراموش نکنید:
آیت‌‌‌الله بهجت از مرحوم آقای قاضی رحمه الله نقل میکردند که ایشان میفرمود:" اگر کسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند و همین که نمازگزار اهتمام داشته باشد و مقید باشد که نماز را اول وقت بخواند فی حد نفسه آثار زیادی دارد، هرچند حضور قلب هم نباشد." 

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان

واکنش های جسمی و احساسی پس از زایمان  واکنشهای جسمی در زایمان سزارین: اگر چه برای همه خانم ها سخت ترین روز، روز اول است ولی تغییرات فیزیکی طبیعی است درد زیادی را در محل شکاف روی شکمتان احساس می کنید و حرکت در رختخواب برایتان مشکل است. 

حق و حقوق مادران در دوران بارداری

حق و حقوق مادران در دوران بارداری

حق و حقوق مادران در دوران بارداری در دوران بارداری خانم‌های شاغل باید اولویت را به خود و فرزندشون بدهند نه کاری که به آن مسغول هستند.

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟ سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین

تاثیر سخنان والدین بر(DNA) جنین تنها 10% از دی ان ای های انسان برای ساخت پروتئین استفاده می‌شود که برای دانشمندان غربی جالب توجه است و باقی 90% آن به عنوان "دی ان ای ناخواسته" تلقی می‌شود.

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تهوع صبحگاهی در بارداری

تهوع صبحگاهی در بارداری

تهوع صبحگاهی در بارداری سه ماهه اول دوران بارداری دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است که در آن بیشترین تغییرات کلی دوران بارداری را تجربه خواهید کرد. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید