کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/08 0 نظر 333 بازدید

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

شاید تا بحال فرصتی پیش نیامده است که در مورد روش خوابیدن فکر کنید ولی دیگر وقت آن رسیده که در مورد عادات خوابیدن خود تجدید نظر کنید. طولی نمی کشد که خوابیدن روی شکم ممکن نیست. علاوه بر آن پس از ماه پنجم نباید روی کمر (طاق باز) بخوابید. در این حالت سنگینی رحم روی رگی به نام ورید اجوف فوقانی (یک رگ اصلی است که خون را به قلب برمی گرداند) فشار می آورد و باعث می شود جریان خونی که به سمت جنین می رود کاهش یابد

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!


شاید تا بحال فرصتی پیش نیامده است که در مورد روش خوابیدن فکر کنید ولی دیگر وقت آن رسیده که در مورد عادات خوابیدن خود تجدید نظر کنید. طولی نمی کشد که خوابیدن روی شکم ممکن نیست.

خواب در بارداری

علاوه بر آن پس از ماه پنجم نباید روی کمر (طاق باز) بخوابید. در این حالت سنگینی رحم روی رگی به نام ورید اجوف فوقانی (یک رگ اصلی است که خون را به قلب برمی گرداند) فشار می آورد و باعث می شود جریان خونی که به سمت جنین می رود کاهش یابد. اگر هنگام بیدار شدن متوجه شدید روی کمر خوابیده اید، نگران نشوید. هر کسی در خواب می غلتد تا در وضعیتی راحت تر قرار گیرد، فقط سعی کنید در وضعیت مناسب بخوابید و خود را عادت دهد که بطور خودکار آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در بارداری


 
بی خطرترین و راحترین حالت خوابیدن در دوران بارداری 


بهترین حالت: روی پهلوی چپ بخوابید زیرا در این وضعیت رحم از رگ ذکر شده دور است. زانوهایتان را کمی خم کنید. یک بالش نرم بین پاهایتان قرار دهید و نیز اگر بخواهید می توانید یک بالش نرم دیگر کنار شکم و یکی دیگر کنار کمرتان برای محافظت بگذارید. 


بهترین حالت بعدی: مانند حالت قبل روی پهلوی راست بخوابید. 
اگر روی پشتتان بر می گردید. قسمت بالای بدنتان را روی بالش قرار دهید و بالش دیگری زیر باسن راست قرار دهید طوری که به سمت چپ مایل بدنتان را دور این بالشهای ستونی شکل بپیچید که به اشکال مختلف در می آیند و محافظ خوبی برای شکم و کمر شماست.

دوران بارداری


 
این یک بالش مناسب دوران بارداری است که از دو بالش متصل به هم تشکیل و برای محافظت از شکم و کمر شما طراحی شده است.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


آیا حقیقت دارد که اگر بازوهایم را بالای سرم بگذارم بندناف دور گردن کودک می پیچد؟

بندناف نازک یک خلقت خارق العاده است. مانند سیم تلفن کمی پیچ خورده است که شامل سه رگ خونی متصل به هم است که مواد غذایی را به جنین می رساند و مواد زائد را از آن دور می کند. و به اندازه کافی طویل هست که جنین آزادانه حرکت کند.

خواب در بارداری

اغلب هنگام زایمان، بندناف دور گردن کودک پیچیده است ولی معمولا به راحتی جدا می شود. گره محکم و حالت خفگی بسیار نادر است. پس با خیال راحت استراحت کنید. در ضمن ماهیچه های بازوهایتان از بندناف نسبتا فاصله زیادی دارند بنابراین نمی توانند بر وضعیت آن اثر بگذارند. 

حتما بخوانید: مشاوره ژنتیک در دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که نباید چیزی سنگین تر از وزن یک نوزاد را بلند کنم؟

مادرانی که کودکان بزرگتر دارند اغلب بی جهت در این مورد نگران هستند. و خانم هایی که شرایط ویژه ای مانند احتمال زایمان قبل از موعد دارند ممکن است محدویتهایی در حرکات خود داشته باشند. ولی اگر شما بارداری طبیعی دارید می توانید اجسام را تا ماههای آخر مانند قبل بلند کنید.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری

خواب در دوران بارداری

 

ولی حتما در وضعیت صحیح قرار گیرید. زانوها باید از جسمی که می خواهید بلند کنید جلوتر باشد بنابراین سنگینی جسم توسط پاها تحمل می شود نه کمر. راه دیگر این است که هنگامی که می خواهید یک کودک را بلند کنید از او بخواهید روی یک صندلی بایستد. از بلند کردن اجسام خیلی سنگین (مانند جابجایی مبلمان) خودداری کنید و اگر شغلتان طوری است که مجبورید اجسام سنگین را جابجا کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم اموزشی: بروز احساسات کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

در هفته چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.    

مشکلات پوستی یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری

مشکلات پوستی یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری

مشکلات پوستی یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری پوسته پوسته شدن پوست که این ورقه‌های نازک در دوران بارداری بیشتر می‌شوند و یا برای اولین‌بار روی پوست مخصوصاً روی سینه‌ها، گردن یا زیر بازوها به وجود می‌آیند. اگر در جایی باشند که با لباس تماس پیدا کنند آن ناحیه صدمه می‌بیند. این زوائد بعد از زایمان از بین می‌روند و علت آن هم هورمون‌ها هستند. 

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟ 80% کودکان با دو هفته فاصله از موعد زایمان (دو هفته قبل یا بعد از آن) به دنیا می‌آیند و ٪10 از کودکانی که بیش از دو هفته زودتر از موعد زایمان متولد می‌شوند نارس هستند.

نوزادان در هشت ماهگی

نوزادان در هشت ماهگی

ویژگی نوزادان در هشت ماهگی چه چیزهایی برای نوزادان هشت ماهه اسرار آمیز است؟

برنامه ریزی برای معاینه های پیش  از زایمان

برنامه ریزی برای معاینه های پیش از زایمان

برنامه ریزی برای معاینه های پیش از زایمان معاینات در طول دوره بارداری متفاوتند معاینات هفتگی سه ماهه و ...شما باید با مشورت پزشک خود برای معاینات برنامه ریزی کنید  

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید