طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/15 0 نظر 124 بازدید

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید،

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری


آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید، برای سفر با هواپیما نیازی به اجازه پزشک ندارید. ولی با وجود این قبل از سفرهای طولانی با پزشک خود مشورت کنید و سعی کنید قبل از هفته 34 که هیچ نشانه ای از زایمان وجود ندارد، به سفر بروید. بیشتر پزشکان ترجیح می دهند بیمارانشان از ماه هشتم در خانه بمانند. تکان خوردن در اتومبیل و قطار ممکن است نسبت به قبل راحت نباشد ولی به کودک آسیبی وارد نمی کند.

سفر در بارداری

 

برای داشتن سفری بهتر در بارداری چه باید کرد؟

تحرک داشته باشید. هنگامی که به سفر می روید و یا به جایی می رسید که مجبورید چند ساعتی را منتظر باشید و دوباره سفرتان را ادامه دهید، قدم بزنید چند تمرین کششی عضلات انجام دهید، سعی کنید هر یک یا دو ساعت یکبار پاهایتان را آرام تکان دهید تا گرفتگی آن برطرف شود و مثانه را نیز خالی نگهدارید. 

حتما بخوانید: بسته آموزشی تقویت هوش جنین


مدارک پزشکی را همراه خود ببرید. اگر قصد سفر به جای دوری دارید، یک کپی از مدارک و پرونده پزشکیتان را همراه خود ببرید. 

 

 سفر هوایی در دوران بارداری

 در سفرهای هوایی بیشتر مراقب باشید. بیشتر سفرهای هوایی که شامل پرواز با هواپیماهای کوچک که دارای دستگاه تهویه با فشار هوا نیستند که در پروازهای خصوصی بکار می روند یا خطوط هوایی که مسافتهای کوتاه را طی می کنند، کاملاً بی خطر هستند.( بعضی از پزشکان هشدار می دهند که تغییر میزان اکسیژن در اینگونه هواپیماها، سلامتی کودک را به خطر می اندازد، ولی تا بحال هیچ تحقیقی این مسأله را ثابت نکرده است).

سفر در بارداری

در هر نوع هواپیمایی باید بیشتر از معمول آب بنوشید (یعنی هر نیم ساعت یکبار 1 لیوان آب) تا از کمبود آب بدن جلوگیری شود. برای اینکه دچار حالت تهوع نشوید غذای سبک بخورید و از خوردن غذاهای پرنمک و آجیل خودداری کنید. 

حتما بخوانید: نگرانی های شغلی در دوران بارداری


قبل از مسافرت مسئولین خطوط هوایی را از وضعیت خود مطلع کنید، بعضی از آنها اجازه نمی دهند بعد از ماه هشتم یا نهم با هواپیما سفر کنید و یا با مجوز پزشک مبنی بر اینکه در چه مرحله ای از بارداری هستید به شما اجازه سفر با هواپیما را می دهند. 

حتما بخوانید: کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

 

در دوران بارداری چگونه با کشتی سفر کنیم؟

سفر با کشتی باید با احتیاط انجام شود. تهوع ناشی از سوار شدن در کشتی، تهوع صبحگاهی اوایل حاملگی را به یاد شما می آورد. قبل از مسافرت برای درمان این حالت با پزشک خود مشورت کنید. (مصرف بیشتر داروهای ضد تهوع فقط برای مدتی کوتاه توصیه می شود.)

سفر در بارداری

 

تماشا کنید: هفت ویژگی مغز جنین که زندگی او را متحول می کند

نبودن تجهیزات پزشکی در کشتی برای یک خانم باردار خطرناک است، اگرچه بیشتر کشتی ها یک پزشک دارند. بیشتر خطوط دریایی مانند خطوط هوایی مسافران را در اواخر بارداری از سفر با کشتی منع می کنند (بعضی از ماه ششم به بعد). 
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم  آموزشی: بهره هوشی بالا در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری منظور از هرم غذایی سالم این است که تمام گروههای غذایی را با توجه به شرایط مادر در بر گیرد

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟ یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید از حالا یک الگو برای حرکات کودک پیدا می کنید، زیرا او در یک دوره خواب و بیداری قابل پیش بینی قرار می گیرد. حرکات سریع و غلتهای خسته کننده و آرام به لرزش های ملایم تبدیل می شود. البته هر حرکتی اطمینان مجدد به مادر می دهد. راه دیگر برای کنترل سلامتی کودک انجام آزمایش حرکات جنین است. هر روز زمانهایی مشخص یعنی اول صبح، بعد از غذا، قبل از خواب که جنین بیشتر حرکت می کند به تعداد حرکات کودک طی یک مدت زمان مشخص توجه کنید.

همه چیز درباره زایمان سزارین

همه چیز درباره زایمان سزارین

همه چیز درباره زایمان سزارین درباره زایمان سزارین در عین حال منتقدان معتقدند که هنوز درصد کلی سزارین بالاست و بسیاری از آنها غیر ضروری است و تنها برای راحتی و سود بیشتر پزشکان و حمایتهای قانونی از آنها انجام می شود و علت آن این است که پزشکان طوری تعلیم دیده اند که زایمان را به عنوان یک بلای بالقوه می بینند تا یک رویداد طبیعی. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید