کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

فواید گریه کردن نوزادان

فواید گریه کردن نوزادان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/23 0 نظر 269 بازدید

فواید گریه کردن نوزادان

ای مفضل از منافع گریه کودکان نیز آگاه باش، بدان که در مغز کودکان رطوبتی است که اگر در آن بماند بیماری‌ها و نارسایی‌های سخت و ناگوار به او رساند؛ مانند نابینایی و شبیه آن. گریه آن رطوبت را از سر کودکان سرازی و بیرون میکند و بدین وسیله سلامتی تن و درستی چشم ایشان را ف................

فواید گریه کردن نوزادان


مادر سعی کند با وضو به نوزاد خود شیر بدهد و در حین آن تلاوت قرآن کند که این دستورالعمل علاوه بر آثار معنوی عمیق روی روح و روان کودک اثرات عجیبی روی سلامتی و تعادل مزاج وی خواهد داشت و موجب تولید خون صاف و معتدلی در بدن کودک میشود و آرامش را به ارمغان خواهد آورد.

گریه کردن نوزاد

درمان کمی شیر


اگر شیر مادر کم میباشد، هر روز 1 لیوان عرق رازیانه طبیعی( غیر پاستوریزه) را با عسل شیرین کرده بنوشد. میتواند به جای عرق، 2 قاشق غذاخوری تخم رازیانه را با آب سرد روی حرارت ملایم بگذارد و 5 دقیقه آرام بجوشاند، صاف کرده با عسل بنوشد. این نسخه تاثیر زیاد در آرامش اعصاب مادر دارد و تنظیم هورمون زنانگی کرده و تناسب اندازم زنانگی و تقویت قوای جنسی را نیز برای خانم‌ها داشت.( رازیانه در دوران قاعدگی و نفاس نباید مصرف شود)

حتما بخوانید: فضیلت شیر دادن به نوزاد


اگر کودک میلی به شیر خوردن ندارد، این دستور را امتحان کنید:
مادر هر روز 1 مشت شاهدانه بو داده را بخورد. شاهدانه بوداده موجب خوش طعم شدن شیر می شود.

گریه کردن نوزاد


اگر پستان مادر ترک میخورد و در حین شیر دادن سوزش دارد، قبل از شیردادن نوک پستان را با شیر خود مالش داده تا نرم شود، میتواند از کره طبیعی گاو هم استفاده کن.
برای از بین بردن ترشحات چشم نوزاد که معمولا رخ میدهد، مادر هر چند ساعت یکبار، چند قطره شیر خود را به چشم نوزادش بریزد و شستشو دهد.

حتما بخوانید: خواص خرما در دوران بارداری

 

فوائد گریه کردن


در کتاب توحید مفضل آمده است که امام صادق فرمودند: 
ای مفضل از منافع گریه کودکان نیز آگاه باش، بدان که در مغز کودکان رطوبتی است که اگر در آن بماند بیماری‌ها و نارسایی‌های سخت و ناگوار به او رساند؛ مانند نابینایی و شبیه آن. گریه آن رطوبت را از سر کودکان سرازی و بیرون میکند و بدین وسیله سلامتی تن و درستی چشم ایشان را فراهم می‌آورد. پدر و مادر از این راز آگاه نیستند و مانع آن میشوند که کودک از گریه‌اش سود ببرد. اینان همواره در سختی می افتند و می‌کوشند او را ساکت کند و با فراهم کردن خواسته ‌هایش از گریه بازش دارند ولی نمیدانند که گریه کردن به نفع او بوده و نتیجه خوبی را برای کودک به دنبال دارد

گریه کردن نوزاد


بدین ترتیب چه بسا که در اشیا منافعی نهفته باشد که معتقدان به اهمال و بی‌تدبیری در جهان از ان غافل هستند و اگر می‌دانستد هیچ گاه نمی گفتند که فلان چیز بی‌ثم است. زیرا آنان از اسباب و علل آگاه نیستند. براستی که هر چیز را منکران نمی‌دانند، عارفان می‌بینند. چه بسیار است چیزهایی که دانش آفریدگان به آن کم است و خالق آفرینش با دانش بی‌پایانش از آن آگاه است

.
همچنین رسول خدا فرمودند: کودکانتان را به خاطر گریه کردنشان نزنید چرا که گریه آنها تا چهار ماهگی شهادت لا اله الا الله و در چهار ماه دوم صلوات بر پیامبر و در چهار ماهه سوم دعا برای والدینش می-باشد. 

حتما بخوانید: نامگذاری ماه های جنین


در کتاب توحید مفضل آمده است که امام صادق فرمودند: ای مفضل! در تمام جسم آدمی تدابیری که در آنها نهفته است اندیشه کن و اما آبی که از دهان کودکان سرازیر می شود و خارج میگردد رطوبتی است که اگر در بدنشان بماند آثار وخیمی بر جای می‌گذارد.

گریه کردن نوزاد


چنانکه میدانی گاهی که رطوبت بدن چیره می شود( و بر دیگر عناصر غلبه میکند) شخص دچار کودنی، دیوانگی، کم عقلی، فلج و لقوه و جز آن می گردد.
خداوند جل و علا تدبیر چنان نمود که این رطوبت در دوران کودکی از دهانشان بیرون رود و در بزرگی از سلامت تن برخوردار گردند. بدین ترتیب پروردگار به خاطر نادانی آفریدگان بر آنان منت نهاد و تفضیل نمود که اگر اینان از داده‌های نعمت‌های بیشمار او آگاه بودند هیچگاه در معصیت و لغزش از فرمانش فرو نمی‌افتادند. پاک و منزه خدایی است که نعمتهای او بر مستحقان و دیگر آفریدگان بزرگ است و بالاتر است از آنچه باطل‌گرایان می‌پندارند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت نظم در کودکان 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید