کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/15 0 نظر 252 بازدید

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید،

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری


آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید، برای سفر با هواپیما نیازی به اجازه پزشک ندارید. ولی با وجود این قبل از سفرهای طولانی با پزشک خود مشورت کنید و سعی کنید قبل از هفته 34 که هیچ نشانه ای از زایمان وجود ندارد، به سفر بروید. بیشتر پزشکان ترجیح می دهند بیمارانشان از ماه هشتم در خانه بمانند. تکان خوردن در اتومبیل و قطار ممکن است نسبت به قبل راحت نباشد ولی به کودک آسیبی وارد نمی کند.

سفر در بارداری

 

برای داشتن سفری بهتر در بارداری چه باید کرد؟

تحرک داشته باشید. هنگامی که به سفر می روید و یا به جایی می رسید که مجبورید چند ساعتی را منتظر باشید و دوباره سفرتان را ادامه دهید، قدم بزنید چند تمرین کششی عضلات انجام دهید، سعی کنید هر یک یا دو ساعت یکبار پاهایتان را آرام تکان دهید تا گرفتگی آن برطرف شود و مثانه را نیز خالی نگهدارید. 

حتما بخوانید: بسته آموزشی تقویت هوش جنین


مدارک پزشکی را همراه خود ببرید. اگر قصد سفر به جای دوری دارید، یک کپی از مدارک و پرونده پزشکیتان را همراه خود ببرید. 

 

 سفر هوایی در دوران بارداری

 در سفرهای هوایی بیشتر مراقب باشید. بیشتر سفرهای هوایی که شامل پرواز با هواپیماهای کوچک که دارای دستگاه تهویه با فشار هوا نیستند که در پروازهای خصوصی بکار می روند یا خطوط هوایی که مسافتهای کوتاه را طی می کنند، کاملاً بی خطر هستند.( بعضی از پزشکان هشدار می دهند که تغییر میزان اکسیژن در اینگونه هواپیماها، سلامتی کودک را به خطر می اندازد، ولی تا بحال هیچ تحقیقی این مسأله را ثابت نکرده است).

سفر در بارداری

در هر نوع هواپیمایی باید بیشتر از معمول آب بنوشید (یعنی هر نیم ساعت یکبار 1 لیوان آب) تا از کمبود آب بدن جلوگیری شود. برای اینکه دچار حالت تهوع نشوید غذای سبک بخورید و از خوردن غذاهای پرنمک و آجیل خودداری کنید. 

حتما بخوانید: نگرانی های شغلی در دوران بارداری


قبل از مسافرت مسئولین خطوط هوایی را از وضعیت خود مطلع کنید، بعضی از آنها اجازه نمی دهند بعد از ماه هشتم یا نهم با هواپیما سفر کنید و یا با مجوز پزشک مبنی بر اینکه در چه مرحله ای از بارداری هستید به شما اجازه سفر با هواپیما را می دهند. 

حتما بخوانید: کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

 

در دوران بارداری چگونه با کشتی سفر کنیم؟

سفر با کشتی باید با احتیاط انجام شود. تهوع ناشی از سوار شدن در کشتی، تهوع صبحگاهی اوایل حاملگی را به یاد شما می آورد. قبل از مسافرت برای درمان این حالت با پزشک خود مشورت کنید. (مصرف بیشتر داروهای ضد تهوع فقط برای مدتی کوتاه توصیه می شود.)

سفر در بارداری

 

تماشا کنید: هفت ویژگی مغز جنین که زندگی او را متحول می کند

نبودن تجهیزات پزشکی در کشتی برای یک خانم باردار خطرناک است، اگرچه بیشتر کشتی ها یک پزشک دارند. بیشتر خطوط دریایی مانند خطوط هوایی مسافران را در اواخر بارداری از سفر با کشتی منع می کنند (بعضی از ماه ششم به بعد). 
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم  آموزشی: بهره هوشی بالا در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

در هفته چهاردهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهاردهم  بارداری و نکات مهم درباره هفته چهاردهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟

چگونه در دوران بارداری از آرامش خیال لذت ببرید؟ سلامتی عمومی در اواسط دوران بارداری بطور طبیعی احساسات شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی بهتر خوردن، بهتر خوابیدن و ورزش کردن همه به آرامش ذهن کمک می کنند.
در بسیاری از فرهنگها احساس اولین حرکت کودک نقطه عطف دوران بارداری در نظر گرفته می شود. هنگامی که حرکت او را در درون خود حس می کنید، یا حرکات او را از طریق صفحه نمایش دستگاه سونوگرافی می بینید، به مرحله علاقه و وابستگی به او می رسید.

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین (قسمت اول)

تقویت هوش جنین مادران می‌توانند با آموزش‌های مختلف، رژیم‌غذایی سالم، ورزش و گوش دادن به موسیقی به تقویت هوش جنین در دوران بارداری بپردازند.

هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

در هفته چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.    

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید