قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته هفدهم نوزادی

هفته هفدهم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/24 0 نظر 1,351 بازدید

هفته هفدهم نوزادی

می‌توانید شیرخوار را به نزدیک میز غذاخوری خود بیاورید تا بتواند هنگام خوردن، شما و سایر اعضای خانواده را ببیند. چنان چه فرزندتان در زمانی که شما غذا می‌خورید مایل به غذا خوردن باشد می‌توانید همزمان با غذا خوردن خود، فرزندتان را نیز با شیر خود یا شیر خشک تغذیه کنید. همچنین می‌توانید مقداری آب به او بدهید. قاعدتاً، شیرخواران در این سن، به عنوان برآورده شدن نیازهای تغذیه‌ای به نوشیدن آب نیاز ندارند

 

هفته هفدهم نوزادی


تغذیه نوزاد در هفته هفدهم نوزادی

تصمیم‌گیری درباره شروع غذاهای جامد به توانایی فیزیکی هضم غذا و نیز قابلیت شیرخوار برای نشستن و خوردن غذا بستگی دارد. یکی از علایم آماده بودن شیرخوار برای خوردن این نوع غذاها، علایم نزدیک بودن به زمان انجام این کار است که خود را با جالب توجه بودن موضوع شراکت شیرخوار در غذا خوردن همراه با اعضای خانواده نشان می‌دهد.

هفته هفدهم نوزادی

می‌توانید شیرخوار را به نزدیک میز غذاخوری خود بیاورید تا بتواند هنگام خوردن، شما و سایر اعضای خانواده را ببیند. چنان چه فرزندتان در زمانی که شما غذا می‌خورید مایل به غذا خوردن باشد می‌توانید همزمان با غذا خوردن خود، فرزندتان را نیز با شیر خود یا شیر خشک تغذیه کنید. همچنین می‌توانید مقداری آب به او بدهید. قاعدتاً، شیرخواران در این سن، به عنوان برآورده شدن نیازهای تغذیه‌ای به نوشیدن آب نیاز ندارند زیرا تمام مایعات مورد احتیاج خود را از شیر مادر یا شیر خشک به دست می‌آورند و دادن آب با لیوان، فقط با هدف ایجاد مهارت در نوشیدن با این وسیله صورت می‌گیرد.

دانلود رایگان : شیوه های تقویت هوش جنین

گذاشتن اشیا یا انگشتان دست در دهان، می‌تواند نشانهٔ تمایل فرزندتان به خوردن غذا باشد. قبل از این که فرزند شما دچار بی‌قراری شود. با دیدن نشانهٔ مزبور، تغذیه او را شروع کنید.

 

خواب کودک در هفته هفدهم نوزادی

در این هفته، همچنان توصیه می‌شود فرزند خود را به پشت بخوابانید. اگر تاکنون فرزندتان شروع به غلتیدن نکرده به زودی این کار را آغاز خواهد کرد. در این سنین، کودکان علاقه زیادی به حرکت کردن دارند که ممکن است در ساعات خواب شب نیز به شکل غلتیدن ادامه یابد و نباید موجب نگرانی شود.

هفته هفدهم نوزادی

بازی با نوزاد در هفته هفدهم نوزادی

فرزند خود را در مقابل خود بر روی زمین بخوابانید یا بنشانید و به آرامی بازوهایش را در دستان خود بگیرید و بازوهای او را بر روی شکم و سینه‌اش قرار دهید و با خوشحالی از او بپرسید: پسر (یا دختر) نازم چه قدر بزرگ شده؟؛ بعد بازوهایش را به دو طرف بدنش باز کنید و بگویید: «خیلی بزرگ ...!» این بازی را بارها و بارها تکرار کنید. به زودی فرزندتان با قرار دادن بازوها بر روی شکم و سینه‌اش به شما نشان می‌دهد که دوست دارد این بازی را انجام دهد. می‌توانید این بازی را با گفتن نام فرزند خود به جای پسر (یا دخترم) انجام دهید. لبخندی که با انجام این بازی بر لبان فرزندتان نقش می‌بندد موجب شادی هر دوی شما خواهد شد.

حتما بخوانید: هفته دهم نوزادی

علت تب کودک دندان در آوردن است؟

حتی در صورتی که تصور می‌کنید علت تب فرزندتان، درآوردن دندان است موضوع را به دقت تحت نظر بگیرید و در صورت لزوم، فرزند خود را به نزد پزشک متخصص کودکان ببرید به ویژه اگر کودک گوش خود را با دستش می‌کشد زیرا این کار، تقریباً همیشه به معنی گوش درد است. ممکن است درد گوش، به دلیل تجمع مایع یا چرک در گوش باشد. عفونت یا تجمع مکرر مایع در گوش می‌تواند موجب آسیب گوش یا کاهش شنوایی شود و باید به وسیله پزشک تحت درمان قرار بگیرد. گاهی علت این که کودک، گوش خود را می‌کشد، خواب آلودگی است.

هفته هفدهم نوزادی

در این سن، ممکن است فرزند شما غان و غون کند یا صداهای ساده کلمات شما را تکرار نماید. عدم انجام این کار می‌تواند ناشی از کاهش شنوایی باشد و باید به وسیله پزشک متخصص تحت بررسی قرار بگیرد.

حتما بخوانید: هفته بیستم نوزادی

رسیدن شیرخوار به اشیا معمولاً در 4 ماهگی امکان‌پذیر می‌شود. در این سن، شیرخوار به محیط اطراف خود علاقه نشان می‌دهد و دوست دارد دست‌هایش را تا حد ممکن بر روی اشیای مختلف قرار دهد و اگرچه احتمال دارد نتواند خود را به آنها برساند ولی برای این کار سعی زیادی می‌کند. چنان چه مشاهده می‌کنید که فرزندتان برای در دست گرفتن اشیا تلاش نمی‌کند این موضوع را در چک‌آب بعدی به اطلاع پزشک برسانید.

هفته هفدهم نوزادی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی در این سن، شیرخوار، هنوز برای خوردن شیر در ساعات میانی شب از خواب بیدار می‌شود که ممکن است دفعات آن، برحسب وزن شیرخوار و سایر عوامل به بیش از یک بار برسد. یکی از راه‌های کمتر کردن دفعات بیدار شدن شیرخوار در هنگام شب، کم کردن مدت خواب او در ساعات روز است. برای این کار می‌توانید ساعات بیداری شیرخوار در طول روز را به طور تدریجی افزایش دهید.

تقویت هوش پیش دبستانی ها با بازی

تقویت هوش پیش دبستانی ها با بازی

بازی هایی برای تقویت هوش پیش دبستانی ها  این فعالیت ها و بازی ها که برای تقویت هوش پیش دبستانی هاست: شامل بازیهایی است که به طور خاص مهارت های دیداری را درگیر می کند .

تقویت هوش جنین (قسمت دوم)

تقویت هوش جنین (قسمت دوم)

روش های مناسب تقویت هوش جنین و نوزاد با روش های مناسب بعد از تولد یک نوزاد باهوش داشته باشید.

هفته چهل وهفتم نوزادی

هفته چهل وهفتم نوزادی

هفته چهل وهفتم نوزادی

 تقویت هوش موسیقی  با بازی

تقویت هوش موسیقی با بازی

تقویت هوش موسیقی با بازی کودکان باید بتوانند نام و عملکرد قسمتهای مختلف دستگاه گوارش را یاد بگیرند . این درس می تواند برای قسمت های خاص بدن تدوین شود مانند : مغز و دستگاه عضلانی و دستگاه گردش خون و سلامت عمومی بدن .

هفته چهاردهم نوزادی

هفته چهاردهم نوزادی

هفته چهاردهم نوزادی هنگامی که به فرزند خود شیر می‌دهید به او نگاه کنید، سرش را نوازش کنید و با انگشتانش بازی کنید و با او مشغول حرف زدن شوید یا برایش آواز بخوانید. مشاهده خواهید نمود که حتی در صورت پر بودن دهان به شما لبخند می‌زند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید