قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نوزادان در ده ماهگی

نوزادان در ده ماهگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/22 0 نظر 1,600 بازدید

ویژگی نوزادان در ده ماهگی

در ده ماهگی برای نوزاد شما چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

ده ماهگی در نوزادان بسیار شگفت انگیز است زیرا اکثر آنها می توانند دنیا را با پاها خود لمس کنند و از این پس با توانایی کامل به کشف دنیا بپردازند. با راه کارهای موثر به او کمک کنید تا بتواند از همین حالا استقلال و محکم قدم برداشتن را بیاموزد.

حتما بخوانید: ضریب هوشی

ویژگی نوزادان ده ماهه

ویژگی نوزادان ده ماهه در هفته اول

امکان اینکه کودکتان بتواند در این ماه با پاهایش راه برود بسیار زیاد است و این یعنی شما باید بیش از پیش مراقب او باشید. راه رفتن در این زمان بدون اشکال و نقص نیست زیرا این اولین تجربیات او در راه رفتن است پس تا زمانی که پاهایش قدرت کافی را پیدا کند و او تجربه راه رفتن بیابد ممکن است بارها و بارها به زمین بخورد این زمین خوردن ها عادی ست و شما نباید از او توقع قدم های محکم داشته باشید. بگذارید به آرامی راه برود و او را مشتاق راه رفتن کنید. به عنوان مثال اسباب بازی هایی را که دوست دارد را کمی دورتر از دسترس بگذارید تا او برای انگیزه ای باشد تا قدم هایش را به سوی هدفش بردارد. همان طور که گفتیم کودکتان در این زمان ممکن است زیاد زمین بخورد که این زمین خوردن ها باعث می شود تا شما یک درس بزگ به او بدهید و آن استقلال است. اگر او زمین خورد و شما گذاشتید که او خودش از جایش بلند شود این بدان معنی است که شما با او تمرین استقلال می کنید. پس از دور مراقبش باشید و بگذارید پس از هر زمین خوردنی خودش برای دوباره بلند شدن به زحمت بیوفتد تا به شما وابسته نشود.

ویژگی نوزادان ده ماهه در هفته دوم

برای تقویت ذهن کودکتان می توانید با او بازی قایم موشک را انجام دهید زیرا این بازی به کودک می آموزد که شکل اشیا را در ذهن خود حفظ کند و در جای دیگری به دنبال آن بگردد و بفهمد که این شی از بین نمی رود بلکه جایش تغییر می کند. کودکان در این زمان به این درک رسیده اند که اشیا با پنهان شدن از بین نمی روند و نابود نمی شوند بلکه ممکن است فقط از دید آنها پنهان شده باشد و در جای دیگر قرار گرفته باشد. اگر کودک شما هنوز به این درک از اشیا نرسیده است شما می توانید با بازی های مختلف مانند قایم موشک و پنهان کردن اشیا و یافتن آنها او را به این درک برسانید.

کودکان نه ماهه به خوبی وسایل خود را می شناسند و به اسباب منازل آگاهی دارند و می دانند که فلان شی برای فلان قسمت خانه ایست که او در آن زندگی می کند او به خوبی اسباب و وسایل بازی خود را می شناسد و به آنها وابستگی نشان می دهد اگر کودک شما هنگام خواب فقط با پتوی خود شبه خواب می رود دلیل بر وابستگی اوست.

حتما بخوانید: معجزه موسیقی و کودک

ویژگی نوزادان ده ماهه در هفته سوم

گوش نواز ترین صدایی که کودکان در این دوران دوست دارند بشنوند صدای ترانه های مادرانه است پس آن را از کودکتان دریغ نکنید. او در این سن دوست دارد موسیقی که متناسب با سنش است را گوش کند و به آن نیز واکنش نشان می دهد. او با صدای موسیقی های کودکانه واکنش هایی چون رقصیدن، حرکت دست و پا و خنده نشان می دهد. سعی کنید در طول روز برای او موسیقی هایی ملایم و متناسب پخش کنید تا در پرورش هوش موسقیایی او نیز نقشی داشته باشید. او از شنیدن موسقی هایی که خشن و تند است زیاد خوشش نمی آید و زود خسته می شود.

ویژگی نوزادان ده ماهه در هفته چهارم

اگر کودک شما دوست دارد اسباب بازی هایش را پرت کند و یا حتی آنها را به میز و وسایل دیگر بکوبد به او سخت نگیرید او تنها دلش می خواهد جلب توجه شما را بدست بیاورد و حتی گاهی این کار را از قصد انجام می دهد. او به غذاهای سفت تر عادت می کند و دوست دارد غذاهای سفت تری همراه با شما بخورد. او در اجتماع خانواده بودن یا بین جمع بودن را دوست دارد زیرا می تواند خودنمایی کند و جلب توجه کند. او با خنده هایش در دوران همه را سرگرم می کند و سر ذوق می آورد.

حتما بخوانید: شناخت خلاقیت در کودکان

نکات مهم ویژه نوزادان ده ماهه

کودکانی که در بدو تولد وزنی معادل 2 کیلو و 250 گرم داشته اند اکنون باید وزنی معادل 8 کیلو و 400 گرم وزن داشته باشند و روزانه به اندازه 10 گرم وزن اضافه خواهند کرد.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: خستگی ذهن کودکان

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 11

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید