کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

20 دلیل برای باردارنشدن

20 دلیل برای باردارنشدن
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/21 1 نظر 1,303 بازدید

20 دلیل برای باردارنشدن شاید به این فکر کرده باشید که برای چی باید بچه‌دار بشید و یا این‌که چطوری بچه‌دار بشید و چطور حق والدینی خود را ادا کنید و اگر به این گزینه فکر می‌کنید بهتر است که اصلا بچه دار نشوید.

20 دلیل برای باردارنشدن

آیا لازم است که بچه‌دار شویم؟ برای بچه‌دار شدن چه چیزهایی لازم است بدانیم؟

1- انگیزه‌های زیستی برای حفظ بقاء: انگیزه‌ای ناخودآگاه و تحمیلی می‌باشد که بدون تفکر صورت می‌گیرد، پس غرایز خود را کنترل کنید.

2- نوه آوردن برای والدین: مختص افرادی است که استقلال فکری نداشته و کماکان نیازمند تایید از سوی والدین خود می‌باشند پس بهتر است برای خودتان زندگی کنید.

3- دوست داشتن بچه: نمودی از خودخواهی انسان‌ها است. پس عوض آن کودکی را به فرزند‌ خواندگی بپذیرید و یا معلم کودکان گردید.

4- به تصور برتر بودن میخواهند ژن‌های خود را منتقل کنند: نمودی از خود‌بزرگ‌ بینی مفرط. اگر تصور می‌کنید که انسان باهوش و مهمی می‌باشید اعمال بزرگ را خودتان به انجام رسانید و آن را به نسل آینده خود واگذار نکنید.

حتما بخوانید: آموزش و مرور هوش های چندگانه 


5- منبع درآمد و کمک‌ خرج خانه: راه حل استخدام ارزان‌ترین کارگر به جای استفاده ابزاری از فرزندان.

6- کسی باشد که در دوران سالخوردگی عصای دستشان باشد: این طرز تفکر ترس از پیری را آشکار می‌سازد و نگرش والدین سوء استفاده گر و خودخواه به فرزندانشان را نشان می‌دهد.

7- بارداری و زایمان از تجارب زندگی هستند: پس بهتر است از این تجارب خودخواهانه صرف نظر کرده و از سایر تجارب زندگی لذت ببرید.

8- بدون فرزند ارکان خانوداه سست می‌گردد: نشانگر عدم امنیت اجتماعی در فرد است. پس بهتر است با ارتباطات دوجانبه موثر روابط خود را استحکام بخشید.

9- جبران مشکلات کودکی: این افراد آرزوها و تخیلات سرکوب شده خود را با بچه‌دار شدن و با برآورده ساختن تمام نیازهای فرزندشان (در واقع نیازهای کودکی خودشان) را تسکین می‌بخشند و قصد دارند الگوی یک پدر و یا مادر خوب را به جامعه و اطرافیان خود نشان دهند.

 

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!!

10- افتخار‌آفرینی کاذب: این گونه افراد فرزندان خود را مجاب می‌کنند تا به دانشگاه رفته و مدرک تخصصی دریافت کنند و یا به ورزش و یا فعالیت دلخواه خودشان بپردازند و مایه مباهات آنان گردند. این گونه افکار مختص افراد بی‌کفایت است که خود قادر به انجام کاری نیستند.

چرا زنده نگه داشتن نام خانوادگی مهم است؟

11- زنده نگه‌داشتن نام خانوادگی: زنده نگه‌داشتن نام خانوادگی و ترس از انقراض نسل یک نوع تفکر ساده لوحانه و متکبرانه.

12- کنجکاوی از ظاهر و چهره فرزند: میخواهند بدانند فرزندشان چه شکلی خواهد بود. خود شیفتگی وخودخواهی محض و عدم رضایت از خود.

13- دستورات مذهبی و قومی: در واقع اطاعت بدون اندیشه از اصول تعصب‌آمیز، نژاد پرستانه و نامعقول می‌باشد.

14- همسرم خواهان بچه است: تحکیم رابطه و ترس از دست دادن همسر. بهتر است با افزایش اعتماد به نغس خود با آن غلبه کنید. استفاده ابزاری از فرزند نکنید.

15- می خواهیم مانند دیگران باشیم: نوعی شرطی سازی فرهنگی و عدم اعتماد به نفس و عزت نفس و ترس از طرد شدن.

16- مادر‌شدن آرزوی هر زنی استتسلیم افکار عمومی شدن اما برای مادر‌شدن نیاز به بچه‌دار شدن نیست کودکان بی‌سرپرست بسیاری منتظر مهر مادرانه شما هستند.

 

حتما بخوانید: 8 گام تا  آموزش  همدلی به کودکان

چرا نباید باردار شوید؟

17- تبعیض جنسیت: برخی خواهان پسر و برخی خواهان دختر می‌باشند و نشان از استفاده ابزاری از فرزندان برای دستیابی به آرزوها و پیروی از فرهنگ و آداب وسنن متحجرانه پس بهتر است قدر‌دان افرادی که در حال حاضر در کنارتان هستند باشید.

18- ساعت بیولوژیکی زنان: در سن 30 تا 40 سالگی میل جنسی در زنان افزایش می‌یابد. اما برقراری رابطه جنسی حتما نباید به حاملگی منجر گردد.

19- بی دلیل: افراد بسیاری وجود دارند که هیچ دلیلی برای بچه‌دار شدن ندارند تنها مانند چارپایان تولید مثل می‌کنند.

بارداری ناخواسته چگونه است؟

20- بارداری‌های ناخواسته و برنامه‌ریزی نشده: سهل انگاری در استفاده از وسایل جلوگیری‌کننده از بارداری به علت استفاده نادرست از آن‌ها و یا استفاده نکردن به دلایل گوناگون همچون لذت بیشتر.

در کشورهای توسعه یافته سالانه 28 میلیون حاملگی روی می‌دهد که 50 درصد آن‌ها نا‌خواسته بوده و 26 درصد آن‌ها به سقط جنین می‌انجامد. در کشورهای در حال توسعه سالانه 182 میلیون حاملگی روی می‌دهد که 40 درصد آن‌ها ناخواسته بوده و 20 درصد آن‌ها به سقط جنین منجر می‌گردد.

 

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: بهره هوشی بالا در کودکان 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هوش چند گانه و روش افزایش آن

هوش چند گانه و روش افزایش آن

  تست هوش های چندگانه روش های افزایش آن ها نظریه هوش های چندگانه گاردنر ، چارچوبی عالی برای یافتن نقاط قوت در همه کودکان است ( چه تیز هوش و چه ناتوان در یادگیری ) توجه داشته باشید که همه کودکان واجد درجاتی از هوش های چندگانه هستند و دریک حیطه هوشی خاص ، روشهای متفاوتی دارند . حتی وقتی که شرایط در یک یا چند حیطه هوشی در یک کودک دچار ناتوانی باشد ، حیطه های دیگر آن  را می توان رشد و ارتقا داد. همه کودکان می توانند در کلاس های پیش از دبستان با موفقیت شرکت کنند ( آرمسترانگ 1988) در مقاله تفاوت های یادگیری  بیان می کند که وی ناتوانی های یادگیری را باور ندارد  

هفته بیست ونهم بارداری

هفته بیست ونهم بارداری

در هفته بیست و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری باید چگونه باشد؟ سه ماهه اول بارداری برای شما که باردار هستید ناامیدکننده است ولی به نظر دیگران شما خانم معمولی و خسته‌ای به نظر می‌رسید که احتمالا روز بدی را گذرانده است.
 

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری حالا که دیگر از شر تهوع صبحگاهی خلاص شده‌‌‌اید، می‌‌‌توانید از غذا خوردن لذت ببرید. در این دوره می‌‌‌توان از غذاهای سالم زیادی لذت برد. میوه‌‌‌های شیرین، سبزیجات خوشمزه، انواع آجیل‌‌‌ها، گوشت‌‌‌های خوش طعم و چیزهای دیگر از آن جمله‌‌‌اند. سالاد، میوه، آجیل و نان .......

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین گاهی اوقات خانم‌ها در هنگام مصرف قرص باردار می‌شوند و نگران نقایص مادرزادی در جنین می‌شوند.  

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کم‌تر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد.

نظرات

رها رجبی
۱۳۹۶/۰۳/۲۸۰۰
پاسخسلام خوب شما همه ی دلیلهارو زیر سوال بردید پس به چه علتی باید فرزنددارشد؟!
لطفا عوامل وانگیزه درسته فرزندارشدن راهم بفرمایید.
بااین حرفهافقط مارابه بچه دارشدن بدبین کرید

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 23

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید