کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

کمر درد در بارداری

کمر درد در بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/24 0 نظر 406 بازدید

کمر درد در بارداری

یکی از درد های شایع در بارداری کمر درد است که با مراجعه به پزشک او شما را به فیزیوتراپ ارجا می دهد

کمر درد در بارداری


کمردرد از شایع‌ترین شکایات یا نشانه‌هایی است که زنان باردار در طول این دوران تجربه می‌کنند. کمردرد معمولا در ماه‌های آخر اتفاق می‌افتد، گرچه ممکن است آن را زودتر هم تجربه کنید. یک دلیل آن می-تواند تغییر در مرکز ثقل بدن و دلیل دیگر، تغییر در درجه‌ی انحنای ستون فقرات به‌دلیل رشد جنین و بازشدن رحم باشد. ممکن است با گرم نگه‌داشتن موضع درد در کمر یا مصرف استامینوفن یا نرمش و کشش پاها کمی درد خود را تسکین دهید.

حتما بخوانید: برنامه ریزی برای بارداری

 تحمل کمر درد در بارداری


برخی خانم‌ها دردی را که از قسمت پایینی کمر به سمت باسن یا یکی از پاها یا هر دو پا کشیده می‌شود در طول بارداری تجربه می‌کنند، این درد به درد سیاتیک معروف است که به‌دلیل افزایش فشار روی عصب سیاتیک روی می‌دهد. یکی از شاخه‌های اصلی عصبی بدن در کمر قرار دارد و از آنجا به دیگر قسمت‌های پایینی بدن مثل ران‌ها، لگن و تا پایین پاها می‌رود. می‌توانید با استراحت روی تخت، گرفتن دوش آب گرم، استفاده از کیسه‌ی آب جوش یا چسب‌های گرم‌کننده‌ی مسکن این درد را تسکین دهید. اگر کمردردتان خیلی شدید بود، یه پزشک مراجعه کنید. 
اگر کمردردتان خیلی شدید و طاقت‌فرساست، می‌توانید در یک مرکز فیزیوتراپی نزدیک، چند جلسه فیزیوتراپی انجام دهید. بنابراین در صورت درد شدید از پزشک یا مامای خود بخواهید شما را به مرکز فیزیوتراپی خوب معرفی کند

                                                          استرس در بارداری


کنترل استرس 


بسیاری از خانم‌ها از خود می‌پرسند که آیا استرس روی بارداری تأثیر می‌گذارد یا نه. پاسخ به این سؤال کمی سخت است چرا که استرس یک مفهوم مبهم و گول‌زننده دارد. همگی می‌دانیم که استرس چیست، اما هر کس به روش خود آن را کنترل می‌کند و هیچ‌کس نمی‌تواند شدت استرس را اندازه‌گیری کند. خوب می‌دانیم که استرس‌های مزمن روزانه و بی‌پایان، می‌توانند سطح هورمون‌های استرس در خون را افزایش دهند. به نظر بسیاری از پزشکان، وجود چنین سطح بالایی از هورمون‌های استرس به‌مدت طولانی در بدن یک خانم باردار، می‌تواند موجب افزایش خطر زایمان زودهنگام یا مشکلات فشار خون در طول مدت بارداری شود، اما مطالعات کمی این نظر را تأیید کرده است.

حتما بخوانید: آمادگی برای زندگی در دوران بارداری

 
هنگام بارداری به آرامش شخصی و شادی خود توجه کنید. هر کسی روش خاصی برای رسیدن به آرامش دارد، مثلا بعضی‌ها با ماساژ بدن به آرامش می‌رسند یا با رفتن به سینما، غذاخوردن با دوستان، گرفتن دوش آب گرم یا حمام‌کردن یا نشستن و لم دادن و بالابردن پاها. بنابراین سعی کنید به خود آرامش دهید و شاد باشید. 
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اعتماد به نفس درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تغذیه ی  سه ماه اول بارداری

تغذیه ی سه ماه اول بارداری

تغذیه ی  سه ماه اول بارداری چه چیزهایی باید بخورم؟
چرا این سه ماهه بسیار ویژه است؟
فعلا به فکر خوردن برای دو نفر نباشید و در خوردن سبزیجات سبر زیاده روی نکنید. صی این سه ماه یعنی مرحله شکل گیری جنین دستگاههای بدن و اندام های اصلی به طور دقیق، به ترتیب و با نظمی از قبل تعیین شده در حال پیدایش هستند. جنین برای به انجام رساندن این وظیفه نیاز کمی به مواد غذایی دارد ولی بیشتر از آن نیاز به سلامتی شما، محیط مناسب با آب کافی، اندکی مواد غذایی اصلی و محافظت از مسمومیتها دارد. علیرغم همه تغییر و تحولاتی که درون شما روی می دهد نیاز به کالری افزایش کمی دارد و فقط از 100 به 200 کالری در روز نیاز دارید که این مقدار با خوردن یک لیوان شیر تأمین می شود؛ برعکس، 6 ماه آخر بارداری یعنی مرحله رشد، جنین مقدار بسیار زیادی کالری و مواد غذایی از شما دریافت خواهد کرد. 

فواید خوردن بادام در بارداری

فواید خوردن بادام در بارداری

فواید خوردن بادام دربارداری بادام منبع بزرگ فولات است که یکی از مهم‌‌ترین مواد غذایی سه ماهه اول است. فولات شکل طبیعی اسید فولیک است و مکمل‌‌های اسیدفولیک برای جلوگیری از نقائص مادرزادی سفارش می‌‌شوند. خوردن غذاهایی مانند بادام که دارای فولات است، می‌‌تواند باعث تقویت شما و کودک‌‌تان را شود و از یک دوره بارداری سالم پشتیبانی کند. در یک مشت بادام 10 میکروگرم فولات وجود دارد. توجه کنید که اگر دوقلو باردار باشید به فولات و اسید فولیک بیشتری نیاز دارید.

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری یا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.
• اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول ر

روانشناسی جنین برای مادران  به زبان خیلی ساده

روانشناسی جنین برای مادران به زبان خیلی ساده

روانشناسی جنین برای مادران  به زبان خیلی ساده چنانچه این نظریه چهل سال پیش اعلام می‌شد قطعاً آن را رد می‌کردند و برای اکثرمردم غیر قابل قبول می‌نمود. ولی اگر چهار قرن پیش اعلام می‌شد قطعاً همچون اتفاقی طبیعی قبول می‌شد.

هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری

در هفته هفدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هفدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته هفدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان بیشتر پزشکان از بیماران خود می خواهند که شش هفته پس از زایمان خودشان برای معاینه حتما مراجعه کنند البته کسانی که سزارین شده اند باید زودتر از این موقع برای معاینه مراجعه کنند

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید