قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/01 0 نظر 119 بازدید

آکنه و التهابات در دوران بارداری

اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کمتر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد. و این هم اخبار خوب بیشتر: هیچ دو نفری نیستند که دوره بارداری شان یکسان باشد. به عبارت دیگر اگر در نظر دارید که دوباره باردار شوید این دفعه همان مشکلات قبل را نخواهید داشت.

آکنه و التهابات در دوران بارداری


اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کمتر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد. و این هم اخبار خوب بیشتر: هیچ دو نفری نیستند که دوره بارداری شان یکسان باشد. به عبارت دیگر اگر در نظر دارید که دوباره باردار شوید این دفعه همان مشکلات قبل را نخواهید داشت.

                                       جوش
آیا قبول کرده اید؟ 


که بقیه روزهای بارداری را با بی‌‌‌خوابی، کمر درد و دیگر دردهای بارداری دست و پنجه نرم خواهید کرد؟ خوشبختانه ما همه می‌‌‌دانیم که بارداری فقط یک رویداد 40 هفته ای است بنابراین شما برای همیشه از این ناراحتی‌‌‌ها رنج نخواهید برد ولی این دانستن برای عبور از این دوران کافی نیست. خبر خوب این است: شما می‌‌‌توانید اغلب مشکلات تان را با غذا برطرف کنید. ممکن است باور نکنید، اما شما یک اسلحه خانه ای از غذا دارید که می‌‌‌توانید با کمک آن ها بر بعضی از این مشکلات غلبه کنید. غذا خلق و خوی شما را تحت تأثیر خود قرار می‌‌‌دهد و می‌‌‌تواند بر علائم بارداری هم اثر کند. غذاهایی هست که مشکلاتی اعم از یبوست، آکنه، گرفتگی پا، کمردرد، حساسیت سینه‌‌‌ها، و کمبود انرژی را برطرف می‌‌‌کند. اجازه دهید درباره بعضی از معمول‌‌‌ترین شکایات دوران بارداری و غذاهایی که آن‌‌‌ها را برطرف می‌‌‌کنند، صحبت کنیم. سپس درباره بهترین غذاها برای شکایات دوران بارداری صحبت خواهیم کرد.

حتما بخوانید: فواید ملاس در دوران بارداری


جوش (آکنه)


ممکن است وقتی که صبح ها صورت خود را در آینه می‌‌‌بینید احساس کنید که به دوران تحصیل در دبیرستان برگشته‌‌‌اید! برآمدگی‌‌‌های قرمزی در طول شب در صورت شما پیدا می‌‌‌شوند. علیرغم همه کوشش‌‌‌ها در شستن، قوام دادن و مرطوب نمودن، پوست شما باز هم پر از جوش می‌‌‌شود. به خاطر همان دلایلی که در دوران بلوغ بدنتان جوش می‌‌‌زد، در دوران بارداری هم بدن‌‌‌تان جوش می‌‌‌زند دلیل آن هورمون‌‌‌ها است. خوشبختانه این دوره جوش‌‌‌ها مانند قبل طول نمی‌‌‌کشند. اغلب خانم‌‌‌ها درمی‌‌‌یابند که جوش‌‌‌های آن‌‌‌ها به زودی بعد از زایمان برطرف می‌‌‌شود. خوردن غذاهایی که به جلوگیری از التهاب کمک می‌‌‌کنند مانند ماهی و غذاهای تخمیری مانند ماست و دوغ گازدار به کاهش قرمزی جوش‌‌‌ها کمک می کند.

                                       جوش
حساسیت سینه‌‌‌ها و علائم کشیدگی 


خیلی تعجب‌‌‌آور است که در دوران بارداری سینه‌‌‌ها اینقدر بزرگ می‌‌‌شوند! اگر زمانی ناراحت بودید که سینه‌‌‌هایتان صاف است پس هرگز نترسید که حالا دیگر سینه‌‌‌هایتان دارد برجسته می‌‌‌شود. در پایان سه ماهه اول سینه‌‌‌هایتان به اندازه یک فنجان شده و در پایان سه ماهه سوم اندازه‌‌‌شان دو برابر خواهد شد ولی سینه‌‌‌های بزرگ داشتن حساسیت هم دارد. به زودی بعد از اینکه تست بارداری مثبت شد، سینه‌‌‌ها شروع به حساس شدن می‌‌‌کنند؛ تصوری که گرفتن یک دوش هم می‌‌‌تواند دردناک باشد. افزایش جریان خون در سینه‌‌‌ها باعث می‌‌‌شود که آن‌‌‌ها ورم کرده و حساس شوند و حتی باعث می‌‌‌شود که اطراف سرسینه‌‌‌ها تیره‌‌‌تر شوند. سینه بعضی خانم‌‌‌ها آنقدر حساس می‌‌‌شود که فکر رو به خوابیدن برایشان مضحک می‌‌‌شود.

حتما بخوانید: خواص نعناع در دوران بارداری


متأسفانه غذای کاملی برای برطرف کردن حساسیت سینه مرتبط با بارداری وجود ندارد بهترین راه‌‌‌حل این است که یک لباس مناسب استفاده کنید تا به کاهش درد کمک کند. 


غذاهایی هست که با جلوگیری از علائم کشیدگی کمک می‌‌‌کند سینه‌‌‌هایتان زیبا شود. همین که سینه هایتان بزرگ می‌‌‌شود، پوست شما هم کشیده می شود. برای جلوگیری از علائم کشیدگی سینه‌‌‌ها غذاهای سالم دارای چربی‌‌‌های خوب مانند ماهی، روغن دانه کتان و غذاهایی مانند مارچوبه، ریواس و کیوی مصرف کنید که دارای مواد غذایی مختصری بوده و به سلامتی پوست کمک می‌‌‌کنند. نوشیدن فراوان مایعات هم برای پشتیبانی از سینه‌‌‌های  در حال بزرگ شدن و پوست در حال کشیده شدن مهم است.
 

حتما بخوانید: فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

فکر زایمان

فکر زایمان

فکر زایمان  در سه ماهه ی سوم بارداری باید آمادگی لاز برای زایمان را به دست آورد و در رابطه با موقعیت های مختلف فکر شود و تصمیم گرفت

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید هرگونه ناراحتی و استرس زن در طول بارداری بر جنین وی تاثیر میگذارد. اگر میخواهید فرزندی خوش اخلاق داشته  باشید از فکر و خیال و غم و غصه بی‌‌دلیل پرهیز کنید. در صورت ضرورت از آرام بخش-های ساده‌‌ای مثل ترکیب مساوی ع......

چه چیزهایی کودک را ناقص الخلقه می کند؟

چه چیزهایی کودک را ناقص الخلقه می کند؟

چه چیزهایی کودک را ناقص الخلقه می کند؟ زمانی که به هفته سیزدهم بارداری رسیدید کودک شما رسما وارد سه ماهه سوم شده و دیگر در مرحله اولیه نیست و از حالا به بعد میتوان او را جنین نامید. کودک سخت می‌‌‌کوشد تا رشد کرده و بسیاری از دستگاه‌‌‌هایی که در سه ماهه اول بنیان گذاشته (اعم از مغز، قلب، دستگاه گوارش و غیره را) کامل نماید. کودک در این مرحله از بارداری در خطر کمتر آلاینده‌‌‌ها قرار دارد. علاوه بر این حالا دیگر نه تنها می‌‌‌دانید که باردار هستید بلکه به ط.....

چگونه در بارداری آب بیشتری بنوشیم

چگونه در بارداری آب بیشتری بنوشیم

چگونه در بارداری آب بیشتری بنوشیم برای این که دچار کمبود آب بدن نشوید باید هر روز 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. این کار یبوست و خشکی پوست را نیز کاهش می دهد. در اوایل بارداری شاید بیشتر از همیشه احساس تشنگی کنید. از این که با نوشیدن آب اضافه بیشتر به دستشویی می روید، نگران نباشید. مزیت نوشیدن مقدار زیادی آب این است که به کمبود آب بدن دچار نشوید(که باعث تحریک زایمان زودرس می شود).
این روشها را در پیش گیرید: 

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز اگر میکوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کم..........

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید