کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

کمر درد در بارداری

کمر درد در بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/24 0 نظر 557 بازدید

کمر درد در بارداری

یکی از درد های شایع در بارداری کمر درد است که با مراجعه به پزشک او شما را به فیزیوتراپ ارجا می دهد

کمر درد در بارداری


کمردرد از شایع‌ترین شکایات یا نشانه‌هایی است که زنان باردار در طول این دوران تجربه می‌کنند. کمردرد معمولا در ماه‌های آخر اتفاق می‌افتد، گرچه ممکن است آن را زودتر هم تجربه کنید. یک دلیل آن می-تواند تغییر در مرکز ثقل بدن و دلیل دیگر، تغییر در درجه‌ی انحنای ستون فقرات به‌دلیل رشد جنین و بازشدن رحم باشد. ممکن است با گرم نگه‌داشتن موضع درد در کمر یا مصرف استامینوفن یا نرمش و کشش پاها کمی درد خود را تسکین دهید.

حتما بخوانید: برنامه ریزی برای بارداری

 تحمل کمر درد در بارداری


برخی خانم‌ها دردی را که از قسمت پایینی کمر به سمت باسن یا یکی از پاها یا هر دو پا کشیده می‌شود در طول بارداری تجربه می‌کنند، این درد به درد سیاتیک معروف است که به‌دلیل افزایش فشار روی عصب سیاتیک روی می‌دهد. یکی از شاخه‌های اصلی عصبی بدن در کمر قرار دارد و از آنجا به دیگر قسمت‌های پایینی بدن مثل ران‌ها، لگن و تا پایین پاها می‌رود. می‌توانید با استراحت روی تخت، گرفتن دوش آب گرم، استفاده از کیسه‌ی آب جوش یا چسب‌های گرم‌کننده‌ی مسکن این درد را تسکین دهید. اگر کمردردتان خیلی شدید بود، یه پزشک مراجعه کنید. 
اگر کمردردتان خیلی شدید و طاقت‌فرساست، می‌توانید در یک مرکز فیزیوتراپی نزدیک، چند جلسه فیزیوتراپی انجام دهید. بنابراین در صورت درد شدید از پزشک یا مامای خود بخواهید شما را به مرکز فیزیوتراپی خوب معرفی کند

                                                          استرس در بارداری


کنترل استرس 


بسیاری از خانم‌ها از خود می‌پرسند که آیا استرس روی بارداری تأثیر می‌گذارد یا نه. پاسخ به این سؤال کمی سخت است چرا که استرس یک مفهوم مبهم و گول‌زننده دارد. همگی می‌دانیم که استرس چیست، اما هر کس به روش خود آن را کنترل می‌کند و هیچ‌کس نمی‌تواند شدت استرس را اندازه‌گیری کند. خوب می‌دانیم که استرس‌های مزمن روزانه و بی‌پایان، می‌توانند سطح هورمون‌های استرس در خون را افزایش دهند. به نظر بسیاری از پزشکان، وجود چنین سطح بالایی از هورمون‌های استرس به‌مدت طولانی در بدن یک خانم باردار، می‌تواند موجب افزایش خطر زایمان زودهنگام یا مشکلات فشار خون در طول مدت بارداری شود، اما مطالعات کمی این نظر را تأیید کرده است.

حتما بخوانید: آمادگی برای زندگی در دوران بارداری

 
هنگام بارداری به آرامش شخصی و شادی خود توجه کنید. هر کسی روش خاصی برای رسیدن به آرامش دارد، مثلا بعضی‌ها با ماساژ بدن به آرامش می‌رسند یا با رفتن به سینما، غذاخوردن با دوستان، گرفتن دوش آب گرم یا حمام‌کردن یا نشستن و لم دادن و بالابردن پاها. بنابراین سعی کنید به خود آرامش دهید و شاد باشید. 
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اعتماد به نفس درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کم‌تر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد.

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری غذاهای دریایی منبع خوب پروتئین و آهن بوده و اسیدهای چرب امگا3 موجود در بسیاری از ماهی‌ها می‌تواند به افزایش رشد مغز کودک کمک کند. درواقع یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که کمبود غذاهای دریایی در دوران بارداری می‌تواند به مهارت کلامی ضعیف، مشکلات رفتاری و دیگر مسائل رشد در دوران کودکی منجر شود ولی بعضی از ماهی‌ها و صدف‌ها دارای جیوه پی‌سی‌بی (PCBs) و دیگر آلوده‌کننده‌ها بوده و به ا....

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می‌شود بخصوص که سایز لباس‌ها کاملا عوض شده است.

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید  زندگی در کنار معشوق به معنای دل سپردن به همه چیز و غرق شدن در همه چیز برای لذت بردن می باشد. سپس کسی که از روی نا امیدی به زندگی پشت کند و آن را با تمام مسائل زیبا و قشنگش رها کند، در نهایت دل شکسته و درمانده خواهد شد.

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری در آزمایشات سه ماهه دوم بارداری هر ماه یک‌بار معاینه انجام می‌گیرد. و هر بار وزن، فشار خون و ادرار کنترل می‌شود و نیز اندازه و وضعیت رحم، اندازه کودک، میزان رشد و وضعیت او مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بهترین غذاها برای قبل از بارداری

بهترین غذاها برای قبل از بارداری

بهترین غذاها برای قبل از بارداری سلامت جسمی و روانی جنین و نهایتا نوزاد یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید خیلی قبل‌تر از اقدام به بارداری به آن توجه نمایید. بارداری و میزان اهمیت آن باید باعث شود کاملا هدفمند لحظه‌های قبل و حین آن را سپری نمایید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید