قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نوزادان در هشت ماهگی

نوزادان در هشت ماهگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/21 0 نظر 2,843 بازدید

ویژگی نوزادان در هشت ماهگی

چه چیزهایی برای نوزادان هشت ماهه اسرار آمیز است؟

شیرخوار شما وارد هشت ماهگی خودش می شود و شما را با فراز و فرودهای جدیدی آشنا می کند زیرا او حالا بیشتر از پیش کنجکاو است و می خواهد با تمام نیرو رو به جلو پیش برود و تمام اجسام را کشف کند دنیا برای او مانند گویی جادویی اسرار آمیز شده است توصیه می کنیم ما نیز در کشف این دنیای اسرار آمیز کنار کودک خود باشید و دستان نازک و ظریف او را رها نکنید.

حتما بخوانید: ویژگی های کودکان باهوش

ویژگی نوزادان در هشت ماهگی

ویژگی نوزادان هشت ماهه در هفته اول

شاید شما به شب بیداری ها عادت کرده باشید و امری عادی برایتان باشد اما او دیگر خوابش را تنظیم کرده است و به راحتی شب ها بدون هیچ دردسری می خوابد ممکن است خواب روزانه اش تا حدودی کم شود و نامنظم باشد سعی کنید خوابش را در روز شما تنظیم کند و نهایت یک الی دوبار در روز آن هم به مدت کوتاه چرتی بزند تا شب به راحتی بخواب برود.

او در این سن کنجکاو است و می خواهد هر شی را به دست بگیرد و از بازی کردن با آن لذت ببرد. از اینکه نوزادتان به شما وابسته است جای هیچ تعجبی نیست زیرا او شما را قهرمان زندگی اش می داند و سعی می کند از هر آنچه که می ترسد به آغوش شما پناه آورد. پس اگر کودک شما ناگهان خود را در آغوش شما انداخت تعجب نکنید و نقطه ضعف او ندانید.

ویژگی نوزادان هشت ماهه در هفته دوم

اگر می خواهید کودکتان را مقایسه کنید کمی به اطرافتان و نوزادان هم سن و سال او نگاهی بیندازید و بسنجید که آنها در چه زمانی چه کارهایی را انجام می دهند برخی از اتفاقات مانند زبان باز کردن و یا راه رفتن می تواند نقش ارثی داشته باشد پس با قطعیت نمی توان گفت همه نوزادان در سن مشخصی زبان باز می کنند و یا راه می روند. هر نوزاد بسته به توانایی هایش و عوامل وراثتی رشد می کند.

نوزادان در این ماه بیش از پیش به دست و پاهایشان مسلط شده اند و می توانند تعادل حرکتی در آنها ایجاد کنند. ممکن است برخی از نوزادان در حال حاضر شروع به سینه خیز رفتن می کنند اما برخی دیگر با گرفتن لبه های میز یا مبل می ایستند به شما توصیه می کنیم برای کودکانی که می ایستند و راه می روند وسایل خطرناک را از روی میز و زمین بردارید.

حتما بخوانید: مادران خلاق

ویژگی نوزادان هشت ماهه در هفته سوم

بر روی رفتارتان در خانه و خانواده تجدید نظر کنید. با همسرتان با مهربانی رفتار کنید سعی کنید در هنگام اختلاف بین شما و همسرتان از صدای بلند پرهیز کنید.کودک شما به راحتی در این سن می تواند احساسات را تشخیص دهد او حس غم و شادی ترس و اضطراب را از چهره شما تشخیص می دهد و کاملا درک می کند. اگر رفتار خشونت آمیزی بین شما و همسرتان پیش آید اولین کسی متوجه آن می شود و به آن واکنش نشان می دهد نوزاد هشت ماهه شماست که با گریه کردن، رنگ پریدگی، افزایش تپش قلب و ابزار بی قراری به شما بفهماند که از این اوضاع ناراضی است.

ویژگی نوزادان هشت ماهه در هفته چهارم

اگر می خواهید مهارت کلامی او را افزایش دهید بهتر است با جملاتی که در طول روز می گویید و او را مخاطب خود قرار می دهید شروع کنید . این فکر را که نمی فهمد از روز تولدش بیرون بی اندازید نوزاد شما از دوران جنینی قادر به فهم  درک شماست. برای آنکه او بتواند با کلمات بیشتر آشنا شود مسایلی را که به او مرتب است به زبانی ساده و شیوا برایش بیان کنید مانند این جمله این عروسک برای توست؟ تو می خوای الان با کدوم اسباب بازیت بازی کنی؟ این جملات تاثیر بسیار زیادی در سخن گفتن شیرخوار شما دارد.

مطمنن اولین کسی که از تغییر رژیم غذایی خوشحال می شود کودک شماست زیرا او می تواند از این هفته برنج پخته شده یا حتی پنیر رنده شده و زرده تخم مرغ بخورد فعلا به هیچ وجه در رژیم غذایی او از سفیده تخم مرغ استفاده نکنید اما می توانید به سوپ های او رنگ و بویی بهتر بدهید و کمی به آن رشته فرنگی خرد شده یا حتی بلغور و جو نیز اضافه کنید.

حتما بخوانید: پرورش خلاقیت در کودکان

نکات مهم ماه هشتم نوزادی

وزن نوزاد شما در ماه هشتم نوزادی باید 7 کیلو 800 گرم باشد و این وزن برای کودکانی است که در بدو تولدشان وزنی معادل 3 کیلو 250 گرم داشته اند

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رابطه عاطفی باکودکان

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 11

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید