کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/08 0 نظر 215 بازدید

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

شاید تا بحال فرصتی پیش نیامده است که در مورد روش خوابیدن فکر کنید ولی دیگر وقت آن رسیده که در مورد عادات خوابیدن خود تجدید نظر کنید. طولی نمی کشد که خوابیدن روی شکم ممکن نیست. علاوه بر آن پس از ماه پنجم نباید روی کمر (طاق باز) بخوابید. در این حالت سنگینی رحم روی رگی به نام ورید اجوف فوقانی (یک رگ اصلی است که خون را به قلب برمی گرداند) فشار می آورد و باعث می شود جریان خونی که به سمت جنین می رود کاهش یابد

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!


شاید تا بحال فرصتی پیش نیامده است که در مورد روش خوابیدن فکر کنید ولی دیگر وقت آن رسیده که در مورد عادات خوابیدن خود تجدید نظر کنید. طولی نمی کشد که خوابیدن روی شکم ممکن نیست.

خواب در بارداری

علاوه بر آن پس از ماه پنجم نباید روی کمر (طاق باز) بخوابید. در این حالت سنگینی رحم روی رگی به نام ورید اجوف فوقانی (یک رگ اصلی است که خون را به قلب برمی گرداند) فشار می آورد و باعث می شود جریان خونی که به سمت جنین می رود کاهش یابد. اگر هنگام بیدار شدن متوجه شدید روی کمر خوابیده اید، نگران نشوید. هر کسی در خواب می غلتد تا در وضعیتی راحت تر قرار گیرد، فقط سعی کنید در وضعیت مناسب بخوابید و خود را عادت دهد که بطور خودکار آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در بارداری


 
بی خطرترین و راحترین حالت خوابیدن در دوران بارداری 


بهترین حالت: روی پهلوی چپ بخوابید زیرا در این وضعیت رحم از رگ ذکر شده دور است. زانوهایتان را کمی خم کنید. یک بالش نرم بین پاهایتان قرار دهید و نیز اگر بخواهید می توانید یک بالش نرم دیگر کنار شکم و یکی دیگر کنار کمرتان برای محافظت بگذارید. 


بهترین حالت بعدی: مانند حالت قبل روی پهلوی راست بخوابید. 
اگر روی پشتتان بر می گردید. قسمت بالای بدنتان را روی بالش قرار دهید و بالش دیگری زیر باسن راست قرار دهید طوری که به سمت چپ مایل بدنتان را دور این بالشهای ستونی شکل بپیچید که به اشکال مختلف در می آیند و محافظ خوبی برای شکم و کمر شماست.

دوران بارداری


 
این یک بالش مناسب دوران بارداری است که از دو بالش متصل به هم تشکیل و برای محافظت از شکم و کمر شما طراحی شده است.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


آیا حقیقت دارد که اگر بازوهایم را بالای سرم بگذارم بندناف دور گردن کودک می پیچد؟

بندناف نازک یک خلقت خارق العاده است. مانند سیم تلفن کمی پیچ خورده است که شامل سه رگ خونی متصل به هم است که مواد غذایی را به جنین می رساند و مواد زائد را از آن دور می کند. و به اندازه کافی طویل هست که جنین آزادانه حرکت کند.

خواب در بارداری

اغلب هنگام زایمان، بندناف دور گردن کودک پیچیده است ولی معمولا به راحتی جدا می شود. گره محکم و حالت خفگی بسیار نادر است. پس با خیال راحت استراحت کنید. در ضمن ماهیچه های بازوهایتان از بندناف نسبتا فاصله زیادی دارند بنابراین نمی توانند بر وضعیت آن اثر بگذارند. 

حتما بخوانید: مشاوره ژنتیک در دوران بارداری


آیا حقیقت دارد که نباید چیزی سنگین تر از وزن یک نوزاد را بلند کنم؟

مادرانی که کودکان بزرگتر دارند اغلب بی جهت در این مورد نگران هستند. و خانم هایی که شرایط ویژه ای مانند احتمال زایمان قبل از موعد دارند ممکن است محدویتهایی در حرکات خود داشته باشند. ولی اگر شما بارداری طبیعی دارید می توانید اجسام را تا ماههای آخر مانند قبل بلند کنید.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری

خواب در دوران بارداری

 

ولی حتما در وضعیت صحیح قرار گیرید. زانوها باید از جسمی که می خواهید بلند کنید جلوتر باشد بنابراین سنگینی جسم توسط پاها تحمل می شود نه کمر. راه دیگر این است که هنگامی که می خواهید یک کودک را بلند کنید از او بخواهید روی یک صندلی بایستد. از بلند کردن اجسام خیلی سنگین (مانند جابجایی مبلمان) خودداری کنید و اگر شغلتان طوری است که مجبورید اجسام سنگین را جابجا کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم اموزشی: بروز احساسات کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟ در فیلمها زایمان بطور شگفت آور و آشکاری شروع می شود. خانم ناگهان شکمش را می گیرد و به شوهرش میگوید وقتش رسیده است و با این خبر او را به هیجان می آورد. در زندگی واقعی مخصوصاً برای مادرانی که برای بار اول بارداری را تجربه می کنند صحنه زایمان خیلی کندتر آشکار می شود. اگر تا بحال زایمان را تجربه نکرده باشید چگونه آغاز آن را تشخیص می دهید؟ خوشبختانه بدن شما چندین علامت ایجاد می کند.

بهترین غذاها برای دوران پس از زایمان

بهترین غذاها برای دوران پس از زایمان

بهترین غذاها برای دوران پس از زایمان دوران پس از زایمان از نظر خوردن غذاهای سالم به اندازه دوران بارداری اهمیت دارد لذا اقدام کنید ما قبلا تعداد زیادی از غذاهای مختلف را معرفی کردیم که مواد مغذی و سالم را به بدن شما می‌‌رساندند. این غذاها بعد از زایمان هم به کمک شما می‌‌آیند.

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

چرا پس از زایمان خوردن شیرینی خوب نیست؟

چرا پس از زایمان خوردن شیرینی خوب نیست؟

چرا پس از زایمان خوردن شیرینی خوب نیست؟ محققان دانشگاه توکیو میگویند: افسردگی پس از زایمان ممکن است به خاطر پایین آمدن ناگهانی انسولین بعد از زایمان باشد. به نظر می‌‌‌‌‌آید پایین آمدن ناگهانی انسولین در اثر کاهش مقدار سروتونین (هورمون احساس خوش) مغز است. این اختلال با خوردن غذاهای گلوکزدار برطرف میشود. غذاهایی با شاخص گلسیمیک (glycemic) بالا غذاهایی هستند که مقدار زیادی قند را سریعا به جریان خون می-فرستند. محققان به این فرضیه رسیدند که خوردن غذاهای با شاخص گلسیمیک بالا سبب تحریک در تولید انسولین میشوند. 
برای تست این فرضیه دانش...

سزارین

سزارین

سزارین عمل سزارین در زمانی استفاده می شود که پزشک تشخیص دهد مادر نمی تواند زایمان را به طور طبیعی انجام دهد و برایش ضرر دارد

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان با آشنایی با تمرینات تنفسی درد زایمان را به میزان قابل توجهی می توانید کاهش دهید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید